Šta je novo?

Moto Z

Kad je počeo da brljavi,tj. napunim ga do 100% pa uradim restart,baterija spadne na 60%.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Isti simptomi i kod mene bili,telefon se takodje gasio kad je baterija na 20% pa se recimo proba fotografisanje

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Dobio sam danas poruku od Vipa da je reklamacija uvažena i telefon popravljen.
Zamenili su ploču,bateriju i displej sa dodirnih panelom ostao samo zadnji deo[emoji38]
tel ima novi IMEI broj.
Reče mi momak iz Motorole pre neki dan da misli da se sada resava taj kvar-reklamacija na Moto Z popravkom.
Javljam utiske.
Svakako imam garanciju još jako dugo tako da mi nije frka.Možda će ovog puta trajati duže nego da sam dobio nov

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovog puta bez zamene... "Servisiran je" a videćemo šta su napravili i onako je garancija do 2020. Dušu ću da mu izvadim bar mesec dana :)))
c6b7bcfd2994357687700b846a747525.jpg


Sent from my LG-D331 using Tapatalk
 
Izgleda da sam im se ja "smučio" pa su počeli da popravljaju aparate. Ima tu još nešto,da li su ti dali novu garanciju?Naime,silom prilika sam.morao da čitam zakon o pravima potrošača i zakon o obligacionim odnosima,i u ovom poslednjem piše
U članu 503. Zakona o obligacionim odnosima je navedeno da: 

*Kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena 
bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od 
vraćanja opravljene stvari.* 

*Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok 
počinje teći ponovo samo za taj deo.*

U tekstu je naveden primer,da ako vam zamene,recimo matičnu ploču na laptopu, garancija mora da počne ispočetka.
A vama samo što nisu i sim karticu zamenili.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam. Videćemo od ponedeljka kada me VIP zove da preuzmem mob. Meni je malopre stigla poruka (koju sam attach-ovao) o stanju popravke.

Sent from my LG-D331 using Tapatalk
 
Sa zamenom prvog uz novi je data i nova garancija od 2 god. U međuvremenu je taj već pre par meseci bio u poseti servisu jer je prokrčao zvučnik a od skora opet zbog poznate boljke...

Sent from my LG-D331 using Tapatalk
 
Do kada ti važi garancija?Ako je uređaj kod tebe manje od 6 meseci imas pravo na nov uređaj ili na povrat novca,ili ako su ga popravljali,morali su prvo tebe da pitaju da li hoćeš popravku?
Ako ne pristaneš na popravku onda samo prve dve opcije, o kojima ti odlučuješ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prvi je kupljen januara 2017 a reklamiran novembra 2017. Nova garancija (od kada je zamenjen telefon) važi do novemra 2019. Prva reklamacija drugog je bila u avgustu i nije me niko ništa pitao samo su opravili i vratili, predpostavljam jer je prošlo više od tih zakonskih 6 meseci... Bez produženja garancije. I sada decembra je opet reklamiran.
d049bd075ecf65e88aa6ffc214bc22c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Na remont svakih par meseci [emoji38],ja sam tražio opravku i prvi put,dobio nov uređaj u martu 2018 trajao je evo do sada.Sad sam isto tražio popravku i popravise ga ipak.
Možda je ovog puta ugrađena baterija i ploča koje će potrajati ko zna videćemo.Garancija mi je do marta 2020.Verovatno svaki moto z ima ovaj problem trebalo bi da su do sada smislili neko rešenje

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav motoZ-ijevci,
Danas sam primetio da mi se ekran na moto Z na strani gde su dugmad blago, jedva primetno odlepio.
Moto Z sam kupio preko oglasa nov u vakum pakovanju i posedujem garanciju (PIN) i fiskalni račun iz VIP-a (na nekih 12 000rsd, piše da je uzet paket sa jbl modom koji ja naravno nisam dobio uz moto z).
Telefon je uzet krajem septembra ove godine.
Da li mogu opušteno da reklamiram uređaj bez punomoćja vlasnika ugovora kod operatera. Dakle imam overenu garanciju PIN softa i fiskalni račun iz VIP-a.
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Možeš da reklamiras, ali ako budeš dobio novi telefon, tj ako nemaju delova, nećeš moći da podignes telefon samo vlasnik ugovora.
 
Jel se zna kada će pita za moto telefone?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Mislim da će samo Z3 biti počašćen parčetom pite :/

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Hm, to ne trebalo da afektuje reteu modele (dakle, koji nisu od provajdera)..?

Moja devojka koristi Z2 Play, pa se nadam da ce dobit' pitu. A posebno ako joj uzmem malo fon da se sigram. :D

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Iskreno ne verujem da neće biti, jer ako ne puste pitu za "stare" modele ima i to malo starih korisnika da izgube. Mada možda su im u budućnosti bitniji novi korisnici. Koje sam sreće do sada 4 androida i svaki je dobio samo jedan veći update. Valjda neću opet biti te sreće :-D

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Vratiše mi Moto Z sa popravke. Kažu zamenili su ploču i bateriju. Radi odlično, baterija bolja nego kad je bio nov. Samo ne znam da li će i ovaj put početi da gubi kapacitet već za par meseci. Za 6-7 meseci je bila na nekih 70% kapaciteta, za 9 na 50%.
U svakom slučaju, imam još godinu dana garancije pa ćemo videti.
 
Meni bateriju ,ekran i ploču.
Za sada baterija odlična.

Послато са XT1650 уз помоћ Тапатока
 
Evo još jedan moto Z je doživeo peh sa baterijom. Otkazao drugaru na isti način kao i svima...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Да и ја сам истог мишљеа да су је зезнули кад су је "тањили" због слим дизајна телефона.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Z Play pve generacije je deblji ali zato nema problem sa baterijom. Definitivno su nesto promasili sa Z serijom.
 
i moj je prosao kroz servis, isti nacin reklamacija na funkcionisanje baterije, a zamenjena baterija, touch panel i maticna ploca.
Ostalo je jos 10 meseci garancije, valjda je trajan fix
 
Poz ljudi , baterija mi je riknula totalno traje 20 min , telefon je van garancije , planiram da odnesem telefon u servis ovih dana medjutim koliko vidim svi su menjali bar plocu uz bateriju ako ne vise delova :D .
Zvao servis rekose 30e promena baterije , e sad ako ce mi menjati ceo telefon sa njom i to naplatiti nisam bas siguran koliko mi se isplati popravka . Da li je neko imao iskustva sa ovom zamenom baterije van garnatnog roka .
 
pa bilo je ovde clanova gde su samo menjali bateriju o svom trosku (van garantno). U svakom slucaju ti moraju predociti koliko ce kostati kad im odneses, a ne da ti urade pa te sokiraju cenom.
Ovo sto se menja maticna ploca u garanciji, ja verujem da je napravljena serijska greska u nekoj kolicini koja dovodi do ubijanja baterije, pa zato menjanju i maticnu. Neka me ispravi neko ako gresim.
 
Ne gresis, definitivno je tu bila neka greska u dizajnu internih komponenata...

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno