Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Zabljak, cista 10 ka, sjajna planina ako vas vreme posluzi, jeftin a odlican smestaj, hrana za 10, a ima sta da se vidi za 3-4 dana
 
Idem u Oktobru u Diznilend, Pariz :d E to će da bude šou, kao zbog deteta, jedva čekam ja da se vozim ko ****** po onim glupostima.
 
Blago tebi. :p
 
Ja otisao u petak na subotu, kada je krenuo pozar na Tasosu, nikakva drama posebna, Grci ko Grci, gasili lokalci dok je bio vikend jer piloti ne rade vikendom, pogorelo 70% sume, a onda u ponedeljak digli 5 aviona, ugasili sve za jedan dan i cao zdravo.. Nema ni govoro o famoznim Blic naslovima ``KATASTROFA`` ``EVAKUACIJA`` , pola familije me zvalo da vidi da li sam ugljenisan zbog tih de*ila. Bio sam u Limenariji, isao kolima, ali posto su sva lepa mesta i plaze tesko dostupne, iznajmio sam quad i vozikao se i obilazio sve i svasta, jeste da je 50e od jutra do veceri, ali malo se izdogovarate i sve to dodje kako treba.. Da je lepo, jeste, da e malo preterano skupo (na pojedinim mestima), jeste i to..

Mesto na plazi ono sa lezaljkama onim fensi i to, dva frapea i Coca-cola, 14e .. To je primer tog skupljeg mesta, koje opet nije nista posebno, a isto to na jednom drugom je 9.. Ne cini se puno, ali za 10 dana to je 50e niotkuda.. Devojka otisla da kupi giros, kaze nije govorio engleski pa nije se ni trudila da ga slusa, kaze kolko mogu da kostaju dva girosa, kad meni stize izvestaj 21.5e skinuto.. :D :d Car kao da je 5 pilica zaklao za 2 girosa.. :D

Giola je fenomantalna, ali nikako kolima, ima ludaka koji idu, ali ja nisam za to...Plaze su sve u principu super, Metaliju su mi svi preporucivali, mada je meni MEEHH.. Ono sto me pomalo razocaralo je sto sam ocekivao generalno vise peska, a dobio sam kamenjar na sve strane, plaze su peskovite najcesce, ali ima i kamecica..

Trajekt za mene, devojku i auto 27e, vozim C4 pa sam bio u tom nekom povoljnijem segmentu, ako sam dobro razumeo, za karavane i veca vozila je malo skuplje, 4m je granica valjda.. Putuje se nekih 45 minuta, obavezno se popeti na poslednji sprat trajekta jer ukoliko ste na nekom nizem, padace po vama razni smoki, chips i ostala sra*a koje mentoli bacaju galebovima ili ih hrane direktno iz ruke..

Nisam bio na severu da obilazim ostavio sam to za sledecu godinu, ukoliko ne budem isao na Maltu ili Kipar, ali generalno vredi otici i videti Tasos..
 
50e dan?!
Au jbt. Koliko je kad se uzme na više dana?

Ja sam na Krfu dao 120e za 4 dana, 50kubika doduše

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Limenarija je sve samo ne skupo mesto ...
Quad je 30-40€ dan, rezerviše se preko mejla iz Srbije i nema dranja :)
Za 50€ mogu kola da se iznajme ...
Na jug generalno idu naši ljudi - Limenarija/Potos/Pefkari - mesta sa 2 ulice i to je to...

50e dan?!
Au jbt. Koliko je kad se uzme na više dana?

Ja sam na Krfu dao 120e za 4 dana, 50kubika doduše

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

50 kubika i kada je uzbrdica ide 15km/h :D
Tako sam se i ja zeznuo, pa zamenio za 150 :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ništa me ne pitaj, jedan dan smo išli do Sidarija, preko brda i planina, 10-15kmh brzina bila dobrim delom dok smo se peli.
Kad je ravno onda nema problema.

Jeste, ali taj od 150 košta koliko? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Milan inter 3 0 i ako bog da da vidim motogp trku dok je tu Rossi i mogu da umrem...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Dosao jutros iz Hurgade, top mi je bilo....malo 7 dana, ostao bi jos toliko.

Sent from my Z5
 
Preko koje agencije si išao ? Da li si išao sam? U kom hotelu si odseo ?
 
1a travel, sa devojkom, desert rose.

Jedino me nerviralo sto je bilo puno arapa, i zadnjeg dana je vecina otisla a poceli rusi da dolaze, bolje da sam sad posao.
4daa8aa0aa93e4ecaa755e944adf151e.jpg

[emoji1] [emoji1]
Prva soba sto smo dobili bila losa, u prizemlju i neociscena, a jos sam jedini ja castio 10e momka na recepciji...trazili smo zamjenu i dobili na drugom spratu, to je vec bilo bolje.
Pogled sa terase
5ea22ff010cb5420b37d5401863d412d.jpg

Ima 3 bazena i svoju plazu kao laguna
ed85fa3146264430aa43e4cc5579b1e1.jpg

333c0975ecc0111722af2f3826290977.jpg

d7c0ec0bbffe7d3c704fae6fde36c5c8.jpg

Mi smo najvise na plazi blejali(kad nismo isli na izlete)jer je vecina gostiju i djece skakalo po bazenima.

Od izleta smo bili na ronjenju, paradise ostrvo i safari. Da se vozim nekoliko sati do luksora ili duplo vise do piramida nisam imao zivaca. 3 izleta 110e ukupno, ronjenje (35e) najbolje.
384a7c54ee7ddb97cb5b10a3cfacc401.jpg

f80860d5b0561bcff146adfaeccc6ee3.jpg

b1f304008736e088e1c066a1f55352e1.jpg

1d34e7e1b1ab8bc706afec538369a9fb.jpg

4a707567c5588f959904faa89e75b4f5.jpg


Da mi je neko pricao ne bi vjerovao da je u pustinji u 2 popodne hladnije nego ispred hotela pored bazena, kapa na glavu i opusteno, ispod trske skoro ko pod laganom klimom

Sent from my Z5
 
Strava! Valjda jedino ja nisam ove godine uspeo ubediti zenu za egipat :( kakav je hotel? I ronjenje, 35€ za dvoje!?
 
Trebalo bi da je po osobi, bar je toliko u Grčkoj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gde u Grčkoj? Ove godine na zakintosu 55€ po osobi, prosle na rodosu 60
 
Po osobi, jos oce da te zakolju za slike pa se moras cenjkati i natezati sa njima.

U apoteku sta god da sam trazio 8e...posle cujem da se i tu cenjkas[emoji15]

E u 6 je zalazak sunca, vec u 6 i 20 mrak[emoji15]


Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Ja ove godine nisam smeo Egipat, inače sam išao, Tunis je isto lep.
 
Limenarija je sve samo ne skupo mesto ...
Quad je 30-40€ dan, rezerviše se preko mejla iz Srbije i nema dranja :)
Za 50€ mogu kola da se iznajme ...
Na jug generalno idu naši ljudi - Limenarija/Potos/Pefkari - mesta sa 2 ulice i to je to...



50 kubika i kada je uzbrdica ide 15km/h :D
Tako sam se i ja zeznuo, pa zamenio za 150 :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
50 e Sam ja placao quad s tim sto je pristao da mi da gratis full osiguranje, na cemu sam ja insistirao jer sam znao kuda cu ga voziti sve.. 25 su valjda ovi skuteri... S Grcima ciganima nista na nevidjeno... Pre par godina sam rezervisao neke apartmane, lux ludilo, 110e nocenje, otisao i kad sam video rekao sam da zadrze avans i otisao u neki drugi hotel... Tako da mi je njihov pojam luxa ili 4* vrlo diskutabilan... U Limenariji je bilo mozda 10ak auta srpskih (bg vecina, kv, poneki ni) moje neko vidjenje je da je vise Srbenda bilo na severu .. Barem po onome sto sam video dok sam vozio od i do trajekta..

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Grešiš, jug ostrva je prepun naših ljudi :)


Ništa me ne pitaj, jedan dan smo išli do Sidarija, preko brda i planina, 10-15kmh brzina bila dobrim delom dok smo se peli.
Kad je ravno onda nema problema.

Jeste, ali taj od 150 košta koliko? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pa to, kad se penješ 15km/h, kada je nizbrdo 60 i ne možeš da zakočiš :D

32 ili 35€ je bio ovaj od 150 po danu ako se dobro sećam ...

cabd7c46c44cbce88ca159f09182e7ea.jpg


cb809288c8fb11efce972cf344007553.jpg


Nemam sliku one metalne kršine od 50 kubika - on je bio mislim 25 - 28€ (u principu nemaju oni fiksne cene) :)
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde mislis da na Tasosu ima najmanje Srba ?

Ovaj quad koji sam uzimao je veci od ovog, verovatno i cena zbog toga nije ista...

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
 
To je već milina, taj može da ide koliko hoćeš :)
Znači dosta kad se ode na tako neko ostrvo, po meni bolje i sigurnije od skutera, a praktičnije od kola..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gde mislis da na Tasosu ima najmanje Srba ?

Ovaj quad koji sam uzimao je veci od ovog, verovatno i cena zbog toga nije ista...

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
Pa gde ćeš veće od ovoga ? :)
Imaju, ali ne vidim kako se isplati, za veće pare iznajmiš kola...
Ovaj od 150 kubika lagano gura dvoje težine 160 - 170kg (100 + 65 kg :))...


To je već milina, taj može da ide koliko hoćeš :)
Znači dosta kad se ode na tako neko ostrvo, po meni bolje i sigurnije od skutera, a praktičnije od kola..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Baš to, ne samo da je veća kubikaža nego je i mnogo lakši jer je stari bio od gvožđurije, ovaj plastika ...

Zbog velike vrućine asfalt je na pojedinim deonicama u talasima i lako može da bude problem, kvad je ipak mnogo stabilniji mada i on zanosi u krivinama.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/tr...-vozio-skuter-i-dalje-u-teskom-stanju/3p8sq5f

Osim toga ima i nenormalnih Turaka koji voze kao blesavi - krivina, kolona, puna linija ma pretiču ne ebu nikoga :)


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U zadnjih par godina smo bili svuda sa zenom ali ove godine smo posetili mexico...tulum u mexicu je raj na zemlji...posle toga vise nema smisla ici bilo gde otprilike jer lepse ne postoji :)
 
E to se zove putovanje. Svaka cast.
 
@danilo

http://www.motozagos.gr/en/sym-tgb-blade-400/ - ovaj sam ja rentirao bas kod ovih...

bas danas pricam s kolegom, kaze i on da najvise Srba ide na jug, a ja nisam nesto stvarno primetio, ili ih nije bilo kad i ja, ko zna, vecina su bili Rumuni, Bugari i Turci.Ove godine prvi put bio na Tasosu, jer svi koji se vrate, kao extra, ovo, ono.. na mene nije ostavilo ostrvo taj efekat, ali opet, ok je sta znam..

Sledece godine, planiramo Maltu, pa ako je neko bio skoro, voleo bih da cujem utiske.. I da, posto vidim da ima ljudi ovde koji bas putuju na exoticne destinacije, da li je neko nekad ili zna nekog ko je nekad bio na Hawaii-ma. Gledam ovu seriju Hawaii-Five O i ne mogu da se otmem utisku koliko deluje lepo, bar oni izmontirani kadrovi, ali opet... Zanima me kolko je realno da treba love za jedan takav djir od 10-15 dana...
 
Pa to je 400 kubika, realno nepotrebno :)
I ja gledah skoro neku emisiju na TV-u o Havajima, baš moćno izgleda sve to.
Ali za to treba par hiljada evra po osobi..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da to su ti skuplji, ali koji će ti, ne idem ja na odmor da se trkam :)
Za 50 € iznajmiš kola i podeliš troškove na 4 osobe ...

Ebeš Havaje pored Tajlanda, Mauricijusa ... :)
 
Poslednja izmena:
Da to su ti skuplji, ali koji će ti, ne idem ja na odmor da se trkam :)
Za 50 € iznajmiš kola i podeliš troškove na 4 osobe ...

Ebeš Havaje pored Tajlanda, Mauricijusa ... :)
Ja sam kolima bio dole, a hteo sam quad da bi mogao da stignem svuda kroz onaj kamenjar, jeftinije mi je da dam 50e za to djubre, nego da otkinem gumu ili felnu, ne daj Boze karter kroz one lomove tamo...

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno