Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Ko ima root-ovan Nougat moze da fleshuje novu aplikaciju za kameru, slika perfektna, nema bugova, kocenja, ima nove beauty opcije, raw format ....I mnogo toga. Ja je imam vec patchovanu u Elite Romu ali ko preferira stock rootovan rom moze samo ovu aplikaciju da fleshuje.
https://youtu.be/kqlofnpOvlY

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Odlicna stvar. Aj bas postavi neku dnevnu fotku da vidimo to poboljsanje. :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
@Alexxx1
Bas I ja hteo da ubacim taj Elite rom, kakav mu je ram menagment ima li razlike u odnosu na stock?
 
@Alexxx1
Bas I ja hteo da ubacim taj Elite rom, kakav mu je ram menagment ima li razlike u odnosu na stock?
Ram menagment je isti kao stok rom, ali meni primetno brze radi telefon. Sto se tice Rama tu je jedino Lineage Rom koji bi mogao da bude spas, ali verovatno to nece biti u skorije vreme jer je jos u beta fazi. Jedini bug u Elite Romu je adb servis koji ne funkcionise. Meni realno adb ne treba, ali recimo oni koji vole da menjaju fontove preko Cmd konzole bi mogli to da zamere. Sta sve radi I sta je sve omoguceno ovim romom imas na linku
https://forum.xda-developers.com/hu...lite-rom-v1-0-nougat-builds-cxxb3xx-t3625599/

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Radi I Adb server sada u Elite Romu, objadnjenje I posutpak u poslednjih nekoliko postova u xda temi. Pozzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Jel iskusio neko random uključivanje ekrana na telefonu?

Dešava se,bez pravila i reda,da se povremeno telefon tj ekran upali kao da je stigla poruka,mail i sl međutim nema nipta od toga.

Pogledao sam sve aplikacije i podešavanja za pozadinske procese ali nisam našao ništa što bi moglo uticati na ovo.



Beyond Genius Lies Insanity
 
Desavalo mi se kad sam slucajno aktivirao nesto u google maps, on mi je palio ekran nasumicno... Proveri podesavanja notifikacija u gmaps.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari. Imam sledeci problem. Azurirao sam telefon na verziju c66b335 koja je prepuna bagova...telefon mnogo sporije radi, baterija se mnogo brze prazni. Slao sam telefon u servis, trazio da ga vrate na fabricku verziju softvera a oni ga samo vratili na fabricka podesavanja. Iz Huawei podrske su mi prvo rekli da ce fajl za rollback na android 6.0 za verziju c66 biti postavljen na sajt da bi me danas zvao neko iz korisnicke podrske i rekao kako sumnja da ce takav fajl biti dostupan jer je to customize verzija softvera. Probao sam da promenim oeminfo i predjem na c432 međutim na Huawei sajtu za unlocking bootloader nikako ne mogu da dobijem kod, uvek izbacuje neku gresku. Sta da radim?
 
Pozdrav drugari. Imam sledeci problem. Azurirao sam telefon na verziju c66b335 koja je prepuna bagova...telefon mnogo sporije radi, baterija se mnogo brze prazni. Slao sam telefon u servis, trazio da ga vrate na fabricku verziju softvera a oni ga samo vratili na fabricka podesavanja. Iz Huawei podrske su mi prvo rekli da ce fajl za rollback na android 6.0 za verziju c66 biti postavljen na sajt da bi me danas zvao neko iz korisnicke podrske i rekao kako sumnja da ce takav fajl biti dostupan jer je to customize verzija softvera. Probao sam da promenim oeminfo i predjem na c432 međutim na Huawei sajtu za unlocking bootloader nikako ne mogu da dobijem kod, uvek izbacuje neku gresku. Sta da radim?
Za kod koji tražiš da ti daju ključ ona polja sva popunjavaj velikim slovima. Kad dobiješ ključ imaš sve na prvoj strani. A verzija koju ti imaš to je beta verzija zato ti je puna bagova

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Za kod koji tražiš da ti daju ključ ona polja sva popunjavaj velikim slovima. Kad dobiješ ključ imaš sve na prvoj strani. A verzija koju ti imaš to je beta verzija zato ti je puna bagova

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
Imam isti problem.Velikim slovima sam i popunjavao...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Svako popunjeno polje mora da bude velikim slovima popunjeno

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Meni se cini da tu nije problem u velikim slovima ... nego u prvom padajucem meniju posto je vec na nugatu treba da se stiklira ...Since EMUI5.0 ..umesto Before EMUI5.0 ... posto je ta opcija za one na MM-u i EMUI4 ... :smash:

Inace ja isto nisam koristio iskljucivo velika slova ...na primer Huawei VNS pa je proslo iz prve.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam kod...bolje da nisam...pratio sam korake sa prve strane i dosao do toga da sam najverovatnije sjebao telefon. Sada samo stoji your device is booting now...ima li mu spasa?
 
Dobio sam zutu fleku na ekranu u gornjem desnom uglu koja onako nije ni mala a i siri se..
Star je oko 4 meseca, imam garanciju nisam nista radio na njemu i nema ni jedne tackice na njemu kao nov je..Interesuje me jel se to desavalo jos nekom ili je ovaj moj primerak jedinstven ;)
Svakako cu ga reklamirati samo neke guzve da mi prodju za jedno mesec dana a i mrsko mi se cimati sa gomilom podataka i factory resetom..
 
Dobio sam kod...bolje da nisam...pratio sam korake sa prve strane i dosao do toga da sam najverovatnije sjebao telefon. Sada samo stoji your device is booting now...ima li mu spasa?
Nisi sjebao. Nek se isprazni pa kad ukljucis kasnije podici ce sistem. Ali, postoje ljudi koji su ovde imali slican problem I koji su to resili.
Ako zele mogu ti pomoci......ali vidim da slabo ko reaguje....zao mi je
Pretpostavljam da si bio na N b335, ako jesi, onda si ubacio pogresan Twrp. Twrp I root mozes naci na xda forumu.

Uzgred moderatiri bi trebali da napisu napomenu da je postupak (konkretnije fajlovi za Twrp I root metod) samo za one koji su na MM da ljudi ne bi vise brikovali telefone.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Desavalo mi se kad sam slucajno aktivirao nesto u google maps, on mi je palio ekran nasumicno... Proveri podesavanja notifikacija u gmaps.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Ne koristim Google Maps a u HERE maps sam gledao podešavanja nema ništa što bi mi aktiviralo telefon budući da je lokacija isključena kada ih ne koristim
 
Nisi sjebao. Nek se isprazni pa kad ukljucis kasnije podici ce sistem. Ali, postoje ljudi koji su ovde imali slican problem I koji su to resili.
Ako zele mogu ti pomoci......ali vidim da slabo ko reaguje....zao mi je
Pretpostavljam da si bio na N b335, ako jesi, onda si ubacio pogresan Twrp. Twrp I root mozes naci na xda forumu.

Uzgred moderatiri bi trebali da napisu napomenu da je postupak (konkretnije fajlovi za Twrp I root metod) samo za one koji su na MM da ljudi ne bi vise brikovali telefone.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk

Hvala Alexxx. Da...bio sam na N b335...pogledacu i xda forum. Inace upalio se telefon, izasla poruka da je neka particija ostecena ali se ipak upalio. Sa beta nougatom je telefon skoro pa neupotrebljiv...tako da pokusacu jos nesto...

Edit: Pretrazio sam forum ali nisam nasao fajlove za twrp i root za one sa b335. Ako slucajno znas gde ih mogu naci prosledi....
 
Poslednja izmena:
Hvala Alexxx. Da...bio sam na N b335...pogledacu i xda forum. Inace upalio se telefon, izasla poruka da je neka particija ostecena ali se ipak upalio. Sa beta nougatom je telefon skoro pa neupotrebljiv...tako da pokusacu jos nesto...
Jasno ti je da vise nemas Stock recovery u telefonu nego Twrp od MM koji ne mozes da ucitas. Tako da svakako moras fleshovati Twrp za N od Oldroida I prati njegove insyrukcije za root. Kasnije mozes fleshovati oeminfoc432, ugasis ali ugasis nikako reboot. I tek onda dload tri dugmeta b160. Pozzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Jasno ti je da vise nemas Stock recovery u telefonu nego Twrp od MM koji ne mozes da ucitas. Tako da svakako moras fleshovati Twrp za N od Oldroida I prati njegove insyrukcije za root. Kasnije mozes fleshovati oeminfoc432, ugasis ali ugasis nikako reboot. I tek onda dload tri dugmeta b160. Pozzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk

Malo sam dosadan, ali eto da bih bio siguran, uradim ovo https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/twrp-t3588356. Onda flesujem c432 bez reboot-a. Skinem vnsl21c432b160, unzipovane fajlove stavim u dload na sd kartici i onda tri dugmeta? Hvala ti mnogo druze.
 
Malo sam dosadan, ali eto da bih bio siguran, uradim ovo https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/twrp-t3588356. Onda flesujem c432 bez reboot-a. Skinem vnsl21c432b160, unzipovane fajlove stavim u dload na sd kartici i onda tri dugmeta? Hvala ti mnogo druze.
Tako je, s tim sto za dload imas samo jedan file a zove se Update.app I njega stavis u taj folder. Inace OeminfoC432 fleshujes tako zipovan, to nista ne raspakujes, jer je flesabilna zip datoteka.
Nakon flesovanja Oeminfo idi na back pa na shutdown nikako na reboot jer ces ga zeznuti. Tako ugasen I onda stines tri dugmeta za dload I to je to.
pozzz I puno srece

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam maskicu u podzemnom u nisu, marke MOPAL.
Od gume je, nije silikon. Dugmici za power/volume su takodje pokriveni(na staroj na preklop nisu bili). Zadovoljan sam maskicom.
600 din sam platio. Nerviralo me vise da svaki put otvaram i zatvaram futrolu na preklop, a nisam mogao ni senzor za otisak da koristim normalno(imala je rupa, nego kad otvorim futrolu prednji deo koji prebacim pozadi pokrivao je fp senzor).

Takodje sam zamenio staklo, naprslo je ono kinesko koje ne trajalo od novembra.
Za divno cudo, ovo kinesko no-name od 500 dinara sada ne ostavlja nikakve baloncice ispod ekrana, proslo, isto kinesko no-name, je ostavljalo.
IMG_20170718_150605.jpgIMG_20170718_150539.jpg
 
Uzeo sam maskicu u podzemnom u nisu, marke MOPAL.
Od gume je, nije silikon. Dugmici za power/volume su takodje pokriveni(na staroj na preklop nisu bili). Zadovoljan sam maskicom.
600 din sam platio. Nerviralo me vise da svaki put otvaram i zatvaram futrolu na preklop, a nisam mogao ni senzor za otisak da koristim normalno(imala je rupa, nego kad otvorim futrolu prednji deo koji prebacim pozadi pokrivao je fp senzor).

Takodje sam zamenio staklo, naprslo je ono kinesko koje ne trajalo od novembra.
Za divno cudo, ovo kinesko no-name od 500 dinara sada ne ostavlja nikakve baloncice ispod ekrana, proslo, isto kinesko no-name, je ostavljalo.
Jel ima za p10 lite?

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Ne znam da li ima za P10 Lite.
Znam da nema za Honor 8 lite, za njega imaju sve neke drecave, za druga sam pogledao.

Kad prolazim kroz centar opet, videcu da li imaju u toj radnji gde uzimam takvu za P10 lite.
 
Puno hvala korisniku Alexxx1. Resio je ono sto u ovlascenom i svim ostalim servisima gde sam bio nisu umeli da rese...Svaka cast
 
Desavalo mi se kad sam slucajno aktivirao nesto u google maps, on mi je palio ekran nasumicno... Proveri podesavanja notifikacija u gmaps.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
I meni se desavalo i jako je iritantno. Resio sam tako sto sam iskljuvio locatios koji google maps koristi za obavestenja o saobracaju blizu tvoje lokacije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jestel videli OVO,na našem zvaničnom HUAWEI sajtu.Juče izdato.Vrlo interesantan opis instalacije ROM-a.
Ashampoo_Snap_20. jul 2017_14h00m53s_001_.png
 
O cemu se radi ako moze, da ne skidamo 1,8GB zbog pdf-a.....
 
Evo u prilogu postupak.
Zanimljiv je poslednji korak.....
Takodje ostaje nedoreceno sa koje verzije moze da se nadogradi, tipa sa b370 na b380 ili sa b160 na b380.....
Ovaj postupak je bio od ranije na vise foruma gde je masovno potvrdjivano da ne radi....ali bez ovog poslednjeg koraka....mozda je tu caka....ko ce ga znati....I pored update.app stoji jos jedan fajl sa potpisom I autorizacijom tako da......

p.s. .doc nije hteo telefon da otvoti pa sam prebacio u pdf.
 

Prilozi

  • Update razlicite verzije androida.pdf
    230.9 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Ni meni baš nije jasan zadnji korak al vidiš u prvom koraku ima još jedan fajl a i njega moraš staviti u dload,a u drugom ima UPDATE.APP i VNS-L01_hw_eu to je USERDATA, inače piše da je PACKAGE_TYPE:OFFLINE_UPDATE i da je VENDORCOUNTRY:hw/eu, sad sam skinuo sa rumunskog b370 pa da vidim šta ima i u njemu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno