Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

proverio sa 17.4.4 WHQL, 17.7.2 WHQL (just released), 17.7.1 non-WHQL i nista, opet isto izbacuje mi slikuu iz atachmenta.
sad skidam (po vojojreeoruci 17.2.1 (ali i oni su WHQL) a naci cu i tu neke koj su nonWHQL. Editovacu kad probam..

dajte ljudi, nemogucee nniko nije imao ovaj problem, izludjuje me, POMAGAJTE izludeh.... Untitled.png

za one koji nisu citali ukratko: posle usppesnog (vrlo blagog) fleshovanja modovanog VBIOSa masina mi prrijjavljuje ono iz attachmenta.... Nemoguce da se niko nije susreo sa tako necim, HELP...
 
Mozda treba da se pathcuje drajver.

Sent from my S6 Edge
 
isprobano sa:
WHQL - 17.2.1, 17.4.2, 17.7.2
nonWHLQL - 17.7.1, 17.6. i 17.4.x
puce mi glava od silnog instal/unnstal/reset pa je prsla u jednom momentu masina pa sam morao da radim Retore (a brat bratu trajao je kao sama instalacija Wina) :(((((

Zar je moguce i to na ovako popularnoj karti da samo ja imam taj problem. A zapao mi je primerak ne toliko zahvalan za OC GPUa (+20%Power, -14mV unthrottled 1866MHz i time sam nezadovoljan) ali memara je izgleda... necu jos da pricam (dok ne bacim scrnshot) ali vec sam prestigao, a jos nisam zavrsio, ove RX570ce (sa mojim ubogim X840 kojem mora Turbo da bude ISKLJUCEN i labavom memorijom na 1600MHz (1833 nece da cuje).

Pozdrav ljudi i daj mora neko da se sretao sa istim problemom; nemoguce da sam samo ja hteo da zatezem tajminge toliko masonoj karti...PLZ!!
 
Mozda treba da se pathcuje drajver.

Sent from my S6 Edge

na kakve pacice mislis? jesi li konkretno naletao na neke, jer ja, iskreno da ti kazem, nesto i nisam (osim kojekavih gluposti; zadnji patch drivera koji je stvarno vredeo je bio coolbits.reg >:) ).
 
Besposlen pop i jarice krsti. Vrati sve na default i mani se corava posla.
 
na kakve pacice mislis? jesi li konkretno naletao na neke, jer ja, iskreno da ti kazem, nesto i nisam (osim kojekavih gluposti; zadnji patch drivera koji je stvarno vredeo je bio coolbits.reg >:) ).

О овоме је реч:
I've added the BIOS signature check to the pixel clock patcher: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

1. Flash Bios. Do not reboot when asked.
2. Run atikmdag-patcher.exe to patch the driver.
3. Reboot.

I haven't tested it with a modified BIOS, so let me know if it works. You can undo the patch by running the patcher again. If you don't need any of the pixel clock limits, you can rename the file to atikmdag-patcher-bios.exe to patch only the BIOS signature check.

По инсталацији нових драјвера покренути atikmdag-patcher-bios.exe па тек потом рестартовати систем :bottle:
 
@ moto tomo
nasao ssam na sta mislis, ali to je samo deo patchevanja, ima i pre toga, ali u 6:00 nisam raspoolzen da seigram sa time, kasnije...
ali saam naleteo na conversion guide RX470/480 2 570/580 i u principu je prilicno jednostavno...
PS> ako je danas ne brickujem nikad necu :)))
 
Da li se uopste i kada, ocekuje pad cena RX 470 grafickih kartica? Nema ih nigde na stanju. Sta je u pitanju? Nestasica ili nestasica zbog rudara.... Jedva sakupih novac za jednu i uzalud. Bas dugo nisam pratio trziste.
 
Sve su rudari pokupili. Neće ih ni biti po normalnim cenama. Imaš za 450 evra RX580.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedna je relativno slaba, a druga ima 3GB memorije u 2017 godini :D
 
Sta relativno slaba, pre poskupljenja su teme 1050ti vs rx 470 nicale ko pecurke ovde. 20-25% je razlika, nista strasno

Takodje pre poskupljenja je pola foruma kenjkalo kako im je mnogo 200-220 za 470, jer kao vredi 180 plafon, pa ce da cekaju pad cena...sta su cekali to su i docekali

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo za 225e par nedelja po izlasku kartu iz potpisa, najbolja kupovina :D

Bilo je polovnih za 180 posle 4-5 meseci..

25-30% je razlika od 1050Ti, a 470/480 4GB su bile sweet spot za 1080p sa cenom od 200/230e.
 
Smanjite dozivljaj malo sa beskorisnim raspravama na temi, Pistaljka narocito.
 
Sta relativno slaba, pre poskupljenja su teme 1050ti vs rx 470 nicale ko pecurke ovde. 20-25% je razlika, nista strasno

Takodje pre poskupljenja je pola foruma kenjkalo kako im je mnogo 200-220 za 470, jer kao vredi 180 plafon, pa ce da cekaju pad cena...sta su cekali to su i docekali

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Pa i jeste mnogo 220e za 470. Evo me ovde ako ja razumem sta zeli da se kaze ovim likovanjem "ja sam je platio 250 a sada je 350".

470 je trebala da kosta 169 dolara, a ne 220e. Treba sacekati pa makar godinu-dve dok se cene ne unormale. Za pocetak ne treba kupovati polovne, ostaviti minerima sve te karte pa nek rade sa njima sta hoce. Ovako bi oni prodali svoje a kupili nove, e pa ne moze.
 
Ne. 170 je nereferentna trebala da kosta, ne aftermarket resenja koja su bila 200+ uglavnom. I nije bilo mnogo ni 200 ni 220 jer je karta po toj ceni imala njajbolji odnos cena/performanse u svim klasama.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Upravo to. A sa trenutnim stanjem, 1050ti dok se ne srede cene i vozi...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li se zna kada ce i da li ce uopste doci do regulisanja cena i lagera kada je u pitanju ovaj model graficke karte? Bila je Best Buy.... Steta. Nadam se pozitivnom odgovoru.
 
Obzirom da je menja rx570, nece biti lagera novih rx470. Samo da cekas polovnu da joj padne cena
 
RX470 4 gb Saphire otišla u večna lovišta....ovo je treća po redu,od istog proizvođača,prijašnje 3650 i 7770,MSI(5770) i Gigabite(370) i dan danas rade
 
Nitro(+) ili obicna?
Na kom napajanju je radila, na kojim temp?
 
Poslednja izmena:
Ima garanciju,kuplejena u februaru...čini mi se obična OC oznaka,normalno napajanje,ne klokam nikad ništa,nit neznam nit me interesira

Jednostavno nemam sreće sa šugavim Safirom
 
Imas garanciju. Jedino sto je cena tad bila manja, ali bar nisi u gubitku...
 
Ima garanciju,kuplejena u februaru...čini mi se obična OC oznaka,normalno napajanje,ne klokam nikad ništa,nit neznam nit me interesira

Jednostavno nemam sreće sa šugavim Safirom

Kada ti zamene za novu, ti lepo na oglase i uzimaj 10606gb, s'obzirom koliko u radnjama koštaju 470-570 možeš komotno i od njih da tražiš 1060 kao zamensku.
 
Čekam šta će da jave iz Ljubljane,po mojem nemaju rezervnih 470...tako da opcija i nije loša 1060 6gb,jedino šta ne volem zelene :p

A možda mi uvale neku polovnu,možda 480.....balkan je svuđe isti,dali na zapadu ili istoku\jugu,uvek je to balkan....kontam da će me pokušat zaebat
 
Amd non-WHQL drajveri i Sapphire Trixx, ne zna se sta je losije uradjeno.

U silent modu, gde je def. napon 1.02V, kad povecam klok na 1260(sa 1206), napon ide do 1.18V, pa i do 1.2V nekad?!

Od sada samo WHQL drajveri i MSI Afterburner, inace naponi idu u nebesa nevezano za to koje su vrednosti postavljene, ako je za verovati softverskim ocitavanjima napona u Trixxu i HWInfo64, posto oba isto pokazuju.

Edit:

Potrosnja ide preko 200W, isto po softverskim ocitavanjima, u trenucima u kojim se javlja taj skok napona.
 
Poslednja izmena:
- Softverska očitavanja ne mogu biti 100% precizna
- Samo WHQL drajvere treba koristiti. Ako neki softver ili hardver zahteva beta/game ready verziju, treba ih bojkotovati barem do sledećeg WHQL izdanja. Nije to zbog mogućih bagova već do principa
 
Zanima me kod rx470 safir nitro mining edition,dakle ima samo jedan video izlaz(dvi-d) da li moze da se koristi za gejming?izgleda da nema dual bios..ili bi morao da se ubaci neki drugi bios?
 
Nazad
Vrh Dno