Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

:p,al R9 280x ima samo 3 gb memorije.....pridodaj tome još 10%-20% bolji rezultat ako bi imala 4 gbm

Ne vidim baš dal mu se isplati menjat je

Japanci kažu ,,Ne popravljaj ako nije pokvareno,,
 
:p,al R9 280x ima samo 3 gb memorije.....pridodaj tome još 10%-20% bolji rezultat ako bi imala 4 gbm

Ne vidim baš dal mu se isplati menjat je

Japanci kažu ,,Ne popravljaj ako nije pokvareno,,
Sa 8Gb bi bila kao 1070.
[emoji6]

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Tu negde? Pogledaj grafikone ponovo. Minimum 20% brza u DX11 starudiji. U DX12 razlika ide debelo preko 50%.

Edit: W3 DX11 igra

r_600x450.png


Valjda znas da racunas procente?

cek cek... ako je za 470 avg. 57fps, a za 280x 30fps, zar nije to 90% unapredjenje?

EDIT: moguce da si poredio sa 380
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali u tom testu. (u ostalim nije 90% :d)
 
Minimum 20% brza od 280X u DX11 igrama, u proseku 30-40% brza. Witcher 3 kao novija igra je izuzetak. U BF4 je razlika oko 20-25% u korist RX470. Razlika u novom Hitmenu je isto tako oko 80-90% brza RX470. U proseku u DX12 nisam video da pada ispod 50%. Nisam racunao prosek vec dao minimalna unapredjenja koja sam video u testovima.
 
30% je 1/2 od 60%= 50% bolja
 
@G@W - ok, rekao si 20%, ispod stavio taj test, pa mi bilo cudno.
 
Tu negde? Pogledaj grafikone ponovo. Minimum 20% brza u DX11 starudiji. U DX12 razlika ide debelo preko 50%.

Edit: W3 DX11 igra

r_600x450.png


Valjda znas da racunas procente?

Ne razumem?! R9 380 je po ovom testu 50% bolja u Witcher 3, a trebalo bi da je slabija (1792 shadera prema 2048, ostalo manje vise isto - r9 380X bi trebalo da je naslednik R9 280X)? Kako to?
Edit: Jedino ako ova highest setovanja traze vise od 3 GB rama na grafickoj, onda razumem...
 
Poslednja izmena:
Stormbringer ali cak i da trazi vise od 3 gb rama kako onda gtx 770 2gb rama ima vise fps od 280x? Nema neke logike bas to sa kolicinom ram memorije po ovom grafikonu
 
Ne razumem?! R9 380 je po ovom testu 50% bolja u Witcher 3, a trebalo bi da je slabija (1792 shadera prema 2048, ostalo manje vise isto - r9 380X bi trebalo da je naslednik R9 280X)? Kako to?
Edit: Jedino ako ova highest setovanja traze vise od 3 GB rama na grafickoj, onda razumem...

Ni pomocu trikova ti rezaultati nisu tacni, nego se malo dize prodaja Rx 470 nista cudno marketing kad neko kupi Rx 470 i izvrti testove nece biti ni ti 20% razlike koliko se pominje.
Ni u snovima 380 ne moze biti brza od 280X to veze s vezom nema.
 
Na KP Sapphire RX 470 Nitro+ 4gb za 255e, što mu dođe oko 31365 dinara :D
 
U Witcher-u 380 jeste brza od 280X i to solidno, tako su testirali i drugi sajtovi:

index.php


Do memorije nije sigurno jer Witcher bas malo vuce:

vram.gif


Moze da bude do poboljsane teselacije kod Tonge ukoliko igra intenzivno koristi geometriju.

EDIT: Ili ona prica da se namerno degradiraju performanse starih karti kao kod Keplera...a kod Keplera ta prica je bas i krenula sa Witcher-om :)
 
Poslednja izmena:
Ni pomocu trikova ti rezaultati nisu tacni, nego se malo dize prodaja Rx 470 nista cudno marketing kad neko kupi Rx 470 i izvrti testove nece biti ni ti 20% razlike koliko se pominje.
Ni u snovima 380 ne moze biti brza od 280X to veze s vezom nema.

znaci po tebi onda najbolje je sacekati da se stabilizuje cena Rx 470 pa kupiti R9 380X
 
Ne znam kako si to zakljucio, najbolje je da kupis ono sto ti se svidja.
Rx 470 pokrece isti chip kao i 380X samo sto je radjena u nizem nm procesu pa radi na vecem taktu, i ima nesto malo manju potrosnju ako je to bitno.
Ti 20% koliko je Rx 470 brza od 380X izvukli su kroz povecanje taktova kako gpu-a tako i memorije. Kome cjena Rx 470 odgovara i uzima kartu iz te klase nek narucuje.

@Das znas li kad je Guru3d zadnji put updatovao te rezultate od 280X? :d
 
Ne znam kako si to zakljucio, najbolje je da kupis ono sto ti se svidja.
Rx 470 pokrece isti chip kao i 380X samo sto je radjena u nizem nm procesu pa radi na vecem taktu, i ima nesto malo manju potrosnju ako je to bitno.
Ti 20% koliko je Rx 470 brza od 380X izvukli su kroz povecanje taktova kako gpu-a tako i memorije. Kome cjena Rx 470 odgovara i uzima kartu iz te klase nek narucuje.

@Das znas li kad je Guru3d zadnji put updatovao te rezultate od 280X? :d

Pitam generalno bang for buck, dal se tih 20% ako ih ima isplati za toliko koliko je kartica skuplja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad ne znam tacno cjene ali mislim da je tacno skuplja onoliko koliko je brza od 380X tj. koliko para toliko muzike ;)
 
ma za ti neki 30€ bolja je toliko ako nista novija/nizi nm proces ako se kasnije bude prodavala prija ce se prodat nego 380X.
Svakako vrjedi tu razliku i po performansama i potrosnji.

Ono sto je lose po nas kupce jeste: da prelaskom na nizi nm proces nismo dobili nista placamo malo brzu kartu malo skuplje nista nismo dobili po pitanju performace/price
 
Poslednja izmena:
Vredi vise od tih 30 evra jel kao sto vidis u Witcher 3, nikom nije do cimanja da optimizuje za hardver star tri do pet godina iako je to maltene isti hardver kao ovaj novi. To je odgovor na pitanje zasto 380 (Tonga) brise patos sa 280X u W3. U novijim igrama razlika izmedju 380X i RX470 ce biti jos veca.

Edit: Tek sad procitah goldija. Ako neko ima pri sebi 280X i RX470, jel moze da istestira Witchera 3 da vidi da li je goldi u pravu ili Guru3d i Toma? Posto sam poprilicno siguran da se ne dobija nista novijim drajverima sa 280X.
 
Poslednja izmena:
Na KP Sapphire RX 470 Nitro+ 4gb za 255e, što mu dođe oko 31365 dinara :D

Bude bog s nama, 255e? a RX 480 4gb treba da bude 230 evra, sa uracunatim porezom.
Dakle i dalje su naduvane cene za oko 50-ak evra.
Jeste ovo paper lunch, kad su najavljene kartice, a nema ih jos nigde, ni od korova, tek sad prva niche... ili to, ili imaju gadnih problema sa proizvodnim procesom, pa ne mogu da ih nastancuju.

Nista, jedina dobra vest ovde je ta sto se kartica konacno pojavila na KP, i to pre nego RX 480 nereferetne, sto je blago receno teska komedija.
Ko hoce da plati premium dollar za ovu karticu, ima izbor.
 
Poslednja izmena:
Bas me zanima gde su to oni testirali 280x i 7970?

Posto kolega je imao 280x a ja 7970 i mogu da garantujem da sam imao mnogo vise od tih 30 frejma koliko oni kazu da su izvukli jos je kod mene rezolucija 1920x1200 16x10.

Ovo je ili neki samo prepisani rezultati od ko zna kada ili se namerno laziraju podaci da bi se podigla prodaja rx serije.
 
ja sam sa oc-ovanim 280x, na 1680x1050, sve na ultra, hairworks off, imao oko 45 - 50 fps-a.
 
Vredi vise od tih 30 evra jel kao sto vidis u Witcher 3, nikom nije do cimanja da optimizuje za hardver star tri do pet godina iako je to maltene isti hardver kao ovaj novi. To je odgovor na pitanje zasto 380 (Tonga) brise patos sa 280X u W3. U novijim igrama razlika izmedju 380X i RX470 ce biti jos veca.

Edit: Tek sad procitah goldija. Ako neko ima pri sebi 280X i RX470, jel moze da istestira Witchera 3 da vidi da li je goldi u pravu ili Guru3d i Toma? Posto sam poprilicno siguran da se ne dobija nista novijim drajverima sa 280X.

I ovde nesto ne stoje dobro 280 grafe :
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art70150-10.html&usg=ALkJrhj4s6Tw3VhYH7468JYc3MZbLVwW6Q
 
Drajver - 16.8.1 Hotfix
AMD FX 8350
8GB Kingston DDR3 2400MHz Beast

Ashes of the Singularity - normalan zoom u igri 34FPS, skroz "odzumirano" 40FPS, kad je jako puno akcije na ekranu + max zoom 25FPS.

Hitman odbija da pokrene, vrv je drajver u pitanju, probaću sa starijim.

DOOM Demo - Ultra + Vulkan - najniža vrednost 91FPS, konstantno je na 100-106FPS a u retkim situacijama 132FPS kao MAX.

GTA V - sve grafičke opcije postavljene manuelno na najveću vrednost, trava na AMD PCH, bez MSAA - između 60FPS i 82FPS - vožnja, kretanje, pucanje sve ...
MSAA x2 - pada na 40-50FPS
MSAA x8 - konstantno drži 34FPS-a.

The Witcher 3 - Ultra + Gameworks (hair) - drži se iznad 30FPS ali sa padovima na ispod 20FPS na svakih 10 sekundi.
Ultra + isključene Gameworks opcije - 55-58FPS

Fallout 4 - sve manuelno podešeno na najveću moguću vrednost - 45FPS je minimum koji sam zabeležio kad prelazi mostić na putu ka shelteru(početak igre), 59FPS u 90% gameplay-a - kontam da je V-Sync stalno uključen jer nema tearing-a.

Dark Souls 3 - Sve na MAX ili High msm kontate već da sam u svakoj igri sve odvrnuo na najviše - kreće se od 48FPS do 55-58FPS (kad dobaci do ove cifre stalno se smenjuju te dve) - prvi boss je konstantno 55-58FPS.

Danas ću snimati malo za YT ovo pošto mi je AMD poslao kartu na review i korišćenje. Uglavnom onaj turbinski vent se čuje manje od DualX-a na Sapphire HD7950 koju sam dosad koristio.
Planiram prvo recenziju da izbacim sutra najverovatnije, onda nekoliko gameplay klipova sa ovim iznad igrama, onako zasebnih, i možda jedan tutorial za AMD VSR na 1080p monitoru i jedan RX 470 vs HD7950 - potrošnja, cena, performanse.
 
\"vladimirdowla\" je napisao(la):
Drajver - 16.8.1 HotfixAMD FX 83508GB Kingston DDR3 2400MHz BeastAshes of the Singularity - normalan zoom u igri 34FPS, skroz
Sjajno, hvala!
 
Nazad
Vrh Dno