Šta je novo?

Huawei Honor 5X

Ne treba ništa da raspakivaš. U dload folder ubaci taj update.zip kakav jeste.

Evo malo statusa baterije od danas. Nije mogao do 6h :)

Pogledajte prilog 203914 Pogledajte prilog 203915 Pogledajte prilog 203917 Pogledajte prilog 203918


Edit:
Mislim da nema razloga ostati na 5.1. Osim dužeg trajanja baterije (prema onome što sam video danas), telefon stvarno radi nešto bolje i "glatkije", a najpre sam to primetio na Swift tastaturi, koja se danas možda samo jednom na vrlo kratko zakočila, što smatram uspehom :)
Nervira me taj emui, ali zasad ne mogu da se žalim jer ne primećujem da smeta telefonu u radu.
Ako ima neki bug, ja ga do sada nisam primetio.

Ja ne bi bas rekao da je duze na 5.1,mislim da je to isto,jer pazi,ti imas 5 app koje vise vuku struju,a ja imam 3 ili 4 i sa tim mi izgura max 6h,tako da ja mislim da je baterija ista kod oba sistema :D Koliko ti je vremena proslo od skidanja moba sa punjaca do ovog praznjenja,nesto ne vidim na ovim fotkama ili sam corav? ;)

Sve u svemu osim ako ne izleti neki veci bug na 6.0.1 sistemu (posto je jos rano govoriti,jer je aktuelan samo par dana),za sad koliko vidim svi govore da je bolji od 5.1 sto me bas raduje i verovatno ce izbaciti jos koju ispravku i za njega sto bi trebalo onda biti full :D

Jeste svi skinuli fajl sa @darth_raven linka na 10-oj strani?
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da mi duže baterija traje na ovom novom 6.0.1, barem prema iskustvu od danas. Videćemo dalje kako će biti. Ja nisam primetio da sam imao preko 4.5h SOT u toku radnog dana, ali ne mogu da tvrdim.
Bio je danas uključen oko 12h.
Da, taj fajl se skida (sa tog linka).
 
Napisao sam da mi duže baterija traje na ovom novom 6.0.1, barem prema iskustvu od danas. Videćemo dalje kako će biti. Ja nisam primetio da sam imao preko 4.5h SOT u toku radnog dana, ali ne mogu da tvrdim.
Bio je danas uključen oko 12h.
Da, taj fajl se skida (sa tog linka).
Pogresno razumeh onda. A kazi mi za cije je to trziste azuriranje? Pitam jer onda ako to uradim ne znam ocu posle regularno dobijati ostale ispravke obzirom da nisam oficijalno azurirao mob?
 
To je update za evropski kodel, koji i mi imamo. Tamo ljudi pominju istu verziju 5.1 softvera (B140), koju i mi imamo. Ažuriraš preko zvanične Updater aplikacije koju imaš u telefonu. Verujem da će ovaj isti softver poslati i na OTA za koju nedelju ili mesec.
 
Instalirao ali nova ne radi kako treba. Kako si rešio

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ideš u settings -> apps -> advanced -> default app settings i onda u polju Launcher odabereš na Nova bude podrazumevana.
 
Super. A jel savetuješ factory reset. Nešto mi se koči a i zagrejo se strašno

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Tako je i kod mene bilo, kočio užasno. Morao sam da ga resetujem.
Danas je stvarno bio hladan "ko špricer", osim u kolima kad je bio na suncu :)
 
Poslednja izmena:
Dal i ja da ga puknem a mrzi me strašno

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Google backup mi je uključen stalno, na Nova uradim backup pre reseta, imam stalni backup poziva i poruka. Tako da sve prođe relativno brzo nakon reseta.
 
Sad ću da mu uradim ručni bekap a onda ću da vidim sutra da mu roknem reset

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Evo ga problem. Neće nijednu aplikaciju da premesti na SD karticu. Kaže nema dovoljno prostora u memoriji.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Sad sam isprobao i prebacio sam dve app na SD karticu. Nije se bunio. Nešto drugo mu problem kod tebe.
 
A šta bi moglo biti

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Prebaci podatke sa kartice na komp, uradi format iste u telefonu, pa probaj onda?
 
Već sam formatirao karticu a pre toga sam uradio factory reset. Znači bilo koja aplikacija koja može da se prebaci kaže nema dovoljno memorije. Kartica radi normalno. Čuva slike sa kamere i slično.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
I posle formatiranja jel MM sad dozvoljava prebacivanje app na sd?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne

Prepstaje samo format (factory reset) i reinstal svega od početka bez bekapa ali pitanje je bili to išta sredilo.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bemliga, sad sam probao 2 app da prebacim na SD, bez ikakvog problema je odradio.
Imaš drugu karticu da probaš?
 
E krastavac nemam. Jedino da kupujem a stvatno mi ne treba. Ali kako rekoh ova radi. Čuve slike, dokumente. Sa nje sam uradio apdejt

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Mene je mnogo puta pitao da li poneke aplikacije smeju da pišu na SD karticu.

Pokušaj da promeniš da default location bude SD kartica (settings, advanced settings, memory and storage), tražiće ti restart i nakon toga probaj ponovo.
 
Poslednja izmena:
Probaću to kad mi ss napuni

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Desp proba sam i ovako radi. I šta sada. Da prebacim sve što sam planirao. I da vratim default location na internal ili da ostavim na SD card

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Ja nisam vraćao. Ne smeta mu to, i ranije sam tako držao.
 
Zato ti je i radilo od starta. Primetio sam da sada skoro sve aplikacije mogu da se prebace na sd. Recimo google office aplikacije nisu htele. Sada i one mogu. Sada će verovatno sve aplikacije koje bude svukao sa stora ići direktno na sd.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Baterija bolja. Telefon je u brzini isti čini mi se. Greje se manje. Ne sviđa mi se settings jer iako ima više opcija neke su zavučene kao subopcije kao npr. baterija i memorija. Generalno mi je ovako bolje a i multitasking mi se više sviđa. Generalno vredi apdejta.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
A procedura azuriranja je otprilike ovakva,cisto da potvrdite:
Skine se onaj zip fajl i tako zip-ovan se prebaci na sd u folder down (ne znam tacno kako se zvase) ;) Onda se preko Hecare-a pokrene lokalno azuriranje i to je to,dalje sve on sam odradjuje samo ga pratimo sa obavestenjima,jel?
Jesam sta propustio u postupku?

I napisite samo kakva je sad situacija sa ram memorijom,jel bolja,gora ili slicna u odnosu na LP i koliko posle instalacije ostaje slobodne interne memorije? Na LP je bilo oko 10 gb
Cisto da se zna za nas koji smo jos uvek neodlucni ;)
Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Folder se zove dload i ne ide se preko hicarea već iz opcije ažuriranje. To je ona predzadnja u settingsu pre informacija o telefonu. Što se Rama tiče to uvek zavusi od upaljenih aplikacija. Kad završiš uradi factory reset. Naravno prvo sve bekapuju i u novi ako koristiš na telefonu. Pre ažuriranja napuni tekefon

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Opet problem sa notifikacijama. Ni tapatalk ni novinski portali iako su zaklučani.u RAM-u

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Nazad
Vrh Dno