Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Je l' može biti da su mi problem sa ponestajanjem RAMa pravile mape i Google app? Pročitao sam ono za mape na temi i pogasio sve te provere lokacija i obaveštenja, plus isto uradio i u Google app. Evo drugi dan konstantno imam free 550 - 750 MB, a ne štedim ga. [emoji16]

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
Google mape zauzimaju cirka 100Mb Rama, tako da to treba brisati ili disable, ako nije nephodna. A uz Ram jede I bateriju jer stalno ukljucuje Gps ili ostale metode lociranja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Google mape zauzimaju cirka 100Mb Rama, tako da to treba brisati ili disable, ako nije nephodna. A uz Ram jede I bateriju jer stalno ukljucuje Gps ili ostale metode lociranja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
Ma hajde da je 100MB nego sam ja posle manje od nedelju dana korišćenja padao na oko 100MB ukupno slobodnog RAMa kad pogasim sve aktivne app. Drugi i treći dan sam već padap na max 500MB free.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Od pocetka koriscenja telefona su mi iskljucene lokacija, maps, google app...i uvek mi je ram izmedju 800 i 900 (doduse,nisam ni zatrpavao telefon aplikacijama), tako da je moguce da ima veze.
 
Google Play Services ne moze da se iskljuci bez roota?
 
Kako mislis da ugasis Play Services pa i sa rootom? To prvi put cujem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kako mislis da ugasis Play Services pa i sa rootom? To prvi put cujem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Moze, sa Elite Romom 3 I Arsenic romom, mada meni treba google pa bas ne primenjujem tu opciju.
f54f3d92b13bd568837ed361754b607f.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio gasio tu pa kad ga palis nece da radi dok ne obrises account pa ponovo napravis,mada je to bilo na V1,mozda su sad ispravili :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom V2 using Tapatalk
 
Kako mislis da ugasis Play Services pa i sa rootom? To prvi put cujem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Resio sam da eksperimentisem nesto, izbacio/iskljucio iz telefona sve sto je Google, da vidim kako ce se ponasati i u kojoj meri ga koce Google servisi.

Mnogo mi je dosadno, sta da kazem :D
 
Da li vama radi TeamViewer quick support na ovom telefonu? Tačnije opcija remote control?

Koristio sam je poslednji put pre možda pola godine i tada je radila (mogao sam da se povežem na očev P9 Lite). Koristim samo kada mu nešto nije jasno ili treba da se podesi a da on to ne zna, pa ga zato duže vreme nisam koristio.
Danas pokušam da se povežem i on sve lepo odradi ali opcije "remote control" nema. Ima samo "screen sharing". Mislio sam da je do TeamViewer-a na mom kompjuteru ali se normalno povezuje na moj Galaxy Note 2 i ima "remote control". Na očevom P9 Lite je ova verzija aplikacije: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.addon.huawei

Vidim da se u komentarima i drugi žale. Kako je kod vas i da li postoji rešenje?
Roditelji nisu u istom gradu pa mi "remote control" opcija puno znači.
 
@Alexxx1

Da li si koristio te romove?
Ako jesi, kako su se pokazali u odnosu na stock?
 
@Alexxx1

Da li si koristio te romove?
Ako jesi, kako su se pokazali u odnosu na stock?
Bolji su. Jer daju vise mogucnosti, ali vracanje na Stock sa ovih custom romova je jos malo pa nemoguca misija tj. preciznije mozes se vratiti kroz backup u twrp, ali fleshocanje kasnije stock recovery recimo za b380 je preveliki rizik jer mogu ostati na Booting..... I na servis. Postavlja se pitanje zasto bih se vracao...ali ko zna. Razlog je jer prilagodjavaju Twrp svojim romovima. Tako da I fleshovanje Oeminfo ti mofifikovani Twrp ne odrade dobro pa dobijes recimo b160 sa greskama a onda mozes parcijalno I uz muke da prelazis na N..... Ali su custom romovi Elita I Arsenik mnogo optimizovaniji sa sigurnosnim patchevima od verzija b385 I gomilom dodatnih opcija. Ko voli da ecperimentise eto zanimacije. Pozzzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
 
Stize Lineage OS za koju nedelju. Rade na tome.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom v2 using Tapatalk
 
E taj Lineage sam čuo a video na nekim aparatim i radi odlično

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja imam Lineage 13.1 na Htc I razbija kako je dobar. Jedino sto svi koji su konvertovali single u dual sim pri prelasku na Lineage 14 ce se vratiti opet na single sim...Tako je radio Meticulus barem na alfa I beta verziji dok nije digao ruke. Sad radi Oldroid koji ce valjda ds izgura do kraja projekat.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
 
Stize Lineage OS za koju nedelju. Rade na tome.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom v2 using Tapatalk
Mene je ovaj EMUI smorio strasno. Svidja mi se telefon i sve ali OS je dosadan zesce. Tako da jedva cekam da zavrse.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom v2 using Tapatalk
 
Meni nije od presudnog znacaja ds. Imam ga ,a ne koristim :) ,a ono EMUI zna baš nekada,za neke stvari da smori.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja imam Lineage 13.1 na Htc I razbija kako je dobar. Jedino sto svi koji su konvertovali single u dual sim pri prelasku na Lineage 14 ce se vratiti opet na single sim...Tako je radio Meticulus barem na alfa I beta verziji dok nije digao ruke. Sad radi Oldroid koji ce valjda ds izgura do kraja projekat.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite Rom 3 using Tapatalk
Ja sam moj prebacio u dual slucajno. Cackao nesto, pa sam ga jedva vratio u zivot. I na kraju zavrsio sa dual. Nema veze samo da ga oni naprave. Ja sam sa njima u grupi na Telegramu pa pratim napredak. Zamlacujem se bez veze.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom v2 using Tapatalk
 
Dokle je stigao Lineage za p9 l?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo malo pre su postavili ovo.[emoji3][emoji3]
8215903ad2fc43588569db7ce20568a7.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 Arsenik Rom v2 using Tapatalk
 
7.1.2 opaa. Aleexxxxx oštri prste :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zna li netko neki dobar widget za sat i vrijeme za nova launcher ne znam zasto mi nece widget od sustava

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Ja koristim ovaj sa Zedge, interesantan mi je :d
Screenshot_20170727-154730.png
 
Zna li netko neki dobar widget za sat i vrijeme za nova launcher ne znam zasto mi nece widget od sustava

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Transparent weather možda?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zna li netko kako da postavim na nova launcher da mi pokazuje npr broj poruka i ostale stvari?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno