Šta je novo?

iOS 10

Pa red je za upgrade :p
 

Prilozi

  • IMG_3864.PNG
    IMG_3864.PNG
    694.9 KB · Pregleda: 206
Zar nisi ti imao iPad 4?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam nisam
Air 1 i mini retina... kao i obicnu dvojku... sada cekam dal ce predstaviti neki mini pa to da uzmem jer mi je najzgodniji za nosenje :-D
 
Stavio sam na SE ios 10 beta 7, meni je ovo odlično, radi kao sat. Inovacije su mi ok, Photos aplikacija je na foru Google Photos koji me inače oduševljava, sviđa mi se i ovaj sistem nazovi widgeta, biće ovo dobar upgrade. Nisam probao ranije bete pa je meni sve ovo novo ali sam vrlo zadovoljan.
 
moraju da dodaju internet data switch u control center, nema smisla vise
 
Red bi bio, ali nista od toga do bar 10.1...
 
Red bi bio da dozvole da se precice podesavaju po potrebi, ali od toga tek nema nista...
 
moraju da dodaju internet data switch u control center, nema smisla vise

Izvini, ali cemu sluzi taj internet data switch? Ja ga u zivotu nisam koristio. Imas switch za roaming u opcijama koji je default off i koji ti ne treba u control center jer ga neces svaki dan koristiti, a data switch zasto? Nije Apple racunao da ce neki Srbin da kupi telefon od 600 eur, a uzeti paket koji skoro nema nista neta uz njega jer mu je skupo da da 10, 15, 20 ili ne daj boze vise eur mesecno operateru...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ti je Srbija, 1gb u paketu + pašteta sledeće 2 godine, bitno da se fura Iphone.
Nije ovo na račun probotzor-a, nego generalno znam dosta takvih slučajeva....
inače sve pohvale za apple - model iz 2013te - 5s dobija ios 10, stvarno svaka čast za podršku,
i oduševili su me sa SE modelom, ispeglali su sve što nije bilo dovoljno dobro na 5s(baterija, brži proc...)
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali cemu sluzi taj internet data switch? Ja ga u zivotu nisam koristio. Imas switch za roaming u opcijama koji je default off i koji ti ne treba u control center jer ga neces svaki dan koristiti, a data switch zasto? Nije Apple racunao da ce neki Srbin da kupi telefon od 600 eur, a uzeti paket koji skoro nema nista neta uz njega jer mu je skupo da da 10, 15, 20 ili ne daj boze vise eur mesecno operateru...


Sent from my iPhone using Tapatalk


ja ne znam sta si ti mene poceo da optuzujes ovde i u onoj drugoj temi za nesto sto nikad nisam pominjao?

nema tu sta aple da misli, korisnici traze switch godinama...svaki telefon osim ajfona to ima


necu da mi stizu notifikacije non stop i necu da mi data internet trosi bateriju i tacka
necu da moram da ulazim u podesavanja da upalim internet i da ga ugasim


ako ste vec u fazonu da sve bude upaljeno, sta ce switch za bt u control centru?

jel treba sad da ti se pravdam kako imam tri ugovorne obaveze i jednu sa internetom i mifi uredjajem na svoje ime?
 
Poslednja izmena:
ja ne znam sta si ti mene poceo da optuzujes ovde i u onoj drugoj temi za nesto sto nikad nisam pominjao?

nema tu sta aple da misli, korisnici traze switch godinama...svaki telefon osim ajfona to ima


necu da mi stizu notifikacije non stop i necu da mi data internet trosi bateriju i tacka
necu da moram da ulazim u podesavanja da upalim internet i da ga ugasim


ako ste vec u fazonu da sve bude upaljeno, sta ce switch za bt u control centru?

jel treba sad da ti se pravdam kako imam tri ugovorne obaveze i jednu sa internetom i mifi uredjajem na svoje ime?

ovo za bt si u pravu. mogu da dodaju i za data internet...valjda će.
 
Generalno, trebalo bi da omoguce da korisnik sam podesava koje precice hoce a ne da oni odlucuju sta je njemu potrebno.
 
Trebalo bi,
dosta je zatvoren ios nažalost.
Stavio sam ovaj air launch besplatnu verziju, nije los, popravlja malo stanje. :)
 
Odlican je, kad se naviknes vise nema potrebe da ulazis u bilo kakva podesavanja, sve zavrsavas sa njim.
 
ja ne znam sta si ti mene poceo da optuzujes ovde i u onoj drugoj temi za nesto sto nikad nisam pominjao?

nema tu sta aple da misli, korisnici traze switch godinama...svaki telefon osim ajfona to ima


necu da mi stizu notifikacije non stop i necu da mi data internet trosi bateriju i tacka
necu da moram da ulazim u podesavanja da upalim internet i da ga ugasim


ako ste vec u fazonu da sve bude upaljeno, sta ce switch za bt u control centru?

jel treba sad da ti se pravdam kako imam tri ugovorne obaveze i jednu sa internetom i mifi uredjajem na svoje ime?

To sto sam u drugoj temi rekao sam pogresio - pomesao sam te sa drugim clanom. Ovde se generalno nisam obracao tebi, vec svima koji to traze.
E sad, kazes - korisnici to traze. Imas milione korisnika, ali poenta je koliko korisnika to trazi? Imas korisnike koji traze sve i svasta, a u malom su broju. Iskreno, dosta poznanika developera, preduzetnika i sl. koji koriste iPhone nikad nije pomenulo tako nesto kada smo diskutovali o iOS niti sam video da iko bilo kada ugasi net. Imas takodje i silent mode, imas i switch, imas podesavanja za notifikacije, low battery mode i slicno. Bluetooth je druga prica - on trosi isto bateriju i ja ga palim/gasim po potrebi (dok sam za kompom upaljen je zbog continuity, kada koristim fitbit takodje), ali nikad net nisam gasio zbog potrosnje. Zasto? Zato sto mi baterija bez problema izdrzi dan jer ne igram igrice niti gledam satima video, a i uzeo sam smartphone zato sto je smartphone (u suportnom bi kupio 3310).

Ne treba meni nista da se pravdas, ali moras da shvatis da si kod nekih stvari u manjini i da ce profitabilna mega-kompanija poput Apple gledati da prvo zadovolji potrebu vecine svojih korisnika. Evo npr. ja bi bio srecniji da umesto data switcha ili promenljivih switcheva tap and hold na wifi vodi na wifi settings, i jos gomila drugih ljudi, jer mislim da je to nesto sto bi cesce koristio, ali ipet pitanje je samo koliko % korisnika to zeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i ja bih bio srecan da postoji ta opcija, ali verujem da stvarno nije problem da se ogranici broj switcheva na 5, pa da u settings svako natrpa ono sta mu odgovara

ne mogu sigurno nikakav gubitak da imaju zbog toga, niti bi neko bio nezadovoljan
 
i ja bih bio srecan da postoji ta opcija, ali verujem da stvarno nije problem da se ogranici broj switcheva na 5, pa da u settings svako natrpa ono sta mu odgovara

ne mogu sigurno nikakav gubitak da imaju zbog toga, niti bi neko bio nezadovoljan

Ne mogu gubitak da imaju, ali kao svaka profitabilna firma imaju ogranicene resurse - u ovom slucaju broj developera koji rade na samom iOS i koji rade trenutno na bitnijim stvarima (kako kome, ali opet po njihovim procenama vecini).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To konkretno nema veze sa resursima, nego sa filozofijom i nametanjem resenja. Ako uz jednostavan tweak sistema moze da se dobije potpuna kastomizacija, onda je to mogao i apple da uradi, da misli da je to korisno/potrebno...
 
Jedva cekam iOS 10, bas me zanima koliko ce da se razlikuje od 9. Inace, ja cesto koristim Cellular Data kada nisam kuci, ali me napinje sto svaki put moram da ulazim u Settings pa onda ukljucim. Definitivno sam za to da se ta ikonica stavi u Control Center.
 
Isto, ali AirLaunch aplikacija mi radi posao odlicno.

Da se nadovežem na diskusiju, trošim mesečno oko 4GB mobilnog interneta i to mi je okej, ali mi se više puta desilo da, dok sam na wifi i gledam neki yt klip ili apdejtujem aplikacije npr, desi prekid konekcije pa mi nepotrebno skine par stotina mb. Eto, u tim situacijama volim da isključim cellular data i ne razmišljam.

Inače, kako beše, kad možemo da ocekujemo desetku? Za nedelju-dve?
 
Poslednja izmena:
nema tu sta aple da misli, korisnici traze switch godinama...svaki telefon osim ajfona to ima

necu da mi stizu notifikacije non stop i necu da mi data internet trosi bateriju i tacka
necu da moram da ulazim u podesavanja da upalim internet i da ga ugasim


ako ste vec u fazonu da sve bude upaljeno, sta ce switch za bt u control centru?

jel treba sad da ti se pravdam kako imam tri ugovorne obaveze i jednu sa internetom i mifi uredjajem na svoje ime?
Pa lepo ti kaže čovek gore, svako gleda iz svog ugla i svojih potreba ali moram da ti kažem da ovo što pominješ ovde malo nerazumno. Ti sada tu kombinuješ internet, štediš nešto, saobraćaj, bateriju, bla-bla. Koristi i uživaj, ako ti treba telefon onda razumeš, ako ne koristiš ni 20% opcija i štekaš onda ti i ne treba.

U mom slučaju nikada do sada nisam ugasio ni WiFi, ni GPS, ni Data, non-stop upaljeno. A za BT mi više treba brzi ON/OFF pošto povezujem telefon sa BT zvučnikom (služi na stolu i kao speakerphone), BT slušalicama, BT Garmin satom i BT u automobilu. Kada sam sa drugim ljudima u kolima obično isključim BT da ne bi drugi slušali.

I eto, tebi treba ono što meni ne treba a meni treba ono što tebi ne treba i šta sada? Narodu se ne može ugoditi :)
 
Poslednja izmena:
Pa lepo ti kaže čovek gore, svako gleda iz svog ugla i svojih potreba ali moram da ti kažem da ovo što pominješ ovde malo nerazumno. Ti sada tu kombinuješ internet, štediš nešto, saobraćaj, bateriju, bla-bla. Koristi i uživaj, ako ti treba telefon onda razumeš, ako ne koristiš ni 20% opcija i štekaš onda ti i ne treba.

U mom slučaju nikada do sada nisam ugasio ni WiFi, ni GPS, ni Data, non-stop upaljeno. A za BT mi više treba brzi ON/OFF pošto povezujem telefon sa BT zvučnikom (služi na stolu i kao speakerphone), BT slušalicama, BT Garmin satom i BT u automobilu. Kada sam sa drugim ljudima u kolima obično isključim BT da ne bi drugi slušali.

I eto, tebi treba ono što meni ne treba a meni treba ono što tebi ne treba i šta sada? Narodu se ne može ugoditi :)

isuse kakva je ovo primitivna logika - sta ce ti ako ces da stedis

moj telefon, moja baterija, moj paket... ne mozes ti da mi govoris kako da upravljam svojim resursima
 
isuse kakva je ovo primitivna logika - sta ce ti ako ces da stedis

moj telefon, moja baterija, moj paket... ne mozes ti da mi govoris kako da upravljam svojim resursima
Pa ne robujem telefonu i resursima. Jeftina zanimacija da bih gubio vreme. Niko ti ne brani da štediš.
Nemam logiku kao oni što kupe Audi Q7 pa sipaju beznin za 500 dinara na pumpi i izbegavaju da plate parking. Izvini.
 
Nazad
Vrh Dno