Šta je novo?

Moto Z

Novi update jutros, 139.2Mb

Hvala za info. Odradjen update.
U pitanju je januar 2017 security patch i jos kako kazu... "Moto Z nougat jan/2017 security patch that corrects the "sleepy processor" issue that acording Motorola was never happened"
Screenshot_20170130-060216.png
 
Poslednja izmena:
Mali info za Z-ovce koji nisu znali foru... printscreen radite tako sto istovremeno sekund-dva pritisnete power i vol down dugmice sa strane ;)
 
Evo nekoliko slika(postavicu i u temu za slike mobilnim), dan mnogo hladan, oblacan pa sam siguran da slike mogu i bolje.
Koriscen i stativ ne bas nekog kvaliteta ali je posluzio.
...

Vrh slike!
Jel se to meni cini ili su prisutne senke u uglovima kod Hasselblade slika??
 
Ja nisam primetio senke, mislim da ce i Hasselblad uskoro da dobije update pa ce biti jos bolje.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Boga mi jesu. Pise po netu o tome, sad gledah. Kazu trudice se da isprave to

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ma, samo da Hasselblad dobije update... Po nekim slikama se vidi da se iz tog senzora, optike i ostalog moze izvuci haos mnogo, a zapravo su slike cesto pune suma i slabe ostrine. Ako ga srede, popravice situaciju dosta, mada se mozda i sad moze reci da kasno Marko na Kosovo stize...

Nego, svidja mi se sto tema raste. :)

Moto Z + TapaTalk
 
Slazem se sa tobom da moraju da izbace update i delim misljenje da to treba da bude sto pre.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Slike su izuzetne (sa nekog amaterskog nivoa gledanja) i mogu vam reci dosta kvalitetnije nego one koje mi je pravio K-Zoom sa svojih 20+ Mpix.

Čestitam na kupovini. Možeš li nekoliko slika da se postaviš na flickr, različiti uslovi? Voleo bih te izuzetne slike da uporedim sa K Zoom, ili nekim drugim modelom, nije bitno.


Što se tiče Hasselblad moda, posle svega što sam pogledao na netu, YT i slika koje je postavio @drdekzar, mogu da kažem da sam očekivao više i malo sam razočaran, razočarenje velikim delom doprinosi što je dosta spor kada se zumira. Pomislio sam "evo konačno dodatka/grbe koji bi mogao da zameni nokia 808, vredelo bi da se nosi". Kad sada pogledam, nosio ovaj dodatk ili još jedan telefon isto mi je, isto mesta zauzima u džepu ili torbi, ali očekujem da Hasselblad bude vredan love i prelaska na ovaj telefon. Nadam se da će ispaglati ovo.
 
Mogu samo uporedne Moto Z i K-zoom da izbacim prvom prilikom.
Hasselblad jos nemam.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Može, jeste K zoom star 3 godine model, ali da uporedimo, inaće da vidim kameru Z. Hvala. Ako nemaš flickr nalog, može sada da se otovori i sa gmail adresom.
 
Imas na mom nalogu slike sa Moto Z po danu i nocne i sa Hasselbladom isto.
Slike su dobre i da ima prostora da budu bolje sto se nadam i da ce sledecim update i da nam daju.Probacu ovih dana da napravim jos slika u dnevnim i nocnim uslovima, ove na mom flickeru su uradjene po losijim uslovima bilo je malo magle, mnogo hladno i vlazno:)
 
Evo jos malo novosti... Motorola-Lenovo planira da u narednoj godini krene sa lansiranjem po 4 modula kvartalno. Medju tim modovima mogao bi da se nadje i mod za 5G data. Koliko je to tacno i koliko su dosledni svojim planovima ostake nam samo da cekamo i vidimo...
http://phandroid.com/2016/12/02/new-moto-mods-2017/

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Mnogo mi se sviđa ovaj Moto, ali realno , ako se uzmu u obzir dodaci, preskupa igračka.
Greota ga je kupiti a ne koristiti pun potencijal :(
A verujem da 90% korisnika u Srbiji nikad neće koristiti ni jedan od dodataka. Sem ako se ne pojave neke varijante ispod ruke.

Sent from mTalk
 
Slazem se. Retko ko, bar kod nas, moze sebi da priusti da (po)kupi sve modove. Odluciti se za jedan-dva je neka, da kazem, planirana varijanta. Ja sam koristio Galaxy Beam i znam koliko je ekstra imati projektor uz sebe za zabavu u sitne sate i turisticko-izletne dosadne nocne sate :))) Zato i zelim prvo projektor da uzmem a kasnije ako bude nesto bice. Ne bi me iznenadilo da izadje kasnije i neki novi 3D 4K laser projektor mod pa da se opet razmislim ;-)
E sad to sto ce da nas stave na muke ako krenu kvartalno da izbacuju po cetiri moda kako su najavili... To vec menja tok price. Lepo je takodje da su najavili da ce modovi biti kompatibilni i sa starim i sa novijim verzijama modularnih moto telefona ali... uvek ono "ali" jer ponekad se svede sve na rekla-kazala. Zivi bili pa videli koliko ce da ispostuju i nas kao korisnike a i sebe tj svoju rec.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hasselblad TrueZoom, 31.987 dinara

Jos malo pa k'o dobar, nov sony/canon mirrorless fotoaparat sa KP :d
 
Eh, sa KP... Nemoj mi sad babe i zabe. :D

Moto Z + TapaTalk
 
Vidim ja da će mnogima ti konektori na poleđini korodirati :)

Sent from mTalk
 
Cene jesu jake ali su to specificni dodaci koje za sada ne nude drugi proizvodjaci telefona.Ja se nadam da ce biti neke speciajne cene kod operatera uz kupovinu telefona i to na rate.
 
Eh, sa KP... Nemoj mi sad babe i zabe. :D

Moto Z + TapaTalk

Poredjenje je realno :) Koliko su vece mogucnosti takvih mirrorless-a u odnosu na ovaj dodatak..

Ej bre, obican kamera modul za obicnu smartfon kameru a tolika cena, nije ni cudo sto su prakticno svi ''modular-smartphone'' projekti fail-ovali, osudjeni na propast ili su stopirani.

Moduli za telefone bi imali smisla samo u slucaju da se radi o dodacima-hardveru koji je nemoguce ''strpati'' u smartfon (ok, ovde to i jeste slucaj) ali pod uslovom da su cene realne, normalne.

Ovi modularni Moto androidi jesu bolje osmisljeni od npr. LG G5 (sto i nije tako tesko :d) ali cene nemaju veze s mozgom :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam se baš prijatno iznenadio kad sam video princip modovanja kod Moto Z. Za razliku od G5 dosta bolje, lepše i praktičnije rešenje koje ne zahteva isključivanje aparata. Ali kad sam video cene modova...Gospode Bože, pa za cenu projektora (uz doplatu od 3000 dinara) možeš da kupiš nov LG G5 na kp. Ili neki "običniji" DSLR. Ni LG ništa nije bolji po pitanju cene modova...Jednostavno preskupo.
 
@hsv.stoned
Matori, salio sam se - uoci smajli. [emoji14]

Preskupo je, i sam sam to par puta rekao, vise sam kao aludirao na to da poredis cenu sa KP sa onom u prodaji... A kad ce modovi biti na KP, i da li ce - ko zna...

Moto Z + TapaTalk
 
Sad sam pricao sa likom sa kp od kojeg sam i kupio z play pa ga pitam za modove,kaze tamo gde on nabavlja ne prodaju pojedinacne modove nego sve komplet,kaze ne isplati mu se ni da nabavlja ( razumljivo ) ja sam svesno uzeo z play znajuci da u skorije vreme a mozda i uopste necu uzeti ni jedan mod ali i bez modova odusevljen sam,imao sam nexus 5x,mate S i sad z play sa kojim sam dobio klot android,bolji zvuk,amoled ekran koji je kad sam ga stavio pored mate s i galaxy a5 2016 izgledao kao da je sa s7-ice,bateriju za koju ne znam ni sam kako da je potrosim,4k video ( kome je bitno ) i solidna kamera,citac otiska napred za koji sam mislio da je glupost posle navike da je na zadnjoj strani ( x puta mi se desi da se fon zakljuca dok je na stolu pa moras da ga podignes ako je citac pozadi ) malo me je brinuo procesor i gpu ali sto kaze flossy nema razlike u brzini rada osim ako se ne igraju neke zahtevnije igre ( nisam od tih ),tako da sam super zadovoljan,za te pare sam gledao 6p kojeg nema i honor 8 koji mi ne odgovara zbog velicine ekrana, 5,5 mi je min a i prethodni je bio huawei pa rekoh da promenim :)
 
Ček je l' bolji sd650 ili 625? Isto pitanje adreno 510 vs 506.
 
S650 naravno. S625 samo manje vuce baterije i lepo radi .( i pravljen je na 14nm )

Btw koliko kosta ovde na divlje moto z play ?
Edit
Ajoj ,350e i to garancije bez.. Da je 300 pa i nekako da se razmisli zbog amoleda i baterije :)
 
Poslednja izmena:
S650 naravno. S625 samo manje vuce baterije i lepo radi .( i pravljen je na 14nm )

Btw koliko kosta ovde na divlje moto z play ?
Edit
Ajoj ,350e i to garancije bez.. Da je 300 pa i nekako da se razmisli zbog amoleda i baterije :)
Ortak je, do duse u austriji preko amazona, uzeo paket z play sa jbl modom za 300€. Sve full garancija i tome slicno

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Siguran sam da ce pored Gigatrona imati i operateri.Ako imaju u ponudi Moto Z logicno da ponude i modove pa jos ako budu specijalne cene i rate to ce da bude za njih pravi pogodak.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno