Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Ženin p8 lite se drži dobro nike igreban mada nisu no skupa da se zamene i stave nova

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Videh tvoju poruku za p8 lite, nego mi se činilo da su mu drugačija leđa. Super ako je tako malo mi dosadile ove futrole.

Razmišljao sam već par puta da ga prodam da uzmem nesto drugo al sam odustajao, ne znam sta bih uzeo.
 
Kakvo vam je trajanje baterije, meni poslije ovih zadnjih 2-3 apdejta, jedva izgura 4-4,5h SoT? Znatno brze se trosi, pogotovo kada je puna..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Posle 19.5h imam 2h i 5min SoT, 68% baterija.

Posle svakog update Wipe cache partition u recovery.
 
Poslednja izmena:
Jel može slika kernela ko je na b388?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eee baš sam pre 5 minuta azurirao sa b388 na b390 ... [emoji16] [emoji16]
 
I ja danas,a.nisam video koji je kernel bio. Ako je menjan ,a mislim da jeste nije samo zakrpa google

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Kada odem u Battery > Lock screen cleanup i one aplikacije koje stavim da se ne zatvore prilikom gasenja ekrana one uvek rade u pozadini? Ako je tako da li je ovo jedino mesto gde podesava za gasenje i paljenje aplikacija prilikom gasenja ekrana (zakljucavanja)?

bump
 
Hvala Miki. Jer mi se ucinilo da mi neke aplikacije ne rade u pozadini, pregledao sam sve moguce opcije (kao i setting samih aplikacije) pa da proverim pitanjem. Bice da sam pogresio.
 
Da li se dešava još nekome da mu laguje kada npr kuca neki odgovor na nekom forumu preko Chrome? U početku normalno sve kuca posle kada je text duži on sve sporije i sporije kuca I krene da blokira ceo telefon? Koristim SwiftKey tastaturu
 
Drugari, jel moze pomoc/savetovanje? Trenutno sam na EliteROM 5.1 i nisam menjao jer sve fercera. A videh juce da je Hasan izbacio v7.3, pa se razmisljam da predjem.
E sad, dolazimo do mog problema: Ne mogu da udjem u TWRP, izbaci da je ostecena particija (nasao sam neke inforamcije zasto...). U Developer options, Enable OEM unlock je iskljucen i siv.
Sve mi se cini da sam nekako zakljucao bootloader. Fastboot prepozna telefon, ali ne dozvoljava nikakve komande.
Nasao sam sledeci post na XDA, kako da se dodje do toga da se aktivira OEM unlock.
Pitanje: koliko je sigurno da se odradi factory reset sa custom rom-om, sa ostecenom recovery particijom? Ili da ne diram i da ostavim da radi kako je sada.
 
Može li neko da premeri da li mu p9 lite ide preko 50Mbs preko wifi? Speedtest

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Drugari, jel moze pomoc/savetovanje? Trenutno sam na EliteROM 5.1 i nisam menjao jer sve fercera. A videh juce da je Hasan izbacio v7.3, pa se razmisljam da predjem.
E sad, dolazimo do mog problema: Ne mogu da udjem u TWRP, izbaci da je ostecena particija (nasao sam neke inforamcije zasto...). U Developer options, Enable OEM unlock je iskljucen i siv.
Sve mi se cini da sam nekako zakljucao bootloader. Fastboot prepozna telefon, ali ne dozvoljava nikakve komande.
Nasao sam sledeci post na XDA, kako da se dodje do toga da se aktivira OEM unlock.
Pitanje: koliko je sigurno da se odradi factory reset sa custom rom-om, sa ostecenom recovery particijom? Ili da ne diram i da ostavim da radi kako je sada.
1. Da li si probao da fleshujes twrp opet?
2.Ako jesi i izbacuje gresku onda u fastboot ukucaj komwndu da otkljucas bootloader ponovo

3. Siv i neaktivan oem u developu moze da byde ako si cackao oko root statusa. Iskljuci ili ukljuci magisk hide i videces da li ce posti aktivan
4. Ako i prethodni postupci ne pomazu ursdi u fastboot rellock booloader pa ponovo unlock.

5.Ako sve ovo gore ne daje rezultate onda koristi zvanicni rollback za MM i resen problem.


Factory reset ti ne funkcuonuse na custom romovima jer nema stock recovery koji bi nakon reboota odradio reset.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5.Ako sve ovo gore ne daje rezultate onda koristi zvanicni rollback za MM i resen problem.

Da li ovaj rollback prebaci data particiju u ext4?

Posto fastboot ne prima ni jednu komandu (FAILED (remote: Command not allowed)), a magisk nisam satvljao.
 
Da li ovaj rollback prebaci data particiju u ext4?

Posto fastboot ne prima ni jednu komandu (FAILED (remote: Command not allowed)), a magisk nisam satvljao.
Jel udjes u fastboot mode uopste. Ukucaj fastboot devices da vidis dal ce ti ocitati telefon....mozda su ti drajveri na kompu nesto uzjbali.

Mislim da dload sve to formatira kao ext4.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Udje u fastboot i ucita telefon sa "fastboot devices". Ali ni jednu komandu vezanu za unlock/flash ne prihvata.
A sada vidim da u About phone stoji da je model VNS-L01. Izgubljen sam slucaj.

Hvala Alexxx na pomoci, necu da cackam pa da jos brickujem telefon.
 
VNS-L01 ti znači da je Single SIM varijanta P9 Lite telefona a VNS-L21 je Dual SIM. I ja takav imam.
Ako se odločiš tu su Linkovi za VNS-L01: Rollback i ROM C432B161 za taj rollback.
Više puta sam ih koristio.
Ili skini sa našeg zvaničnog Huawei stranice rollback i B171 SS ROM.

Ashampoo_Snap_24. januar 2018_15h08m56s_004_.png
 
Poslednja izmena:
Cek... Ja sam u stock-u imao VNS-L21 sa neparnim Bxxx.
Bukvalno sada prvi put vidim da neko kaze da je VNS-L01 signle sim varijanta.
 
Cek... Ja sam u stock-u imao VNS-L21 sa neparnim Bxxx.
Bukvalno sada prvi put vidim da neko kaze da je VNS-L01 signle sim varijanta.
U oznacavanju verzija softvera L01 je SS a L21 je DS. Ali to je sistem oznaka koji se koristi za obelezavanje foldera za rollback, servisnih romova i sl. Medjutim, kolko sam razumeo tebi u telefonu u opisu (about phone) koja je verzija stoji L01c432b.... Da? To tamo ne moze nikako da stoji sem ako nisu radjene zesce egzibicije. Bilo bi dobro da pustis screenshot da vidimo verxiju.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Screenshot_2018-01-24-21-10-28.jpg

Od egzibicija radjeno samo sto sam u okviru developer options odradio restore default settings
 
Nije root-ovan telefon.

Svakako vam hvala, Alexxx i robi. Javljam kada resim danas u toku dana, cim nadjem vremena.
 
Kao sto sam rekao, izgubljen sam slucaj :D
Na prvom, rollback, fajlu, na 5% kaze: Software install failed! Incompability with the current version....
Robi, skinuo sam te fajlove koji si okacio
 
Kao sto sam rekao, izgubljen sam slucaj :D
Na prvom, rollback, fajlu, na 5% kaze: Software install failed! Incompability with the current version....
Robi, skinuo sam te fajlove koji si okacio
Da ti nije bio ukljucen na usb kad si krenuo dload. Kad zakoci ns 5% to hoce da ti je kabl bio usteksn u telefon a ne sme dok rsdis tu proceduru.

Takodje, da li si siguran da ti je verzija oeminfo C432. Ako nije, dzaba dload pogresne verzije.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa tim istim fajlovima a I sa rollback sa nase stranice domace podrske ...sam se vracao bar desetak puta najmanje ...I svaki put mi je funkcionisalo savrseno ..a I meni je takodje na elite romovima bilo kojoj verziji uvek bilo umesto L21 obavezno mi je bilo L01...u pocetku mi je smetalo pokusavao sam to resiti ali mi nije uspevalo ...I na kraju sam odustao od toga .

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sa tim istim fajlovima a I sa rollback sa nase stranice domace podrske ...sam se vracao bar desetak puta najmanje ...I svaki put mi je funkcionisalo savrseno ..a I meni je takodje na elite romovima bilo kojoj verziji uvek bilo umesto L21 obavezno mi je bilo L01...u pocetku mi je smetalo pokusavao sam to resiti ali mi nije uspevalo ...I na kraju sam odustao od toga .

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ma mozda mu nije verzija c432, mozda je c66 i sl, mislim pre Elite. Mora da nam da kompletne podatke.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
I ja sam sam se vraćao sa Elite,sa linkovanim fajlovima,zato sam ih postavio.I moj je SS L01,to je pokazivao.
 
Nazad
Vrh Dno