Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Nije ti to posebno jeftino kako moze biti. Cak ima i AirSerbia karata do Bangkoka za tako nesto, a ne moras do Budimpeste. Uz to ovaj prvi let vrlo lako mozes da propustis! Nema veze sto je ista aviokompanija, ne cekaju za velike letove, meni se 2x desilo (KOrean Air i Turkish Airlines). Placaju smestaj u tranzitnom gradu, nije to problem, ali gubis dan na odredistu, mozda i dva, jer nemaju svi svakog dana te medjukontinentalne letove.

Za AirSerbia moras da gledas svake nedelje da bi uboo :) Ali ne vredi da planiras sada za dve nedelje, nego mesecima unapred.
 
Ne znam zasto mi sajt ne izbacuje nista sto se tice Beograda, ali rekao sam da necu da dajem vise od 550e za kartu, pa mozda zato nisam video Beograd (AirSerbia), jer je skuplje verovatno, a nisam skrolovao dalje.

A tu inace nema Srbadije i ostalih Balkanaca sa sve pratecim ''sadrzajima'' koji se spremaju za takve turiste? :)

Lido tu i tamo, ali u Ljoretu stvarno jako slabo.
 
Koji je sajt?
 
http://www.azair.eu/

Sad sam video u listi, nema AirSerbia, zato ga i nema u rezultatima.


Inace sajt je odlican. Moze bas jeftini letovi da se nadju, pa sad ko jos nije leteo, ima priliku :)
 
Dobra strana tih sajtova je sto ne moras posebno da trazis 2000 kompanija, ali cene - nekada i vece nego da sam uzmes kod aviokompanije, uglavnom svugde iste.


TIP: Ko hoce u Bec, trenutno je Novum COngress hotel na akciji na Agoda-i, za 40e svega tokom jula barem. Hotel je cist, skroz OK, ali najbitnije - tik je uz Huaptbanhoff! Bolje lokacije nema. Niceg nema okolo da se ne mrdnete iz vaseg dela grada, kao vecina turista koji sednu samo u Mariahilfer (ili Oxford Street u Londonu, ili oko Kneza u BG). A ima brzih veza za bilo gde u Becu, Austriji pa i Evropi (ko hoce da putuje vozom, pogotovu do Bratislave je extra trip!)
 
Poslednja izmena:
Bio u Lidu pre 7 godina...

Lepo, čisto... Hotel je imao svoj deo plaže, ležaljke...

IMG_0400.jpg

IMG_0418.jpg
 
Bec je super povezan vozom sa ostatkom Evrope, sve krece od Hbf (Hauptbanhof, glavna stanica). Bratislava-Bec je sat vremena, ima cestih buseva i vozova, jeftino (15e povratna najvise).
 
Pa za 1h odes i na drugo interesantno mesto, lako, Hbf ti je na 2m hoda (bukvalno 2m hoda). Ukombinujes vise mesta.

Ako mislis da je samo putovanje vozom neki trip - jeste, ali previse sam mator pa i ne gledam to vise ;)
 
Idem za Zanzibar sad 18-og, svaki savjet, informacija je dobrodošla! :)

Sent from my P10 using Tapatalk
 
Vratih se iz Istanbula... Jedino vredno pomena je krstarenje Bosforom i obilazak Hagia Sophia muzeja koja je jedno vreme bila Hriscanska bazilika ,a kasnije dzamija, sve ostalo mi je ...
1111111.jpg
22222.jpg
3333.jpg
444444.jpg
Guzva, guzva i guzva... grad ima 20 miliona stanovnika. Vrucina, zapara, mesavina raznoraznih mirisa hrane, cilima, zivotinja, kanalizacije... U par navrata mi je bilo toliko lose da sam mislio da cu da padnem dole.
Bio sam do cuvenog Grand Bazara da pronadjem neke dobre kopije poznatijih brendova... a ono je nista drugo vec jedan ogromni svinjac, gde vas maleni turci salecu kao komarci da vam uvaljaju neki Channel ili Hugo Boss parfem ili pak neku Gucci/Armani majicu ili vam zveckaju oko glave sa kojekakvim lampicama. Ko zeli da istestira svoju samokontrolu neka ode tamo ...

Ne znam, mozda sam ub'o los period, ali daleko da sam nesto ostao pod utiskom kako su mi neki ljudi govorili o Istanbulu. Jedino kome bih preporucio da posete Istanbul je ljudima koji imaju problem celavosti i zele da odrade transplataciju kose, Turci su prvi u svetu sto se toga tice. Masovno ljudi sirom sveta odlaze tamo da odrade transplataciju jer je dosta jeftina a vrhunske strucnjake imaju. Samo u hotelu kada sam isao na dorucak vidjao sam sigurno 10-ak novih ljudi svako jutro sa presadjenom kosom.
 
Idem za Zanzibar sad 18-og, svaki savjet, informacija je dobrodošla! :)

Sent from my P10 using Tapatalk
Ako si ljubitelj gaziranih pica, obavezno probaj Stoney Tanagawizi, ako nisi, onda lokalna piva (iz Tanzanije i Kenije), sasvim su OK. Piju se uglavnom gazirana pica, voda samo flasirana - njome se i zubi peru; nauci da zatvoris usta dok se tusiras :) Voce se jede samo ono sto se ljusti. Obavezno probaj lokalne banane, one male zute sa tankom korom. Velike zelene nisu jestive, one se kuvaju i peku.
Snorkling/ronjenje, obilazak Stone Town-a, plantaza zacina, Jozzani sume.
Koristi zastitu protiv komaraca, pazi sta i gde jedes. Spremi se da vidis ekstremno siromastvo, ali i opustenost. Uglavnom sve ide polako i ne zuri se.
I uzivaj...
P.S. Mislim da je malo bezveze otici na ZNZ, platiti kartu i vizu, a ne otici na kopno na neki safari, pa ako mozes nesto da iskombinujes bilo bi dobro - ako te to interesuje, ili ako vec nisi bio.
Pozdrav
 
Pa evo muku mučim danima da vidim kako da ukomponujem safari jer smo ja i žena veliki ljubitelji zivotinja. Koliko vidim na ostrvu ima jedino http://cheetahsrock.org/ gdje je ulaz 150$ a vidiš samo 5-6 životinja. Dobro, ne mazi se gepard svaki dan ali opet preskupo za vidjeti samo par životinja :) Najbliža opcija je nacionalni park Mikumi koji je udaljen nekih 350km od našeg hotela u Zanzibaru, to je već ono što mi tražimo ali je cimanje dosta, ne znam vidjećemo. Kakvo je sa stanovišta vakcine protiv žute groznice? Iz agencije mi kažu da ne treba, neko kaže i da treba?
 
Safari nije jeftin, samo ulaz u nacionalne parkove kosta i po 30+ USD dnevno. Kad se tome doda prevoz i smestaj, lako dodje do 200$ po danu, za jeftinije varijante.
Sto se tice vakcine protiv zute groznice, ne znam sta da ti kazem. Ja sam jednom usao na ZNZ bez vakcine, pa sam tamo kupio zuti karton (nisam se vakcinisao, samo kupio potvrdu o vakcinaciji). Ispostavilo se da sam dobro uradio, jer su mi na povratku u Keniju trazili zuti karton. Zemlje mogu da odbiju ulazak nevakcinisane osobe kada dolazi iz zemlje u kojoj postoji zuta groznica. Fazon je u tome sto je ZNZ deo Tanzanije, u kojoj ponekad ima zute groznice, ali u delovima udaljenim od ZNZ-a, pa mogu da te zezaju po tom osnovu. Inace, u doba kad sam putovao tim krajevima, na granicama su prvo gledali zute kartone, a tek posle pasose. Ne pitaj me kako sam usao na ZNZ bez zutog kartona - to je prica za sebe :)
Kasnije sam se uredno vakcinisao, pa nisam imao tih problema.
Pozdrav
 
Da li je neko bio na kefaloniji?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Moja lepša polovina. Kvalitetno je nahvalila, verovatno ćemo nekad otići i zajedno.
 
Neko bio na Kipru, čuo sam da je jeftin tamo u septembru/oktobru?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Bio ja sredinom juna. Lepo je, ali su plaže dobre samo oko aja nape.
7.5e sam placao 2 lezaljke i suncobran. Moguće da je skuplje u sezoni.
 
Safari nije jeftin, samo ulaz u nacionalne parkove kosta i po 30+ USD dnevno. Kad se tome doda prevoz i smestaj, lako dodje do 200$ po danu, za jeftinije varijante.
Sto se tice vakcine protiv zute groznice, ne znam sta da ti kazem. Ja sam jednom usao na ZNZ bez vakcine, pa sam tamo kupio zuti karton (nisam se vakcinisao, samo kupio potvrdu o vakcinaciji). Ispostavilo se da sam dobro uradio, jer su mi na povratku u Keniju trazili zuti karton. Zemlje mogu da odbiju ulazak nevakcinisane osobe kada dolazi iz zemlje u kojoj postoji zuta groznica. Fazon je u tome sto je ZNZ deo Tanzanije, u kojoj ponekad ima zute groznice, ali u delovima udaljenim od ZNZ-a, pa mogu da te zezaju po tom osnovu. Inace, u doba kad sam putovao tim krajevima, na granicama su prvo gledali zute kartone, a tek posle pasose. Ne pitaj me kako sam usao na ZNZ bez zutog kartona - to je prica za sebe :)
Kasnije sam se uredno vakcinisao, pa nisam imao tih problema.
Pozdrav
Hvala puno na korisnim informacijama, dobro ću preispitati ovaj dio oko vakcinacije, jer koliko vidim sve agencije tvrde da vakcina za Zanzibar nije potrebna. Moguće zato jer dolazimo iz krajeva gdje nema žute groznice a na tom aerodromu u Tanzaniji gdje se čeka transfer za Znz smo svakako u međuzoni?

Sent from my P10 using Tapatalk
 
Aj donesi nam neku bolestinu u Srbiju, vakcinisi se bre :) :p
 
Ja sam ranije informacije o bolestima, vakcinama, itd... pratio na sajtu Americkog centra za kontrolu bolesti CDC (cdc.gov). Sasvim je moguce da vakcinacija vise nije potrebna, ukoliko neko vreme nije bilo epidemije zute groznice u TZ. A i administracija u istocnoj Africi nije uvek revnosna, mozda pustaju turiste da ulaze/izlaze kako hoce - samo da plate vizu.
Probaj da nadjes skorija iskustva, moja su malo starija, a vremena su se promenila.
Doduse, ja sam izgleda interesantan ovim sanitarcima - jednom su me spopali na aerodromu na Surcinu. Vracao sam se iz Jordana u vreme epidemije Rift Valey groznice u Saudijskoj Arabiji, pa sam na kraju morao da se registrujem u republickom zavodu za zastitu zdravlja i da potpisem da cu se hitno javiti lekaru u slucaju bilo kakvih zdravstvenih problema :)
Pozdrav
P.S. Evo sta kazu Ameri za TZ/ZNZ:
https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/tanzania?s_cid=ncezid-dgmq-travel-double-001

Po ovome, ni oni ne savetuju vise vakcinu protiv zute groznice, osim ako dolazis iz zemlje u kojoj je ima. U prevodu: ako ameri ne savetuju, onda ti ne treba 99.99%
 
Poslednja izmena:
Ima li nekih malih mesta u Grčkoj koja srbi nisu otkrili? Ne želim da odem na odmor od srba a opet da budem sa srbima...
Ako nema takvih mesta onda mi Wacken Open Air ne gine
 
Tesko da ima mesta koja Srbi nisu otkrili, vec samo ima mesta gde ih nema puno. Sve sto zahteva vise od jedan dan voznje, bez aerodroma u blizini je kandidat. Napr skoro ceo Peloponez, neka ostrva u Egeju, itd...
Pozdrav
 
Neko bio na Kipru, čuo sam da je jeftin tamo u septembru/oktobru?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Na Kipru ti je potreban prevoz. Međugradski i gradski autobusi nisu pametna opcija kao ni "Service Taxi". Može za ponekad ali su prilično ograničavajući i nerentabilni. Rent-a-car je, recimo, povoljan i omogućava ti da ne moraš da nađeš smeštaj u turističkom delu mesta, već možeš da se smestiš u rezidencijalnom udaljenom od turističkog par do desetak minuta vožnje. To donosi povoljniju cenu smeštaja i ostalih troškova. Takođe omogućava da posetiš sve plaže koje poželiš a ima ih raznih i za svaki ukus i doživljaj. Od Paphos-a na zapadu do Aya Nape na istoku proteže se odličan auto put preko celog ostrva i ima celih 180km. Između te dve tačke se nalaze i ostala primorska turistička mesta kao i lepe plaže. Ako to dosadi možeš izabrati stariji magistralni put koji je bliži obali i izgradnjom auto puta postao prilično neopterećen. Da ne pominjem posetu Nikoziji (auto put i tamo vodi) i ulazak u turski deo koji je moguć bez problema. Za preporuku je, npr. poseta planini Troodos čiji se vrhovi nalaze na samo 40-ak kilometara ili 50-ak minuta vožnje od Limasola. Bliže vrhu postoje lepa sela sa domaćim restoranima i prijatnijom atmosferom nego na vreloj obali.
Ukoliko je smeštaj u turističkom delu i nemaš prevoza ograničen si uglabnom na deo i plaže oko hotela ili nešto u pešačkoj udaljenosti. A to ume da bude dosta skuplje i prilično dosadno sve ostalo po Kipru.
 
Tesko da ima mesta koja Srbi nisu otkrili, vec samo ima mesta gde ih nema puno.

krastavac nemam pojma ništa o Grčkoj jer me more ne zanima upravo zbog srbadije koje svoje navike ponese i sa sobom na odmor.
Poslednji put sam na moru bio 2004 i to na silu a devojka me smara da sada idemo pa smo našli neki kompromis u vidu nekog malog mesta a ono sve što sam video je puno srbadije a devojka neće na Wacken jer nije iz tog sveta :d a meni je to odmor i za dušu i za telo
 
Problem je što su putarine u Hrvatskoj za naše pojmove izuzetno skupe. Od granice do Rijeke je blizu 200 kuna, odnosno ~27 evra (za jedan smer). Do Rovinja je bilo nešto sitno, mislim nekoliko evra, ali se plaća tunel Učka još oko 4 evra. Pa pomnoži sve to sa 2, za oba smera. Plus gorivo za put i izlete. Postoji mogućnost da zaobiđeš dobar deo putarina, ali se onda putovanje drastično produžava. Recimo, od Slavonskog broda do Rijeke autoputam može da se stigne možda i za 3,5 sata dok bi bez autoputa bilo potrebno možda i duplo više.

Ako neko hoće da izbegava putarinu u Hrvatskoj nek to radi u ravnoj Slavoniji, deo puta od Karlovca do Rijeke nije vredan toga. Pre dok nije bilo autoputa meni je uvek tu bila muka, sve su same krivine i velika visinska razlika a posebno Gorski Kotar.
Istra je najnormalniji deo Hrvatske, moja tetka živi u Opatiji tamo je bila i tokom rata bez većih problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno