Šta je novo?

Moto Z

Ovo je abnormalno dobro, tj. pretpostavljam da ti je iskljucen net, snizeno osvetljenje i tome slicno.

Opisi malo svoj stil upotrebe. :)

Moto Z + TapaTalk
 
Ovo je abnormalno dobro, tj. pretpostavljam da ti je iskljucen net, snizeno osvetljenje i tome slicno.

Opisi malo svoj stil upotrebe. :)

Moto Z + TapaTalk

Interesovalo me koliko moze da izgura sa ukljucenim ekranom. Uglavnom Firefox + Youtube. Bluetooth je always on, WiFi takodje, GPS je na high accuracy, NFC je on. U prinicpu, nista nije iskljuceno osim sto je osvetljenje podeseno na adaptive i slajder je tacno na sredini (default). Poredjenja radi, slicno nesto sam uradio na Moto X Play i najvise sto sam uspeo da izguram je 7h. Primetio sam da bluetooth manje trosi bateriju na Z nego na X (oba su na Marshmallow 6.0.1). Inace na XDA sam video cak 14h:

https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/moto-z-play-battery-life-t3459860
 
Poslednja izmena:
Ma može da izdrži baš mnogo, ne treba ga ga puniti više od 48h
 
Zvao sam ga ja al sam zakasnio,prodate bile sve sto je imao na lageru,kad sam pitao sto tako jeftino,on kaze da ih jeftino nabavio i da se uklapa sa tom cenom
Jel Đorđe ime čoveku? Ako jeste, lik je pouzdan, upoznao ga lično, i s vremena na vreme uzimam od njega telefone već 6-7 godina...
Pa da, jeftino je nabavio. Po 0 novcanih jedinica po komadu verovatno.

Moto Z + TapaTalk
Ako je lik na koga mislim, znam kako ide šema, ne ugrađuje se mnogo u telefone, jednostavno ide na količinu i pouzdanu nabavku...



Interesovalo me koliko moze da izgura sa ukljucenim ekranom. Uglavnom Firefox + Youtube. Bluetooth je always on, WiFi takodje, GPS je na high accuracy, NFC je on. U prinicpu, nista nije iskljuceno osim sto je osvetljenje podeseno na adaptive i slajder je tacno na sredini (default). Poredjenja radi, slicno nesto sam uradio na Moto X Play i najvise sto sam uspeo da izguram je 7h. Primetio sam da bluetooth manje trosi bateriju na Z nego na X (oba su na Marshmallow 6.0.1). Inace na XDA sam video cak 14h:

https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/moto-z-play-battery-life-t3459860

Jel to sa modom sa dodatnim mah ili klot?

Mi MAX
 
Poslednja izmena:
Jucerasnja potrosnja Moto Z:

21701f51caec6ae7d7e3b675a1158855.jpg


ce9a3d308e7cfd961c8f69cafcce2d2c.jpg


77ff6d4af7baea4fc02d6722094aace8.jpg


51809c37890f75618b07a8513374a8d7.jpg


Sto se upotrebe tice, 4G je stalno, automatsko osvetljenje sa slajderom na pola, gomila sinhronizacija (Gmail, Fb, Instagram, TapaTalk, Viber, WhatsApp...), preko dana sam bio na poslu gde je signal ocaj, a uvece sam dosta podigao SoT, jer sam surfovao kod kuce, gde ni osvetljenje nije bilo visoko.

Meni licno ovakva baterija je iznenadjujuce dobra (mislim za 5.5 telefon i 2.600 mAh).

Moto Z + TapaTalk
 
Pitam se koliko bi izašlo da dodatnom baterijom...Zna li neko po kom principu radi taj mod sa baterijom? Da li ako uopšte recimo ne slušaš muziku, svi dodatni mAh odu na običnu potrošnju?

Mi MAX
 
Svi modovi funkcionisu tako sto se njihova baterija prvo ponasa kao power-bank (dakle, dopunjava telefon dok ne postane pun, pa se onda modovska baterija dalje trosi, ili dok se modovska baterija ne isprazni, nakon cega se koristi baterija telefona dalje).

Dakle, svi ti dodatni mAh idu na "obicnu" potrosnju. :)

Moto Z + TapaTalk
 
Svi modovi funkcionisu tako sto se njihova baterija prvo ponasa kao power-bank (dakle, dopunjava telefon dok ne postane pun, pa se onda modovska baterija dalje trosi, ili dok se modovska baterija ne isprazni, nakon cega se koristi baterija telefona dalje).

Dakle, svi ti dodatni mAh idu na "obicnu" potrosnju. :)

Moto Z + TapaTalk
Ovo sam pitao, pošto sam razumeo da kamera mod kod Lg G5 ima drugačije ponašanje, u smislu da se njegova baterija može koristiti samo za funkcije kamere, ali opet možda grešim...u svakom slučaju ovaj fon će možda ući na moju most wanted list, naravno dual sim verzija :)

Mi MAX
 
Nisam siguran, ali mislim da za evropsko trziste svi imaju kombo-slot za kartice, pa su u neku ruku svi dual-sim. :)

Ako nista, moj je takav.

Moto Z + TapaTalk
 
Jeste, takvi su. I moj može da bude dual, ako ima potrebe za tim
 
Kako ste nabavili vaše, po kojoj ceni, i zna li se cena moda sa baterijom ? (može i na pm)

Mi MAX
 
Ja sam pisao već, nabavio sam u Telenoru, bio prvi kupac :)
 
PM.

I mislim da ti je bolje da probas bez baterija moda za pocetak, pa posle vidi da li ti zaista treba.

Moto Z + TapaTalk
 
PM.

I mislim da ti je bolje da probas bez baterija moda za pocetak, pa posle vidi da li ti zaista treba.

Moto Z + TapaTalk
Posle Samsung A9 i Xiaomija koji trenutno koristim, nije lako navići se i na iznad prosečne baterije


Mi MAX
 
Poslednja izmena:
Jucerasnja potrosnja Moto Z:
Meni licno ovakva baterija je iznenadjujuce dobra (mislim za 5.5 telefon i 2.600 mAh).

Moto Z + TapaTalk

Pa kako i nije iznenadjujuce :d

Kad vidis ocajan signal kao da si u bunkeru, na kraju dana imas 5 sati SOT-a, to je vrh.
 
Jeste, mada je bar 2h napravljeno u kuci, na WiFi-u i sa nizim osvetljenjem. Ali svakako - baterijom sam bas zadovoljan.

Moto Z + TapaTalk
 
Svi modovi funkcionisu tako sto se njihova baterija prvo ponasa kao power-bank (dakle, dopunjava telefon dok ne postane pun, pa se onda modovska baterija dalje trosi, ili dok se modovska baterija ne isprazni, nakon cega se koristi baterija telefona dalje).

Dakle, svi ti dodatni mAh idu na "obicnu" potrosnju. :)

Moto Z + TapaTalk
A kada puniš telefon onda se prvo puni "mod" pa tek baterija ili moraš posebno da puniš "mod"?
Nisam upućen pa se izvinjavam ako je pitanje smešno...

Sent from my Nexus 5X
 
Puni se prvo telefon, on je uvek prioritet.

Neki modovi imaju i zaseban ulaz za punjenje, zaboravih tacno koji sve. Projektor ima sigurno.

Moto Z + TapaTalk
 
Ja koliko znam i zvucnik ima ulaz za punjenje

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Posle Samsung A9 i Xiaomija koji trenutno koristim, nije lako navići se i na iznad prosečne baterije


Mi MAX

Znaj da si u velikom problemu ako ti je displej Mi Max taman i baterija, posle njega sve je malo. Meni se to desilo kada sam uzeo S7E. Malo, nikako se navići. Dobro se razmisli ako ti dijagonala Mi Max odgovara i ako si na nju navikao.
 
Znaj da si u velikom problemu ako ti je displej Mi Max taman i baterija, posle njega sve je malo. Meni se to desilo kada sam uzeo S7E. Malo, nikako se navići. Dobro se razmisli ako ti dijagonala Mi Max odgovara i ako si na nju navikao.
Ok mi je ekran, kamera je veći problem, ali za moje potrebe zadovoljava...Moto Z sa battery modovima bi mozda mogla da izvlači 7-8h SOTa na 2-3 dana što je meni ok, ali da vidimo prvo...

Mi MAX
 
Izašao update, 540.1MB, popravili su notification bug, između ostalog
 
Strava, stoji mi notification, cim dodjem kuci - mecem ga. Mislim, update. :D

Javi ako primetis sta je jos sredjeno.

Moto Z + TapaTalk
 
Na prvu loptu sada je jasno čuje kada je sms otišao
A i zvuk je jedno desetak procenata jači, glasniji, onako odokativno.
 
'Lebara... :)

Meni je od "problema" sa performansama jedino prisutno usporavanje FB-a. Rekao bih da je do aplikacije, posto sve ostalo radi strava, ali bio je i update, i i dalje radi sugavo...

Mozda ovaj update nekako i to resi. Bar se nadam. :)

Moto Z + TapaTalk
 
Sta ste se rasprdekali, pravite mi zazubice, bolje pisite gde ima najpovoljnije da se nabavi ?
 
Djurkash,
Jel Đorđe ime čoveku? Ako jeste, lik je pouzdan, upoznao ga lično, i s vremena na vreme uzimam od njega telefone već 6-7 godina...
Posalji mi neki kontakt za coveka da vidim posto bi mu bio Z ?
 
Poslednja izmena:
Djurkash,
Jel Đorđe ime čoveku? Ako jeste, lik je pouzdan, upoznao ga lično, i s vremena na vreme uzimam od njega telefone već 6-7 godina...
Posalji mi neki kontakt za coveka da vidim posto bi mu bio Z ?
Nisam siguran da je on uopšte u pitanju, pošto on nabavlja uglavnom iz Svice, a nemam info odakle je drugi telefon nabavljen...

Sad sam gledao njegove oglase nema ništa u ponudi ni da primiriše moto z...

Mi MAX
 
Poslednja izmena:
Stigao z play,na prvu loptu mi se veoma i jako 'dja,u pakovanju je bio i jedan "style" mod sto je plus svakako,sutra neki siri utisci nemam vremena danas da se zezam sa njim.
 
Nazad
Vrh Dno