Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Inače u Ashes sam prvo aktivirao taj Crazy preset ali nije i dalje bilo sve na max u opcijama pa sam manuelno podesio na max. Ali nije mi jasno kad idem na benchmark navodi mi da je aktiviran neki High preset i DX11 pa sam hteo baš da vidim konkretno u igri kako se ponaša.

GTA V i The Witcher su me pozitivno iznenadili. Inače moja 7950 na High presetu u Witcheru 3 ide na skoro 40ak, a ova na Ultra skoro 60. Ali davno sam isprobavao, možda su nadogradnje sredile to malo, pa ću zato praviti poređenje. HD7950 je R9 280 pa dve muve ;). U Hitman opcijama sam sada dobio otključano sve da podesim, na 7950 je dosta Ultra podešavanja bilo zasivljeno po default, samo što ova eto neće ni da ga pokrene na 16.8.1 :D, a inače full disclosure AMD je dao ključ za Hitman i Ashes ;).

Inače model kartice koja je kod mene ne postoji na Sapphire sajtu uopšte i radi na 1216Mhz Base, a vidim da je Base clock inače 1120Mhz, na kutiji piše da je OC verzija, a negde sam uz sliku video navodni "Platinum" naziv za taj model kartice. Evo vam još 2 sličice:

P1030698.jpg 470.gif
 
Poslednja izmena:
Drajver - 16.8.1 Hotfix
AMD FX 8350
8GB Kingston DDR3 2400MHz Beast

Ashes of the Singularity - normalan zoom u igri 34FPS, skroz "odzumirano" 40FPS, kad je jako puno akcije na ekranu + max zoom 25FPS.

Hitman odbija da pokrene, vrv je drajver u pitanju, probaću sa starijim.

DOOM Demo - Ultra + Vulkan - najniža vrednost 91FPS, konstantno je na 100-106FPS a u retkim situacijama 132FPS kao MAX.

GTA V - sve grafičke opcije postavljene manuelno na najveću vrednost, trava na AMD PCH, bez MSAA - između 60FPS i 82FPS - vožnja, kretanje, pucanje sve ...
MSAA x2 - pada na 40-50FPS
MSAA x8 - konstantno drži 34FPS-a.

The Witcher 3 - Ultra + Gameworks (hair) - drži se iznad 30FPS ali sa padovima na ispod 20FPS na svakih 10 sekundi.
Ultra + isključene Gameworks opcije - 55-58FPS

Fallout 4 - sve manuelno podešeno na najveću moguću vrednost - 45FPS je minimum koji sam zabeležio kad prelazi mostić na putu ka shelteru(početak igre), 59FPS u 90% gameplay-a - kontam da je V-Sync stalno uključen jer nema tearing-a.

Dark Souls 3 - Sve na MAX ili High msm kontate već da sam u svakoj igri sve odvrnuo na najviše - kreće se od 48FPS do 55-58FPS (kad dobaci do ove cifre stalno se smenjuju te dve) - prvi boss je konstantno 55-58FPS.

Danas ću snimati malo za YT ovo pošto mi je AMD poslao kartu na review i korišćenje. Uglavnom onaj turbinski vent se čuje manje od DualX-a na Sapphire HD7950 koju sam dosad koristio.
Planiram prvo recenziju da izbacim sutra najverovatnije, onda nekoliko gameplay klipova sa ovim iznad igrama, onako zasebnih, i možda jedan tutorial za AMD VSR na 1080p monitoru i jedan RX 470 vs HD7950 - potrošnja, cena, performanse.

Deder ako te ne mrzi opici jedan game dote sa vulkan APIjem ne moras na YT možeš ovde kako se ponaša na ultra i neki AC/CoD


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta ista je u Nemačkoj 269€, a u UK 255€.

Siguran? 8gb možda on prica za 4

cb08172243919b667306cb85e530cf8d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije Madjarica, vec je prodaje baja koji je do sad imao I 1080 pre svetskog release-a, tako da ne verujem da je veca kolicina u pitanju. Taj, eventualno jos jedan komad I to je to.
 
Narucih taj MSI RX 470 Gaming X 4GB model, trebalo bi da stigne sredinom sledece nedelje. Taman ce mi komp biti spreman onda za Deux Ex: Mankind Divided. :)
 
A evo danas 3 takva oglasa za RX470 sa razlicitih strana, znaci dobavljivost se popravila :).
 
Narucih taj MSI RX 470 Gaming X 4GB model, trebalo bi da stigne sredinom sledece nedelje. Taman ce mi komp biti spreman onda za Deux Ex: Mankind Divided. :)

Meni sinoć stigla, morao sam da reinstaliram windows, bio je zabotovao win 10 ent. Uglavnom, tiho radi, kvalitetna izrada prilično. Sapphire nitro+. Ubacio sam Sapphire program za overclock grafičke al ne radi, možda danas probam opet.
 
Super, za koji mesec ce biti normalna cena 200e [emoji41]
 
Gledam ovu strix karticu cena jeste odlicna ali mi daje nesto slabe rezultate u testovima. Sta je bolje nju uzeti sada ili gledati neku polovnu karticu, tipa gtx 970, r9 290 ili 290x?
 
Kod Strix modela je potrebno napumpati power limit u Wattmanu.

[YOUTUBE]AzI96SSsVDM[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Gledam ovu strix karticu cena jeste odlicna ali mi daje nesto slabe rezultate u testovima. Sta je bolje nju uzeti sada ili gledati neku polovnu karticu, tipa gtx 970, r9 290 ili 290x?

Dobra je cena. A sporija je jer su mozgovi stavili 6-pin, pa karta lupa u power limit plafon jako cesto i ne postize pun takt. Jova je upravu za power limit, ali mi kartica i dalje deluje kao poluproizvod.


"The voltage regulators are packed tightly and not cooled well and are almost certainly operating out of spec. AMD took heat for the reference design it fielded with RX 480, but this is Asus’ own custom PCB and design — not AMD’s. The GPU’s frequency bounces around a good deal and rarely hits the 1270MHz Asus officially rates it for, instead topping out around 1150MHz. Asus also limits their card to a six-pin power connector, while at least one company, MSI, shipped an eight-pin version.

There’s some early indication that either the additional power or better GPU cooling may have had an impact on comparison results. Eurogamer also reviewed the RX 470, but they used an MSI GPU with an eight-pin power connector. Even at stock frequencies, the gap they measured between the RX 470 and the RX 480 was significantly smaller than what Tom’s Hardware, Hot Hardware, Legit Reviews, and PC World all recorded. (HH, ET, and THG all received the Asus Strix GPU, Legit Reviews and PC World got an XFX variant, and Eurogamer has the only MSI review we’ve seen so far)."
Izvor
 
To je ono sto upravo i ja gledam i vidim kao poluproizvod.

Nekome kao takva bice odlicna kupovina ali meni licno nije dobar izbor za kupovinu.
 
Evo ja još da dodam za onu Sapphire Platinum verziju, temperature - 50ak stepeni je u IDLE, oko 75 stepeni je LOAD. Kartica ima fabrički limit na 77 stepeni i kada to prebaci ide downclock da se održi ta temperatura.
Kuler je preuzet sa RX 480 referentnog modela, ali je modifikovan pa je max broj obrtaja 1500rpm niži od onog na RX 480. Zbog toga kartica uopšte nije bučna, tj istu količinu buke pravi u IDLE i LOAD.

Ako nekog zanima moj noob review na YT imate link u potpisu ispod. Gledao sam da napravim neki balans između stručnog i zabavnog pristupa, kao što i inače radim, pa ne očekujte neki LTT, JayzTwoCents, TinyTomLogan kvalitet :D
 
Dobra karta, bar na papiru, ali u praksi ove gluposti sa power limitom je guraju nazad totalno. Model sa 4GB bi za nekih 220e bio zaista odlican izbor, sasvim ozbiljan konkurent zelenima, koji tu imaju ono sokocalo, odnosno jos nemaju, ali ce imati, sa 3GB VRAM-a.
Ja sam na kraju, uzeo GTX 1060, prosto bilo je kesa, a i to vise(performanse) sto nudi po meni vredi, ali svakako je AMD ovde mnogo toga usrao, a imali su itekako prostora za dobre stvari.
 
Dobra karta, bar na papiru, ali u praksi ove gluposti sa power limitom je guraju nazad totalno. Model sa 4GB bi za nekih 220e bio zaista odlican izbor, sasvim ozbiljan konkurent zelenima, koji tu imaju ono sokocalo, odnosno jos nemaju, ali ce imati, sa 3GB VRAM-a.
Ja sam na kraju, uzeo GTX 1060, prosto bilo je kesa, a i to vise(performanse) sto nudi po meni vredi, ali svakako je AMD ovde mnogo toga usrao, a imali su itekako prostora za dobre stvari.

Imas na KP za 215 evra asus strix model. Samo po meni je nekako nezadovoljavajuca karta. Ne moze da odrzi klokove nego joj non stop ispod propisanog se vrti.
 
Moze sad i da bude 100e, uzeo sam GTX 1060, a i posteno da ti kazem tesko da bih uzeo i to, iako je cena dobra, prosto karta kasni za GTX 1060/GTX 980 25%, meni to nije bilo dovoljno, ionako kartu uzimam svake 2 i po do 3 godine.
 
Evo ja još da dodam za onu Sapphire Platinum verziju, temperature - 50ak stepeni je u IDLE, oko 75 stepeni je LOAD. Kartica ima fabrički limit na 77 stepeni i kada to prebaci ide downclock da se održi ta temperatura.
Kuler je preuzet sa RX 480 referentnog modela, ali je modifikovan pa je max broj obrtaja 1500rpm niži od onog na RX 480. Zbog toga kartica uopšte nije bučna, tj istu količinu buke pravi u IDLE i LOAD.

Ako nekog zanima moj noob review na YT imate link u potpisu ispod. Gledao sam da napravim neki balans između stručnog i zabavnog pristupa, kao što i inače radim, pa ne očekujte neki LTT, JayzTwoCents, TinyTomLogan kvalitet :D

Jel ti ovo afterburner sto ti pokazuje fps u igrama ili neki skin za njega? vidim cesto ga koriste, ali ne mogu da izvalim koja je tacno verzija?
 
Jel ti ovo afterburner sto ti pokazuje fps u igrama ili neki skin za njega? vidim cesto ga koriste, ali ne mogu da izvalim koja je tacno verzija?

To je iz DXTory, neke Japanske aplikacije za softverski game capture (inače možda i najnezahtevnija od svih). Ono u GTA V i The Witcheru mi se dodatno snimalo sa AMD Raptr PlaysTV u pozadini. Čim sam isključio i ponovo pokrenuo igre - FPS je otišao gore za 10ak na istom tom delu igara. BTW hoću sad da je stavim u fajt sa HD7950 (280) - da li neko od vas želi da vidi nešto konkretno od testova (nešto mi se net vuče ovih dana pa slabo skidam, a igre nikad veće majku im j... :D)
 
Jes probo dotu kako tera na ultra jel ima FPS drop pri nekom 5v5 klanju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@vladimirdowla

Mislim na ovo:

Lici mi na AfterBurner, ali ne znam kako da dobijem taj font i UI?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    35.6 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Pa dobro, 10% brzine [koja se moze nadoknaditi pomeranjem slajdera] ne opravdava ovakvu razliku u cenama.
 
Kolko sam ja shvatio, to pomeranje slajdera moze da pomogne, ali karta i dalje ne dolazi na isti nivo kao ostale ili gresim?
 
Nazad
Vrh Dno