Šta je novo?

Huawei Honor 5X

Jel normalno da se greje oko 40 stepeni? Tako mi pokazuje ona Cpu X app,cackam ga ja,ali mi je topao fino nazad,nisam nesto navikao bas toliko,a?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Normalno je pri koriscenju, to je jos i smesna temperatura na ove vrucine . Treba da osetis kako przi Xperia i Meizu da bi znao sta je vruc telefon. :D
 
Do pre neki dan koristio Xperia E4,ni trunku nije grejao ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Na XDA spominju MM update da je krenuo za KIW-L21 model..
 
@DZOSUA
Ne znam kako to tvojoj sestri uspeva (mozda gasi net, ili nesto tako), ali to tvoje trajanje baterije je super. Imaces 5.5h ekrama na 18h upotrebe - vecina telefona to moze samo da sanja...

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
@DZOSUA
Ne znam kako to tvojoj sestri uspeva (mozda gasi net, ili nesto tako), ali to tvoje trajanje baterije je super. Imaces 5.5h ekrama na 18h upotrebe - vecina telefona to moze samo da sanja...

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
Ne brate,niko od nas nikad,ali nikad net ne gasi. Istripovao sam se jer je njoj tad bio u mirovanju celu noc dok je spavala,tako da je to to otprilike. ;)
 
Da li je neko imao prilike da koristi Honor 5x i P9 lite? Zanima me koji bi preporucili od ova dva i zasto? Slabo nesto ima poredjenja po netu... ne znam iz kog razloga... pokrenuta tema
 
Da se citiram.. updateova preko zip fajla, ko ce docekati OTA..uskoro utisci..za sad super sve..

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Javljaj sto pre utiske i naravno i neku fotku okaci ;)

Nego jel se kome desilo da mu se ekran zarotira tako da padajuci meni dodje dole,a ova 3 donja tastera odu gore i naravno naopako slova itd.?

Meni malo pre otisao tako dok sam gledao nesto preko fb lite i jedva sam uspeo da ga off na dugme i pokrenem ponovo. Sad je kao ok.
Uuuh proleti Kinezi,oce bar nesto napraviti da 100% valja.

Inace kako se ovaj mob restartuje ako opet zakuca i ne reaguje na komande?
Moj Xperia E4 je imao ono dugmence koje bocnem i to je kao da sam izvukao bateriju (posto su inace one fiksne)
 
Javljaj sto pre utiske i naravno i neku fotku okaci ;)

Nego jel se kome desilo da mu se ekran zarotira tako da padajuci meni dodje dole,a ova 3 donja tastera odu gore i naravno naopako slova itd.?

Meni malo pre otisao tako dok sam gledao nesto preko fb lite i jedva sam uspeo da ga off na dugme i pokrenem ponovo. Sad je kao ok.
Uuuh proleti Kinezi,oce bar nesto napraviti da 100% valja.

Inace kako se ovaj mob restartuje ako opet zakuca i ne reaguje na komande?
Moj Xperia E4 je imao ono dugmence koje bocnem i to je kao da sam izvukao bateriju (posto su inace one fiksne)
Kombinacija power i volume. Da li up ili down ? Googlaj

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
I ovaj novi emui na MM ostao odvratan kao i prethodni...
 
A kad ce kod nas MM? Verovatno tokom jula,a?
Nego sta mislite sta moze biti ovom mom mobu pa se onako pogubio i rotirao ekran? Molim Boga da nece morati u servis

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma ok radi, nego me sada nervira što neće ni Nova ni bilo koji drugi launcher da bude podrazumevani. Ne znam kako to da rešim.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Pa pazi u Kini se pojavio u novemberu 2015 a sad su dobili MM. Računica je jasna. A šta očekuješ da dobiješ sa MM. Izuzev te rotacije šta ti to ne radi ili loše radi na fonu od 200€, šta ti to ne radi?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ma ok radi, nego me sada nervira što neće ni Nova ni bilo koji drugi launcher da bude podrazumevani. Ne znam kako to da rešim.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Ako ne radi Nova onda doviđenja

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Uspeo sam da nađem i podesim. Srećan sam ko malo dete :) :) Za sada mi se sviđa kako radi MM, videću do sutra još, pa javiću ako ima nekih problema

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Pa pazi u Kini se pojavio u novemberu 2015 a sad su dobili MM. Računica je jasna. A šta očekuješ da dobiješ sa MM. Izuzev te rotacije šta ti to ne radi ili loše radi na fonu od 200€, šta ti to ne radi?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Nije to obicna rotacija pa kao malo okreni levo-desno mob i on se opasulji i vrati se u normalu. U ovom slucaju se ceo ekran okrenuo sto ne bi smelo da se desi. Znaci kao sto rekoh padajuci meni je sa gornje otisao dole,a ova 3 tastera dole su otisla gore i sve se okrenulo od app naopako i nikako ga nisam mogao vratiti,vec tek kad sam ga nekako uspeo ugasiti.
Nema to veze koliko su Kinezi cekali MM. Mob je na trzistu fakticki vise od pola godine i cim su jednom istestirali softver i pustili ga (u ovom slucaju kod Kineza),posle su samo finese u pitanju za ostala trzista i ta pustanja posle idu mnogo brze. Vec se prijavljuje po Evropi da stize MM (Italija npr.) tako da ce i kod nas verovatno u narednim danima/nedeljama osim ako telenor nije sta doradjivao u softveru,onda mogu oni da otegnu MM kod nas.
Ja se samo iskreno nadam da je ovo sto se desilo softverska greska da ne moram da se drndam po servisima odmah u startu.

@desp jesi MM skinuo i prebacio fajl na sd pa odatle pokrenuo instalaciju?
I obavezno javi sutra utiske i koju sliku baci ;)
 
Pa ako si uspeo vratiti ond je običan bag. Hoće to na Androidu. Slično mi se desilo na laptopu Asus Vivobook s300 kad je sve stavio na portrait ali nakon gašenja i ponovnog paljenja se vratio u normalu i nije se više dešavalo.
Očekujem info od despa šta je konkretno dobio osim saznanja da fura MM.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam mogao da čekam OTA, već sam skinuo zip fajl i sa njim updateovao.. oset ije fludnije radi telefon, npr kamera se duplo brze startuje..generalno su sredili to lagovanje sto su imali u L. Emui ko emui..sta da se radi, tu je :) (sem custom romova)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Do pre neki dan koristio Xperia E4,ni trunku nije grejao ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Ja sam imao Xperiu T i od prvog dana je bila takva. Evo ima tri godine kako radi i isto se greje kao i prvi dan.

Nego jel se kome desilo da mu se ekran zarotira tako da padajuci meni dodje dole,a ova 3 donja tastera odu gore i naravno naopako slova itd.?

Meni malo pre otisao tako dok sam gledao nesto preko fb lite i jedva sam uspeo da ga off na dugme i pokrenem ponovo. Sad je kao ok.
Uuuh proleti Kinezi,oce bar nesto napraviti da 100% valja.

Inace kako se ovaj mob restartuje ako opet zakuca i ne reaguje na komande?

Desavalo se meni da se ekran zarotira skroz na gore onako kako si ti napisao usled rotiranja telefona, ali ponovnim rotiranjem telefona, slika ekrana vraca se u normalan polozaj. Nije telefon blokirao niti bilo sta slicno, pre ce biti da ti je do aplikacije.

Drzis Power i Volume - za restart.
 
Ja nisam mogao da čekam OTA, već sam skinuo zip fajl i sa njim updateovao.. oset ije fludnije radi telefon, npr kamera se duplo brze startuje..generalno su sredili to lagovanje sto su imali u L. Emui ko emui..sta da se radi, tu je :) (sem custom romova)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Daj link odakle si skinuo zip fajl

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Evo skinuo, raspakovao u dload n sd kartici i sad ide psihička priprema, jel pita da se izabere neki fajl ili on.pronađe odakle da krene i jel ostaje srpski u opcijama za jezik. Nadam se da ovo ne onemogućava neke daljnje ota apdejtove.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Poslednja izmena:
Sve će sam lepo da završi. Verujem da je rizik isti kao da se radi običan OTA update. Sve je tu na svim mestu kad završi. Ja sam morao da uradim nakon toga reset, jer je loše radio.
Danas je prvi dan sa MM, i za sada sam jako zadovoljan. Odlično radi, nema nekih bagova da sam primetio.
Posebno dobro traje baterija. Videću kako će biti do uveče, a kad je došla do 50%, SOT je bio oko 3h10min (a na 40% SOT je bio 3h45min). Po tome može da bude i do 6h. Do sada radnim danom nisam imao nikada preko 4.5h, obično je oko 4h do 4.5h.
Smatram vrhunskim rezultatom jer imam dosta stalno uključenih aplikacija; gmail sinhronizacija za 4 adrese, OneDrive, Zoiper, Viber, WA, Hangouts, lokacija je uvek uključena kao i 4G, veći dao dana nemam wifi, Bluetooth kad sam u kolima, koristim 2 kartice.
 
Aj pisite jos utisaka vi koji ste na MM narocito ako ste sta primetili da je bolje/gore u odnosu na LP/MM.
Kad li se ocekuje regularno kod nas da stigne?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jel treba isključiti novu ili nije bitno

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Samo odeš na local update i to je to. Ništa nisam isključivao ili uključivao...
 
Sve sam to uradio kreitao dload na sd kartici, raspakovao zip u taj folder a kad odem na lokalno ažururanje on ga ne vidi

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Ne treba ništa da raspakivaš. U dload folder ubaci taj update.zip kakav jeste.

Evo malo statusa baterije od danas. Nije mogao do 6h :)

Screenshot_2016-07-04-18-50-10.png Screenshot_2016-07-04-18-50-39.png Screenshot_2016-07-04-18-53-12.png Screenshot_2016-07-04-18-53-25.png


Edit:
Mislim da nema razloga ostati na 5.1. Osim dužeg trajanja baterije (prema onome što sam video danas), telefon stvarno radi nešto bolje i "glatkije", a najpre sam to primetio na Swift tastaturi, koja se danas možda samo jednom na vrlo kratko zakočila, što smatram uspehom :)
Nervira me taj emui, ali zasad ne mogu da se žalim jer ne primećujem da smeta telefonu u radu.
Ako ima neki bug, ja ga do sada nisam primetio.
 
Poslednja izmena:
E krastavac.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Nazad
Vrh Dno