Šta je novo?

Novajlija pita za savet oko biranja komponenti

Ja više ništa ne znam... Risere svi govore da ne možeš dobre naći,  fali mi kablova,  po svoj prilici i slotova u napajanju...  Ako neko može to sve da mi sredi u Šapcu, platiću naravno ako nađem nekoga. Ako ne, prodaja
 
Reče mi neko još da vidim sa njim ali džabe, nemam dovoljno ni konektora u napajanjima. Moram uzeti još jedno, treće, pored tog od 1000w. A ovo od 650 će se tako bacati po kući dok mu ne nađem svrhu, možda tamo nekad za drugi rig.
Ima neko preporuku za sekundarno napajanje? Nešto za 3 kartice.
Izvinite ljudi što smaram ali u žestokom sam problemu, ispljunuo sam sve što sam sačuvao na ovaj rig a evo četvrti dan kako bleji u ćošku

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Na 2 napajanja nemas za 4 karte dovoljno konektora?!!? pa kakva si ti napajanja uzimao?!
Drugo zasto ti rig ne radi? pusti ga sa 3 karte dok ne nadjes resenje!
 
Eto zhex verovao ili ne desilo se coveku jos gore nego meni. Ja sam bio uzeo enermax 1000W i imam dovoljno konektora ali falilo je 2 x 6 pin za cetvrtu kartu. Na kraju se iscimao covek sa foruma, komsija blizu mene zivi i napravio mi jos jedan kabal.

Ocigledno treba jako paziti, pre kupovine na zvanican sajt i pogledati cega ima koliko. Enermax recimo ima dosta konektora ali fali im dosta kablova, skrtare na tome.

Mozda je najbolja opcija 2 x 750 Corsair neko, ili EVGA, dodje oko 240 eura ukupno a posle se ima i za 6 karti. Sta znam...

Oni makar ne skrtare sa kablovima.
 
Poslednja izmena:
Tuga... Nešto moram smisliti. Naručiću kod Miksera 2 6pin dual i Atx dual i neka rade oba napajanja na 4 ili 5 gpu. Nije smak sveta što ne mogu na 6. Mogu onda i da povećam razmak između njih na rigu, bolji airflow i manje temp, manje struje...
 
Ostavi na 5 karti, ne treba ti sest, nije o glavu. Kasnije ubaci i sestu. Ja sam svakako razumeo da sem ove cetiri 380 hoces jos dve 480. Polako, razmisli pa videces. I nisu se bas nesto dobro pokazale za sada, radije sacekaj 470 ili mozda da se razmisli i o nvidii da se ima koji komad, recimo 1060...

Za Miksera javite mi svi kako ste zadovoljni, jer video sam mu kablove na standu na IGF sajmu u NS-u pa zato reko vidite kod njega, ono izgleda extra... Evo neke slike:

http://imgur.com/a/UdFi6

Pa da znam i ja, jer kineske kablice vise uzimati necu, kineske molexe i to.
 
Poslednja izmena:
obojica ste trazili savete i od mene rekao sam vam v1000...daleko da sam pametan, a kamoli najpametniji...(tesko ga je i nabaviti u zadnje vreme)da ste me poslusali ne bi bilo problema, no lako je biti general posle bitke, i na forumu daju svi savete od pro minera koji imaju svakakvu opremu ,onih koji se deze svega po ps-u pa do pocetnika ,krastavac na zalsot usli ste o ovo sa problemima nije proslo glat ali najlakse se uci na svojim greskama...
 
Rekao si Zhex, ali ono, nije bilo pa daj nešto drugo. Šta je tu je, izmena plana ali biće ipak nešto. Ni 5 karti nije za bacanje. Biće valjda i bolji rig, sad znam za jadac
 
Ma upravo tako zhex, meni je cak sta vise i drago sto se to desilo, jer posle sam samo pametniji.
Stvarno tako mislim. Svima hvala na savetima, Boze moj svako prica i daje savete iz svog iskustva.

Nemam pojma, ja ni ne volim da mi sve proradi iz prve, posle ne znam kakve probleme mogu imati. Ovako se odma susretnes sa problemima i posle to resis jednom za uvek.
 
+1 za Rhisonicus :D Da je krenulo glatko ja ne bih imao mira xD navikao sam na probleme, a i tako mnogo bolje upoznam stvar protiv koje se suočavam
 
Da li neko koristi r9 390 ili 390x kartice i da mi da savet koliko kopaju i da li se isplate ili ipak 380ke
hvala
 
Odlicno kopaju samo sto su zbog toga poskupile u prodaji. Dobri modeli su 390 Nitro i 390 Gaming (asus i Gigabyte izbjegavaj).

Ono sto jeste problem sa tim kartama je jako velika potrosnja tak da ti trebaju jaka napajanja, i naravno sto dodje velik racun na kraju mjeseca.
Sto se ticu kopanja tu su odlicne:
Eth oko 30MH/S
LBC oko 160MH/S

Ovo dvoje ti je trenutno najisplativije moze to malo i vise ako se poigras taktovima, ali onako u grubo tu se krece.
 
moze da prodje asus, ali ako se debelo undervoltuje... na istom setovanju za slichnu buku je ~5-6c tolpija od msi, podnoshljivo.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru
koliko sam citao 380ke se skine voltaza pa rig trosi i ispod 700w sa 4x380
da li znas koliko bi trosio 4x390 ili 4x390x i da li se mogu skinuti voltaze
Odlicno kopaju samo sto su zbog toga poskupile u prodaji. Dobri modeli su 390 Nitro i 390 Gaming (asus i Gigabyte izbjegavaj).

Ono sto jeste problem sa tim kartama je jako velika potrosnja tak da ti trebaju jaka napajanja, i naravno sto dodje velik racun na kraju mjeseca.
Sto se ticu kopanja tu su odlicne:
Eth oko 30MH/S
LBC oko 160MH/S

Ovo dvoje ti je trenutno najisplativije moze to malo i vise ako se poigras taktovima, ali onako u grubo tu se krece.
 
hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Da tako je 380-ke kad se undervoltuju na eth-u trose i manje od 700w, na LBC je malo veca potrosnja.

390 Nitro i MSi gaming mogu sigurno da se undervoltuju i najkvalitetnija napajanja od 1000w jedva ih drze na LBC-u na ethu mogu posto on manje trosi, ali za 4x 390 moralo bi jace napajanje od 1000w jednostavno doce neki novi algoritam koji ce jos vise trositi i napjanje od 1kw nece drzat 4x390 moraces pristupit obaranju taktova onda ce ti manje davat itd itd ili jednu kartu skidat i tako uglavnom savjet jace napajanje od 1000w da bi bio miran sa 4x390.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru
koliko sam citao 380ke se skine voltaza pa rig trosi i ispod 700w sa 4x380
da li znas koliko bi trosio 4x390 ili 4x390x i da li se mogu skinuti voltaze

Na asus strix moze da se skine voltaza za -100mV.
Gigabyte g1 ima zakljucanu voltazu.
2 riga u samackom stanu jedan sa smanjenom voltazom -100mV (asus) i jedan sa zakljucanom voltazom (gigabyte) trose oko 15500 dinara struje i tu su oko granice za crvenu zonu par kilovat casova iznad.

Napajanja su platimax enermax i platinum evga (super flower rebrand) .
 
kada na msi i asus (za ostale ne znam) oborish takt na npr 900mhz, obori se i automatski pochetni def napon sa 1.2 na 1.1, pa kad se na to josh setuje -100mv, dobije se oko 1v on load...
jedino tako na lebu, mogu karte da obitavaju na ~60c, u suprotnom... 70-80-90...ka boom :D
 
kada na msi i asus (za ostale ne znam) oborish takt na npr 900mhz, obori se i automatski pochetni def napon sa 1.2 na 1.1, pa kad se na to josh setuje -100mv, dobije se oko 1v on load...
jedino tako na lebu, mogu karte da obitavaju na ~60c, u suprotnom... 70-80-90...ka boom :D

Kod gigabyte sa zakljucanom voltazom je mnogo pomoglo razdvajanje sa USB riserima.
ASUS sa -100mv kada je spoljasnja temperatura 35 je oko 70
Gigabyte najtoplije oko 78

Uz napomenu da su ASUS kartice u sendvicu i guse jedna drugu takodje ih gusi i procesor sto nije slucaj sa gigabyte.
 
Stavi single core cpu i sve ce ti se samo kasti

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Zar nije u principu neki dual core sasvim dovoljan i za 4-6 karata?
 
Hvala na iscrpnom odgovoru
koliko sam citao 380ke se skine voltaza pa rig trosi i ispod 700w sa 4x380
da li znas koliko bi trosio 4x390 ili 4x390x i da li se mogu skinuti voltaze

MSI 4x390 980W iz zida pa nanize ako se sve redukuje. Neki stabilan min je ispao 1.047V ali ovo je sve mlacenje prazne slame zavisi bukvalno od svega pocev od svake grafe pojedinacno asica itd. pa do ploce jer sto se vise spusta napon priblizavas se sve vise zoni nestabilnosti gde svasta moze da zeza tako da mora da ti prodje kroz ruke...nema druge
 
Procesor gusi karte, moze malo pojašnjenje?

Asus karte iznad procesora su toplije kao i sam procesor posto duvaju vruc vazduh jedno na drugo. One su u rigu jedna pored druge u sendvicu. Gigabyte karte su toliko vruce posto im je stock voltaza da sam 2 morao da skinem sa riga i stavim da stoje podalje od procesora/ostalih kartica pomocu usb extendera da bi radile ispod osamdeset kada je napolju 35+...
Asuske su u rigu i pored toga sto su u sendvicu max im je 70 sa -100mv.
 
moze i single da radi, samo obratiti paznju, ume nekad neki service da smara cpu pa da gushi majning prevelikim zauzecem,
ali da se srediti to iskljuchivanjem istih ili pak zadavanja majneru veci prioritet.
ukoliko je neko tanjeg budzeta, moze da se ushtedi 2000din/20e na procesoru, tako da... shto da ne...npr neki sempron 145 i sl za 1000din/10e +i neka amd ploja sa ~5 slotova, nije losha kombina.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru
koliko sam citao 380ke se skine voltaza pa rig trosi i ispod 700w sa 4x380
da li znas koliko bi trosio 4x390 ili 4x390x i da li se mogu skinuti voltaze

4x 380 dodje na oko 560w. 5x380 na oko 690w kada je u pitanju nesto malo manji takt za GPU i -100mV. Karte tako daju 21Mh/s
 
Nazad
Vrh Dno