Šta je novo?

Xiaomi Mi 4 LTE-CU 2GB/16GB mini review.

Ispade da nema razlike i da je CT, još i, bolja kupovina jer dolazi sa oficijelnim Global ROMom a ne sa reseller ROMom kojim je napunjena CU verzija.
Ja kada sam kupovao imao je uponudi isključiovo CU model.
CU- China Unicom network
CT- China Telecom network
Oba mnodela za sada rade sa 4G mrežom na našem tržištu...

Ispod linka na slici imas 2 modela jedan sa 2gb ram jedan sa 3,ali nije navedeno nista sem toga isto obelezje na oba modela.
 
Da, CT verzija je jeftinija, radi i kod nas ali nema custom romova za nju, i stock rom nije isti kao za ostale verzije telefona.

A možete tražiti od prodavca da se ne menja rom na telefonu.
 
Koliko vidim, na slici ispod su samo 2 modela i to ct i cu i nema nijedan, koliko ja vidim, sa 3GB. Oba su sa 2GB... Možda i ne vidim lepo. Daj screensot da vidim o čemu se radi...

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Ma kakav crni prodavac da menja rom. Otkud to? Meni je stigao fon u vakumiranom pakovanju... De će prodavac da menja rom uz sve druge transakcije koje ima... Nikao mi to nije jasno "reseller rom"?!

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Koliko vidim, na slici ispod su samo 2 modela i to ct i cu i nema nijedan, koliko ja vidim, sa 3GB. Oba su sa 2GB... Možda i ne vidim lepo. Daj screensot da vidim o čemu se radi...

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE

Ne razumem cemu onda ova slika kad oba modela imaju 2gb ram

Untitleds.png
 
Ahaa. To te buni.
Kada sam ja narucivao fon, imao je samo jedan beli model 2/16 (a to je bio cu) za 120€ i crni model 3/16 za 205€. U međuvremenu je izbacio iz prodaje crni ali je ostala slika kao poređenje 2/3 modela...
Marketing je to.

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Ahaa. To te buni.
Kada sam ja narucivao fon, imao je samo jedan beli model 2/16 (a to je bio cu) za 120€ i crni model 3/16 za 205€. U međuvremenu je izbacio iz prodaje crni ali je ostala slika kao poređenje 2/3 modela...
Marketing je to.

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE

pa ne buni me nego je mnogo nelogicno osim kao sto kazes da bi navuko nekog xD kako ti sljaka w10 ako si i dalje na njemu?
Takodje me interesuje sto si uzeo ovaj model a ne xiaomi mi 4c?
 
Poslednja izmena:
Ovaj model sam kupio jer isključivo za njega postoji zvanični w10m rom. Kako sam obožavalac xiaomi brenda a, i wp platforme, ovo je bio jedini logičan izbor.
Windows fercera perfektno i potpuno isto kao na nativnom wp-u. Jedini nedostaci su i pomenuti u gornjem postu. Jedino me buni nedostatak dt2w/dt2s opcije, ali šta je-tu je. Naravno, i Glance mnogo nedostaje, ali ne toliko.
Inače, ceo sistem (zbog 2GB rama i 2.5GHz) radi dosta fluidnije nego li na wp modelima sličnog cenovnog ranga (L640LTE, L650, L830, L730/735) a koji su hardverski ~2x lošiji.
Viva La Mi 4 LTE :)

Sent from mTalk @Xiaomi Mi 4 LTE
 
Da, CT verzija je jeftinija, radi i kod nas ali nema custom romova za nju, i stock rom nije isti kao za ostale verzije telefona.

A možete tražiti od prodavca da se ne menja rom na telefonu.
Meni ipak stigao telefon danas, i CT je.

Znaci tvoj nije CT onda? U istoj radnji smo kupili (Goldway), i to sam namerno uzeo bas tamo, sa istog linka, jer nije bilo da se bira izmedju modela, a znam da si ti promenio milion romova...
Nije valjda da oni salju svakome sta im dune i da sam zakljucan na MIUI po svaku cenu...?


Edit: Haha, koje njesra, majko mila, sta li ovi kinezi rade, nije mi jasno ni kada ciljano trazim... I dalje ne kapiram koja je sustinska razlika, i bio sam ubedjen da je samo nesto u softveru sve vreme, i da se to samo pregazi i onda od tog trenutka bude svejedno da li je CT ili CU.

Mislim, necu ja umreti ni da ostanem zakljucan na miui, ali bukvalno do ovog trenutka nisam ni pomislio da postoji mogucnost da je to tako.
Tacno mora sa velikim predznanjem da se narucuje telefon iz Kine...
 
Poslednja izmena:
nisam win10 ni razmatrao, iskreno.

Mislio sam da flashujem nesto tipa cyanogenmod jer sam video neke klipove kako kao mnogo bolje radi, sto ram managment, sto samo ucitavanje aplikacija. Bas je bila neka velika razlika (merio lik vreme), ali vrlo verovatno da je do neke njegove kljakave verzije MIUI jer mi je malo suludo da toliko bas usvinje softver (mislim da je tipa dvostruko sporiji MIUI bio).
A i, mislio sam kao da stavim nesto poznato, ako mi se ne svidi kako ide privikavanje na MIUI, ali ako ne moze, ne moze, nije niko umro.


Meni je inace na telefonu MIUI 6.6.5.0 (KXDCNCF) Stable, nemam sad vremena da se mlatim sa flashovanjem, jer ja to moram uciti od nule, a i demoralisalo me sto moram sada sam izmisljati rupu na saksiji sa mrtvom razlikom u verziji, a ne moglu lepo da prepisem od neogeo, koji se posteno potrudio :)

Kod za verifikaciju je vec koriscen jednom, iako sam ga sam izgrebao, imei je u redu, a serijski broj se ne poklapa sa onim na kutiji (skroz je neki drugi format sa nekim slovima, ne znam u cemu je tu fora). Zagledao sam da li je refurbished ili bar koriscen, i deluje mi potpuno novo. Srafovi iza zadnjeg poklopca nisu osteceni, a telefon je bio u folijama, i nema ostecenja.


Telefon je generalno zanimljiv (prvi put sam ga video uzivo sada), lepo izgleda, izrada sasvim dobra, radi sasvim solidno, koliko sam mogao da vidim za manje od dva sata koriscenja. Na carini sam ok prosao jer su samo lupili 100$ random procenu.

Od mana, odmah primecujem da je zvucnik dosta tih, i vibracija beskorisno slaba. Ne u smislu da je nesto neispravno, nego, prosto nedovoljno jako.


Tako da eto i nekih mojih utisaka.
Ako neko ima konstatacije/sugestije u vezi sa ovim serijskim br, verifikacionim, verzijom ili bilo cime, slobodno...
 
Verifikacija je i kod mene jednom korišćenea :d ali ja sam taj koji je 1nom koristio :D (a Bog me i to ;) i to je OK). Serijski nisam mogao da verifikujem ni ja, ali baš me i za...e zbog toga.
Sve što ti treba okok flešovanja radiš isto kao i za CU (koliko sam čitao). Isti su bre telefoni potpuno. To bi bilo kao kada bi sada pričali da se Telenorov Mi 4 flešuje drrugačije nego li Telekomov Mi 4 a isti je hardver.
Ja CM13 (6.01) nisam hteo da stavljam jer ne podržava (nema) LTE. Kod mene u Kruševcu LTE bije sa svih strana kao Doxa i onda maximalno koristim sve pogodnosti koje mogu.

Neka te odlično služi Mi 4 i da budeš zadovoljan!
 
Upravo sam vratio fon na MIUI Global v7.1.2.0 iz fajla koji sam okačio.
Paaa, da vas ne lažem, nije sve prošlo glatko i to samo iz 1nog razloga. Ovaj mučeni MiFlasher nije hteo da propusti flešovanje pola sata dok u jednom trenutku (uz sve iste ponavljane procedure) fleš nije otpočeo.
Vidim da mnogi prijavljuju blokadu i prekid flešovanja jer fon promeni Qcomm oznaku sa Qcomm9008 na Qcomm9006 i flešer tu stane (LEK za ovo je sledeći: samo ugasite i ponovo otvorite MiFlasher (posle 2-3s) kliknite na Refresh pa Flash tab i flešovanje se nastavlja). Kod mene se to desilo u "nano" sekundi i fleš se glatko nastavio ali je Bog me potrajao (oko 7.5min).
Sada ponovo MIUI rules.
Kakav divan proizvođač telefona je ovaj XIAOMI.

Inače PROCEDURA VRAĆANJA SA W10M NA MIUI je identična kao UNBRICK/UNMERGING procedura i zato se poigrajte flešovanjem kada sve super radi i okačio sam sve potrebno za "igrane".

UŽIVAJTE :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Pripremam se da uflešujem FLYME OS koji, je inače za MEIZU, MEIZU tvrtka legalno izbacuje za Mi 4 LTE ;) i može se skinuti sa MEIZU sajta iz download sekcije.

Inače CT modeli se sasvim normalno flešuju kao i CU i ista je tehnika i procedura i paše svaki ROM kao za CU!!!
 
Hvala za info za CT, bacicu se onda sigurno malo na istrazivanje posle 25og.

Mada i ne moram. Radi ovo mnogo bolje nego sto se prica, bar po mom dosadasnjem zapazanju, da ga ne ureknem.
Inace, baterija melje u odnosu na danasnje standarde.
 
Flyme OS (MEIZU brend) je ..anje jedno naj običnije koje nema set osnovnih podešavanja kako treba, i sada razumem vlasnike Meiu telefona zašto ih otuđuju tako masovno :d
Nema šale na stranu. Jako sam ozbiljan.
Podešavanje sistema je tako konfuzno i minimalističko ali sistem klizi samo tako. Glađe klizi Flayme nego li MIUI sa svim isključenim efektima. To je jedina prednost u odnosu na MIUI. Možda se nekome i svidi, ali meni ne.
Instalacija i podizanje sistema traju 10tak i više minuta a sistem je LP v5.02.

FLYME OS V4.5.4.5R za Mi 4 LTE:
Skinite sistem sa ovog linka i u pitanju je v4.5.4.5R i prebacite ga na telefon u, npr, meizu, prethodno, kreirani folder.
Odavde skinite gapps a odavde supersu i sve to natrpajte, takođe, u meizu folder.
Nabacite mu TWRP po gore opisanim procedurama i restartujte fon u TWRP mod.
Odatle odradite wipe (twrp ponuđeni) pa cache/dalvik wipe i nakon toga poterajte flešer za Flyme krpz Install opciju (navedite Installer do meizu foldera u kome se nalzi sistem).
Nakon odrađenog flešovanja opet wipe (twrp ponuđeni) pa cache/dalvik wipe i onda Reboot to System (konačno).
Budite strpljivi jer se sistem podiže dugo. Nakon podizanja sistema neka "odleži" oko 1min da sve to nalegne pa reboot u TWRP i odatle instalirajte Gapps pa nakon instalacije reboot.
Kada se sistem podigne i odradi sistemski apdejt Google aplikacija ponovo reboot i odradite mu install SuperSu pa reboot i reboot i reboot i ..... ubi me više ovaj reboot.
Dobili ste FLYME OS.

UŽIVAJTE!
 
Hajmo dječaci... :d Xiaomi lansirao zvaničan MM 6.0 ROM za Xaomi Mi 4 !!!
Rom nosi oznaku v7.5.1.0 i možete se pruzeti sa ovog LINKa. Na Vama je kako ćete ga instalirati.

Enjoy!
 
Na ROMu v7.5.1.0 blokirana su 2 jezgra CPUa (1 i 2) dok preostala 2 (0 i 3) rade non stop sa skaliranjem fv-je.
Probao sam i v7.5.2.0 i isto se ponaša, međutim, Nametnuo sam MIUI8 v6.7.5 Beta i sve fercera besprekorno. Sva 4 jezgra rade i skaliraju uredno...

Negooo, uskoro stiže Xiaomi Mi 4c Gray 2/16 :d (za jedno mesec dana... nisam ga još ni poručio (ponedeljak ili utorak napadm Fantacy Store)) :d
 
Još jena informacija. Trenutno koristim CM13 aka MM6.01 i fercera besprekorno. Glatko i bez bagova (za sada). Više mi se sviđa no MIUI (ceo sistem ima krila)...

P.S. Možda su mu stavili RedBull :D

Sent from my Unsupported MI Cancro using Tapatalk
 
Reci mi što si prešao sa w10 na android. Razmišljam da uzmem ovaj tel samo zbog w10. Ili kad bi izašao rom za moj Lenovo k3 Note to bi bilo još bolje.
 
Још увек имам Лумију 640 ЛТЕ па ми на Шаоми не треба вин. Иначеее, као што дам навео, једини недостатак вин10 рома за Шаоми је дтв/дтс опција коју Мајкрософт није имплементирао... Све остало ферцера перфектно... још када би могао дуал бут, еее...
У неком од пређашњих постова написао сам мане и предности в10м за Шаоми па погледај...

Sent from my Unsupported MI Cancro using Tapatalk
 
Stavio na fon Flyme OS beta reviziju od 27.07.2016. Malo su ga doterali ali baterija drži kao blesava i nema curenja iste u stendabaju kao na, bilo kom, miui romu.
Jedina mana roma je to što je rađen za Kinesko tržište i loše se snalazi sa Google servisima...
 
Samo da javnem da mi je "stigao" Xiaomi Mi 4C 2/16 Dark Gray telefon.
Stigao je u Podgoricu kod koleginog kuma (kao i Mi 4) a kod mene će biti oko 20tog Avgusta pa sledi mučenje i recenzija.
Nije carinjen, nije otvarana kutija/paket... Samo je prosleđen u Podgoričku poštu na preuzimanje.
;)

To be continued...

P.S. Sada mi je na telefonu CM13 (aka 6.01MM) poslednji Nightly bild i sve fercera besprekorno, bukvalno besprekorno i svima bih ga preporučio (i Mi 4 LTE i CM13 :d )
 
Poslednja izmena:
A jel' radi 4g na CM13?
 
Не, на жалост :(
Макс. 3Г
 
Stigao iz CG Xiaomi Mi 4c još pre par dana ali se upravo mučim sa njime i pripremam review.

Nastaviće se... (u posebnom članku) ;)
 
Bacio sam oko na taj Mi4c, baš me zanima kakvi su utisci, a i test naravno.
 
Vidim da si odavno presao na Mi4C ali mozda znas - ima li neke hardwerske razlike izmedju Mi4 3G i Mi4 4G?
Vidim da sada moze da se kupi Mi4 3GB po bas lepim cenama ali je 3G.
Zeni sam prosle godine kupio 2GB model i bas sam zadovoljan kako radi pa mozda kupim i klincu sad dok je na popustima.
 
Osim čipseta, odnosno podrške 3G/4G, i količine RAMa 3/32 i 2/16 respektivno, nema.

Sent from my 8079 using Tapatalk
 
Да ли је код нас могуће купити овај телефон са Win10m већ инсталираним? ,)
 
Nazad
Vrh Dno