Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Wipe cache i nekoliko punjenja i bice koliko-toliko ok, mada i dalje dosta losije nego na B393.
 
Мени је још боља батерија. Јутрос у 4 скинут са пуњача,од 7 да кажем активно коришћен и ево га сад на 10% са 6 сати и 43минута SOT-а
 
Verujem ljudi da je to placebo efekat, mnogo je servisa, nekad google framework servisi se sami uključuju, nekad je 3rd party aplikacija, nekad socijalna mreža, nekad lokacija zabode, nekad vam je 4G tanak, nekad android system. Mnogo je potrošača, taman brightness i na 20% stavili, prazniće se panično. Kinezi su se ratosiljali ovom sakatom verzijom Nougata, koja nijednu korisnu zakrpu nije dobila do sada. Njima je posao Google olakšao, svakog 5. u mesecu edituju dva xml fajla, ubace source za security bulletin i eto, dobili ste podršku. Zato treba birati AndroidOne telefone koji prati sve ono što treba da prati jedan bug free telefon. Čak ni Samsung ne poštuje svoje korisnike, šta ovde očekivati.
 
Poslednja izmena:
Ništa nije promenilo brisanje keša, problem sa indikatorom baterije je i dalje prisutan...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ništa nije promenilo brisanje keša, problem sa indikatorom baterije je i dalje prisutan...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
A koliko ti drzi baterija? Koliko imas Sota, tj upaljenog ekrana kad se isprazni?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni je baterija super kao što je i bila. 2 dana 3 dana Sot klasika

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A koliko ti drzi baterija? Koliko imas Sota, tj upaljenog ekrana kad se isprazni?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Čini mi se da slično drži bateriju kao i ranije. Problem je što i na punjaču dodje brzo do 100 posto i onda pojma nemam koliko bi trebalo dugo da se puni. [emoji849]
d6184e9e13397b98d6f0f53d311ebd13.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Čini mi se da slično drži bateriju kao i ranije. Problem je što i na punjaču dodje brzo do 100 posto i onda pojma nemam koliko bi trebalo dugo da se puni.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Cuo sam da je potrebno da ostavis da se baterija isprazni do kraj, znaci do 0%. Ipak, Huawei ne dozvoljava da se baterija isprazni ispod 2% zbog toga sto baterija moze oslabiti ako se to radi cesto. Ali mozes probati kad ti se uredjaj iskljuci (a to je na 2%), ukljuci ponovo, pa ponovo neka se iskljuci i sve tako dok dodje do 0%. Kad dodje do 0% ukljuci pounjac i puni do 100%. Potrazi na google, nacices o ovome. Ko zna, mozda pomogne.
 
Desilo se nešto skroz atipično, od pre 2 dana telefon uopšte ne puni bateriju kako treba. Stavim na punjač, ali se ništa ne dešava, indikator svetli kao da se telefon puni ali se autonomija uopšte ne podiže. Kada ga skinem sa punjača, počne da se prazni rapidno, kroz nekih pola sata korištenja se ugasi načisto. Da bih ga upalio nakon nekog vremena i on mi prikazao 100% kapaciteta. I tako opet krene da se prazni. Nigde veze, voltažu baterije pratim kroz cpuz, daje neke iracionalne rezultate. Čim priključim na punjač pokaže 4.38V koliko je otprilike full kapacitet.

Nešto je otkazalo svakako, kakvog ste mišljenja da li će uvažiti reklamaciju?
 
Poslednja izmena:
Desilo se nešto skroz atipično, od pre 2 dana telefon uopšte ne puni bateriju kako treba. Stavim na punjač, ali se ništa ne dešava, indikator svetli kao da se telefon puni ali se autonomija uopšte ne podiže. Kada ga skinem sa punjača, počne da se prazni rapidno, kroz nekih pola sata korištenja se ugasi načisto. Da bih ga upalio nakon nekog vremena i on mi prikazao 100% kapaciteta. I tako opet krene da se prazni. Nigde veze, voltažu baterije pratim kroz cpuz, daje neke iracionalne rezultate. Čim priključim na punjač pokaže 4.38V koliko je otprilike full kapacitet.

Nešto je otkazalo svakako, kakvog ste mišljenja da li će uvažiti reklamaciju?
Ako ti je u garanciji zasto ne bi uvazili. Samo da ti telefon nije otkljucan ili neki custom rom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sve je vraćeno na stock i njegov originalni oeminfo (zahvaljujući tebi negde sam našao na youtube), ali me čudi da telefon star 13 meseci, normalno i pažljivo korišten, da mu ode baterija skroz ili neka stavka na matičnoj. Baš loše za ovaj brend. Poprilično sam razočaran.
 
Kolika je produkcija Hiluaweia nisu česti kvarovi

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Čisto da se javim na temu, telefon je vraćen servisiran nakon 3 dana, matična ploča pravila problem, ne baterija. Mogli su jednostavno da zamene uređaj, nije trebalo da se muče. :)
 
Poslednja izmena:
Mogli su ali to im skuplja varijantav,a i pitanje da li ga imaju na zameni

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odradio sam rollback na MM ali mi sad ne nudi N, jesu li ukinuli otu, pa moram preko firmware findera da odradim update?
 
Ne nudi OTA ako si na build B160, moraš preko aplikacije na B370/B371 zavisno od modela.
 
Ne nudi OTA ako si na build B160, moraš preko aplikacije na B370/B371 zavisno od modela.
Odradio preko aplikacije, skinuo B371 za ss I posle restarta izbaci neku grešku čini mi se da nije verifikovano. Sad ne znam sa kojom verzijom da probam opet, ima više B371, probao sa najnovijom
 
Odradio preko aplikacije, skinuo B371 za ss I posle restarta izbaci neku grešku čini mi se da nije verifikovano. Sad ne znam sa kojom verzijom da probam opet, ima više B371, probao sa najnovijom
Treba ti ona full Ota mf pv. A uzgred zašto b371 ako si bio nw b160...
Stručna greska

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Znaci meni treba B370? Jer sam na xda pročitao da je za single sim B371
 
Znaci meni treba B370? Jer sam na xda pročitao da je za single sim B371
Pa na koju verziju si se vratio na b160? Ako si na b161 ondw je sve u redu ideš na b371 a ako si vratio na b160 koji je Ds onda si zajeb stvar.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro veče prijatelji,
kupih ovih dana SD karticu i imam pitanje. Kako da prebacim aplikacije na nju?
Nikako se ne snalazim.
Pozdrav

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne možeš app instalacija na SD karticu ako to pitaš

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel neko presao sa P9 Lite na Xiaomi A1? Merkam A1 nesto pa rekoh da vidim koliki je upgrade?

Inace, P9 Lite 3GB imam vec god i po dana, nijedan jedini problem. Odlican telefon.
 
Vidno je bolji A1. Sistem, kamera, memorija, ekran. Verovatno je i baterija bolja, nisam imao prilike da koristim A1 duze od pola sata da bih mogao reci.

Ja sam razocaran podrskom za P9 Lite, izasao sa Marshmallow, nije dogurao ni do 7.1.2. Takodje bagovi sa sporim otvaranjem kamere i battery drain kvare iskustvo, kao i ubijanje aplikacija. Telefon je hardverski skroz ok(P9l), ne greje se, dobar ekran, baterija, chipset, ali softver me je razocarao. Dve godine kasnije, stavljaju skoro isti chipset u mid-range uredjaje, malo klokovan, a cena >50% veca..
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv aparat taj Xiomi

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Vidno je bolji A1. Sistem, kamera, memorija, ekran. Verovatno je i baterija bolja, nisam imao prilike da koristim A1 duze od pola sata da bih mogao reci.

Ja sam razocaran podrskom za P9 Lite, izasao sa Marshmallow, nije dogurao ni do 7.1.2. Takodje bagovi sa sporim otvaranjem kamere i battery drain kvare iskustvo, kao i ubijanje aplikacija. Telefon je hardverski skroz ok(P9l), ne greje se, dobar ekran, baterija, chipset, ali softver me je razocarao. Dve godine kasnije, stavljaju skoro isti chipset u mid-range uredjaje, malo klokovan, a cena >50% veca..

Slazem se. Telefon na papiru je i vise nego dobar. Ja kad sam ga kupio bio sam zadovoljan, lepo je radio. Ali, vremenom se sve po malo kvarilo. Trajanje baterije, brzina generalno, kamera i da ne pricam, ram management. Sledeci telefon definitivno ima da bude neki stock Android tipa Nokia 7 Plus, Nokia 6 (2018), Mi A2 (6X), zavisi koliko para uspem da odvojim. Tuzno je sto je tako hardverski solidan telefon sabotiran bagovitim i ne optimizovanim softverom. Dok se EMUI ne ispolira, ovo ce biti moj poslednji Huawei telefon. Znam da zvuci grubo i da pljujem sad, ali ne mogu da verujem da telefoni sa 1gb, 1.5gb rama i slabijim Soc-om drze mnogo bolje aplikacije u memoriji, znaci uzas...
 
Nazad
Vrh Dno