Šta je novo?

Moto Z

Ne videh nigde temu za Motorolu Moto x4, jel ima neko da koristi taj telefon, utisci ?
 
Da se upišem u temu. Nabavih Z2 play za neke smešne pare kod našeg "najvećeg prodavca" elektronskih uredjaja. Ženi istekao ugovor u Mts-u a ima vec duze vremena iPhone 6s i nema želju da ga menja. Meni trebale pare, prodah moj IP 8+ za neke masne pare, produzismo ugovor na istoj mesečnoj pretplati koju je imala do sada (2.000 rsd) Omorika 1, 10k keš i zemnusmo ovaj telefon. Kao sto rekoh imao sam IP 8+, pre njega NOTE 8, ranije isključivo "flagship" modele i iskreno malo sam tripovao kako cu biti zadovoljan nekim mid range telefonom, ili low budget, kako god. Na prvu loptu mi je ovo skroz ok cak i jako mi se svidja. Radi kao singerica, nema lagova, nepotrebnog bloatweara, izgled je baš cool, posle "džamutke" od 8+ ovo mi dodje kao kutija šibica. Dobio uz njega onaj hard shell crne boje i neki power pack. Specifikacije i HW iskreno nisam ni gledao pre kupovine, išao sam na varijantu da prodjem jeftinije posto gospodja častila a nisam hteo neke "prodaj bubreg" telefone i tarife. S obzirom da sam godinama isključivo na top modelima iz najvise klase bas me zanima koliko dugo mogu ostati na ovoj igrački. Ćerka vec bacila pik na njega, hoce da se menjamo za njen IP SE [emoji16] mada evo posle tri dana kako sam ga uzeo i dalje imam onaj wow efekat kada ga uzmem u ruke. Jedina zamerka ako je uopšte i zamerka je kamera. Mada mi je to naravno ocekivano i logično u odnosu na aždaje koje sam koristio tako da mu nesto i "ne pridavam" značaj [emoji3] ionako dobra kamera mi znači samo na moru za porodične slike da ne teglim DSLR po plaži. Eto neki prvi utisci i razmišljanja. Licno voleo bih sam sa sobom malo da se smirim sto se tice preskupih telefona, na prvu loptu vidim da i ovi jeftiniji telefoni vrše solidno posao. U suprotnom ode kod ćerkice a ja gadjam NOTE 9.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vidi ti moto sto pusta i dalje security patchove. Bravo, bravo. Samo jos da je pisalo sta updateuje. :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Star oko 14 meseci, u skldu sa tim i ciklusa punjena (1 dnevno), baterija ima osetno manji kapacitet, rekao bih 20-30% manji. Jel ko menjao bateriju, koliko košta?
 
Kad sam se interesovao i zvao po servisima, niko nije imao baterije (cak ni ovlasceni servis). Kupio sam neku zamensku kao pojacanog kapaciteta preko alija cini mi se, ali sam zamenu platio papreno - oko 40-50e ako se dobro secam.
 
Evo i ja da se učlanim u klub. Uzeo sam danas z2 force. Inače jel ima neko da okači link za proverenu gcam apk.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Pisi da li ti se grebe ekran, trebalo bi da je osetljiv.

Inace, ekstra zanimljiv model, bar meni... :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Pisi da li ti se grebe ekran, trebalo bi da je osetljiv.

Inace, ekstra zanimljiv model, bar meni... :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
Video sam da se grebe noktom, tako da nisam hteo da eksperimentišem [emoji16]. Dobio je prvo stsklo, pa sam ga tek onda uključio. Inače klizi prst preko tog plastičnog ekrana skroz ok, kao po staklu.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavi staklo na njega zbog grebanja i mozes ga koristiti kao loptu za fudbal[emoji6]

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
 
A "staklo" zadnje kamere jel rešeno ili dalje vuku boljku grebanje?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ja sam koristio sve serije Moto Z telefona i nisam imao problema sa grebanjem sociva od kamere. Uvek nosim Motorola style sheels

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
 
ja je imam od nove godine,bez ikakve zastite je koristim i staklo na kameri je ok
 
Nemas zastitu ni spreda..? I ekran je ocuvan..?

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
da , ne volim folije na ekranu,brzo se izgule i onda bas ruzno izgleda ekran, a na ledjima imam onu fabricku masku sto ide uz fon i nista vise, ekran je i dalje kao nov bez tackice na sebi
 
Super. Sve i da ga cuvas nenormalno, to je odlicno sto je "izdrzao" neostecen.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
pa po prirodi bas pazim na fon,ne uzimam ga recimo prljavim ili masnim rukama,pazim kako ga spustam na sto,nosim ga iskljucivo u torbici u pregradi za fon, ono bas ga pazim ali mi je zato svaki telefon posle godinu dana kao nov.Imam u fijoci predhodni telefon mi max 1 koji je bukvalno kao nov,njega sam koristio nesto vise od godinu dana,zao mi da ga poklonim na oglasima za smesne pare pa stoji u fijoci :(
 
Dobio sam informaciju od Motorola Srbija, da ce modovi uskoro biti jeftiniji.
Bas me zanima koliko ce biti jeftiniji npr. Hasselblad mod, posto trenutno kosta bezobraznih 30,000 dinara.
 
Kako drzi baterija, kakav je taj snapdragon 820, ima u vipu uz neo 4, tipa 2400 mesecno telefon i racun, uz to JBL soundboost mod, mada moguce da se sad i ne dobija, al treba proveriti
 
Baterija zavisi koliko i kako koristis telefon, nekima dan lagano, a nekima ne[emoji6].

Koliko vidim Vip ima samo Moto Z2 play u ponudi ali on nije snapdragon 820.
Kako drzi baterija, kakav je taj snapdragon 820, ima u vipu uz neo 4, tipa 2400 mesecno telefon i racun, uz to JBL soundboost mod, mada moguce da se sad i ne dobija, al treba proveriti

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
 
Vodi se kao Lenovo Moto Z u Vipu. Imao sam ga do pre nekoliko meseci. Odlican telefon, nazalost slaba je to baterija, posle par meseci nije mogao da izdrzi od jutra do uvece bez punjenja tj. nije mogao da izgura ni tri sata upaljenog ekrana. Samo zbog toga sam presao na drugi telefon.
 
Jel baterija oslabila fizički (health u %) ili je to možda zbog nekog apdejta, orea?

P.S.
I ja razmišljam da uzmem u vipu

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma definitivno imaju problem sa baterijom (ili elektronikom za punjenje na ploči.. šta već). Jedan sam reklamirao u VIP-u zbog toga, dobio drugi nov i evo posle godinu dana ista priča od skoro. Sad i ovaj ide na reklamaciju pa menjam za Z2 ili povraćaj novca! Ne znam kakva je situacija sa Z2 i Z3 modelima. Da li i oni pate od iste boljke??

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ja sam imao Z2 play. Nikakav problem za dva meseca. A baterija zlo. Meni po dva dana lagano uz baš dosta poziva, blutut, 4g...

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Moj Moto Z će opet na reklamaciju.Posle gosinu dana,od kada su mi zamenili telefon,opet ista priča.Nakon restarta kapacitet padne sa 95%na 54 %.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Trazi Z2 Play u zamenu. Koliko sam obavesten, zamena se odobrava po automatizmu.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Obavezno.Imam vec jedan Moto z2 play i FANTASTICAN je.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I moja devojka ga ima, a imala je pre Moto Z (moj bivsi) - prezadovoljna ne, ne oseti da je ista losije, a baterija izuva. Jos cu joj uskoro i GCam nabaciti, ima da peva... :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Može Gcam na z2 Play?
Mislio sam da ne može jer je 32bit OS.

Jel se problemi sa baterijom kod moto z javljaju samo na oreu ili nije bitno da li je fabrički 6.0.1, 7.1,...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I za mene je to bilo iznenadjenje (za Z2 Play i GCam), ali svi nesto govore da moze... :D

Javicu ovde kad isprobam kod devojke, svakako.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno