Šta je novo?

iOS 10

Da prijavim i prvi bug, za Region je postavljeno Serbia (zbog formata i naziva dana/meseca) ali je sve i dalje na engleskom. Još neko?

Tu u opcijama gde pise preferred languaage order stavis na prvo mesto srpski i posle restarta ce biti ispisan dan na nasem jeziku
 
Radi fantastično čak i na matorom ipad mini 2

Sent from my Galaxy S7
 
Tu u opcijama gde pise preferred languaage order stavis na prvo mesto srpski i posle restarta ce biti ispisan dan na nasem jeziku

To je to, Region na US (zbog News app) a Serbian kao preferred language zbog formata. Hvala :)
 
Mnogo mi se svidjaju notifikacije. Samo sam to uspeo da snimim, tek cu jos da procackam da vidim sta ima novo :D

I novi zvuk tastature i lock-a mi se svidja

Ne svidja mi se sto moram da pritisnem dugme posle fingerprinta da bi otkljucao telefon. Zasto su to menjali??

Kako da vratim ono pisanje poruka kad se okrene telefon, slucajno sam sklonio i sad mi samo prikazuje tastaturu kad ga okrenem?
 
Poslednja izmena:
Ni meni se ne svidja sto mora da se pritisne home b. kako bi prihvatio fingerprint. To se usr*ali.

Jos nesto. Ne radi mi opcija pri pisanju poruka da se pritisne strelica za slanje poruka, kako bi mogao da izaberem one cetiri opcije (invisible ink i td.). Kad pritisnem nista se ne desava. Ako duze drzim prst, opet se nista ne desava. U pitanju je 6s.
 
Meni na 5s radi
 
Settings accessibility home button ukljucite poslednju opciju rest finger to open i necete morati da klikcete...
 
Poslednja izmena:
Imao sam problem sa OTA ažuriranjem. Zbog preopterećenosti Apple servera ota update je skinut nekompletan i tako instaliran je telefon pretvorio u ciglu. Samo preko iTunes-a i nećete imati problema. Inače, prvi utisci iznad očekivanja. Sve leti.
 
Poslednja izmena:
Settings accessibility home button ukljucite poslednju opciju rest finger to open i necete morati da klikcete...

Hvala Igore, redovno su ga sakrili.

Definitvno i objektivno radi brze ios10 na ip6s+. Bas je vidljivo, instantnk reaguje na sve. Ne svidja mi se Health app ili nisam uspeo da ga podesim. Lepse mi je bilo da vidim sta sam za dan uradio.

Nema vise podataka tome sta srce bateriju?? Ili ce se viseti kasnije?
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se ni malo kako su health odradili u iOS 10... Bas su ga unistili papci jedni. jako nepregledbo i neprakticno. Ne mogu ko covek da pratim koliko hodam...

Ne svidjajucmi se ni nove notifikacije, ranije se malo povuce prstom i odmah odgovor, sad mora da se pritisne 3D touch...

Nadam se ispravku healtha :( u sledecem updateu.
 
Poslednja izmena:
Ostavio sam telefon da prenoci na punjacu, i najveca briga mi je resena - tih 2h-3h posle apdejta, bio je neverovatno vruc telefon, ali bice da je do nekih pozadinskih sinhronizacija (nove photos, sta sve ne).

Neopisivo bolje radi na 6ci, neverovatna razlika.
 
I moj se usijao posle apdejta. Sada je sve ok.
 
Да слажем се, баш ради много боље, 6ес... Ал поред хејта везаног за нотификације и health(не може више 3 или више dashboarda да се стави на једну страницу... баш баш непрегледно) гдје су направили ствари које сам имао на маторој нокији (лоше), пстало је врх...
Телефон такође врућ!
 
Poslednja izmena:
Meni na iPad a2 i iphone 5s radi za sada dosta bolje od 9.3.5. Nove notifikacije mi se dopadaju, prethodne nikad nisam koristio od ovih novih vidim neku upotrebnu vrednost, možda ću ih i koristiti. Health odavno nisam koristio, videću kad mi zatreba. Pogledao sam prezentaciju o novim opcijama u ios10, ima finih stvari. Za sad je utisak vise nego pozitivan, daleko vise nego sto je to bilo i sa 8 i sa 9.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
i ja odradio update na 5s, sviđa mi se vise od 9.3.5, lepo radi, čini mi se i da je touch id brži i lepše su mi nove notifikacije :) samo da je baterija bolja 10-20% bilo bi super :)
 
Hvala Igore, redovno su ga sakrili.

Definitvno i objektivno radi brze ios10 na ip6s+. Bas je vidljivo, instantnk reaguje na sve. Ne svidja mi se Health app ili nisam uspeo da ga podesim. Lepse mi je bilo da vidim sta sam za dan uradio.

Nema vise podataka tome sta srce bateriju?? Ili ce se viseti kasnije?

Videce se potrebno je neko vreme da se iskalkulise i naravno 1ciklus punjenja. Timer se resetuje prilikom restarta ili iskljucivanja te izbegavaj to u koliko zelis da vidis usage time :)
 
Ja i dalje ne mogu da verujem da se nekome sviđaju ovakve notifikacije, tj. sa isključenom opcijom group by app. Sto ljudi sto ćudi.

Inače, iOS10 je jednako brz kao iOS9, samo su konačno ubrzali animacije, što je trebalo odavno da urade.
 
Brzi je trenutno za ip6 i6s kod pokretanja app... tipa kalendar , kamera dakle stock, dok ce 3rd apps tek kada se prilagode ovom operativnom sistemu. whatsapp je uradio domaci i svaka im cast...
 
Poslednja izmena:
Meni najvise smeta sto health moram kroz tri menija da prodjem da bih sobio uporedni stepcounter, a ranije je dashboard bio na dohvat ruke.

Takodje, nemoguce je vise da stroje tri dashboarda na jednom mjestu... Gledam po tviteru masovno se ljudi zale.

Meni se sad desava da drzim pola sekunde duze kad otkljucavam i aktivira mi voice komande... to kad bi dozvolili da disablujo najbolje bi bilo =]

Al ludacki brzo radi. Do kad ce vako raditi vidjecemo. I vuce malo vise baterije vidi se...
 
Vuce dok ne izindeksira, tek si digao sistem , meni drzi batt kao nikada pre usage se poprilicno povecao ;-) od beta 8-i sada sam na GM sabija batt ali performanse su stisane malo... sad zamisli kako je radio na npr beta5 :)))
 
Meni najvise smeta sto health moram kroz tri menija da prodjem da bih sobio uporedni stepcounter, a ranije je dashboard bio na dohvat ruke.

Takodje, nemoguce je vise da stroje tri dashboarda na jednom mjestu... Gledam po tviteru masovno se ljudi zale.

Meni se sad desava da drzim pola sekunde duze kad otkljucavam i aktivira mi voice komande... to kad bi dozvolili da disablujo najbolje bi bilo =]

Al ludacki brzo radi. Do kad ce vako raditi vidjecemo. I vuce malo vise baterije vidi se...

sto se tiče voice comande ukljuci siri i nestaje, i meni se u početku puno palio...
 
Pa onda ce Siri da mu se pali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sto se tiče voice comande ukljuci siri i nestaje, i meni se u početku puno palio...
Al onda otvaram siri... Skratili su vreme za otvaranje siri/voice command.

Igore koji si ti teaki fan boy xD xD jesi li ikad ista rekao protiv Apple? xD
Evo buga, greskom se ukljuci voice command, izadjem, nece na dodir da otkljuca (iako je ukljucena opcija i radi kad je standard i otkljucavamje u pitanju), mora sa se pritisne
 
Poslednja izmena:
nemam pojma, meni se ne otvara na 5s

pritisnem dugme i otljuca se telefon, za siri treba da držim par sekundi
 
Poslednja izmena:
Da li je i dalje "do not disturb" onako odvratno odradjen? Da li i dalje odbija pozive kada je ukljucen ili su konacno stavili kako treba da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam primetio samo jednu stvar kod IOS10 a to je u aplikaciji za vremensku prognozu, kada postavim Jagodinu ono mi automatski posle 2-3 sekunde prebaci na prognozu za Centralnu Srbiju, ne znam zašto. Brisao sam i postavljao opet ali uvek postavi Centralnu Srbiju. Ako neko zna dal može da se podesi samo na grad kao što je pre bilo neka javi. Inače na SE radi odlično IOS, bez greške.
 
Al onda otvaram siri... Skratili su vreme za otvaranje siri/voice command.

Igore koji si ti teaki fan boy xD xD jesi li ikad ista rekao protiv Apple? xD
Evo buga, greskom se ukljuci voice command, izadjem, nece na dodir da otkljuca (iako je ukljucena opcija i radi kad je standard i otkljucavamje u pitanju), mora sa se pritisne
Ja fan boj tesko druze... ;-) ja sam surovo realan sto se svega tice pa i ovog iosa, sve pre ovoga su bili djubre 9.0-9.3.5 napram 10 za ipade air i mini retina ios 7-9.3.1 ios katastrofa gde je tastatura kasnila... ja sam sve samo ne fan boj i ne znam sto ljudi ovde imaju toliki kompleks fanbojizma , ovde je to bas ucestala pojava ili sta? DND je nepromenjen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno