Šta je novo?

iOS 10

onua

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2007
Poruke
1,125
Poena
349
Najavljen novi iOS [emoji3]

Za sada za mene najvaznije je uninstall default aplikacija [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja se nadam da ce biti konstantnih 60fps. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konačni kraj za vlasnike iPhone 4S telefona. Dugo je i trajalo.
Iskreno mislim da su neke stvari malo overkill za 4S i steta je, ali opet kada pogledas 2011. je izasao telefon i gura iOS 9. Google-ovo cedo tog doba je Galaxy Nexus I9250 koji fura 4.3 (mozda mozes nekako ubaciti peticu sa xda ili negde, ali mogu da zamislim kakvih sve bugova ima), a pandam iOS9 je Android 6.0. E sad, sa poslednjim podrzanim sistemima uzmes 4S koji je upotrebljiv i taj Nexus koji ne moze da pokrene ni jednu noviju aplikaciju a da ne zaglavi 10-ak sekunda :)
U svakom slucaj RIP 4S, sluzio si mnogima i sluzices verujem jos uvek :d
 
Da je "pošteniji" odnos Apple-a po tom pitanju, jeste. naročito u odnosu na Samsung. Ali ipak i Android uređaji iz 2011. ili 2012. mogu da rade sa poslednjim ili aktuelnim os-om. Konkretno, moj sgs3 radi na 6.0.1 (cm13). Ne znam da li postoji za sgs2 (to je telefon iste starosti kao ip4s) ali svi znamo da je stvar u softveru a hardware je uglavnom na sličnom nivou (ako ne i jači kod Android flagship modela).
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali 4s ima zvanican sistem a ti na CM-u imas osakacenu kameru i verovatno audio drajvere uz sitne bagove.
Galaxy Nexus jeste ostao zaglavljen na starijoj verziji ali glavljenje od po 10 sekundi ne postoji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to isto kažem. Hardware je isti. Kad bi hteli (kad bi im se isplatilo) samsung bi mogao bez problema da izbaci 601 za sgs2 i 3 i to bi radilo bolje nego što je radio telefon pre 5 godina ali ovako ih zabole. Uostalom, ljudi masovno kupuju nove generacije telefona bilo da imaju ili nemaju podršku za starije modele. Inače bi Apple ukinuo odavno ios9 za npr. 5icu da mu padne prodaja novijih modela.
 
Zasto bacati ili reciklirati vec proizvedene telefone? Sve dok postoji solidna kolicina na zalihama kod raznih operatera po svetu, Apple ce podrzati taj telefon makar samo da pise da ima novi iOS (a da pri tome nedostaje gomila mogucnosti).
 
Ovo su built in aplikacije koje će biti moguće izbrisati u iOS 10:
22HJ2Fj.png

Detaljnije: http://www.theverge.com/2016/6/13/11923112/apple-ios-10-delete-stock-apps
 
Zasto bacati ili reciklirati vec proizvedene telefone? Sve dok postoji solidna kolicina na zalihama kod raznih operatera po svetu, Apple ce podrzati taj telefon makar samo da pise da ima novi iOS (a da pri tome nedostaje gomila mogucnosti).

Ali je razlika sto i taj novi iOS radi odlicno na matorom telefonu dok Androidi uopste i ne dobijaju najnoviji sistem koji moze komotno da radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ovo brisanje aplikacija donosi i setovanje default aplikacija? Ako izbrisem Mail aplikaciju, da mogu da postavim neku drugu da bude default.
 
Ne donosi. Klik na link za neku od aplikacija tipa Mail, Maps i sl dobijes upozorenje da je aplikacija nedostupna i da ju mozes skinuti na Appstore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta. Bilo bi lepo da su i to dodali.
 
Mozda se do zvanicne verzije na jesen nesto promijeni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja to nemam na 5S a imam poslednji verziju iOS-a.
 
Poslednju zvanicnu verziju? Ovo ovde sa slike je ios 10, a poslednja zvanicna je 9.3.2.
 
Zvanicnu poslednju, 9.3.2
 
Pa eto, onda kad u septembru dobijes ios 10, dobices i tu Home aplikaciju. Ili prosto stavis ovu betu pa se igras i isprobas.
 
Jel neko skinuo betu? Kako se ponaša?
 
Citam na drugom forumu da svako ima razlicite bagove i usporenja. Neki imaju problem sa LS, ne mogu da sklone notifikacije osim da otkljucaju telefon.
Ovo je za developere i daleko je od stabilne bete. Kad kazem stabilna onda mislim na funkcionalan telefon na koji se mozes osloniti i znati da te nece izneveriti.
I da, da ne zavoravim, baterija je osetno slabija, pa ako neko stavi ios10 neka nosi sa sobom ili punjac ili powerbank.
 
Za prvu betu radi i vise nego dobro..cak toliko da nemam potrebe za vracanjem na 9


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj video je super. Stvarno ima dobrih stvari [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ce nedostajati Slide-to-Unlock koji je sada zamenjen sa “Press home to unlock” i valjda ce do finalne verzije da osposobe modifikacije u kontrol centru da mogu postaviti ono sto meni treba...

Inace citam sada na Engadget da stock aplikacije brisu se samo sa homescreen-a ali njihov binary file ostaje i dalje u telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno