Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

ja bih pre gledao dal moze kako da se forsira load na gpu-u a da ostanes prikopcan na plocu,ako je ta konfa iz potpisa.znam da moze nvidia tako ali za radeone nisam siguran,ali u tom slucaju mozes i one karte bez ikakvih izlaza.
 
da li bi bile osetne losije razlike u gamingu s biosom za mininig ili su to neke nijanse?
 
Mene takođe zanima da li je potrebno da se bios vrati na fabrički?
Da li utiče na performanse u igrama?
Takođe me zanima da li je I5 3570 dovoljan za Rx470?
Malo sam gledao po oglasima i nekako mi se čini da nema bolje kombinacije za nekih 90e(i5 3750 +h61) ram već imam(8gb ddr3).
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude sasvim dovoljan, mada zavisi koje igre igras.

Ja imam i7 4790K sa RX 470 i pre toga sam imao i5 2500, ima razlike u zahtevnijim igrama poput Battlefield 1 MP.

A i5 3570 je malo bolji od i5 2500.
 
Modovan bios moze da utice na performanse,zavisno od kloka, ali moze i na stabilnost. Jer strapovi memorije su menjani, stavljene su nize latencije na vecim klokovima, a to moze da uzrokuje pucanje u igrama.
 
Nema nikakvih problema sa nitro 4xx kulerima, na milionima prodatih komada normalno ne da se nadje po neki felefican.
 
Nitro+ 470 idealno tiha pod bilo kakvim opterecenjem, pogotovo u Silent biosu.
 
Ja imam referentnu safir sa turbinom, samo leti kad se bas optereti se cuje grafa. Malo undervolta na default klokovima i tiha je skroz
 
Ljudi , jel vam se desavalo da MSI AB ne prikazuje gpu load? Konstantno je na 0%. Ne znam kako da namestim, izludjuje me.
 
Jel ima neko od vas mozda red dragon izvedbu? Koliko ste je uspeli da OC i undervolt?
 
Imao sam ja 470 red dragon. Klokovala se extra i imala malu voltazu, ali je asic bio bas visok, 96-98%,tako nesto. Mislim da mi je isla 1420mhz (preko 1400 sigurno) , ali bilo pre 2 godine pa se ne secam svih detalja. Voltaze se ne secam, ali nikad s njom nisam preterivao, verovatno je bila negde oko 1.2v,mozda koji korak vise
 
Poslednja izmena:
@fingon82

Kako su se safirke pokazale sto se OC-ja tice? Trenutno sam na RX 470 i 1440p monitoru, uleteo monitor neplanirano, 200MHz bi sigurno napravilo razliku.
 
Po meni najbolje. Rekord sam postavio na safir 480 8gb nitro plus (tim sam se zamajavao pre 5xx serije, koja verovatno ima malo bolji oc potencijal). A probao sam sve sem gigabajt kartica, ali sam siguran da ne bi ni primirisale safirkama, cak je bilo nekih problema sa odvodjenjem toplote na gigabajt kartama 4xx serije, znam da sam gledao testove gde su ljudima na stocku isle na 85c

Inace, zaboravih da napomenem da sam imao par tih dragona 470 i da je iz nekog razloga asic na njima bio najvisi. Imao sam tri preko 90% asic, mada je to verovatno bila slucajnost.
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi neophodno, radi na low sve bez dropova, ali bih dobio sigurno barem ~10% bolje performanse.
 
Ja imam tu kartu, zar je moguce da mora sve na low na UHD rezoluciji ?

Koja tacno igra.

Ja igram recimo Battlefield 1 MP, sve na ultra na 1080P, fps 60+ uvek.
Na UHD bi radilo na low ?
 
To nije UHD, na UHD ne bi ni radilo sa RX 470, bilo bi neigrivo. Ovo je 2560x1440, UHD je 3840x2160.
 
jel zna neko zasto moja rx 470 red dragon ima 8pin umesto 6pin :d ?


edit: hwinfo64 pokazuje da je red devil izvedba, da dodam da karta izgleda isto kao red dragon izvedba
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    46.5 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Izgleda bukvalno isto kao red dragon samo sto ima 8pin, inace flesovao sam red devil bios i sve je ok, tako da, sta znam, meni ne smeta
 

Prilozi

  • 3753-front.jpg
    3753-front.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 101
Zato sto i jeste red dragon, verovatno je neko flesovao pogresan bios. Red dragon inace i ima 8 pin.
 
Zanimljivo, meni radi stabilno za sada na 1350 core / 1750mhz mem, voltaze 1045 / 950mv, nisam video vece temperature od 65c. za 90e koliko sam je platio nisam mogao bolje da prodjem :d
 
I ja malo da kloknem GPU, posto je trenutno poprilican bottleneck na 1440p.

1350MHz core i 1825MHz memorija uz 1.08V, ispod tog napona puca GPU, a iznad tog kloka memorije izlaze greske na memoriji u HWInfo64.
 
Nazad
Vrh Dno