Šta je novo?

iOS 10

Nop, sta ako mi stoji na stolu, u kolima... i zelim da ga stavim u dzep? Sta i onda ce se sam od sebe upaliti?

Pa opet ne vidim razliku, ekran će se uključiti tek kada podigneš uređaj, bez obzira gde stoji. Npr. tako je na Nexus 6P koji imam i nikad mi se nije uključio kada nisam hteo stvarno da ga koristim, tako da čekam da to stigne i na moj iPhone 6s.
 
Jedna informacija u vezi brisanja stock aplikacija: one se ne brisu skroz sa telefona, samo se ikonica briše tako da free space nece se osloboditi[emoji31]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze da se iskljuci...Settings-Display & Brightness-Raise to wake-off

Hvala to me interesovalo ;).

Pa opet ne vidim razliku, ekran će se uključiti tek kada podigneš uređaj, bez obzira gde stoji. Npr. tako je na Nexus 6P koji imam i nikad mi se nije uključio kada nisam hteo stvarno da ga koristim, tako da čekam da to stigne i na moj iPhone 6s.

Ne zelim takvu funkciju nikako, vazno je da se moze iskljuciti.
 
E pa probao sam ovu betu i od početka vam mogu reć da je ios 10 loša nadogradnja od ios 9. Evo 3 stvari koje su užasne (proba je na iPad Air 2):
1. Sam proces otključavanja je glupost tipa zašto jednostavno kad može komplikovano. Koristim cover na uređaj a procedura je: otvaram poklop, pritisnem home, opet držim prst na home e tek tad se otključa uređaj.
2. Stock ikonice se ne brišu permanentno već se ikonica briše a program je tu, dakle free space = ništa od toga.
3. Manjak inovacija, jako zaključan ekosistem, šanse da se custom-izuje ravno nuli; dakle sve se svodi na prešminkavanje prethodnih ios-a.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1. mozes da promenis u podesavanju
2. vec vise puta pominjano
3. ja jos nisam stigao da proucim, ali koliko znam core je malo otvoreniji sada za dev stvari, tako da videcemo sta buducnost donosi, ali i dalje ostaje ako hoces customize look-a ili Android ili JB.

Elem - moze neko da napise kakva je beta 3 sto se tice stabilnosti. Nemam strpljenja da cekam septembar nesto. :D
 
1. mozes da promenis u podesavanju
2. vec vise puta pominjano
3. ja jos nisam stigao da proucim, ali koliko znam core je malo otvoreniji sada za dev stvari, tako da videcemo sta buducnost donosi, ali i dalje ostaje ako hoces customize look-a ili Android ili JB.

Elem - moze neko da napise kakva je beta 3 sto se tice stabilnosti. Nemam strpljenja da cekam septembar nesto. :D

Evo na iPad-u osim manjih glitch-eva radi prihvatljivo (doduše je developer verzija i nije tako stabilna kao public beta), manjih problema imam sa multitasking-om i slabom baterijom do sada ali posle hard reset-a dođe k'sebi.

Što se tiče tvojih odgovora:
1. Na ovu betu se ne odnosi za iPad a iPhoneu su dodali tu mogućnost (čekamo sledeću da popravi za iPad uređaje)
2. Valja više puta pomenuti jer ne vidim svrhu brisanja nečega a da se prostor ne oslobodi pogotovu na jadnih 16 Gb
3. Čekamo taj Jb kao jevreji njihovog mesiju.
Sve u svemu stav je moj lični i ne reflektuje ukuse sviju nas ios-ovca.


Sent from my iPad Air 2
 
Instalirao sam public beta na iPad 4, ali nema Swift Playgrounds (zato sam ga i instalirao). Jel ima jos neko ovakav problem?
Probao sam i reset, i US nalog, ma sve, i nista, nema ga ni na iPad, ni u App Store, a ljudi na netu tvrde da je odmah preinstalled.
 
Instalirao sam public beta na iPad 4, ali nema Swift Playgrounds (zato sam ga i instalirao). Jel ima jos neko ovakav problem?
Probao sam i reset, i US nalog, ma sve, i nista, nema ga ni na iPad, ni u App Store, a ljudi na netu tvrde da je odmah preinstalled.

Moraš instalirati developer betu a ne public betu, ja imam developer verziju na iPad i stvarno je bio pre installed


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi siguran, posto sam citao da negde da pisu da iPad 4 nije podrzan, vec od Air navise, a ovi sa Air po netu, koji su instalirali public beta kazu da imaju taj app.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probajte Beta 4 odusevicete se... @ nitro u tom slucaju si sam sebi dao odgovor... Ja imam ali na dev verziji (ipad mini retina) :)
 
Jesi siguran, posto sam citao da negde da pisu da iPad 4 nije podrzan, vec od Air navise, a ovi sa Air po netu, koji su instalirali public beta kazu da imaju taj app.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam siguran ja stvarno imam air 2 i bio je preinstalled. Bio bih iznenadjen da ne podrzava 4-tu generaciju. To je i dalje veoma jak tablet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probajte Beta 4 odusevicete se... @ nitro u tom slucaju si sam sebi dao odgovor... Ja imam ali na dev verziji (ipad mini retina) :)

To sam citao nezvanican info. Zvanicno, koliko sam video, svaki iPad koji podrzava iOS 10 bi trebao da podrzava i Swift Playground.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ubaci mu dev, ja imam pd starta... tj beta 1
 
Nisi javio kako si zadovoljan ipadom i ios 10 :)
 
Sad mozes recenziju sa snimis kako ipad radi sa hardwareom starim 3 god na poslednjem beta softwareu :-D
 
iPad 4 ima slabiji hw od iPad mini 2 pa sasvim fino radi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
los url, beta 5 izasla je u utorak i odlicna je!
 
Da li neko može da mi pomogne da instaliram iOS10. Imam iPad mini, koji je na spisku podržanih uređaja. Ulogovao sam se u onaj Apple Beta SW Program sa svojim Apple ID, pojavila mise ona ikonica za Feedback, instalirao sam sve kao u svim tutorijalima i kad odem na SW update ne nudi mi update na iOS 10 Beta. Apple nalog mi je na USA, verzija iOS-a 9.3.5. Hvala svima u napred.
 
Ipad mini. Nije na listi podrzanih uredjaja vec ipad mini 2(retina) i novije i ipad 4 i novije
 

Prilozi

  • IMG_3859.PNG
    IMG_3859.PNG
    183.3 KB · Pregleda: 189
Inace nisam update - dok ne izadje zvanicno iOS 10 ostaje na tome da ce jedini iPad koji ne dobija Playgrounds a dobija iOS 10 biti bas iPad 4. Mislim da cu morati staviti oglas da ga menjam uz doplatu za Air 1 ili 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno