Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Jel ovo znaci da na Huawei nece moci da se flesuju custom romovi, ikada? Ili sam pogresno razumeo :D
 
Jel ovo znaci da na Huawei nece moci da se flesuju custom romovi, ikada? Ili sam pogresno razumeo :D
Moci ce, samo ce se bootloader kod kupovati po nn sajtovima umesto da se dobija besplatno od Huawei kao do sada.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo pre mi stigao jos jedan update, B502. Nego, ja za sve ovo vreme i svi update sto su izasli nisam resetovao fon, jel valja da uradim sad, da ga osvezim malo? Jel to zadrzava update?
 
Jel zna neko kako na stock ili Nova lancheru omoguci da se navigation bar/buttons spusta kada se ne koristi tj da se spusti, a kad se svajpuje na gore da se pojavi. Pitam zato sto je to kod emuija malo bagovito, u dosta aplikacija mi navigation bar prekrije taj deo ekrana gde su tasteri, kontrole itd. Ako neko zna bilo bi super. Hvala
 
Malo pre mi stigao jos jedan update, B502. Nego, ja za sve ovo vreme i svi update sto su izasli nisam resetovao fon, jel valja da uradim sad, da ga osvezim malo? Jel to zadrzava update?
Clear cache iz recovery, ako sve radi kako treba nema potrebe za update.
 
Pozdrav svima!

Huawei P smart, oreo, emui 8

Kako podesiti led lampicu obavijesti za na primjer Tumblr i Viber?

Hvala na pomoći!
 
Pozdrav svima!

Huawei P smart, oreo, emui 8

Kako podesiti led lampicu obavijesti za na primjer Tumblr i Viber?

Hvala na pomoći!
Ovo je forum iskljucivo za Huawei P9 Lite, koliko ja znam. Ali nema veze. Te o cemu govoris podesava se u same aplikacije. Idi u Viber/settings/notification pa pogledaj tamo..
 
Ovo je forum iskljucivo za Huawei P9 Lite, koliko ja znam. Ali nema veze. Te o cemu govoris podesava se u same aplikacije. Idi u Viber/settings/notification pa pogledaj tamo..

tema, ne forum, kada vec ispravljamo.

probaj settings, notification & status bar.
 
Po svemu sudeci 502 update je poslednji za nas trlefon ili je mozda rano za donosenje ovakog zakljucka,zna li neko?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Juče (6.13.) se pojavio na FF za SS B503, Google bezbednosne zakrpe za jun.
 
Proradili im klikeri,ili zbog novog Honor 10

Ashampoo_Snap_18. jun 2018_11h44m23s_007_.png
 
Stigao RN5 6/64 GB, P9 Lite zavrsio kod devojke. Mislim da je poredjenje suvisno, sa P9 Lite ce mi nedostajati jedino RGB lampica za notifikaciju i moracu da uzmem 5GHz ruter, brzina 2.4GHz wi-fija na RN5 je ravno duplo sporija od P9 Lite(100 vs 50Mbps).

Lepo je sluzio, da je softver bolji ne bih ga ni menjao, mada je RN5 daleko bolji uredjaj u svakom smislu.
 
Ma kakva lampica. Mislim totalno ne bitna stvar. Stvar navike. Od kada sam preso na nokiu 8 zaboravio sam na lampicu.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
 
Jel vam se desavalo da se sam od sebe ugasi telefon? Nisam bio kuci nekih pola sata, dodjem, stiskam prst na senzor ali nista. Baterija je bila na 57%.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Stigao RN5 6/64 GB, P9 Lite zavrsio kod devojke. Mislim da je poredjenje suvisno, sa P9 Lite ce mi nedostajati jedino RGB lampica za notifikaciju i moracu da uzmem 5GHz ruter, brzina 2.4GHz wi-fija na RN5 je ravno duplo sporija od P9 Lite(100 vs 50Mbps).

Lepo je sluzio, da je softver bolji ne bih ga ni menjao, mada je RN5 daleko bolji uredjaj u svakom smislu.

I kako radi Redmi Note 5? Kakve su generalno performanse u svakodnevnoj upotrebi i koliko mu treba da se napuni skroz?
 
Ima brzo punjenje, oko 2h 0-100%, nisam licno testirao jos ali svuda tako pise. Dosta se brze puni od P9l svakako.

Performanse u svakodnevnoj upotrebi neuporedivo bolje od P9 Lite.

Brze ucitava, mnogo vise app drzi u ram(logicno, s obzirom na razliku u memoriji), brze renderuje stranice, kamera dosta bolja, svetliji ekran na suncu, baterija dosta bolja, 64GB interne. Sve je to normalno s obzirom da je P9 Lite mid-range od pre 2g, a RN5 mid-range od ove godine.

Po cemu je P9 Lite bolji jeste rgb led notifikacija, bolje 2.4GHz wi-fi brzine i koliko se secam na njemu je metalan sim tray, ovde je plastican, uspeo sam da ga iskrivim :D
 
Poslednja izmena:
Nego, P9 dobija Emui 8, ide roll za Kinu trenutno. Po tome bi trebalo i P9 lite dw dobije do kraja godine. P9 je cini mi se isto krenuo sa Emui 4, zavrsava sa Emui 8. Mada ih je iskreno serija P8 i P9 i uzdigla.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nego, P9 dobija Emui 8, ide roll za Kinu trenutno. Po tome bi trebalo i P9 lite dw dobije do kraja godine. P9 je cini mi se isto krenuo sa Emui 4, zavrsava sa Emui 8. Mada ih je iskreno serija P8 i P9 i uzdigla.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Lepo bi bilo da nas obraduju sa emui 8 i eventualno sa android 8,mada malo verovatno.I sa ovim sigurnosnim abdejtima sam iznenadjen,mislim na podrsku,s obzirom da telefon evo gazi drugu godinu i da mi u januaru istice ugovor za ovaj fon.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko ima ili zna kako da se dobije ovaj "novi" google search widget? Kad kazem novi mislim na zaobljeni sa opcijama podesavanja. Iance nije novi ima ga vec neko vreme, samo nikako da stigne...
 
@vaske75
Model kao model je tu već treću godinu. Izašao je na proleće 2016. Da dobije osmicu, biće čudo.
 
Da li neko ima ili zna kako da se dobije ovaj "novi" google search widget? Kad kazem novi mislim na zaobljeni sa opcijama podesavanja. Iance nije novi ima ga vec neko vreme, samo nikako da stigne...

Odkad si ovo napisao,igram se njime.Probao sam više načina ali ne ide.Probao sa Google launcherom pa sa Google Go (mada ne podržava naš uređaj al se ipak instalirao) al ništa od podešavanja.il su izbacili podešavanje ili ne podržava EMUI ili region,jezik mada sam probao i na engleskom.Ako baš smeta bela pozadina widgeta,može se srediti preko teme.

Screenshot_20180623-113430.jpgScreenshot_20180623-124301.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa P9 lite, redovno (vec nekoliko meseci) se desava da se u toku razgovora ne cuje sagovornik na nekih 6-7 sekundi (mislim da i on ne cuje mene), i posle tih 6-7 sekundi se vrati veza. Provajder je VIP, mrezu sam stavio na 3G only, redovno se update-uje sw, build number je VNS-L21C432B501.
Problem se desava tokom razgovora sa svim provajderima. Sta moze da bude u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa P9 lite, redovno (vec nekoliko meseci) se desava da se u toku razgovora ne cuje sagovornik na nekih 6-7 sekundi (mislim da i on ne cuje mene), i posle tih 6-7 sekundi se vrati veza. Provajder je VIP, mrezu sam stavio na 3G only, redovno se update-uje sw, build number je VNS-L21C432B501.
Problem se desava tokom razgovora sa svim provajderima. Sta moze da bude u pitanju?
Cudan problem,probaj stavi mrezu na default podesavanje pa vidi da li ce biti isto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav!

Imam problem sa telefonom. Kada je prefered network mode na bilo kojoj opciji osim only 2g povremeno dolazi do prekida mreze i javlja da sam nedostupan. Šta može biti?
 
Ako si na MTS mrezi, do mreze je verovatno.
 
I ma Vip u je tako. Cesto mi stigne poruka da nisam dostupan, iako drzim fon u ruci. Ili npr kada probam da pozovem, desava se da moram da prekinem pa ponovo pozovem da bi zazvonilo na drugoj strani.
 
https://www.google.rs/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-ampp-9120.php

To je ujedno i globalna verzija, samo sto za sad dolazi u 3/32 i 4/64 varijantama. Meni je drug iz Kine doneo 6/64 varijantu, cekam na dozvolu za otkljucavanje bootloadera, pa da ubacim globalni rom.

Napravili su tesku zbrku sa nazivima, RN5 Global/CN je RN5 Pro u Indiji, samo sto RN5 Global/CN ima bolju zadnju kameru, dok je Redmi 5 Plus Global/CN u Indiji Redmi Note 5..
 
Poslednja izmena:
Baš zato te i pitam,i ja isto razmišljam da pređem na Xiaomi,ne zbog cene nego mi se svideo još ranije kad sam na Huawei G300 instalirao MIUI 4 i 5.
 
Nazad
Vrh Dno