Šta je novo?

Moto Z

ma kakvi, ima 10 aplikacija pored ovih fabričkih...mislim da je neki update u okviru 8.0 nešto poremetio...sad se prvi put žali otkako je kupio telefon...telefon ima 4gb rama, ne bi trebalo baš toliki problem da bude za wa i viber...iznenadilo me da motorola nema opcije zaključavanja aplikacija u memoriji...
 
Meni se nekad desi da ne stignu poruke odmah, ali bas retko. Do te mere, da me (jos) ne nervira toliko da bih se ikome zalio...

Mada mi nije jasno zasto nemamo 9ku, to me vise nervira.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
ma kakvi, ima 10 aplikacija pored ovih fabričkih...mislim da je neki update u okviru 8.0 nešto poremetio...sad se prvi put žali otkako je kupio telefon...telefon ima 4gb rama, ne bi trebalo baš toliki problem da bude za wa i viber...iznenadilo me da motorola nema opcije zaključavanja aplikacija u memoriji...
Nek sačuva sve podatke, factory nek odradi, obrise sve sa interne i ne vraća Google backup, nego ide set up as new, jednu po jednu app instalira, pa će da vidi.
 
videćemo, to mu/nam ne gine ako se ne sredi nekim apdejtima :) pošto sam mu ja preporučio telefon sad moram da pripomažem...

kad smo pomenuli 9.0, jel on donosi neke stvari koje sad nema, konkretno ovo što sam naveo zaključavanje apps u memoriji, ili neko izuzimanje iz štednje baterije, ili nešto slično? ili je to kod motorole tako kako je i sada...
 
Stock android je ogoljen, bolje miui da si mu preporučio. Šalu na stranu, trebalo bi u podešavanjima da ima app optimization ili tako nešto. Davno sam koristio stock.
 
Ne znam, gledao sam manual ali ne vidim ništa...ali evo tu ima i vlasnika telefona, pa mogu i oni bolje da kažu jel ima...
A preporuka duga priča...imao čovek motorolu g i bio super zadovoljan, z2 play bio na akciji, dobio dodatnu bateriju free, imao vaučer od 3.000 dinara, voli da kupi u radnji i eto...
 
Može da proba prvo clear cache iz recovery moda.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Da li zna neko ovlasceni servis za Motorolu? Baterija na Moto Z Play je dotrajala. Traje oko dva sata normalnog koriscenja ili 30 min na projektoru.
 
Meni se nekad desi da ne stignu poruke odmah, ali bas retko. Do te mere, da me (jos) ne nervira toliko da bih se ikome zalio...

Mada mi nije jasno zasto nemamo 9ku, to me vise nervira.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
Što se tiče stock "devetke" na moto z/z2 - zaboravi.
Otkazana je zvanično i za z2f ( sem za verizion nodele)...."sad but true".

Šta učiniše ovi kinezi (Lenovo) sa motorolom...cccc..bruka..

Što se mene tiče, dobro ću razmisliti o kupovini z4..i možda prodati sve modove.


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ista priča... Z4 samo u Americi, za Z3 me ispalili ladno sa amazona akcije (još je postupak odštete u toku), Z2 preskočio, Z me koliko oduševio po pitanju rada i performansi toliko me i razočarao zbog 4 reklamacija za baterije i zvučnik a da ne pričam i o problemu sa touchscrenom nakon "servisiranja" baterije kad su "morali" i displej da menjaju (njima samo znano što - valjda zbog oštećenja pri otvaranju). I to je otišlo na servis kao reklamacija i opet "zamenili ekran" i radilo mesec dana i opet flešira touch... Staklo zadnje kamere preosetljivo i bez zaštite od grebanja tako da i pored najveće pažnje prave se mikropoderotine koje vremenom toliko oštete staklo da su noćne osvetljene slike skoro očajne zbog prelamanja svetla po površini zaštite...
Tako...da mi je dosta svega!
Modovi će najerovatnije na oglase.
Ja uskoro 99% prelazim na kineze i njihovu P (pro) seriju ;)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao update na pie za z2f. Prosto me strah odmah da instaliram. [emoji1]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Covece, koliko modova... Cuvaj to kao kolekcionarski primerak, neces dobiti para u vrednosti toga, ni blizu - mislim na realnu upotrebnu vrednost. :)

Licno sam sacuvao Moto Z2 Play sa projektorom, i koristim ga nekad i u kuci, a za putovanja konstantno. I dan danas zadovoljan. :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ja isto cuvam Moto Z2 play sa Hasselbladom I projektorom.Ne planiram da prodajem jer smesne pare mogu da se dobiju, a cesto mi super posluzi

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Da podsetim, procene su zabranjene pravilima foruma. Hvala.
 
Covece, koliko modova... Cuvaj to kao kolekcionarski primerak, neces dobiti para u vrednosti toga, ni blizu - mislim na realnu upotrebnu vrednost. :)

Licno sam sacuvao Moto Z2 Play sa projektorom, i koristim ga nekad i u kuci, a za putovanja konstantno. I dan danas zadovoljan. :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Pa eto, neke dobio neke kupio. Nadao se nekim novim modovima koje su na sva zvona obećavali... Slaba podrška kod nas. Nudili nam ovde play verzije kao "poslednju reč tehnike" dok su se po svetu prodavale pune Z verzije... Čuvao modove za novi Z3 pa su nas ladno ispalili bili sa amazona, pa se nadao Z4 a od njega ništa kod nas... I tako razočaran napustih moto klan [emoji16]
Sada mi "pro kinez" radi odlično posao. Čak ima i 360 kamerica za njih... Jedino projektor može da zafali ali i za to ima rešenja. Matori Galaxy Beam i dalje radi [emoji16] a ima sada i pristupačnih džepnih led projektora

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Da podsetim, procene su zabranjene pravilima foruma. Hvala.
Hvala na info. Znam pravila. 19 godina sam na ovom forumu ali ovo je bilo potrebno kao savet prijatelja u nedoumici nego neka ponuda za najbolju ponudu [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ispravka.. (jer ne mogu da editujem)

Umesto:
"ovo je bilo potrebno kao savet prijatelja u nedoumici nego neka ponuda za najbolju ponudu"

Treba:
"ovo je bilo potrebno kao savet prijatelja u nedoumici a ne neka licitacija za najbolju ponudu"

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovih dana planiram da nosim moto z na servis ( vip), obzirom da ima već poznati problem sa baterijom ( sa 20% baterije se telefon ugasi kada koristim kameru, telefon se jako brzo prazni od 100-85% i od 15%-0 ).
Telefon je uzet u vip-u pre tačno god dana.
Posedujem pin garanciju i fiskalni račun ali ugovor nije na moje ime.
Obzorom da mi sigurno neće dati novi aparat već će ići na servis ( pretpostavljam) da li mi treba overena pismena saglasnost vlasnika ugovora da bih reklamirao telefon?
Da li telefon nosim u vip poslovnicu ili u otvlašćenii servis?
Hvala unapred.


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Moj savet ti je da odnesesd direktno u Pro Mobi sa overenom garancijom Pin-a
 
To ti je najbolji savet. Ja sam ga prošle godine odneo u prodavnicu gde je kupljen i sve to je onda trajalo dosta dugo. A U Pro Mobiju su zamenili ploču i bateriju. Od tada radi bez greške, čini mi se da za godinu dana baterija nije uopšte oslabila. Doduše jako retko koristim njegov punjač već neki stari spori.
 
To ti je najbolji savet. Ja sam ga prošle godine odneo u prodavnicu gde je kupljen i sve to je onda trajalo dosta dugo. A U Pro Mobiju su zamenili ploču i bateriju. Od tada radi bez greške, čini mi se da za godinu dana baterija nije uopšte oslabila. Doduše jako retko koristim njegov punjač već neki stari spori.
Koliko imaš prosečni sot sa novom baterijom?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Tema zamrla, svima crkle motorole... :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bogme, Moto Z2 i dalje radi kao projektor, vrhunski sljaka. :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Moj Z2 play kod cerke, uziva sa projektorom[emoji6]

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
 
Meni i dalje radi z2f kao metak

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Dižem temu iz mrtvih. Z2 play i dalje radi, nemam primedbi, ali ipak bih nešto novije, bar zbog novije verzije Androida.
Nisam baš pratio šta se dešava, Motorola je ubila Z seriju? Šta je zamena, tj ima li je uopšte? Da bude nešto slično spolja, aluminijumsko kućište, 5,5-6 inča ekran.
 
Nazad
Vrh Dno