Šta je novo?

Moto Z

Fotka... Meh :D

Pa mozda da je neka veca rezolucija bilo bi kul, a ovo ostalo ja sam zadovoljan. Ne znam kako bi Nexus odradio to.

Mozemo se dogovoriti jedan dan za neki test iP7 vs Moto Z, kad nahvatamo neko vreme mozemo i kad budem ja na godisnjem tamo posle NG. Mozda i da se objavi na Benchu, ne znam da li misle da prave neke uporedne testove.
 
Verovatno bi Nexus odradio bolje, ali sam licno vrlo zadovoljan, mislio sam da ce biti slabije...

A poredjenje je pozeljno. Javim ti se privatno da popricamo o tome... :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Dodatni info:

Baterija bolja nego na 5X. Razlika je nekih 10ak procenata, recimo. Imajuci u vidu da Moto Z ima manji kapacitet baterije, a veci ekran, verovatno je prosto AMOLED dosta stedljiviji od IPS-a.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Pre ce biti da je do S820 koji je u svakom mogucem smislu dosta bolji od S808/S810 :)
 
Kakav je zvuk koji izlazi iz tog zvučnika gore kada gledaš npr youtube ? I da li je čudno koristiti toliko tanak mob :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@fkloznica
Zvuk je ok. Kvalitet iznadprosecan, ali ne nesto sjajan, mada - dobro se cuje, uopste nije pretiho.

Sto se debljine tice, koristim ga sa ovim standardnim Black cover-om, ili ti stilskim Mod-om, kako god hoces, koji mu dodaje oko milimetar, i - opet je utisak da je ekstremno tanak. :D

@hsv.stoned
Da, da - bice da je i do toga, mnogo je ova generacija procesora bolja od prosle. :) I u radu se to vidi, telefon prosto leti i bas je zver, sta god da mu se "baci" - odradjuje lagano!

Moto Z + TapaTalk
 
Evo, cisto mali uvid u bateriju, uz dodatak da se trosi vrlo linearno, i da cak i na slabom signalu (4G) drzi odlicno:

c323798993924ebdb2faab5a740bf588.jpg


1c0d6daa7161838f9ffea2aeccf5cdb2.jpg


Full screenshot-ove cuvam za test. [emoji14]

Moto Z + TapaTalk
 
Kupio malopre, sad se updatuje android na 7.0
Prvi utisci su woow (prelazak sa note 4)
Kad ga malo izdrndam pišem više
 
Vazi, cekamo. :)

Inace, da - i meni se odmah po paljenju update-ovao na 7.0, koji sam imao i na 5X, i taman se navikao na njega. :)

Nego, gde si ga kupio, koliko si platio, ako nije tajna..?

Moto Z + TapaTalk
 
Možda od gizma ovde u Bench oglasima :)
Samo što gizmo nije napisao koliko love traži :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vazi, cekamo. :)

Inace, da - i meni se odmah po paljenju update-ovao na 7.0, koji sam imao i na 5X, i taman se navikao na njega. :)

Nego, gde si ga kupio, koliko si platio, ako nije tajna..?

Moto Z + TapaTalk

Morao sam preko Telenora, nisam baš imao da iskeširam sve pare odjedno, ovako rasporedio na šest rata.
Reče mi dečko koji tamo radi da sam prvi koji ga je kupio, još nemaju ni izložbene modele
 
Znaci, drugi si u Srbiji koji ga ima/koristi. :D

Sem ako nas momak iz Lenovo Srbija nije pretekao, onda si treci. [emoji14]

Moto Z + TapaTalk
 
Daj nam ovih dana neke utiske u radu, poredjenje sa Note 4 koji si imao.Baterija, fluidnost, kamera.
Da li su ti nesto rekli za ove Moto Modove, kada ce toga biti, meni jako deluje zanimljivo zbog njih, inace ja nisam nigde video da ima izlozen sem u Gigatronu u Uscu.
 
Na prezentaciji su iz Lenovo Srbija rekli da ce dati sve od sebe da proguraju dodatke zajedno sa telefonom kod provajdera, ne bi tako bilo jeftinije doci do njih. E sad, da li ce im to uspeti i koliko...

Moto Z + TapaTalk
 
To preko provajdera na rate bi bilo super, mnogo bi olaksalo kupovinu.Ako neko zna gde ima da se vidi telefon sa dodacima neka pise, bas bih voleo da vidim sve u kompletu negde.
 
Prvi utisci su super. Brži je i fluidniji od Note 4. Odziv bolji definitivno. Kamera fokusira momentalno kada je uključih što je veliki plus. Napunio je 85% baterije za 50 minuta. Predickija teksta odlična, lepo reaguje na glasovne komande
Meni lično je veliki minus što nema led notifikacije, i što ne vibrira kada je bio propušten poziv ili sms kada ga uzmeš u ruke a poziv se desio (ili ja nisam našao opciju da to namestim)
 
To za vibraciju ne znam, ali LED lampice nema jer imas Moto Display, koji je zamenjuje, i to licno meni dosta bolje od bilo kog drugog slicnog resenja. E sad, ako ti se to ne svidja, krastavac...

Inace, testirao i malo podrobnije kameru u Low Light okolnostima. Kada je osvetljenje relativno ravnomerno (nema jakih, izrazenih izvora svetlosti), slike budu cak odlicne. U suprotnom, kontrast i ekspozicija u blizini izvora svetlosti znaju da propate. Uz to, za slike udaljenih objekata mali senzor ipak predstavlja ogranicenje - budu upotrebljive, ali to je to. Eventualno bi sa stativom i produzenim vremenom nesto bilo drugacije, ali na auto je tako kako je.

Sve u svemu, videcete primerke uskoro, ali spram toga kako sam citao prethodno, Low light kamera je prijatno iznenadjenje, tj. nije losa kako su je opisali. Preko dana je, ocekivano, odlicna.

Moto Z + TapaTalk
 
Moto Display ne nađoh šta, gde i kako
Na playu ga nema, tj. kaže nema kompatibilnih uređaja, u telefonuga nema
 
Kroz Moto aplikaciju podesavas notifikacije koje ce se videti na ekranu. Mnostvo senzora je ukljuceno u rad toga, vec na par generacija Motorolinih telefona je prisutno i radi odlicno, a ne utice mnogo na bateriju.

Ima slicnosti sa Ambient Display stock podesavanjem, ali je meni znatno bolje.

Moto Z + TapaTalk
 
A to sam odmah podesio
 
Par utisaka pole 36 sati korišćenja.
Baterija dobra, može da izugura 24h što je za mene odličan rezultat
Mnogo bolje hvata i wifi i gps signal nego Note 4. Recimo deo oko Vojne akademije mi je uvek bio problematičan, sada je sve savršeno na 4G. i Unifi signale mnogo lakše hvata.
Ekran je odličan i dobro vidljiv. Kamera ima ciju da sama automatski redukuje fotografiju i ponudi ti tu "bolju" verziju koju ne moraš da prihvatiš.
Dosta se greje kada je na punjaču. Nedostaje mi led kao i vibracija kod propuštenog poziva.
Sa ostalim sam jako zadovoljan
 
Hmm, koja je to opcija na kameri, nisam izgleda dovoljno istraživao..?

Moto Z + TapaTalk
 
Automatski ti se pojavi fotografija u galeriji, ako fotografišeš pri slabijem svetlu bez blica.
 
U settings-u kamere si to podesio..?

Moto Z + TapaTalk
 
Ne, bilo tako u startu podešeno, čak sam tražio da isključim tu opciju, ali nisam pronašao
 
Danas sam sve zivo ispregledao, strava. Volim dobru kameru, imam galaxy K. Bio sam na amazonu. Ima jedna malenkost; CENA sa dodacima. 600 evra + 3X350 dodaci plus 80 baterija. Ko ima 2 iljadarke, nek izvoli. Predvidjam da ce im model propasti zbog cene, a i neka kada su tako nezajazljivi ! Da su recimo 600 evra, sto je ok, plus 100 evra po dodatku, to bi bilo realno.
Lice mi kao seljanka koja obuce cipele na stikle pa se sepuri gradom ! Kolko juce lenovo se ukljucio u trku i vec bi zlatnu medalju. Nece moci, tako predvidjam !
 
Jedina sansa za ovaj model, bar kod nas (u Americi se dobro prodaje, koliko znam), je u vidu prodaje preko operatera, sa povoljnijim dodacima ukljucenim u paket. Bez toga, nista od prodje...

Moto Z + TapaTalk
 
Da baš će da ide preko provajdera ,eno u mts odlična cena. skuplji od ip7+ :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno