Šta je novo?

iOS 10

E baš me smoriše sa ovim:
9c23aede09ee1ff220c54744ac437ea2.jpg



Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

Ljudi pomoć mi treba za ovo. Ne kupuju mi se kune radi kupovine aplikacija. Šta da radim?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Ili pravis US account, pa kupujes gift card ili kupujes kune. Treceg nema. Mada ne moras ti kune da kupujes, mozes normalno da placas kao i do sad, samo sto ce biti konverzije, a koliko ce uzimati, to je pitanje.
 
I do sada je bila automatska konverzija valute prilikom kupovine karticom, iz dinara ili evra u dolare, koliko vidim cene su ostale iste, samo promena valute.
 
Poslednja izmena:
I do sada je bila automatska konverzija valute prilikom kupovine karticom, iz dinara ili evra u dolare, koliko vidim cene su ostale iste, samo promena valute.

Bože skroz zaboravih ovo. [emoji52]


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
jeste deo ali je uspela da potrosi 5gb prostora na iCloudu i pise da preko 200 slika ne moze da sinhronizuje. nisam mogao da se setim bilo kakvog prostog resenja pa je ostalo ovako. da postoji normalan bekap i da mogu da izvucem normalno slike ne bi bilo problema... takve stvari su me i smorile kod iOS-a posle 8 godina...

@n1tr0
da, uspela je nekako da potrosi, mada sta je 5gb...
odradio sam ja bekap na mek ali nisam mogao da se cimam i da trazim nacin kkao da izvucem normalno slike iz njega... zaboravio sam sta sam ranije koristio, mozda iMazing...

Mislim da mozes sa dr wondershare, ali ima malwarea nesto u njemu ako se dobro secam.
Free verzija ti prikaze preview slika, a trebas platiti da izvuce full res slike, ali ako odes po folderima gde je snimio iscitani backup videces po file size slike i samo promenis extension na .jpg i voila :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
uspeo sam bas malopre sve da izvucem uz pomoc iMazinga, sve slike i video snimke u ful rezoluciji. taman cu u ponedeljak da ugasim iCloud i podesim google photos i gotovo.
 
Update-ovala na SE, za sada je sve okej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znači pokusni kunić :D
 
ovo izgleda nema opciju za shering mape pa sam batalio.

Pošto mi nije dalo mira rekoh naći ću nekako. Prosto guglanje koje mi nije palo na pamet i eto rešenja.

Klikneš na plavu tačku odnosno tvoju lokaciju i izaći će ti meni
c4aaa0a375663715b167a6a527f2b4d6.png

Posle toga ideš na share i izlazi drugi meni
f15538fbc27fc739c98697d37b0ece34.png


Tako da eto može sve, samo se treba potruditi [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
haha, hvala ti ali sam ubedjen da i dalje kod caleta nemam sharing mape jer sam sve zivo ispritiskao :)
ima neki iOS 9 ali je mapa apdejtovana. potrazicu veceras kad skoknem kod njih pa javljam sta sam uradio.

evo kako je kod mene, nalazi se u spisku svih opcija i nije sve razbacano kao na iOS-u:

b4dc161ea8553adf05e4882afe596786.jpg


8d31c83f001cbf97e35655a880809547.jpg
 
Uz postovanje svacijeg izbora OS-a, nikako ne vidim sta je razbacano na iOS 10 sto se tice Share Youre Location u okviru Google Maps.

Dobijes opciju Share kad kliknes na tvoju lokaciju kao sto dobijes i kod tebe kad kliknes (bar prema slici), jedino sto u okviru iOS-a imas ponudjeno i Download offline area a na android verziji to nemas. Ono u okviru Settings-a (ako dobro kapiram) stoji kao "New" sto se tice Share Location (tako da je to nov nacin i na Androidu).

Ne treba zaboraviti da je Google taj koji pravi aplikaciju i odredjuje kako ce da izgledaju opcije a nikako to ne radi Apple. Mene nista ne cudi sto se tice toga :)

Apple ima svoje mape, kakve god da su (a sve su bolje sto se tice Srbije i to neuporedivo u odnosu na pre dve godine), i u okviru njih imas preko 3D Touch-a odmah da podelis lokaciju a bolje i lakse od toga ne moze :)



ima li neki normalan program koji ce da pocupa slike iz iTunes backupa sa iPhonea?
odradio sam kevi restore jer joj je fon prso skroz pa ne bih da vracam bekap...


Sto se ovog tice, vidim da si resio ali cisto da napomenem i zbog drugih kojima moze da zatreba, iExplorer ti omogucava da izvuces najjednostavnije slike iz Backup-a kao i da ih vratis u Camera Roll iako to zahteva da ih prvo ubacis u njihovu aplikaciju, koja je free, za iOS a odatle samo save u Camera Roll :)

https://macroplant.com/iexplorer
 
Poslednja izmena:
probacu veceras i preko 3D toucha... svakako je neko uradio los ux cim se nisam snasao a pokusavao sam na sve nacine da sherujem. najlogicmije mi je bilo da je opcija u samom meniju a ne da se pojavi tek kad kliknem na marker.
postoji opcija za download mapa na androidu, vidi se na mom skrinsotu.

slucajno sam se setio da sam ranije koristio iMazing i preko njega zavrsavao ovakve stvari koje apple nije. nadam se da ga vise necu nikad koristiti :)
 
Ja imam opciju share location pod opcijama ( kad se otvori hamburger)
 
to su mozda uveli uz iOS10 jer je na iOS9 definitivno nema.
mrzelo me da idem sinoc do mojih zbog toga ali cu svakako da probam u toku nedelje...
 
Za sada sam zadovoljna baterijom, sacekacu jos jedan ciklus punjenja kako bih videla za sigurno, ali mi se cini da je malo bolja nego na 10.3.1 :)
 
Kako obrisati Documents & Data. Odete na Itunes Store na vasem iphone i narucite film. Ja generalno koristim film Cleopatra posto zauzima nesto malo jace od 10gb. Nadjete film i tap na Rent HD. Malo sacekate zatim ce da vam prijavi vam da nemate dovoljno prostora na telefonu. I 2-3 puta ponovite postupak i imacete vise slobodnog prostora. Ovo najbolje radi ljudima koji imaju verzije sa 16gb ili onima koji imaju manje od 10gb free space. Postupak je potpuno besplatan. Ovo sam napisao za one koji za ovo ne znaju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ta fora radi samo na US store...
 
I ja da prijavim da se baterija stabilizovala, drzi odlicno sada mozda i bolje nego na 10.3.1

I dalje me izludjuje to sto ne mogu da pistim zvuk sa yt iz browsera na media centru i sto mi vibrira kao lud u imessage :)
 
Ja koristim iMusic za puštanje sa YT u background-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja MePlayer za čuvanje offline muzike sa yt a ujedno i puštanje u pozadini i preko media centra..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja MePlayer za čuvanje offline muzike sa yt a ujedno i puštanje u pozadini i preko media centra..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koji je to tacno? Ne mogu da ga nadjem na store

Definitivno losija baterija na 6s+ na 10.3.2 verziji, kud sam i radio update, sad nema nazad


Tapatalk
 
Koji je to tacno? Ne mogu da ga nadjem na store

Definitivno losija baterija na 6s+ na 10.3.2 verziji, kud sam i radio update, sad nema nazad


Tapatalk

Nema ga na store wtf? Neće da učita kada kliknem na njega u purchased aplikacijama...
Svaki koji je dobar oni lepe ban..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno