Šta je novo?

iOS 10

Citam da ce navodno "raise to wake" opcija biti dostupna samo na 6S, 6S+ i 5SE. Velika glupost ako je tako.
 
Clock app mi se dopada, novi zvuk za tastaturu i promjene u photos app, ostalo je mehhh... Pravo ne mogu da vjerujem da jos uvijek nisu provalili kako da implementiraju tweak koji bi omogucio biometrijsko zakljucavanje aplikacija po zelji! Izgleda da je to za njih jos uvijek kvantna fizika i u tom slucaju je mozda i bolje da se fokusiraju na emoji kao i do sad.... @#$%@#$!#@$
 
Meni se "raise to wake" najvise svidja. Smanjice pritiskanje dugmeta koje je ionako ocajnog kvaliteta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Citam da ce navodno "raise to wake" opcija biti dostupna samo na 6S, 6S+ i 5SE. Velika glupost ako je tako.

Jeste tako, ne postoji u opcijama na drugim modelima...inace extra radi, odlicno je uradjena, ne zaglupljuje i prepozna u pravo vreme kada treba da se aktivira
 
Sve je to sminka, isto kao i sa ios9. Emoji i neke sitnice. Nigde neke sustinske promene, tipa da malo otvore sistem, da dozvole manipulaciju fajlovima, ma barem u CC da ti dozvole da stavis sta hoces a ne ono sto se njima cini zanimljivim, bilo sta slicno.
Neverovatno mi je kako sve na kasicicu daju, a masa se lozi i kao WOW vidi ovaj novi emoji, miki maus...
 
Pa zato i ne daju vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo raise to wake, hoce li mi to paliti telefon u dzepu? Volio bih da su 3D touch multitasking osmislii nekako drugacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ ne bi trebalo, ali nije nemoguce. Ako sam dobro razumeo, kada je ta opcija ukljucena, tada su svi senzori popaljeni i prosto moraju da detektuju podizanje telefona sa ravne povrsine. I mene to buni, jer sta ako telefon drzim u ruci i vodoravno, pa krenem da koracam i u tom ljuljanju rukom on krene da se pali i gasi. Nadam se da su smislili nesto pametno...
 
I zanima me kada se upali ekran sa "raise to wake" moze li se otkljucati telefon sa touch id bez pritiskanja home dugmeta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bila bi ekstremna glupost da ne moze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu ja..moras home dugme uvek (bez obzira da li je finger print aktivan), totalna glupost, nadam se da ce je kasnije ispraviti..

Bez obzira da li je opcija "rase to wake" aktivna ili ne, ako je aktivan finger print moras home da pritisnes da bi prosao lock screen (kada pritisnes home celim prstom prepozna ujedno i otisak, ako ne prepozna otisak mora naknadno i otisak da prepozna)..
 
Poslednja izmena:
Ne moze da se samo prisloni prst na dugme kada se ukljuci pomocu "raise to wake"? Pa koja onda korist od toga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne moze. Mora da se pritisne..trebalo bi to da promene do konacne verzije, ako su normalni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto bi menjali? Sada pritisnes power, ekran se upali, stavis prst na senzor (bez pritiskanja) i otkljucas. Rtw valjda treba da bude umesto pritiskanja power dugmeta...
 
Raise to wake je umjesto pritiskanja power dugmeta. Ideja je da se otkljuca telefon bez ikakvog stiskanja dugmeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raise to wake je umjesto pritiskanja power dugmeta. Ideja je da se otkljuca telefon bez ikakvog stiskanja dugmeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Raise to wake ideja je iskljucivo da se vidi lock screen bez pritiskanja dugmeta, a za ostalo trebalo bi sve da ostaje po starom sem slide to unlock...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to nema slide to unlock, moras da pritisnes home..zapravo, trebalo bi da raise to wake zameni prvo pritiskanje dugmeta kako bi dosao na lock screen a zatim bi trebalo da bude dovoljno samo skeniranje otiska (bez pritiskanja dugmeta)..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to nema slide to unlock, moras da pritisnes home..zapravo, trebalo bi da raise to wake zameni prvo pritiskanje dugmeta kako bi dosao na lock screen a zatim bi trebalo da bude dovoljno samo skeniranje otiska (bez pritiskanja dugmeta)..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Razumem to druze od starta, ali ono sto ti ne shvatas je da 5 i 5c nemaju touch ID [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na iOS 9 5, 5c moraju slide to unlock, ostali (5s, 6, 6s) mogu samo finger print

Raise to wake opcija postoji samo kod 6s/6s+

Ako su zeleli sto prostije i "naprednije" koraci bi bili (za 6s/6s+): 1. raise to wake = lock screen 2. finger print = home screen

Za ostale home/lock dugme + finger print (za 5s, 6 i 6+) ili home/lock + home za 5 i 5c


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druze slide sada na lock screen otvara widgete. Zato kazem - kako sada korisnici sa 5/5c otkljucavaju telefon? Malo je glupo da sada u dzepu ti nesto 2 puta pritisne home i otkljuca ti se telefon. Pre je trebalo dugme plus slide da se otkljuca sto je gotovo nemoguce, dok za ovo sad postoji realna sansa da se sam otkljuca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Podignite telefon i on će se sam uključiti: Nešto jednostavno, ali relativno bitno što je nedostajalo iOS-u do sada. Kako je Craig Federighi pomenuo na bini tokom WWDC-a, posle uvođenja Touch ID-a većina ljudi preleti preko početnog ekrana bez obraćanja pažnje. Sada će iOS 10 početi da koristi senzore unutar iPhone-a i zasvetleti kada podignete telefon.

Nadam se da ce se ovi moci iskljuciti.
Ne kontam zasto bi ne neko hteo da mu se telefon stalno ukljucuje kad ga podigne :(?
 
Zato što je logično da kada podigneš telefon zapravo želiš i da ga koristiš?
 
Poslednja izmena:
Moze da se iskljuci...Settings-Display & Brightness-Raise to wake-off
 
Nazad
Vrh Dno