Šta je novo?

iOS 10

Ma kakvi menjaju ih i salju sa novih... sto se tice unlocka to je tako kako je i i navikao sam se posle nekoliko mes na isti sada i ios9 otkljucsvam klikom, ali za tid uredjaje nemas brige jer nikada nismo ni slajdovali :-D
 
sta znam, ja se uredno odjavljujem sa svega sto me ne zanima... jedino su nasi ljaci navalentni pa teraju i dalje ali njih zovem telefonom da me izbrisu iz svih listinga...
pa i na touch id uredjaju prvo bese kliknes pa onda sken ili tako nesto, svakako ima dva koraka u odnosu na iOS9...
 
Ako imas tid totalno isto kao na ios 7,8,9 nemas tu brige kliknes i tel se otkljuca malo sporije nego pre znog notifikacija ali otkljuca direkt...(6s znas kako je prebrz bio) :-D
 
Jel probao neko iOS10 betu na 5S? Kako radi?
 
Probao sam na svakom uredjaju betu :) iphone 5-5s-6-6s ipad mini 2 sve pohvale na posledji ios :) odlican je ni ip5 se ne predaje radi sasvim dobro ako ne i veoma dobro..l
 
Probao sam na svakom uredjaju betu :) iphone 5-5s-6-6s ipad mini 2 sve pohvale na posledji ios :) odlican je ni ip5 se ne predaje radi sasvim dobro ako ne i veoma dobro..l
ma bila su neka dva koraka koliko se secam, na 5s-u mi je bio ukljucen tid a na Air2 nije i moralo je dva puta da se klikne na home dugme... tako je barem bilo sa prvim betama 10-ke sto se nadam da su promenili.

citirao sam greskom tvoj poslednji post preko telefona a hteo sam prethodni....
 
Poslednja izmena:
Wow, ovo je novi nivo 'fanboyizma'.



Zamisli, hoću da me obaveštava moj monitoring server kada nešto ne radi. I hoću da me obaveštava kada dobijem mail.

Ovaj post moram da stavim u potpis, zapanjen sam.
 
Pa obavestava te... Auuu breee


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zasto palis notif za mail pobogu?t
Ahahahaha... Umro sam...

Da mi iskace popup za mail???? Stvarno boze svasta carstvo spama i smeca da mi iskace na ekran telefona pa razbio bih ga.
Mozda da naucite kako se podesava mail?

pa odjavis se sa svih spam mejlova i stize ti samo ono bitno...
meni je iOS10 takodje bio nekako rasparcan, nepregledan i haotican u odnosu na 9-ku... posebno ono otkljucavanje kad treba da klikcem po dva puta na home dugme... ne znam da li su resili makar tu nebulozu...
Ne treba ni da se odjavi, vec citaj dole...

Wow, ovo je novi nivo 'fanboyizma'.



Zamisli, hoću da me obaveštava moj monitoring server kada nešto ne radi. I hoću da me obaveštava kada dobijem mail.

Ovaj post moram da stavim u potpis, zapanjen sam.
Mail, spam mailovi i sl je posebna stvar ma koji os (mobilni ili desktop) ti koristio. Ja koristim gmail i za firmine email adrese isto gmail (placamo google for work). Probao sam razne cliente i za mobile i desktop i sve je bzvze. Za mobile preporucujem Inbox (umesto Gmail, ali ni Gmail nije los mnogo). Fazon je u tome da 95% stvari google mail odradi kako treba, a za ostalo sam munkazes sta je sta i eventualno definises filtere. Ja ne zelim da mi za servere stizu obavestenja vec to ide u updates koji povremeno pogledam, osim u slucajevima kada definisan filter detektuje nesto u poruci (da server ima problem) onda ide u Primary i problem solved...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma popup za mail mi u zivotu ne treba a ocito ni njemu jer 40 ne pogleda :-D
 
Skrećete sa poente.

Pričamo o tome što su dodatno natrpali notifikacije bez ikakve potrebe, a da nisu sredili grupisanje.

Navike su druga stvar.
 
Htedoh da ti napišem nešto al neću da te nerviram. Da spustimo loptu, da je moglo možda bolje moglo je, ali i ti si specifičan user, i moraš da se potrudiš malo i svoja mail podešavanja podesiš bolje ili da promeniš telefon. Većini ljudi to ne smeta, evo i ovde si realno u manjini.
 
Nikome ne smeta da notifikacije nisu grupisane? Ok, povlačim se dalje iz diskusije. Btw. mail podešavanja su dobro nameštena, pošto su sve bili kritični mailovi.

Verovatno ću i promeniti iako mi se sviđa iPhone 7 koji sam planirao da uzmem, ali posle ovakvog iskustva sa iOS10 i nisam više siguran.
 
Iskreno vise volim da su mi hijerarhijski poredjane po vremenu nego grupisane. Imao sam na androidu grupisan mail i sta se desava kada vidis da imas vise mailova - apsolutno nista ne vidis sem da imas vise mailova. Pa to mi sama ikonica pokaze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi koristio Android 7.0, možeš imati interakciju sa bilo kojom grupisanom notifikacijom expandovanjem.
 
Skrećete sa poente.

Pričamo o tome što su dodatno natrpali notifikacije bez ikakve potrebe, a da nisu sredili grupisanje.

Navike su druga stvar.
U pravu je čovek, ja ne koristim grupisanje ali možda njegov posao i tempo rada to zahteva. Treba da postoji i jedna i druga opcija pa kome kako drago. Pogotovu ne razumem ako je nešto bilo a više nema.

Samo da potvrdim, hoćeš reći da opcija Group by App više ne postoji?
 
Aha, izbacili su potpuno. Ne znam da li je sada appovima omogućeno da nekako grupišu notifikacije pa moramo da čekamo developere da to srede, ali čisto sumnjam.
 
Ja probao sad iOS 10 na 6s. Uuu cepa kako lepo radi. Ako se ne tripujem da radi primetno brze.
 
Ne tripujes se do sada najospeglaniji ios posle 7.1.2
 
Ozbiljno ? Ja se razmisljam da ostanem na ovom zadnjem. Meni je ovo [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno nikada se ne bih vratio na ios9 posle 10 ;-)
 
Najjace je kad pokrenes pogresnu aplikaciju i hoces odmah da izadjes maltene kako pipnes home dugme on je vec izasao. Ranije bi zalagovo pri ucitavanju pa tek onda izasao iz nje.
 
Ma fantazija sistem pogledaj iphone 5 radi vrhunski sta vise reci...
 
iPad 4? Jel ima poboljsanja tu isto?

Mislim glupo pitanje, sad cu da pustim pa javljam :)
 
Poslednja izmena:
Nisam koristio na ipad 4 na zalost nemam ga, samo ipad air,mini 2...
 
Instalirao juče, ništa od ovih novina meni ne znači, niti mi se svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je i mene nerviralo u startu, a sada kad vidim da se na nekim androidima čuje zvuk notifikacije i upali lampica a ne i ekran, deluje mi kao da nešto nije u redu. Sve je stvar navike
 
Ne razumem sta ima da ti se ne svidja? :-D ios kao ios
 
iPad 4? Jel ima poboljsanja tu isto?

Mislim glupo pitanje, sad cu da pustim pa javljam :)

Videcu ja kad instaliram non-beta verziju pa kad stignem da testiram. Beta 3 ili 2 je radila ok i meni licno bila mnogo lepsa (pogotovo lock screen koji je sad bas lepo iskoristavao ekran).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno