Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

stavi memoriju na 1750, sve preko toga poremeti timing i dobijas losije perf nego na 1750
 
Jesi li siguran? Probacu posle, imam sacuvane rezultate od 1825 u Heaven-u.
 
videh u vise navrata na redditu i slicnim sajtovoima, probaj tako pa javi
 
Treba da zamenim pastu, pa sam mislio i termalne padove. Koje padove uzeti, koje debljine?
 
Zna li neko ako je imao kakva je ona Powercolor red dragon od 4gb? Ima i ona red devil verzija, ali mene zanima konkretno ova, ima neke bele sare umesto crvenih, a ne znam da se hladjenje izmedju ove razlikuje, cini mi se da je kod dragona samo takt manji. Prelistavao sam malo ovu temu i konsenzus je da su nitro i xfx najbolje izvedbe rx 470 i da kao powercolor treba da se izbegava. Mada sam gledao malo po YT i pod load temperatura je u visokim 60im, dok je kod nitro uglavnom oko 75, osim kad se napravi custom fan profil.
 
Ja uvek i napravim custom profil jer fabricki dozvoljava vece temperature nego sto bi trebalo a buka mi ne smeta.

Da li mozes da podelis sliku iz global wattman ako pravis krivu u njemu?

Naime, imam problem na rx570 (isti djavo ko rx 470).

Desava mi se sledece:
zero rpm je dok ne dodje do 60deg, onda krene da ubrzava.
Ali, problem je sto krene vent da besni, ode na 3500rpm vec na 65deg.
resenje mi je da samo u global wattmanu stavim na manual, pa vratim na auto I onda on obori rpm, drzi na oko 2000 za 65deg, sto je mnogo tise.

Pitam, jer bi ja stavio na manual, sa svojom krivom, ali tada gubim opciju zero rpm.

Ista prica i sa MSI afterburner, znaci besni dok ne stavim na manual, pa vratim na auto.
 
Kontam da je do njihovog drajvera, da nesto poludi. Hvala svakako.
Ako nadjem resenje, pisem ovde.
 
Kontam da je do njihovog drajvera, da nesto poludi. Hvala svakako.
Ako nadjem resenje, pisem ovde.

Iskopao sam.
Problem je, naravno, u AMD drajveru.
Glupavi default profil Global Wattman-a nije dobar, tj. ne prati default krivu, vec na 65+ stepeni ide na 100%.

Resenje:
Custom kriva, ali problem br.2 - ne moze "Zero RPM" i min je 40% fan speed.

Resenje za to:
Speed/Temperature se prebaci na manual, zero rpf je data zasivljen i ne moze da se izabere
Namesti se custom kriva kakvu zelite.
Onda, u gornjem desnom uglu "Save profile" i snimite ga. Naci ce se u folderu "C:\Users\username\AppData\Local\AMD\CN".
Posto je to xml fajl, otvorite ga pomocu notepad-a i izmenite sledeci red:

Kod:
    <FEATURE ID="18" Enabled="False">
        <STATES>
            <STATE ID="0" Enabled="False" Value="0"/>
        </STATES>

Promenite u:
Kod:
    <FEATURE ID="18" Enabled="True">
        <STATES>
            <STATE ID="0" Enabled="True" Value="0"/>
        </STATES>

Nadam se da ce jos nekome pomoci.
 
Oko 15% jaca je 1060 6gb, tu negde

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pozz.Zasto moja RX 470 Nitro Plus u Gaming modu biosa ne prelazi 1206mhz za GPU u full loadu,jednostavno kao da je zakljucano?rx470.gif
Da li treba jos nesto da se aktivira ili sta vec?
 
Poslednja izmena:
Pitanje ze istu kartu kao u prethodnom postu...

Da li na ovim kartama radi trixx boost? Probao sam da podesim na 85% i da izaberem rezoluciju u 2 igre(doom eternal i trackmania) ni jedna ne nudi tu rezoluciju?
Gde gresim?

Nije da mi nesto mnogo treba, vise sam radoznao kako radi. Opet, posto imam 1440 monitor, mozda nekad bude korisno...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uzeo sam danas rx 470 8 gb, instaliram driver ali mi prijavljuje da GPU nepostoji. U GPU-z, AVIRI prepoznaje grafiku:
rx570.gif
Da li sam prevaren, doticni od koga sam uzeo kaze da je ispravna 100%. Pre toga sam uradio brisanje driver uz pomoc DDU u safe modu.

Edit: kada pogledam u win10 manageru pise CODE 43 proble. Flesovan BIOS ?
 
Poslednja izmena:
Ma da, opusteno, nadji originalni bios, flesuj i to je to. Ili koristi taj modovan, samo nadji pixel clock patcher, on ce da ti ukloni code 43 gresku (zato sto amd drajveri kada vide da je modovan bios javljaju tu gresku) i sve ce da radi ok. Taj modovan bios verovatno ima malo zategnutije latencije memorije, mozda snizen napon i tako to, u svakom slucaju probaj, verovatno ce raditi bolje nego originalni.
Kartica je 99% ispravna, verovatno je covek zaboravio da vrati originalni bios.
 
Poslednja izmena:
Ma da, opusteno, nadji originalni bios, flesuj i to je to. Ili koristi taj modovan, samo nadji pixel clock patcher, on ce da ti ukloni code 43 gresku (zato sto amd drajveri kada vide da je modovan bios javljaju tu gresku) i sve ce da radi ok. Taj modovan bios verovatno ima malo zategnutije latencije memorije, mozda snizen napon i tako to, u svakom slucaju probaj, verovatno ce raditi bolje nego originalni.
Kartica je 99% ispravna, verovatno je covek zaboravio da vrati originalni bios.

Sad mi prodavac kaze da moram pustiti atikmdag patcher. Da li je to sigurno ?

Edit:sad gledam pixel clock patcher je u stvari atikmdag patcher ?

I koji je postupak, moram obrisati i ponovo instalirati drivere, ili je dovoljno samo uraditi taj patch bez ponovnog instaliranja drivera ?


edit2: uradio taj patch, i sad sve radi. Hvala
 
Poslednja izmena:
dovoljan je,ali nisam siguran da ćeš imati zvuk,i dvi ima izlaze za zvuk ali ne uvek.slika nije problem,još bolja stvar što će i tako i komp i monitor/tv misliti da je dvi konekcija,pa nećeš imati problem sa color space-om itd.
 
Imas mining verziju karte,ne standardnu. Zato nemas dual bios i vise izlaza
 
Baa sam hteo da pitam za tu mining verziju, da li je neko uzimao nju, kako je resavao BIOS i slicno. Cekam rasplet ;)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bolje vrati fabrički bios. Ne znaš ko je šta čaprkao u tom trenutnom.
 
Nema potrebe ako mu sve radi, ako se ne greje i ako nema artifakte.
 
Nazad
Vrh Dno