Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Pa nista, cekaju se "Madjari" i njihove cene...

Hm, ni kod Mađara nema još ni nereferentne RX480, a kamoli RX470. Meni je to definicija paper launcha. Sve ove priče, kako će se stabilizovati cene, kako se u inostranstvu "rasproda", ništa me ne bi čudilo da su to obična zamajavanja...
 
Na kraju cemo i doci na moju prognozu od pre dve nedelje, da tek od prvog septembra mozemo necemu da se nadamo.
 
RX 480 je tu, a custom modeli su najavljeni za avgust. RX 470 je tek pre neki dan predstavljen. nije ni nVidia bila sutradan po predstavljanju dostupna kod nas.
 
Ja za koji dan dobijam 470 na test, a trenutno imam 7950 sa kojom sam prezadovoljan. Ako vas interesuje nešto konkretno u vezi kartice, neki test, dajte predlog. Definitivno ću raditi i neka poređenja sa 7950.
 
Zar nema već Sapphire nitro+ 4gb da se kupi? U dve domaće prodavnice sam video po ceni od ~34k
 
Posto je Saphire Nitro RX 470 4GB ~270€ u domacim radnjama, mislim da cu preskociti RX 480 totalno i videti kakvo ce biti stanje sa cenama kada pocnu stizati slicni modeli na KP. Sudeci po redditu, MSI Gaming [X] RX470 izlazi u prodaju tek 17. avgusta, nekako mi je to najbolji model, jer [tradicionalno najskuplji] Strix je stavio prioritet na tisinu smanjivajuci preformanse, a Nitro je full on in performance mode all the time. MSI ima i brzinu i tisinu. Mislim da cu uzeti 4gb model.

 
Sudeci po redditu, MSI Gaming [X] RX470 izlazi u prodaju tek 17. avgusta, nekako mi je to najbolji model, jer [tradicionalno najskuplji] Strix je stavio prioritet na tisinu smanjivajuci preformanse, a Nitro je full on in performance mode all the time. MSI ima i brzinu i tisinu. Mislim da cu uzeti 4gb model.

E o tome sam i ja razmisljao, koji model da uzmem, posto sam se defintivno odlucio za RX470:

1. MSI Gaming X 4GB mi je takodje na prvom mestu, karticama mi odmah na prvi pogled izgleda najlepse dizajnirana i sa najlepsim bojama od svih u ponudi, veoma je brza i odlicno se klokuje.

2. Na drugom mestu mi je Sapphire Nitro, koja je brza, sve je baceno na performanse, sto mi odgovara, izgledom spada u ruznije modele, sto rece neko izgleda ko ringla na slikama, ali na video klipovima i kad je vidim u kompu kako radi, uopste vise ne izgleda bas toliko lose.

3. Powercolor Devil mi je na trecem mestu, karticama veoma lepo izgleda, za nijansu mi je doduse lepsi MSI, ali Devil zauzima drugu poziciju sto se izgleda tice. Performanse su isto tu, ali ima secam se i nekih manica koje su pomenuli u nekim opisima, ali ne mogu sad da se setim sta je tacno u pitanju.

Asus Strix me ne zanima, jer su se kao sto post gore kaze koncetrisali samo na hladjenje i buku, ali performanse nisu na nivou ostalih pomenutih modela. Takodje ni ostale verzije 470 me ne zanimaju, samo ova top 3 izmedju kojih vagam, ali ako bude normalna cena na KP za MSI, uzecu njega bez daljeg razmisljanja. Takodje imaju najbolji softver u vidu MSI Afterburnera... znam da on moze da se koristi i sa svim ostalim brendovima, ali nekako vise volim da ako koristim programe od MSI, da i kartica bude MSI.
 
Poslednja izmena:
Ipak je to dvi-d, nema izgleda nista od analognih kod nove generacije u oba tabora.
 
Pa samo kupi Display Port na VGA ili HDMI na VGA adapter, ne vidim u čemu bi tu bio problem?

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Meni stiže Sapphire 470 Nitro+ 4G za par dana, nemam više živaca oko čekanja grafičke. Odustao ranije od gf 960 kad je izašla, isto i od r9 380/x. Ovo deluje kao nešto dobro posle 5 godina kad je AMD u pitanju...
 
Cene kod nas se sad znaju za sve modele tako da je za ovu kartu koju je on narucio 33.000 din.
rx 480 8gb košta 41.000
gtx 1060 45.000
Za mene je ovo sve preskupo.
 
Poslednja izmena:
Cene kod nas se sad znaju za sve modele tako da je za ovu kartu koju je on narucio 33.000 din.
rx 480 8gb košta 41.000
gtx 1060 45.000
Za mene je ovo sve preskupo.

Znam da je preskupo, ali nisam menjao grafičku od negde 2010. godine, pa kad je menjam bar da znam šta sam kupio (ide umesto asus 5770). Sad sa i7 2600k i rx 470 biću miran par godina.
 
Zato što većina kupuje jeftinije varijante pa da im ne stoji na lageru :)
 
Jest da je REF model, Sapphire je baš napravio cool efekat brušenog metala, plus nazad ima backplate sa NITRO modela (isti dezen).

RX 470.jpg 1.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg
 
Jel taj silver efekat plastika? Anyhow, cooler ispod shrouda je i dalje ono malo ogavno parce metala.
 
Čekam i dalje cene kod "Mađara" pa da vidim šta bihi radio. Vreme mi je da menjam ovu r9 280x, pa mi se čini da bi ovo bila ok kupovina...
 
Čekam i dalje cene kod "Mađara" pa da vidim šta bihi radio. Vreme mi je da menjam ovu r9 280x, pa mi se čini da bi ovo bila ok kupovina...

neces se usreciti sa 470 ... 280x je tu negde kao 470 , jedino ako gledas da manje struje trosi, to da :) skoro duplo manje.
 
Poslednja izmena:
Tu negde? Pogledaj grafikone ponovo. Minimum 20% brza u DX11 starudiji. U DX12 razlika ide debelo preko 50%.

Edit: W3 DX11 igra

r_600x450.png


Valjda znas da racunas procente?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno