Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Dosao jutros iz Hurgade
Svaka čast na hrabrosti (i ludosti :D ) - ja sada ne bih išao ni u jednu od tih politički izuzetno nestabilnih zemalja ni za dž, iako verujem da je OK.

Sećam se kad mi je drugarica pre par godina pričala kako je bilo super u Egiptu, kao super fora sve vreme su imali vojnu pratnju, a vodič im pokazao izrešetanu neku piramidu ili tako nešto, gde su godinu dana ranije pobijeni neki evropski turisti! Ja je gledam, smeškam se i razmišljam: "Jbt, šta je tu super?!?" :D
 
A jel postoji neko mesto gde može da se ode a da ti ne treba prevoz?
Pa, zavisi šta želiš i voliš :) Što se mene tiče, ni za Tasos ti nije neophodan prevoz. Ja sam tamo bio 2 puta, oba puta sam uzimao rentakar na par dana, ostalo vreme sam provodio ili u lokalu ili sam njihovim busevima išao do susednih mesta. Jeste bolje ako imaš auto, ali mislim da definitivno nije pod moranje.
 
Jel neko isao u Amsterdam ?
Drugar i ja planiramo vec dugo, ali nam se stalno nesto izjalovi. Ako je neko putovao tamo, kako je najpovoljnije, najbolje mesto za prenocista.. da li uzimati preko agencije ili sami ?
Svaki savet je dobrodosao.
 
^^ Bili žena i ja pre koju godinu.

Za početak, Amsterdam je najgori (najskuplji) grad što se traženja smeštaja tiče, od onih gde sam bio. Pogledaj malo ponudu na Booking-u, loše je. Tj. sve što valja, a da je baš u Amterdamu je baš skupo za ono što pruža. Ima gomila hotela sa jednim zajedničkim kupatilom na spratu, što je uglavnom prevaziđeno u ostatku Evrope (a da se i dalje zove hotel). Žena i ja smo te godine odustali od Amsterdama jer nam je smeštaj bio prekup.

Ali naredne godine smo skontali da ok smeštaj možeš naći van Amsterdama. No pitanje je šta tražiš? Ako želiš baš u Amsterdam, oni njihovi coffe shop-ovi, pabovi, pijanke, izlasci, moraš biti u Amsterdamu. Nama je Holandija bila prioritetniji cilj od samog Amstrdama pa smo ok povoljan smeštaj našli u Delft-u. Iznajmiš bicikl, i stižeš (skoro) svuda. Mi smo kombinovali kola, javni prevoz i iznajmljene bajseve, te obišli p'o Holandije. Naravno, i sam Amsterdam, ali samo u tri dana. Ostale dane, pa, ima još toga da se vidi po Holandiji.
 
Poslednja izmena:
@NShappy
Hvala na savetima.
Znaci moramo nesto, nekim cudom da nadjemo bas u gradu, jer nam je cilj samo Amsterdam.. prelistao sam booking i nisam nasao nesto zadovoljavajuce i zato sam ovde postavio upit.
A kako ste putovali ?
Mi smo razmatrali neke ponude, da odemo avionom, ali povratne karte i nisu bas jeftine, a low cost kompanije ne lete iz Srbije do tamo. Najjeftinije nam je bilo avion do Minhena (low cost), malo setnja po gradu i posle vozom do Amsterdama.
Ako se setis jos necega, molim te napisi, iskustva iz prve ruke nikad dosta. :)
 
Mogla bi da se napravi jedna tema "Drugari za put". Već je teško naći pouzdane osobe. Na forumu je lakše - ako ne uskoči "Lord Aca" :D
 
Ja bejah u amsterdamu pre par meseci...tesko je naci dobar a povoljan smestaj pogotovo ako gledas neposredno pred put...mi smo jedva nasli nesto, odseli smo u hotelu koji se zove 'motel one' koji je na periferiji grada al odmah je pored metro stanice tako da je 20min vozom do centra...nije jeftin hotel al lep je, nov i jedan od povoljnijih...voz sa aerodroma staje odmah pored hotela jer tamo ima stanicu a i da vinci muzej i rijsk muzej su u blizini...
Amsterdam nije bas jeftin, al zavisi ko sta voli i hoce da radi dok je tamo...
Cak smo otisli i do obale jedan dan, vozom je nekih pola sata i bas je lepo malo mestasce...ne mogu da se setim kako se zove...
Kazu da je obala u scheveningenu jos lepsa al do tamo treba dosta vremena ipak...
Sve u svemu droga alkohol i prostitucija na svakom koraku pa ko voli uzivace :)
 
Poslednja izmena:
Ove nedelje sam u Rimu, vraćam se u petak kući. Jako lep grad, prepun istorije, baš kako i volim. Nije me ni nešto skupo izašlo, trebalo je davno da ga posetim, al se uvek teško nakanim da putujem. Srpske maturske ekskurzije na svakom koraku.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
@morbius, за тебе :
-Il buco di Roma

https://goo.gl/maps/GR5KKMqjJ692

-Базилика светог Павла

Клопа:
-pizzeria Ciro (близу шпанских степеница), meid in nepols (да, да баш се овако зове и пише, налази се близу термини станице)
-gelateria romana (релативно близу терминија, друга локација станица Ostiense), Rivareno (близу базилике San Giovanni)
-има лепих места и на Трастевереу

Уживај ;)

Иначе, у Риму има преко 900 цркава.
 
Poslednja izmena:
@NShappy
Mi smo razmatrali neke ponude, da odemo avionom, ali povratne karte i nisu bas jeftine, a low cost kompanije ne lete iz Srbije do tamo. Najjeftinije nam je bilo avion do Minhena (low cost), malo setnja po gradu i posle vozom do Amsterdama.
Ako se setis jos necega, molim te napisi, iskustva iz prve ruke nikad dosta. :)

Mi smo išli kolima, uz spavanje u Nemačkoj (i obilazak nekoliko dvoraca Bavarske).

A za Holandiju, zar nema low cost let do Eindhoven-a?!? Mislim da Vizz air leti tamo. Posle ćeš lokalnim vozom lako do Amsterdama.
 
Poslednja izmena:
Svaka čast na hrabrosti (i ludosti :D ) - ja sada ne bih išao ni u jednu od tih politički izuzetno nestabilnih zemalja ni za dž, iako verujem da je OK.

Sećam se kad mi je drugarica pre par godina pričala kako je bilo super u Egiptu, kao super fora sve vreme su imali vojnu pratnju, a vodič im pokazao izrešetanu neku piramidu ili tako nešto, gde su godinu dana ranije pobijeni neki evropski turisti! Ja je gledam, smeškam se i razmišljam: "Jbt, šta je tu super?!?" :D

pa njoj je super sto je jeftino prosla u smislu para, al problem je sto nas narod ne ceni zivot, samo pareeee, sto manje da se plati...jadnici
 
Bumpage.

Jel bio neko u lipoj nasoj, prvenstveno Rovinj ili Pula? Cujem price da su cene paprene, ne znam na sta se konkretno misli, koliko moze biti recimo kafa u nekom default kaficu, ili vopi? Ne moze biti kafa valjda 5 eura ili tako neko glupiranje.. Rovinj mi je prelep i bas me mami da to bude destinacija za odmor. Za smestaj i prevoz mislim da moze da izadje oko 300e za 7 nocenja, i jos toliko maks za troskove..
Ako imate neka iskustva iz prve ili druge ruke bacite neke utiske.. ili jos neki zanimljiv predlog osim generickih Krf, Zakintos, Lefkada.

Nosio bih skejt pa gledam da ne bude neka kaldrma od letovalista ili konstantne uzbrdice..
 
Poslednja izmena:
OK je Rovinj, ali smestaj ume da bude skup (osim ako si ti pronasao nesto sto ja ne znam). Cene su obicno 40-50e i to bude tek, onako, da moze da se spava, nesto pristojnije (i to jednosobno) je izmedju 80-100e dnevno. Tu mislim na privatne apartmane, o hotelima ne bih. Kafa je obicno 2-3e u proseku, cene u prodavnicama slicne kao i kod nas. Lep je Rovinj, blizu je i Slovenija pa i Italija (Trst). Obratiti paznju da su Rovinjani i vise nego OK (mnogi su italijanskog porekla, pa i njihov gradonacelnik, tamo HDZ nema mnogo pristalica) ali oni iz okolnih sela mogu da naprave problem (istina, retko).
 
Kako rekoh nedavno, sa takvim korisničkim imenom nikad ne znam da li ložiš ili pitaš ozbiljno. ;) Ali, ja sam večiti optimista, pa...

Nisam odseo u Rovinju ni Puli, ali sam ih poslednjih godina posetio više puta. Kako svi kažu, Pula je prvenstveno glavni grad Istre. Dakle, poslovni grad, ne baš okrenut turizmu. Naravno, turista ima, kao i nekih uređenih delova, ali uglavnom ljudi dolaze zbog čuvenih rimskih i drugih spomenika. A oni su praktično svi u krugu oko centralnog brda, u pešačkoj zoni. Arena je tek nešto malo dalje, a na vr' brda imaš i tvrđavu. I odlične tunele ispod koji rade od maja do oktobra. Nema u njima nešto pametno, ali su zanimljivi, daleko hladniji od grada i predstavljaju odličnu prečicu (prolazak kroz brdo umesto okolo). Pritom su karte bile celodnevne, dobra fora (15 kuna, odnosno 2 evra). Sad, možda nekome bude glupo i dosadno, ali ja sam tamo bio biciklom, a tuneli su onda prava stvar. :) Pored toga, Pula je poznata i po Nacionalnom parku Brioni/Brijuni mada većina brodova do tamo polazi u stvari iz Fažane koja je (prelepo) mestašce izvan Pule. Ne bih da se zakunem, ali mislim da je taj izlet bio od 20 evra naviše. Pritom, ne može da se nosi bicikl. Navodno su biciklisti nekulturni i istavljaju đubre. Zanimljivo, na samom ostrvu može da se iznajmi bicikl, pa je jasno da je u pitanju zarada, a ne prljanje. Elem, posetio sam Pulu nekoliko puta i bilo mi je lepo, ali nije baš da bih se trudio da idem i pogotovo da ostanem tamo danima. Mada, nisam stigao do Kamenjaka gde kažu da je jako lepo. Uglavnom, evo ti mog kratkog filma o Puli, ako ti je promakao u biciklističkoj sekciji:



Rovinj je.. Poseban, definitivno. Pre svega, biciklisti su ne samo dorbrodošli nego izjednačeni sa ostalima, a možda i poštovaniji. Na svakom koraku se mogu videti bicikli samih lokalaca, a ne više mesta moguće je iznajmiti bicikl (negde bolji, negde lošiji). No, utisak je da u Rovinju čovek može i da se ofarba u zeleno ili roze, stavi rogove jelena i rep zmaja i niko ne bi upućivao čudne poglede. Uz to, obala je predivna, staza uz obalu nezaboravna, a Stari grad najimpresivniji od onih koje sam ja video. Zaista nije čudo što se može videti u bukvalno svakom turističko-reklamnom snimku za Hrvatsku. E, sad. ;) Ja tamo nisam odseio i nisam jeo, ali cene koje sam video... Pre svega, na trafikama je piće bilo otprilike na nivou cena na ostrvima. Dakle, svakako skuplje od recimo Rijeke, ali ne mnogo. S druge strane, glavna (zelena) pijaca, vrlo šarena i vrlo uređena, nije za svakoga. Lep niz raznih papričica i belog luka bio je samo 20 kuna pre 5 godina, a prošlog leta je stigao do 30. Međutim, sećam se da je belo grožđe, ono italijansko, ogromno, u to vreme bilo oko 2 evra u Rijeci i oko 1,5 evro u Trstu. U Rovinju je bilo skoro 7 evra! Sad, ne bih očekivao dranje za sve, ali sigurno nije jeftino. Btw, ako ti je baš važno, mogu da probam da saznam koliko je recimo pica u nekom restoranu. U Rijeci i Opatiji cene se kreću obično od 35 kuna za najjeftinije do oko 50 za najskuplje, a većinom su 40-45. Evro je oko 7,4 tokom leta već 15-20 godina. Mada, u popularnim turističkim mestima obično se dobija slabiji kurs. Cene smeštaja lako ćeš naći na Internetu.

Rovinj je svakako mesto u kom bih rado odseo nekoliko dana. Ali, treba znati nekoliko stvari:
1. U blizini centra nema nekih posebnih plaža. Najbliža je na sever, udaljena 1-2 km. Može da posluži (kupao sam se jednom), ali nije mesto gde bih bio. Za prave plaže treba ići pomenutom obalskom stazom na jug, ali i tamo je obala uglavnom neuređena, kamenita, a izvan kampova nema NIKAKVE infrastrukture. Nema tuševa, nema igrališta, nema ni onih sprava za vežbanje - ničega. U najboljem slučaju, nađe se neki sklepani kafić. Ali je ipak prelepo.

2.Druga stvar koju treba imati u vidu jesu... razni tipovi plaža. Pre svega, Istra je oduvek bila naklonjena nudistima. Postoji veliki broj nudističkih kampova, a i oni klasični obično imaju nudistički deo. Pored toga, kad god obalska staza naiđe na šumu/šumarak, pa se još i suzi na singletrail, možeš biti siguran da je u pitanju zvanični ili nezvanični nudistički deo. I u kampove i u takve šumice je veoma lako zaći, čak i bez znanja, jer su oznake često neuočljive. Nudistima uopšte ne smeta, ali možda nije svakome prijatno.

3. Kada se prođe još malo na sever, postoji velika šumovita oblast koja je.. Nije za svakoga. Odavno se priča o seks plažama u Rovinju i definitivno jeste istina. A ljudi će nonšalantno konstatovati da postoje i svingerske i gej plaže.

4. Trenutno je u toku renoviranje hotela Park u marini, pa je zbog toga blokirana prelepa staza uz obalu i neophodno je obilaziti poprilično. Radovi su stopirani negde do sredine septembra (ne sećam se tačno njihovog zakona), pa do tada bar neće biti bučno, ali eto, direktan i jednostavan prolaz je blokiran.

No, po meni je zaista prelepo, a uz to mi je utisak da je Rovinj sve bolji što više ljudi ima. Uz praktično svakodnevna dešavanja (naročito uveče) i veliki broj koncerata (sad je baš počeo Salsa Festival), definitivno u vrhu poželjnih letovališta. Evo jednog od filmova:


Što se tiče nekih drugih mesta koja bih preporučio u Istri i okolini, trebalo bi prvo da kažeš šta tebe najviše zanima.
Btw, ako te zanima da malo istražuješ Istru, obiđeš i druga mesta i recimo čuvene srednjovekovne gradiće biće ti neophodan auto.
Ako bi išao kolima iz Beograda (recimo), autoput je do Rijeke (i još malo), potom meštavina magistrale i autoputa do samog Rovinja, odnosno do poslednjih 6-7 km (imam i taj snimak ako zatreba). Problem je što su putarine u Hrvatskoj za naše pojmove izuzetno skupe. Od granice do Rijeke je blizu 200 kuna, odnosno ~27 evra (za jedan smer). Do Rovinja je bilo nešto sitno, mislim nekoliko evra, ali se plaća tunel Učka još oko 4 evra. Pa pomnoži sve to sa 2, za oba smera. Plus gorivo za put i izlete. Postoji mogućnost da zaobiđeš dobar deo putarina, ali se onda putovanje drastično produžava. Recimo, od Slavonskog broda do Rijeke autoputam može da se stigne možda i za 3,5 sata dok bi bez autoputa bilo potrebno možda i duplo više.

U svakom slučaju, za obilaske je skoro neophodno imati kola, a bez njih se može relativno lako otići brodom na jednosdnevni izlet u Veneciju.

Elem, šta si ono pitao? ;)
 
OK je Rovinj, ali smestaj ume da bude skup (osim ako si ti pronasao nesto sto ja ne znam). Cene su obicno 40-50e i to bude tek, onako, da moze da se spava.

To mi i treba, samo da imam svoje kupatilo (da nije studentska akcija sa deljenjem kupatila sa 20 ljudi) i frizider bukvalno. Ok mi je oko 50e dnevno..

Kako rekoh nedavno, sa takvim korisničkim imenom nikad ne znam da li ložiš ili pitaš ozbiljno. ;) Ali, ja sam večiti optimista, pa...

Sto bih lozio? :) Btw to 'lozac' u nicku nije uopste u tom kontekstu :) Koji si car za ove klipove, bukvalno to mi i treba, bajs POV, iako bih ja verovatno skejtom.. sad cu da ih odgledam hvala!
 
Trenutno sam u Istanbulu po prvi put, zesca kaubojstina. Jos uvek sam u soku kakva je ovo... ciganija.
Sutra cu probati da izvucem telefon u nekoj guzvanciji da snimim kako ljudi prelaze ulicu u spicu.
 
Poslednja izmena:
@cane

I dalje gledam klip iz Rovinja :) Prva polovina klipa je bas za mountain bike, nadam se da je desna sekcija malo vise glatkog betona.. :) Btw, jel ima neka plaza tu negde oko starog grada, da moze peske, na google maps mi deluje da je to sve jedna velika luka, bilo bi cool da bar neka plazica ima tu da se bane u nocno kupanje posle starog grada recimo.. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene cijeli grad ide na ljetovanje u Hrvatsku i nisam čuo do sad da je neko imao problem. Blizu je, oko 3 sata ako se ne varam odnosno 180 km od Banjaluke do Splita.

EDIT ~ Pomiješah gradove, do Splita je ipak oko 250 km. Uglavnom suština je da se može stići brzo do Hrvatske koja je uređena dok recimo duže treba do Crne Gore koja se uopšte ne ponaša kao turistički odgovorna zemlja. Recimo zadnji put sam preskakao pukle kanalizacione cijevi da bih došao do plaže.
 
Poslednja izmena:
Toliko nam je dobro bilo prosle godinu na Krku da sam dobio naredjenje od zenice da i ove idemo...
Nikakvu neprijatnost nismo doziveli a nabio 500 km u auto vozikajuci se okolo...
Realno,cim zinemo skotaju odakle smo ali ne gledaju oni nase pasose vec nase novcanike... :)
Ali smestaj jeste skup u odnosu na Grcku,to stoji.
Mada zavisi kakav je smestaj u Grckoj...

Info: Baska - Krk: 200m od plaze. Komplet stan od 50 kvm,sa zajednickom bastom sa grillom (ukupno 3 stana - apartmana),free net,klimatizovan.zatvoreni parking - 50 e nocenje za 2 osobe.
Pivo je bilo oko 3e,ogromni latte machiato (oko 3 dl) oko 2,5e,normalna kafa oko 1,5 - 2e...
Plata za dvoje - mesavina mesa sa rostilja,zena i ja iako smo bas bili gladni ni pola nismo mogli pojesti sa sokovima i gaziranim vodama oko 18e...pricamo o restoranima-kaficima direkt na plazi.

Ono sto nam se jako svidelo je da se izuzetno vodi racuna o cistoci,nismo videli nigde razbacano smece niti osetili neprijane mirise na ulici.
More je savrseno cisto.
 
Poslednja izmena:
Politika na benchu nije ok, ovog puta obrisani postovi bez poena.
 
@Boris Pa sve se mislim kako danas ubacivanje uglja lopatom u lokomotivu više nije tako čest posao. :) Za plaže u blizini centra rekoh da je izbor jako slab. Sa južne strane je velika marina i razni brodići, na severnoj (gde deluje da je sve prazno i slobodno) pristaju veliki kruzeri. :) Plaža koju sam pominjao, a koja svakako može da posluži da se uveče osvežiš, jeste na vrhu te "uvale" na sever, tačno kod kampa Porton Biondi. Taj deo možeš da vidiš u snimku od prošle godine (namestio sam link da počne od tog dela, premotaj unazad da vidiš i centar):



Ona staza na jug ima daleko ravnijih delova, ali ipak teško da bi mogao lako da voziš skejt, to ćeš morati ulicama. U Poreču bi bila bolja situacija, jer je obala daleko razvijenija po pitanju infrastrukture - tuševi, kafići, kiosci, restorani, iznajmljivanje svega i svačega, vozići i popločane ili betonirane staze. Samo u sezoni ne znam koliko bi mogao da se navozaš blizu centra, jer je svakako previše ljudi. No, skejt bi mogao možda već od Vrsara ka Poreču, a najbolje od Funtane i "water sources" posle čega sledi relativno duga staza uz obalu, a potom i kroz kampove. Sve to možeš da vidiš ovde:



U Rovinju imaš deo kod starog grada gde nije kaldrma, ali je problem što tamo bude zaista velika gužva, pogotovo uveče (možeš da vidiš pred kraj film #163 ako te zanima).

Btw, 50 evra dnevno za onakav apartman (po opisu) u Baškoj na Krku je džabe, barem u sezoni. Ostrva svakako umeju da budu skuplja, ali je voda besprekorno čista. Posebno mi je impresivna bila Rajska cesta kod Malinske. Inače, Krk ima i dosta biciklističkih staza uz magistralu, bez mnogo biciklista (bar kada sam ja bio), ali je stalno goredoliranje, pa možda nije zgodno za skejt.
 
Btw, 50 evra dnevno za onakav apartman (po opisu) u Baškoj na Krku je džabe, barem u sezoni. Ostrva svakako umeju da budu skuplja, ali je voda besprekorno čista. Posebno mi je impresivna bila Rajska cesta kod Malinske. Inače, Krk ima i dosta biciklističkih staza uz magistralu, bez mnogo biciklista (bar kada sam ja bio), ali je stalno goredoliranje, pa možda nije zgodno za skejt.

Jeste jeftino ( to je cena od 7.08. do 24.08.) jer traze i po 150e za nocenje,ali malo pronjuskas,iskoristis prednost savrsenog razumevanja jezika i eto...
Prosle godine je bilo bas dosta biciklista,pogotovo okolina grada Krk,putevi su odlicni,rupu nisam video ni osetio,vidi se da je puno deonica presvuceno novim asfaltom... idealno za Borisov skejt :)
 
@Boris Pa sve se mislim kako danas ubacivanje uglja lopatom u lokomotivu više nije tako čest posao. :) Za plaže u blizini centra rekoh da je izbor jako slab. Sa južne strane je velika marina i razni brodići, na severnoj (gde deluje da je sve prazno i slobodno) pristaju veliki kruzeri. :) Plaža koju sam pominjao, a koja svakako može da posluži da se uveče osvežiš, jeste na vrhu te "uvale" na sever, tačno kod kampa Porton Biondi. Taj deo možeš da vidiš u snimku od prošle godine (namestio sam link da počne od tog dela, premotaj unazad da vidiš i centar):

[video=youtube[/video]

Ona staza na jug ima daleko ravnijih delova, ali ipak teško da bi mogao lako da voziš skejt, to ćeš morati ulicama. U Poreču bi bila bolja situacija, jer je obala daleko razvijenija po pitanju infrastrukture - tuševi, kafići, kiosci, restorani, iznajmljivanje svega i svačega, vozići i popločane ili betonirane staze. Samo u sezoni ne znam koliko bi mogao da se navozaš blizu centra, jer je svakako previše ljudi. No, skejt bi mogao možda već od Vrsara ka Poreču, a najbolje od Funtane i "water sources" posle čega sledi relativno duga staza uz obalu, a potom i kroz kampove. Sve to možeš da vidiš ovde:

[video=youtube[/video]

U Rovinju imaš deo kod starog grada gde nije kaldrma, ali je problem što tamo bude zaista velika gužva, pogotovo uveče (možeš da vidiš pred kraj film #163 ako te zanima).

Btw, 50 evra dnevno za onakav apartman (po opisu) u Baškoj na Krku je džabe, barem u sezoni. Ostrva svakako umeju da budu skuplja, ali je voda besprekorno čista. Posebno mi je impresivna bila [URL="https://www.youtube[/URL] kod Malinske. Inače, Krk ima i dosta biciklističkih staza uz magistralu, bez mnogo biciklista (bar kada sam ja bio), ali je stalno goredoliranje, pa možda nije zgodno za skejt.


Tebe bi trebala Turistička Zajednica Istre plačat kao njihovog promotora :p

@Duke,ostrva su bila uvek skuplja od obale

Nije mi jasno odakle vam da je kafa dva tri evra??kafa je 7 kuna,kapučino 8,to je ispod evra i evro deset,dvadeset lipa

Kontam da jesu pizxe,i imaju dvojne cene,tako su jedne za domaće jedne za strance

O tome je bilo pričanja na dnevniku pre par godina,i to je zakonom zabranjeno

Edit:dodao bi još Baziliku sv. Eufemije u Rovinju,must see
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre par godina obišao Istru ali van sezone, ok su cene bile.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Od jeftinijih u kojem sam bio:

Capture.PNG
 
Ja planiram Tajland sledece godine, taman da se skupe pare, mada od onih sto su isli, svi imaju reci hvale, a jedino sta je skupo je karta, a tamo kazu da su cene smesne.

Ja sam ovo nasao nesto kao najjeftinije http://prntscr.com/fr2m3x



Sto se tice mora da kazemo nesto blize, CG ne volim, bio par puta i svake godine sve gori i gori, dok me Hrvatska nesto ne privlaci. Ja kad idem na odmor, zelim da budem sto dalje od nasih ljudi, da ne cujem srpski, jednostavno njihovo zabadanje noseva svuda me izuzetno nervira.

Zato dva mesta koja sam posetio, a koja su me odusevila su Lido di Jesolo, a drugo mesto, gde zelim opet ici je Lloret de Mar. Barsa je blizu, ako vec hocete do grada, a plaza je bila savrsena. Usluga ljudi i svega toga tamo, Spanaca, me odusevila, pogotovo svedski sto sa gomilom morskih plodova :) Pored hotela je bio veliki mega market gde je bukvalno bilo smesno kupovati po komadu nego se kupovalo po six pack. Tako da, ako ne skupim za Tajland, najverovatnije ce to biti Lloret ponovo :)
 
Ja kad idem na odmor, zelim da budem sto dalje od nasih ljudi

Zato dva mesta koja sam posetio, a koja su me odusevila su Lido di Jesolo, a drugo mesto, gde zelim opet ici je Lloret de Mar.

A tu inace nema Srbadije i ostalih Balkanaca sa sve pratecim ''sadrzajima'' koji se spremaju za takve turiste? :)

Jeste bolje od Budve, Paralije i slicnih svinjaca ali opet nije nista specijalno i ima dosta ljudi sa ovih prostora. Meni je Ljoret zanimljivije mesto od LdJ, sa lepsom okolinom (i more je bolje) ali tesko da bih ponovo isao tamo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno