Šta je novo?

Moto Z

Može Gcam na z2 Play?
Mislio sam da ne može jer je 32bit OS.

Jel se problemi sa baterijom kod moto z javljaju samo na oreu ili nije bitno da li je fabrički 6.0.1, 7.1,...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije bitno... Prvi je imao prob od 7.0 na dalje... Čekao sam update na oreo da vidim da li će se reširi taj prob i nije. Dat je na reklamaciju i posle 2-3 nedelje iz servisa je odobrena VIP-u zamena za nov. Nov je sa 8.0 radio god dana bez problema pa onda prva reklamacija zvučnik prokrčao. Popravljen je u servisu u garanciji i posle 2 nedelje odprilike počinje da se javlja problem sa baterijom... Da li su onu nešto zeznuli prilikom servisa ili se i kod ovog javila ista boljka, videćemo nakon reklamacije.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ja sam moj Moto Z malopre odneo u Vip na reklamaciju...

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Koliko sam upoznat Vip jako brzo resava

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Ti si beše isto već jednom prošao kroz to?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Znači definitivno godinu dana i kaput

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Prvi put je izdržala baterija 7 meseci.Napreduju[emoji31][emoji31][emoji31]

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Au smorili ste me sada. Da li postoje informacije da je sa novim modelima rešen taj problem sa baterijom?

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Živo me interesuje iskustvo nekog ko ima Z2(play) duže vreme tipa godinu+, da vidimo da li i oni imaju problem sa baterijom ili je to pretrpela samo prva Z serija

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Btw: moto one stiže u VIP (ako već i nije) ali nije modularan :/ A čudi me da već nisu pustili Z3 play obzirom da se već nudi u maloprodajama kod nas (W..w, G... i slično)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moto Z sam uzeo u martu 2017 i od kako sam instalirao Oreo baterija je počela da slabi.
Dakle skoro 18 meseci tako da će da ide u Telenor na servis...
 
Odobrili mi zamenu uređaja.Izabrao sam Honor 8x(imam moto z2 play),čekam da im posalju iz centrale.I da,vracaju mi razliku uceni 27200 dinara.Lepo zaradih na moto z telefonu[emoji857][emoji857][emoji857]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dobar deal wp [emoji6]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Trebao bih u ponedeljak da uzmem Moto Z, ako se ne predomislim [emoji4]

Treba mi savet da li da radim uopšte update na poslednji os ili da ostanem na Android 6?
Ako radim update da li ima neki flashtool da se odradi preko kompa?

Recenzije koje sam pročitao su rađene na os6 i bile su uglavnom pozitivne gde je i pored manje baterije sot bio zadovoljavajući.
Čitam po raditu da se žale na bateriju posle orea pa me interesuje kako je kod vas? Da li je neko skoro uzeo Moto Z pa odmah radio update na oreo i kakva je onda baterija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baterija je bagovala i pre i posle update
Puni su forumi žalbi na taj telefon.Ja sam ga već dva puta vraćao i oba puta su uvažene reklamacije

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I da dodam.Posle prve reklamacije dobio sam aspolutno novi telefon,koji je posle gosinu dana počeo da se isto ponaša.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Uzmi Z2 play ako ti je do modova. Problem sa baterijom kod Z-a je hardverskog tipa i nije vezan za ver. softvera. Mi smo imali problem na 7-ci (neki, čitah po stranim forumima pre i sa osnovnom 6-com). Možda ima indicija da se u novijim verzijama baterija brže trošila ali imala je, da kažem, normalan rad tj ravnomerno se punila i praznila. Ozbiljniji problem je kada krene da ti se ponaša tako da kad napuniš mob na 100% ako ga ugasiš i upališ stanje baterije je 50-60% ili ako ga ne ugasiš mob se gasi već na 15-20% bat. Ili ako ga ostaviš do 0% i on se skroz ugasi (ako imaš sreću :D ) onda kada ubodeš punjač on kreće da se puni i pokazuje kao da već ima 20-30% bat... To je problem koji se javlja nakon oko godinu (i manje) dana korišćenja moto Z

Sent from my XT1650 using Tapatalk

A ako ti nije do modova zaobiđi moto Z ili se strpi dok (tj. Aaako) ne izbace Z3 play u VIP-u. Z3 play imaš u G i WW košta oko 50k i ako ti je baš do njega uzmi na 24 bezkamatne rate u radnji koje bi i onako plaćao vipu 24 meseca i resto uzmi jeftiniji NEO bez uređaja i na konju si

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Očigledno da znaju da su zasrali nešto od početka pa to kompenzuju free modovima od 100 i više eura uz telefon

Sent from my XT1650 using Tapatalk

I da dodam.Posle prve reklamacije dobio sam aspolutno novi telefon,koji je posle gosinu dana počeo da se isto ponaša.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ista situacija. Ovaj drugi mi je takođe izgurao god dana i sad luduje kao i onaj. Ide na reklamaciju i ovaj pa ćemo da vidimo šta i kako. Z2 play ili Z3 play čak ako se pojavi u VIP-u. Mogu da sačekam imam još celu godinu garancije a ovaj mi za sada pripomaže mod baterija :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Moram sa uzmem nešto u ponedeljak...morao sam da potpisem 31og zbog promocije.

Izađe me Moto Z baš jeftino, ako rešavaju reklamacije onda ok.

A što se tiče flashtool-a ima li to za motorolu? Za sony imam zvanični program i imam barem onu opciju repair da flešne poslednji zvanični firmware.

*sad videh da može da se radi rescue preko Lenovo moto asistenta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa jel ima neko na ovom forumu da mu je baterija na Moto Z radila kako treba posle godinu dana? Evo kod mene je oslabila posle 6-7 meseci, sada posle 9 je negde na 60%. Dva puta mi se desilo i da se ugasi na dvadesetak posto.
Verovatno će i on ići na reklamaciju.
 
^ti moraš da menjaš bateriju što pre.
Da li oni u servisu menjaju bateriju ili ceo uređaj?

Koji je servis za njih?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ProMobi. Koliko znam - dobije se Z2 Play umesto Moto Z.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
@mironiko
Tebi beše menjali bateriju i ekran?
Jel ta zamenska baterija isto degradirala?

To sto daju skuplji telefon u zamenu je meni skroz ok [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam, taj sto smo dobili u zamenu smo prodali posle 9 meseci - do tad je jos radio dobro.

Ekran je menjan o mom trosku, a bateriju i plocu su sami zamenili - to je bilo vrlo korektno sa njihove strane.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Uzeo Honor Play jer sam ja zavrsio sa flagahipovima, sto se mene tice Moto Z zaobidjite u sirokom luku.

Kamera osrednja, baterija katastrofa, odlepio se ekran... Da ne nabrajam dalje.

Svako dobro.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Jel Moto Z "end of life" model zvanično ili su se malo zaboravili od jula za (dvo)mesečni redovni update? [emoji16]

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zvanično je otpisan. Ima na motorola sajtu da nema više ni security pačeva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odobrili mi zamenu uređaja.Izabrao sam Honor 8x(imam moto z2 play),čekam da im posalju iz centrale.I da,vracaju mi razliku uceni 27200 dinara.Lepo zaradih na moto z telefonu[emoji857][emoji857][emoji857]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Nažalost, problemi sa Vipom.Danas su me pozvali u poslovnicu i rekli mi ,da mogu samo da mi ponude Motorolo x4 ili huawei p2o ds od 64gb,kao samo to može.Naravno da sam odbio i tražio da mi daju Honor 8x.Posle pola sata jave da može.Na moju konstataciju da treba da mi vrate i razliku u novcu,kažu, ne može.Kako,kad mi je momak iz Vipa koji me je zvao rekao da može,kažu pogrešio.Znači,ne może.Ok.Onda ništa.Hoću povraćaj novca za mobilni 35400 i da mi se vrati razlika u tarifi koju sam plaćao zbog kupovine telefina uz tarifu(negde za 20 meseci,znači još 20000).Pa da vidimo.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno