Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Posle prvog koraka ovo mi se desi i ne mogu mu nista, nece da se pomeri odavde sta god da uradim... Telefon nije rutovan....Sta ciniti?
20170720_163407.jpg
 
Poslednja izmena:
Ni meni baš nije jasan zadnji korak al vidiš u prvom koraku ima još jedan fajl a i njega moraš staviti u dload,a u drugom ima "naš" i EU (koji sad treba),sad sam skinuo sa rumunskog b370 pa da vidim šta ima u njemu.
A kasnije ću da raspakujem ovaj oba "naša".
Imaju digitalne potpise za autorizaciju tsko da ovo verovatno funkcionise.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Ispravio sam post ono naša i EU
a u drugom ima UPDATE.APP i VNS-L01_hw_eu to je USERDATA težak 900mb, inače piše da je PACKAGE_TYPE:OFFLINE_UPDATE i da je VENDORCOUNTRY:hw/eu
 
Jel to brick sa ovih kao zvanicnih fajlova? Opisi sta si radio. koja verzija je bila u telefonu?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk

Ima sam B371. Uradio sam po uputstvu sto je dato na sajtu. Odradio Korak 1, ubacio u dload oba fajla, krenuo update, zavrsio uspesno, restartovao se telefon i onda se pojavilo ovo sa slike. Nece da udje u erecavery. Usao sam u fastboot&resucue mode, sve je zakljucano. Mogu da ga otkljucam, ali ne znam da li cu dobiti nesto sa otkljucavanjem bootloadera ili da ga nosim u servis jer je u garanciji? Ne mogu iskljuciti telefon nikako...
 
Ima sam B371. Uradio sam po uputstvu sto je dato na sajtu. Odradio Korak 1, ubacio u dload oba fajla, krenuo update, zavrsio uspesno, restartovao se telefon i onda se pojavilo ovo sa slike. Nece da udje u erecavery. Usao sam u fastboot&resucue mode, sve je zakljucano. Mogu da ga otkljucam, ali ne znam da li cu dobiti nesto sa otkljucavanjem bootloadera ili da ga nosim u servis jer je u garanciji? Ne mogu iskljuciti telefon nikako...
Sacekaj da se isprazni, kad se ugasi stavi malo na punjac I opet upali. Trebalo bi da proradi....mada.....buni me ta verifikacija....zasto ako nije bii rootovan....
A jel mozes u Stock recovery da udjes sa volume up power?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sacekaj da se isprazni, kad se ugasi stavi malo na punjac I opet upali. Trebalo bi da proradi....mada.....buni me ta verifikacija....zasto ako nije bii rootovan....
A jel mozes u Stock recovery da udjes sa volume up power?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk

Ne mogu. Jedno mogu uci u fastboot mode kao na slici ovoj..
20170720_182107.jpg
 
Pa onda obzirom da je zvanicni offline metod za update a nisi do sada otklucavao bootloader ili rootovao b371 najblje da odneses u ovlasceni servis. Ako je ovo stvarno zvanici metod za brick telefona onda sramota za nasu Huawei podrsku....
Ako resis da sam experimentises, otklucavanje bootloadera bi trebalo da inicira factory reset tako da mozda to oporavi trenutni bootloop. Ali sacekaj da se isprazni, ugasi pa onda upali da vidis sta ce se desiti.
Pozzz
 
Poslednja izmena:
Pa onda obzirom da je zvanicni offline metod za update a nisi do sada otklucavao bootloader ili rootovao b371 najblje da odneses u ovlasceni servis. Ako je ovo stvarno zvanici metod za brick telefona onda sramota za nasu Huawei podrsku....
Ako resis da sam experimentises, otklucavanje bootloadera bi trebalo da inicira factory reset tako da mozda to oporavi trenutni bootloop. Ali sacekaj da se isprazni, ugasi pa onda upali da vidis sta ce se desiti.
Pozzz

Ok.
 
Ja sam juce odradio rollback takodje sa ovog sajta sa Elite Roma V2.0 na B171 (L21C432) ... do sada sam koristio rollback sa Madjarskog sajta za L01 a ovo me cisto zanimalo da li funkcionise i kod nasih... takodje je u paketu bilo 3 koraka to jest tri fascikle ..prva je rollback na MM (78.8 mb).. druga rom B171(3.05 gb) .. a treca mali paket proizvodjaca samo 20.4 kb ... sve je proslo kao po loju .. znaci potvrdjeno rollback L21-C432 na B171 radi odlicno odavde.
Snimak ekrana (3).png
 
Pa onda obzirom da je zvanicni offline metod za update a nisi do sada otklucavao bootloader ili rootovao b371 najblje da odneses u ovlasceni servis. Ako je ovo stvarno zvanici metod za brick telefona onda sramota za nasu Huawei podrsku....
Ako resis da sam experimentises, otklucavanje bootloadera bi trebalo da inicira factory reset tako da mozda to oporavi trenutni bootloop. Ali sacekaj da se isprazni, ugasi pa onda upali da vidis sta ce se desiti.
Pozzz

Iskljucio se. Cim stavim na punjac izbacuje isto
20170720_163407.jpg
 
Ja sam moje probleme sa ovim telefonom uglavnom resavao vracanjem na C900B300 pa na MM bilo B161 ili B171 ...i onda sve iz pocetka ... :smash:
 
Kako mislis radio si rollback sa Elite....on je rootovan plus twrp....plus totalno drugaciji boot.img I tt...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Kad se ponovo ugasi pokysaj da udjes u recovery, volume up power I uradis wipe cash I factory reset. Ako nece probaj da drzis tri dugmeta da opet povuce fajlove iz dload foldera. Ako I dalje ne reaguje nosi u servis
Pozzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk

Ne moze. Sve sam pokusao. Uvek isto...Sad sam se setio da je meni OEM Unlock ostalo decekirano, tako da se ne moze ni otkljucati bootloader
 
Alexxx1 .... tebi bas nista ne promakne ..:sceptic: ... sa elit roma vracen bekap stock B381 ....pa posle sve gore navedeno ... :wall:
 
Poslednja izmena:
e pa tako moze bre....ovde vidis da je svaki korak bitan, inace ode na servis ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
U pravu si potpuno ... rec je bila o podrsci za nase modele sa naseg sajta ... i da li rade ili ne ... rollback radi .. ali iskljucivo sa stock roma ...:smash:
 
Dobio sam zutu fleku na ekranu u gornjem desnom uglu koja onako nije ni mala a i siri se..
Star je oko 4 meseca, imam garanciju nisam nista radio na njemu i nema ni jedne tackice na njemu kao nov je..Interesuje me jel se to desavalo jos nekom ili je ovaj moj primerak jedinstven ;)
Svakako cu ga reklamirati samo neke guzve da mi prodju za jedno mesec dana a i mrsko mi se cimati sa gomilom podataka i factory resetom..
Isti problem sam imao sa Lumiom 920. Zuta fleka na sredini ekrana koja se malo po malo sirila dok nije ceo ekran pozuteo. Uglavnom serviseri kazu da je to nastalo zbog pregrevanja procesora koji je spalio ekran, sto sam kasnije potvrdio i na internetu. God dana je proslo od toga, majka ga koristi, radi normalno. Generalno svima preporucujem da pazite koliko vremena gledate 1080p klipove i igrate igrice da ne dodje do ovakvih situacija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jel moze rootavanjem da se aktivira tap2wake opcija? Ili mora custom rom?

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Ako si ga vec rootovao flesni mu cust rom I gotovo, da se ne zezas ako nisi siguran. A Elite Rom V3 u najavi sa security updatom od juna I najnovijim Kernelom....verovatno od nedelje pa sacekaj taj. I v2 je strava, ali V3 ce biti sa svim mogucim podesavsnjima na klik i otkljucanim svim skrivenim opcijama koje postoje u stock romu. Pozzz

Sent from my HUAWEI VNS-L21 Elite ROM 2 using Tapatalk
 
Pozdrav!
Interesuje me ako je telefon u boot loop, ima pristup samo fastboot & rescue mode, bootloader je zakljucan i u developer options OEM disabled da li je moguce otkljucavanje bootloadera?
 
Pozdrav!
Interesuje me ako je telefon u boot loop, ima pristup samo fastboot & rescue mode, bootloader je zakljucan i u developer options OEM disabled da li je moguce otkljucavanje bootloadera?
Jesi li probao sa DC Phoenix-om? Placa se nekih 15e.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Aman kad ce vise neki SW Update za VNS-L21, za L31 je izasao odavno :|
 
Je l' može biti da su mi problem sa ponestajanjem RAMa pravile mape i Google app? Pročitao sam ono za mape na temi i pogasio sve te provere lokacija i obaveštenja, plus isto uradio i u Google app. Evo drugi dan konstantno imam free 550 - 750 MB, a ne štedim ga. [emoji16]

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Jel zna neko neku zamensku aplikaciju za dailer, ovaj stock mi se uopste ne svidja, google dailer ne moze da se instalira?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno