Šta je novo?

Xiaomi Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB mini review.

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Nakon mesec dana čekanja konačno je stigao (Vožd je stigao :d) Xiaomi Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB White.
Originalno Xiaomi Recycled Box pakovanje sa svim stikerima za proveru originalnosti na poleđini kutije...
Unutar pakovanja minimalizam. China Quick Charger sa dodatkom za Europe punjenje, knjigica od par listića, SIM Slot Opening Too, mUSB kablić... i sve to upakovano u originalne vakum kesice.
Sve uobičajeno.
A sada Mi 4 lično. Prvi utisak: EX TRA. Zaista ekstra. Prava, za oko, lepotinja.
Po obimu telefona masivna Al lajsna u mat verziji koja iznutra prožima Al predvojnu ploču telefona. Ekran je glare verzija FHD zasićen bojama do bola (ne prezasićen). SIM slot prima mSIM kartice i nema mesta za memorijsko proširenje. Bočno se nalazi WolUp+WolDown dugme i Power dugme.
Na poleđini četvrtasta izvedba 13Mpix kamere, blic i mikrofon za suzbijanje buke. Sa donje strane u uglu mUSB konektor za punjenje i komunikaciju, sa desne strane zvučnik (rupice u Al lajsni) i odozgo 3.5mm rupica za sluške i iR senzor.
Na licu ekrana telefona u gornjoj zoni je mrežica zvučnika, sa leve strane proximity senzor i sa desne strane front kamera 8Mpix FHD.
Tehničke karakteristike telefona su, manje više, svima poznate ali ’ajd neki kratak rezime:
- cpu Qualcomm 2,5GHz Qcore, 2GB install RAM, 16GB user RAM, gpu Adreno 330 Qcore, glavna/sporedna kamera 13/8Mpix sve u FHD, BT, iR, IPS FHD ekran 441ppi gustine što mu obezbeđuje fantastičan prikaz 16M boja... mreže GSM / CDMA/ HSPA/ LTE…
Da, možda, razrešimo misteriju 2GB RAMa.
Naime, fon dolazi sa 2GB RAMa i verzijom MIUIa 7 v7.00.55.xxx koju nigde nisam mogao da pronađem (ni zvanično ni nezvanično). Čeprkajući, nađoh podatak da telefon nosi neku “proto board” sa osakaćenim RAMom od 1GB (jer puna verzija telefona poseduje 3GB RAMa) koji je zaključan I sveden na 2GB pa su ga s’ toga napunili nekim, Boga pitaj kojim, ROMom (kažu da je to reseller ROM??? otkud I otkad reselleri pune telefone ROMovima???). No, eto, razrešismo (valjda) dilemu. U pitanju je, neka, karabudževina, pa daj da se proda. Snižena cena, i ostalo sve isto kao original (stariji brat).
Sam MIUI je neki polutan iOSa+CMa koji, bukvalno, perfektno radi svoj posao a koji razvija sama Xiaomi kompanija.
Da ne bih objašnjavao funkcije samog sistema, koji morate lično da doživite, preći ću na flešovanje istog jer to je ono što većinu nas zanima.
Postoji više opcija što se same verzije sistema tiče kao I načina flešovanja istog, pa da počnemo
Neki telefoni dozvoljavaju da budu uflešovani fabričkim MIUI recovery-jem dok je na druge potrebno preinstalirati TWRP ili CWM da bi flešovanje bilo moguće (ove 2GB verzje se neće automatski apdejtovati dok se ne preflešuju).
Prvo moje flešovanje bilo je vezano za Officiall Global ROM sa zvaničnog apdejta.
Kao prvo i pre svega, na memroiji telefona napravite “downloaded_rom” folder. U njega ćete stavljati ROMove za apdejt i taj apdejt je moguće odraditi iz Mi Updater aplikacije sa samog telefona.

Pa da krenemo:
All of the following procedures for use only on own responsibility properly introduced a risk of phone bricking!
1. Your phone need to be recognized by your pc, if it is not recognized please install Xiaomi USB drivers (usually included in Mi PC Suite download here).
2. Download Android ADB and Fastboot from here and install it.
3. Download cancro twrp from here
4. Rename your *.img file in recovery.img and move it to ADB folder (usually on C: drive).
5. Boot your phone into fastboot mode pressing and holding volume down + power key till show some cartoon picture with FASTBOOT letters
6. Connect your Xiaomi phone to your PC with the USB cable and wait for recognition from a PC.
7. Navigate to Your ADB folder on C: disk, point mouse pointer to a white folder space pres shift+right mouse button then click on Open Terminal Window here
8. Type fastboot devices and press Enter just to be sure your device is correctly recognized.
9. Type fastboot flash recovery recovery.img and press Enter to flash the recovery (Warning: this is permanent and will replace your Mi Recovery and you'll lose your warranty) or type fastboot boot recovery.img and press Enter if you want to use the recovery without flashing it.
10. Type fastboot reboot and press Enter to reboot your device after the flash is complete.
11. Now download desired ROM from Officiall Global site or from cancro MIUI v7.3 and rename it (after download) to update.zip, copy dowloaded and renamed ROM to a Root of phone storage.
12. boot in Recovery Mode using Updater > tap 3 points icon top right corner > select reboot to recovery mode
13. or boot in Recovery (use vol +/- button to scroll up and down and the power button to select)
14. Select menu wipe > wipe any user data (wait until the process is complete)
15. Back then select wipe again > wipe cache (wait until the process is complete)
16. Back then select Install update.zip to the system (wait until the process is complete)
17. Back then select wipe > wipe cache (wait until the process is complete)
18. Back then select the option to reboot > reboot system > select system 1 > done
19. Congratulations ROM upgrade process is completed ... wait until it enters the home screen (be a patient ... loading process is rather long)
After that, if You want to legal update Your flashed Global ROM, must write back officiall MIUI recovery. Download it from here and replace in ADB folder, so here we are again from step 4. to 10.”

Sve ovo sam pisao za xiaomi.eu sajt pa da ne gubim vreme na prevođenje kopirao sam deo svog teksta.
Original možete pogledati ovde

Da bi se uflešvao MM ROM moraju se spojiti particije u telefonu (koje su pod KK I LP razdvojene).
Da spojite particije uflešujte ovaj ROM 2 puta (u stvari, to i nije rom već neka poveća skripta koja spaja particije i priprema teren za MM). Dobro ste pročitali, 2x. ROM prebacite “downloaded_rom” folder iz Update aplikacije izaberite flash from folder i navedite fon na pomenuti ROM. Izaberite ROM i pokrenuće se fleš istog koji gura do nekih 40tak % if on se restartuje. Kada se sistem podigne ponovite istu procedure još 1nom i eto rešeeenjaaa Particije su spojene. Sada možemo flešnuti željeni MM ROM koji skidate iz ovog foldera, ali mora biti By cancro!!! U ovom folderu su Stable verzije ROMova (koje ja preferiram). Sve je na vama.
Evo linka odakle birate, ili Stable ili Nightly.
NAPOMENA: Sve ove cancro bildove (cancro isključivo za Mi 4) flešujete kroz “downloaded_rom” folder i stok MIUI recovery.

UŽIVAJTE!!!

P.S. Da bi se razdvojile particije i preflešovao neki “niži” ROM (KK ili LP) postoji posebna procedura koju iščeprkajte sami na ovom Xiaomi.eu sajtu ili zvaničnom Xiaomi-u.
Windows10Mobile za sada neću flešovati jer ne radi dt2w funkcija, nema glance i dr. a treba da se zezam sa rastavljanjem particija, što me u načelu mrzi, tako da do daljeg ostaje MM ROM by cancro sve dok ne izađe MIUI v8 sa oficijelnim MM.
Navukao sam mu Nillkin Frosted gaćice i zalepio mat foliju na ekran (koja je blagi užas) koju ne bih nikome preporučio već samo i isključivo glare foliju (mat mu je toliko naružila kvalitet ekrana da nemam reči)!!!

Evo sample slika: LINK
 
ako budes nabacao win10 phone javi utiske,ne moras da popisujes postupke,samo ono generalno,kako se ponasa,dal' je bilo zackoljica itd.
 
Odlična ti je kuhinja. :D
 
Edit. greška

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Odlična ti je kuhinja. :D
Da, stvarno odlicna kuhinja.

Jos ja kao ne volim pvu mozaik keramiku, ali ovde se uklopilo kao u salonu nekom.

Nego, zasto na kraju neko uzme cu umesto jeftinije ct verzije?

Ja sam na kraju, solomonski, narucio sa mesta na kom nije bilo izbora verzija, ali, kolilko sam shvatio i ct se na kraju nabudzi valjda...
 
Poslednja izmena:
@neogeo kakav ti je vid ?
hteo bih da mi proveris nešto na tom displeju ali pored vida uslov je da imaš još jedan fullhd mob u sličnoj veličini pored sebe :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da, stvarno odlicna kuhinja.

Jos ja kao ne volim pvu mozaik keramiku, ali ovde se uklopilo kao u salonu nekom.

Nego, zasto na kraju neko uzme cu umesto jeftinije ct verzije?

Ja sam na kraju, solomonski, narucio sa mesta na kom nije bilo izbora verzija, ali, kolilko sam shvatio i ct se na kraju nabudzi valjda...
Када сам ја поручивао постојао је само 1 модел без додатних ознака. После две недеље појавиле ду сецу и цт верзије. Исто, само "другачије запаковано" и цт верзија је 10€ јефтинија... Обе верзије се једнако флешују. Цу је чајна јуником а цт је чајна телеком...

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
 
@neogeo kakav ti je vid ?
hteo bih da mi proveris nešto na tom displeju ali pored vida uslov je da imaš još jedan fullhd mob u sličnoj veličini pored sebe :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Вид ми је генерално лош али ако могу дс помогнем, ту сам. Фхд екранчић могу наћи али је 6,4" фаблет...

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
 
Вин10 ћу набацити сигурно чак и ако рекох да нећу. Описаћу процедуру флешовања јер сам ту и запео на самом почетку а самим тиме описаћу и процедуру анмерџовања партиција на Шаомију. Да бих убацио вин или вратио КК или ЛП мора прво анмерџ па остало, иначе следи бриковање..

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
 
Ааааа, кухиња није мојааааа :)
Радим као инжењер у пројектном бироу али као техничко лице за производњу намештаја... Ову кухињу сам ја технички припремио и послао у производњу па сам након монтаже отишао да је погледам уживо и ту ми се при руци нашао Шаоми :)

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
 
Вид ми је генерално лош али ако могу дс помогнем, ту сам. Фхд екранчић могу наћи али је 6,4" фаблет...

Sent from my Mi 4 LTE using Tapatalk
onda mi ne možeš pomoći .. :)
mi4 generalno ima loše staklo preko displeja i kada gledaš npr text i youtube klip (1080p) sa oko 15cm daljine možeš da izvalis kao neke horizontalne linije koje od displeja uspeju da naprave 480p. ali mora da se ima dobar vid i da se pređe sa moba koji ima makar fullhd na 5incha

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@fkloznica: Sorry :(

Upravo sam flešnuo w10m!!!
Iz prva sam imao dosta poteškoća da vratim sistem na KK/LP particije (unmerge) i kada sam to prebrodio onda me je dočekala zeza oko flešovanja w10m pa sam to morao na drugom kompu da deljem.
Javiću ishode.
Za sada je sve perfektno!!!
Jbt, kupiš premium fon za 115€ (android pride) i nabaciš mu w10m!!!
To ima samo u Ki-ni ;)
 
Poslednja izmena:
Razlika je što za Mi 4LTE-CT verziju ne ide poseban rom:

Question 15: How to identify my Mi4 and is it proper for me?
To identify your phone, open Settings / About phone / Model number. There are several possibilities:

China Mobile - supports:
3G version (model number: Mi 4-cmcc) : GSM/TD-SCDMA
4G version (model number: Mi 4lte-cmcc): GSM/TD-SCDMA/TD-LTE
Version for use mainly in China. Not recommended for the rest of the world, though may be used as a GSM only.

China Unicom - supports:
3G version (model number: Mi 4w): GSM/WCDMA
4G version (model number: Mi 4lte-cu) : GSM/WCDMA/FDD-LTE
Recommended for international use.

China Telecom - supports:
3G version (model number: Mi 4-ct): GSM/CDMA 1X/WCDMA/CDMA 2000
4G version (model number: Mi 4lte-ct): GSM/CDMA 1X/CDMA 2000/WCDMA/FDD-LTE/TD-LTE
Rare (but not impossible) to be found, that's the version that supports as many standards as possible.

Information regardind the Mi4 ROMs:
- Mi 4-cmcc, Mi 4lte-cmcc, Mi 4w, Mi 4lte-cu and Mi 4-ct are using one and the same ROM (the one for Mi3/4 from the Downloads section)
- Mi 4lte-ct is using a different ROM that can be found in the Chinese MIUI Forum.
- Don't flash MIUI5 on any Mi4 LTE model or you'll brick it !!! The LTE models are supported only by MIUI6, V.6.2.1 and higher and MIUI7.
 
da,fenomenalna opcija,narocito ko ima mogucnost da naruci u CG jer nema carine ni shipping-a na dosta prodavnica (top one npr).steta samo sto se crni 3gb razgrabio,meni i zanimljivo takodje dosta devojaka je reklo da im je medju najlepsim fonovima. :)
 
kNefCZq.jpg

eEDmMND.jpg


0qzJz2y.jpg


Ni crni nije više skup. 3GB verzija oko 130€. Malo li je na ovu skupoću :)

W10M na Šaomi prvi nedostaci:
- nema dt2w ni dt2s
- ne postoji mogućnost gašenja vibracije donjih tastera
- nema Gestures opcije u meniju tj. Ima ali samo sa 1nom f.jom...
- Glance već ni ne može da ima
- ... NASTAVIĆE SE

PREDNOSTI: Sa 2GB RAMa radi kao zmaj!


Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Poslednja izmena:
moze pm gde si ga nasao?ja sam obijao net trazeci...
 
3GB verzija na GearBest-u Oversea edittion a na AE/Fantacy Store 2GB-ct 115€.

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
na tom sa gearbest-a nemere win10,mora LTE za win.
 
Pre par dana gledah, imali su akciju za LTE. Baš me iznenadila cena. Zasigurno je bio LTE.

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
nema nigde uopste bilo kakvog crnog.zato i okacih oglas,ali preteruju stvarno sa cenama ovde...
 
šaomi.jpg
Windows kamera, 13MPix by Šaomi.

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto je obrnuta slička.
Kod mene na kompu je normalna, a u na telefonu.
 
UNMERGING PARTITIONS, majka Mara za sve što budete radili na Šaomiju.
U stvari je ovo i UNBRICK procedura zato hajmo u napad:
Podrazmeva se da Vam je na kompu, prethodno, ostao ADB folder, ŠaoMi PC Svita zbog drajvera kao i sećanje na rad sa ADB komandama…

1. Da bi se odradio UNBRICK ili UNMERGING i reverting na KK ili LP ROM potrebno je da skinete fajl sa ovog LINKa. Raspakujte ga u jedan folder iz njega instalirajte MiFlash20150601.exe flešer. Sve što Vas bude pitao tokom instalacije, a bude upozoravajućeg karaktera (ili ne), potvrdite kako bi se flešer instalirao kao i potrebni drajveri… Pokrenite flešer, nakon instalacije, kao Admin i preko Browse taba dovedite ga putanjom do foldera gde je raspakovan fleš ROM sa nazivom “cancro_global_images_V7.1.2.0.KXDMICK_20160125.0000.13_4.4_global” jer će odatle flešer pokupiti potrebne mu podatke. Da napomenem da je poželjan x64 WIN novijeg datuma (WIN7 ili WIN10) zbog adresiranja dugačkih brojeva. Na donjim izbornim kružićima kliknite Flash all
2. Dovedite fon u Fast Boot mod držeći Power+VolDown sve dok ne dospe tamo gde treba. Nakon toga ga spojite na komp (fon) i kliknite na Refresh tab kako bi flešer prepoznao fon (prethodno uključite Developer Mode/USB Debugging opciju kako bi sve ovo radilo i fon bio prepoznat kao debugging uređaj). Fast Boot možete postići tako što ćete kucati sledeće “C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android\” (za x64 win) i odatle pokrenuti CMD kao Admin. Nakon toga kucate adb devices da vam ADB pokaže Vaš debugging uređaj (Vaš telefon) pa potom adb reboot fastboot i tu smo, u FAST BOOT modu.
3. Kada Vam flešer prikaže fon (neke brojke i slova, a prethodno ste sve ovo odradili (1 i 2) kliknite na Flash tab i sačekajte 3-4min da flešer odradi svoj deo posla. Na kraju će se pojaviti neko prozorče koje nas obaveštava o uspešnom flešovanju, a fon će se sam restartovati i podići system za 4-5min.
4. To je UNBRICK ali i UNMERGING PARTITIONS i nakon ovoga ponovo može bilo koji fleš (čak i w10m :d)

WINDOWS 10 MOBILE flešovanje:
1. Dovedite fon u Fast Boot mod držeći Power+VolDown sve dok ne dospe tamo gde treba. Nakon toga ga spojite na komp (fon) i kliknite na Refresh tab kako bi flešer prepoznao fon (prethodno uključite Developer Mode/USB Debugging opciju kako bi sve ovo radilo if on bio prepoznat kao debugging uređaj). Fast Boot možete postići tako što ćete kucati sledeće “C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android\” (za x64 win) i odatle pokrenuti CMD kao Admin. Nakon toga kucate adb devices da vam ADB pokaže Vaš debugging uređaj (Vaš telefon) pa potom adb reboot edl. Fon će se restartovati i dovesti se u “edl” mod (šta god to bilo) a ekran će pocrneti i ostati bez ikakvog prikaza.
2. Prethodno UnZipujte mi4w10m folder skinut sa ovo LINKa (unutra se nalazi ROM folder i Flešer (za svaki slučaj). Startujte već instalirani flešer i povežite fon kablom da ga Flešer prepozna (biće neki COMxx port ako ga valjano prepozna) pa onda na Refresh tab odradiće prepoznavanj. Nakon toga kroz Browse opciju dovedite ga do “10586.1102.3063.Retail” foldera pa opet Refrsh tab. Kada sve to odradite kliknite na crnu strelicu pored Browse taba i potom na Advanced. Tu ćete morati da ručno zadate putanje potrebnih nam fajlova za fleš (kao sa prikazane slike – ono u sredini su moje putanje)
fleš.png
3. Preostaje nam samo da kliknemo na Flash tab i da uživamo u flešovanju. Kada Flešer završi ispisaće nam poruku o dobro uflešovanom ROMu.
4. Otkačite fon sa kabla i držite poduže Power dugme sve dok se ne startuje fon. Nakon toga sledi WINDOWS 10 MOBILE JOURNEY!!!

ČESTITAM i zaboravih da napomenem: ODRIČEM SE SVAKE ODGOVORNOSTI OD EVENTUALNE ŠTETE NASTALE FLEŠOVANJEM TELEFONA JER SVE OVO NAPISANO KORISTITE ISKLJUČIVO NA SOPSTVENU ODGOVORNOST!!!

W10M se podiže malo duže (kao i pravi WP) i nakon starta pojaviće Vam se izbor jezika za dalji rad (Kineski, Kineski, Kineski it u je negde USA English :d).
Izaberite USA i naštelujte fon kako Vam odgovara. Sve ostalo prepuštam Vašoj mašti na volju.

NEDOSTACI WM na ŠaoMi (po meni):
- Nema Glance, nema dt2w i dt2s opcije, pod Extras nema Touch opcije kako bi se isključila vibracija donjih tastera, nema opcija show/hide tastera jer ŠaoMi ima sopstvene,i raspored je kao što je na Androidu (reverse od WP uređaja), zvono telefona podešeno na 10ku po meni je tiše nego li na prirodnom WP uređaju (za sada toliko)

- Sve ostalo radi PER-FEKT-NO. Sistem klizi (UI), aplikacije odlično rade/prirodno (igrice ne igram).
Nakon podizanja i naleganja sistema krenuo je apdejt aplikacija kroz Store. Disejblovao sam Auto apdejt pa sam prvo Store apdejtovao i onda sve osatale aplikacije.
U međuvremenu, fon je pokupio .318, regularni, apdejt i uspešno se apdejtovao. Nikakav Hard Reset nisam radio. Samo sam nastavio da ga koristim.

Ja sam prezadovoljan (kečap i majonez, zajedno u jednoj tubi :d)!

P.S. Evo LINKa originalnog fleš uputstva kojim ja nikako nisam bio zadovoljan jer nisam uspevao da flešujem fon aliii, ima sličica koje prate i moj tekst kao i odgovora ako nešto zapne!
 
Poslednja izmena:
Samo da javnem da je beii ŠaoMi Mi 4 LTE-CT na Fantacy-u 110€!!!
 
Bravo za trud.

Nisam bas ni citao sve oko ovih stvari za flashovanje jer telefon nije jos ni stigao, ali svejedno, procitacu naknadno, ako se smiluju nekada ovi iz Poste/carine i sve bude ok...
 
Tnx.
Stići će. Polako samo :)

Po meni, najbolje radi zvaničan 7.1.2.0 ROM i ovaj W10M...
 
Daj linkove, ja se ubih tražeći... :)
 
Koja je razlika izmedju ct i cu?
Ispade da nema razlike i da je CT, još i, bolja kupovina jer dolazi sa oficijelnim Global ROMom a ne sa reseller ROMom kojim je napunjena CU verzija.
Ja kada sam kupovao imao je uponudi isključiovo CU model.
CU- China Unicom network
CT- China Telecom network
Oba mnodela za sada rade sa 4G mrežom na našem tržištu...
 
Nazad
Vrh Dno