Šta je novo?

Asus R9 280X DC2T pucanje drajvera, zelene linije

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Od kako sam instalirao nov drajver 16.6.1, u toku otvaranja nekih fotki na netu samo se pojavio crn ekran sa vertikalnim zelenim linijama. Nakon restarta, ušao opet na sajt, otvorio drugu fotku, i ponovo isto. Posle toga sam pokušao da otvorim Heaven Benchmark da pokušam da uradim test, i ništa, onda kad treba testiranje da počne, ponovo crn ekran. Tokom rada sve je normalno, grafika drži 32C, sve na fabričkom, nikakvih problema nema. Vratio sam 16.3.2 stari drajver (prethodno obisano sa DDU), ali isto se dešava, ne znam šta mu je više. Imam modulatno 735W napajanje, FX6350 koji je malo podignut (4.5GHz), 4x4GB DDR3 HyperX Fury, i ovu grafiku, i počeo je od danas da se zaglupljuje.
Šta da radim? Ima neko predlog...
 
Ja mislim da ti je grafika pred crkavanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spustit memoriju za 100Mhz koristi MSI afterburner uz opciju without powerplay, ali sve su prilike da ta kartica nazalost crkaje
 
Pre godinu dana sam imao sličan problem, i kada su izašli novi drajveri, to se sredilo. Za ovih godinu dana sam svašta prešao od igrica, sve na Ultra, i sad nema nikakvih problema u radu osim što na tom sajtu kad hoću da otvorim sliku zabaguje komp i izbaci te linije. Sad ću da vidim da sredim sistem iz početka sa onim starijim drajverima pa da vidim šta će biti onda.
 
Bio do drugara, stavio je na 990FXA Sabertooth ploču i drugo napajanje, radi sve normalno, igrice, sve. Izgleda da je do mog sistema i drajvera, sad ću da reinstaliram sve.
 
daj jos jednu sansu sistemu,ocisti opet sve,pas dva ciscenja registra sa ccleaner-om,pa zadnja beta sa amd-ovog sajta.ako stucne,opet isto,samo pusti win update da svuce zadnji wddm drajver i probaj.ako bude opet problema,bar u hwmonitoru ili sensors tab-u u hwinfo-u iscekiraj napone i probaj da reprodukujes problem.

jesi kod njega probao taj sajt?okaci ga pliz,bas me zanima sta je fazon. :)
 
Probao kod njega i kod njega je otvorio normalno. Probali smo CS:GO, Battlefield 4, ma cepa na Ultra, ni da secne, po 100FPSa gura u maksimumu. Hladi kao taštin pogled. Samo je softwer zeza, ništa drugo, reinsraliranje sutra ;)
 
Nazad
Vrh Dno