Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Lates obrnuo igricu :)

Svaka cast na izboru destinacija ;)
 
Uuu, svaka čast, brutalno izgleda :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Brate, svaka cast, sjajno izgleda.. naravno, neizbezno pitanje, cime je snimano ? :D
 
Leptokarija - danas se vratio.

Vreme nas je fino poslužilo (samo prvog dana je bila kiša). More je bilo relativno toplo - stabilnih 25-26 stepeni. Čak smo zadnjeg dana videli i delfina na nekih 100m od nas.

Ima previše babuskera za moj ukus (i to mahom srpskih). Obilazili smo Neipori i Paraliju - tek tamo je kriminalno. Ja tamo ne bih letovao ni za Dž. Moj utisak je da je 70% turista u ta dva mesta sa Balkana.

Srećom, našli smo dosta izolovanih plaža sa tek pokojim lokalcem.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ja tu Leptokariju pamtim po..meduzama. Baš se sećam kad odem malo dalje na dušeku i zaronim, desetine ih bilo oko mene.
Pre 8 god bio.

@lates, baš i ja htedoh da pitam čime si snimao, mada sam pretpostavio da je gopro. Super su snimci, svaka čast.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Heh, Exoduse, mozda smo se i videli, i ja sam trenutno u Leptokariji. Odluka je pala jer su se sva ostala mesta rasprodala dok smo se smislili, a nije nam se cimalo busom dalje, pa su tako otpali Zakintos itd.

Naplasili su nas da je dosta hladno, jer je u podnozju Olimpa, prognoze su takodje bile lose, ali je vreme sasvim ok. Ne znam sta je sa tim vidzetima i prognozama, da bas toliko omase, i da pise dense fog a sija sunce bez oblaka na vidiku.

Mirno mesto za odmor, kafici su nocu sablasno prazni. Prepuno je turista iz Srbije, uglavnim starijih i parova sa malom decom, imam utisak da nas je 80%. Apsolutno svuda pricaju srpski. Malo je manje vasarska atmosfera od Paralije, jer ima prosto manje prodavnica sa drangulijama za evro, magnetima i suvenirima.

Cini mi se da je nesto kao glavna ulica udaljena od obale kada se prodje nekakav nadvoznjak sa prugom, lepa ulica ali opet nacickana vasarskim drangulijama. Ko ovde dodje sa malim detetom, nadrljao je.

More meni bas i nije toplo, a i poslednjih dana je bas dosta prljavo. Meduza skoro da i nema.

Imam dosta lose iskustvo sa wifi-jem u sobi jer njihov ne hvata i prinudjeni smo da krademo iz susednih apartmana. Ali to je bukvalno lutrija.

Lezaljke z pice za 2.5e i lezis ceo dan. Giros 1.8e. Hajlajt mi je bio izlet na Olimp. Za 10e obidjes Zevsovo kupatilo, Manastir sv. Dionisija i vidikovac Stavros.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Juče se vratio sa Zakintosa. Ne vidim poentu otići tamo osim ako nemate 18-22 godina, fazon Ibice samo za skromniji džep. Pun pimpek pijanih engleza (koji su stoka sami po sebi, još je posebnije kad imaju džabe alkohol), išao sam u septembru da bih izbegao sezonu i svu tu gužvu i žurke tako da je bilo relativno OK, al' na sve strane sijaju klubovi i diskoteke, naravno i naši prednjače. Bio sam u Laganasu koji je verovatno glavna lokacija za mlade.. Plaža užasna, more ništa bolje, jako prljavo i previše nekakve travuljine, ne znam da li je to bila posledica ovih oluja koji kače Grčku ili je uvek tako. Ja sam imao sreću sa vremenom, jedan dan je padala kiša par sati i to je to, ostalo vreme sunčano i toplo. Iako se reklamira kao Turtle Island, gde se najviše kornjača.. Mreste? :D Ja nisam video ni jednu i kako sam čuo od lokalaca, nije ih bilo u poslednje vreme, opet kažu, verovatna posledica nevremena. Otišao sam na izlet do Shipwrecka, plaža bogovska, mada pretrpana, more prelepo i duboko. Posle takođe obišao Banana beach, stvanro prelepu plažu sa vrhunskim kafićem u kom sam bio, Casa Playa, ležaljke u pet reda (tj. u jednom redu su one baldahine, 15€ dnevno), ležaljke su inače 6€, cene klopa i pića umerene (očekivao sam dranje), jer je lokal sam po sebi odličan, najbolji na ostrvu, sa odličnom organizacijom i uslugom i najukusnijom hranom koju sam probao na ostrvu. Takođe u Laganasu, sve ležaljke se naplaćuju (što je po meni ogroman apsurd ako se uzme u obzir kvalitet mora i posebno usluge koji je, blago rečeno, jadan), hrana je nikakva (Giros najjeftiniji 2,5€). Sve u svemu, ne bih nikom preporučio :)
 
Ja sam jedne godine jedrilicom obisao od Lefkade do Zakintosa, i sve stoji sto si rekao.
Taj kafic je bas vrh bio i onda, a u leganjesu gomila engleza 14-16 god, mi svratili jednu noc da se opijanimo sa njima kad ono sve deca

Sent from my Z5
 
Odvratni su. Većina. Bio pre 5 godina, haos. Spavaju do 6 - 7 uveče, okvase se u bazenu, piju, jedu, peglaju po ulicama, leže na trotoaru ne znaju gde su, piju, jedu, rade se, i tako do jutra, pa iznova... Britanke odvratne, kad god vidiš lepu devojku ispostavi se da je naša... Ja sam viđao kornjače, i tu plažu u Laganasu pamtim kao nelošu, ništa posebno dobro ali nije ni za bacanje, nije tada bilo puno kupača, nije bilo prljavo... Naravno plaže van Laganasa mnogo bolje.
A da, za Casa Playa sve stoji, vrhunski lokal, baš se sećam tih baldahina, zaboli smo tu kad je najjače sunce pržilo.
 
Poslednja izmena:
Bio neko na Tasosu, kako je tamo?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da napišem moje poslednje iskustvo:
Tanzania, Dar Es Salaam i Zanzibar.
Kao i na većini mojih putovanja, smeštaj sam našao preko airbnb-a, nešto manje od 20ak $ po osobi dnevno. Prvi dan i dolazak u Dar Es Salaam(glavni grad Tanzanije sa preko 7 miliona stanovnika) - smeštaj nije bio gde je trebalo da bude, prvi i poslednji put da sam uplatio smeštaj koji nije imao nijedan review. Bili smo smešteni nekih 40ak km od centra, nigde unaokolo marketa ni restorana pa sam morao neke lokalce koji inače pričaju samo svahili, da teram da me voze motorom kroz neku džunglu u sred noći da bi uzeo neku hranu u obližnjem selu. Hrana je posebna priča, došli smo tako do nekih baraka gde mi je čovek ponudio da biram pile, zaklao ga i ispekao ga odmah :D. Svežije nije moglo da bude :D. Druga dva dana smo išli na safari u nacionalni park Mikumi, otprilike 6, 7 sati vožnje od Dar Es Salaama. Uzeli neku dvodnevnu turu, po meni ništa posebno, i nije baš za mlade, čekanje životinja i vožnja ceo dan po parku ume baš da iscrpi. Ima mnogo stvari koje su se još dešavale pored, a što se tiče Zanzibara evo kratkog videa šta smo sve tamo videli :)
https://vimeo.com/178801535

Pope bravo. Baš ti pozitivno zavidim. krastavac moju drugari se svi poženili i otišli na svaju stranu. Pokušavam da skupim ekipu za nešto tako :)
 
Zadnje 4 godine samo kampujemo i to u Thalatta kampu pored Kalamitsija.. po mesec dana. Prvih nekoliko dana se izležavamo u kampu, a posle tražimo male plaže.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

ja se upravo vratio sa lefkade ali izgleda da nisam sreo nikoga sa foruma jer da jesam, neko bi prepoznao bench majicu na meni :d


btw ajd da pitam: da li je neko obisao napustenu vojnu bazu na lefkadi? Nalazi se blizu Eglouvija, po sred ostrva...?
 
Poslednja izmena:
@kovacm:
Nemaš decu pa možeš u Septembru na more. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hint za sve koji idu u Leptokariju: levo od glavne plaže je vojni kamp i plaža. Stanete kolima pored kampa i hvatate otvorene wifi mreže.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Bio neko na Tasosu, kako je tamo?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Meni je bilo odlicno, ali obavezno kolima. Magistrala ide oko celog ostrva uz obalu, a plaza (divljih) koliko ti dusa iste. Nema pijanih Engleza niti komaraca, a noci su prohladne i prijatne za spavanje pa ti klima uopste ne treba. Za prenociste izabrati severoistok ostrva jer je jug topliji i ume da bude vasariste (Potos npr.). Ako trazis tinejdzersko ludilo i provod onda Zakintos, a ako hoces da se odmoris uz tisinu i maslinjake onda definitivno Tasos.
 
Limenas i to je to !
Skuter/kola i oko ostrva se svuda stigne :)
Bez prevoza na Tasos ne treba ići ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na Tasosu sam bio dva puta, obavezno obići Giolu, laguna koja izlazi na otvoreno more, ima koji kilometar da se prepešači od puta ali kad dođete i skočite u onaj prirodni bazen sve će vam biti lakše :). Od plaža bih izdvojio mermernu tamo i paradise beach. U svakom slučaju predivno ostrvo za svačini džep.
 
Za Tasos proveriti sta i gde je izgorelo pre par nedelja - da ne bude plaza sa pepelom, a ne peskom.
Pozdrav
 
Studio Vilar nije na donjem delu magistrare vec na samoj magistrali , u najbucnijem delu letovalista, pored benziske pumpe. To podrazumeva danonocne autobuse, automobile, skutere itd. . Smestajna jedinica br 4 u kojoj smo smesteni, imala je terasu na magistrali ispred 4 kontejnera i parkinga . Smrad kontejnera , izduvnih gasova raznih vozila i pumpe se smenjivao danonocno.
Pri samom ulasku u sobu , vrata od sobe se ne mogu normalno otvoriti. Brava polomnjena, vrata udaraju u rolo kuhinju.
Rolo kuhinja je smestena tako da vrata zapinju o nju , i da pri samom ulasku ili izlasku iz sobe vi zapinjete i pomerate kuhinju. Sobzirom da smo prvu reklamaciju odmah prijavili Lidiji zeni domacici kuce, od nje bas i nismo ocekivali odgovor " da je tako kako je i da nije ona vlasnik. Cesma u kuhinji je neispravna ,te prilikom koriscenja, ista , pusta vodu koja curi sve do ringli .
Posudje u smestaju je uzasno. Nije menjano godinama.Polovicno upotrebno a o higijeni drzaca za escajg i posudje nemam komentar. Za sve ovo sto navodim u prilogu Vam dostavljam i slike.
Peskiri su odavno za bacanje, pocepani , prljavi , masni jednostavno neupotrebivi.
Kreveti imaju svoju pricu. Kroz francuski lezaj smo propali, jer konstrukcija i letve koje cine lezaj , su polomljene , nedostaju. Duseci su toliko neuporebivi da zice izlaze kroz njih. Isti opis je i za singl krevet.
Higijena u kupatilu je ispod svega , lavabo koji je pukao, voda curi iz cesme, zavesa koja nije menjana ko zna koliko.
Da bi ste pokupili vodu iz kupatila ili pocistili pesak koji ste uneli, na nivou cele kuce postojala je jedna kanta, jedan dzoger i portvis, tako da ako je neko uzeo pribor , vi bi ste bili prinudjeni ili da cekate da se vrati ili da kucate od vrata do vrata.
Sto se tice klime koja je po Ugovoru ukljucena u cenu, radila je kao ventilator iz razloga sto mi nemamo mogucnost da je nastelujemo na zeljenu temperaturu vec samo da je upalimo i ugasimo. Klima je automatsi namestena i nemate mogucnost upravljanja njom.
Kako su podesavali klimu , tako su sa celokupnom strujom to radili. Mobilni telefon , koji prosecno punite u zavisnosti od marke i kvaliteta telefona , od 30 minuta pa do 2 sata ,vi punite bateriju na njemu oko 5 sati , kad kad i vise. Tako da mom telefonu koji kosta kao Vas aranzman, sada moram da menjam bateriju jer je upropascena od lose struje, a nadam se da nije nesto vise od baterije.
Kada smo vec kod mobilnih uredjaja, WiFi u kuci se naplacivao. Navodno po sobi je samo jedan uredjaj mogao da ima besplatan wifi, medjutim ti njihovi vauceri su uglavnom neispravnih sifara tako da ga vi ustvari nemate. Sta to znaci, moj suprug je dobio besplatan a meni su naplatili 10 eur, a onda se ispostavilo da njegova sifra je neispravna i nema wifi a ja koja sam platila sve ok radi. To je klasicna prevara. Kada smo reklamirali receno je da oni po smenama dobijaju sifre za vaucere i da nemaju nove????

Opis Vile Villar u Pefkohoriju,na SAMOJ MAGISTRALI.
Izbegavati u sirokom luku,kao i Agenciju koja nas je poslala tamo.
VIVA Travel.
 
^koje horror letovanje

Za Tasos nabodes smestaj preko nikane, skala potamia mi je ostavila najbolji utisak (letovlai smo tamo 6 puta i jednom u Astrisu, blizu Potosa).
Uospte taj istocni deo ostrva mi najvise prija jer je u sumi i lepo se spava.
A ko ide kolima i voli da menja plaze, ima smestaja i u selu gore, jeftinije je i jezivo je tiho nocu
 
Limenas i to je to !
Skuter/kola i oko ostrva se svuda stigne :)
Bez prevoza na Tasos ne treba ići ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

A jel postoji neko mesto gde može da se ode a da ti ne treba prevoz? Neverovatno ali gde god da sam planirao da idem bilo da je Lefkada,Krf ili šta već savetovali su mi obavezno kolima.A niko tu ne pita koliko para treba za tu zezanciju.Ja ako idem na Tasos kolima,koliko će meni para trebati? Pa ja sa tim troškom pre ću da odem na neko egzotično ostrvo nego da se cimam u Grčku.Na Lefkadu sam išao busom,i tamo sa za 70e imao svakodnevne izlete što brodom,što busom.Inače do godine razmisljam da idem na Tasos,a da li cu avionom ili busom to je pitanje.
 
Poslednja izmena:
^koje horror letovanje

Za Tasos nabodes smestaj preko nikane, skala potamia mi je ostavila najbolji utisak (letovlai smo tamo 6 puta i jednom u Astrisu, blizu Potosa).
Uospte taj istocni deo ostrva mi najvise prija jer je u sumi i lepo se spava.
A ko ide kolima i voli da menja plaze, ima smestaja i u selu gore, jeftinije je i jezivo je tiho nocu

Skala Potamia je odlicna za odmor i spavanje. Nema buke i vasarista. Nocu tiho i prijatno prohladno. Od plaza, na mene je Notos ostavio najbolji utisak (uz mermernu naravno). Mala divlja plaza sirine nekoliko desetina metara, mali broj ljudi jer do nje vodi staza za divokoze. Voda tirkizna, prijatno hladna, barustine ne volim. Borovina, maslina i smokve na sve strane (istok ostrva, jug je pustara Gobi)

36492436.jpg72544036.jpg
 
Poslednja izmena:
@ppredrag druga slika plaza notos?

Takodje ove godine bio na tasosu, i sigurno opet...
Da definitivno je greota biti na tasosu bez prevoznog sredstva, mada ja sam vidjao neke buseve sa tablama na njima ispisane plaze, tipa golden beach da idu iz centra Potosa, tako da verovatno imaju i taj prevoz da odes busom do te plaze i vratis se, mada ovako svojim prevozom krenes magistralom i gde ti se svidi tu stanes.
Odlicna jagnjetina u Teologosu, mestasce u brdima, ima par taverni mada mi smo uvek svracali u jednu te istu Latrou se zove. Sta cu kad mi tu uvek obezbede parking, a ko je bio u pomenutom mestu zna koliko znaci [emoji3]

0dcb4a2a3138e00bbdb99915dbdd541b.jpg
 
Poslednja izmena:
A jel postoji neko mesto gde može da se ode a da ti ne treba prevoz? Neverovatno ali gde god da sam planirao da idem bilo da je Lefkada,Krf ili šta već savetovali su mi obavezno kolima.A niko tu ne pita koliko para treba za tu zezanciju.Ja ako idem na Tasos kolima,koliko će meni para trebati? Pa ja sa tim troškom pre ću da odem na neko egzotično ostrvo nego da se cimam u Grčku.Na Lefkadu sam išao busom,i tamo sa za 70e imao svakodnevne izlete što brodom,što busom.Inače do godine razmisljam da idem na Tasos,a da li cu avionom ili busom to je pitanje.
Skiathos preko Mileta. Imaš obezbeđen bus do svake plaže na ostrvu, za 25e deset dana. Pokupite ispred vile i vozi do skoro svih plaža. Ja već treću godinu idem tamo i prezadovaljan sam. Plaže su prelepe, i sam grad je super za šetnju...

IMG_20160719_115027.jpgIMG_20160719_114027.jpgIMG_20160719_114741.jpg
 
Poslednja izmena:
A jel postoji neko mesto gde može da se ode a da ti ne treba prevoz? Neverovatno ali gde god da sam planirao da idem bilo da je Lefkada,Krf ili šta već savetovali su mi obavezno kolima.A niko tu ne pita koliko para treba za tu zezanciju.Ja ako idem na Tasos kolima,koliko će meni para trebati? Pa ja sa tim troškom pre ću da odem na neko egzotično ostrvo nego da se cimam u Grčku.Na Lefkadu sam išao busom,i tamo sa za 70e imao svakodnevne izlete što brodom,što busom.Inače do godine razmisljam da idem na Tasos,a da li cu avionom ili busom to je pitanje.
U principu za ostrva obavezan prevoz :)
Bilo je kod nas u grupi par ljudi koji su celo letovanje proveli na 2 plaže i opasno su se razočarali :)
Kakav avion ?
Tasos jedino ima solidan put koji ide oko ostrva i to je to ...

Vrhunska mapa za štampu ili telefon - http://i.imgbox.com/5v0Shypr.jpg

Kada sam išao pre par godina napravio sam vodič sa koordinatama plaža (sigurno ih ima preko 40) i poređao ih u zavisnosti od strane ostrva ... Samo to na telefon, navigacija neka (iGO/Sygic) i ne može letovanje loše da prođe :)

Evo ovde vodič kome treba:
https://goo.gl/FNIdqX

Fenomenalna grupa na fejsu za Tasos :
My Thassos : Мој Тасос

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skala Potamia je odlicna za odmor i spavanje. Nema buke i vasarista. Nocu tiho i prijatno prohladno. Od plaza, na mene je Notos ostavio najbolji utisak (uz mermernu naravno).

Odlicna je Notos plaza, stvarno ima neki sarm valjda sto je mala i malo ko se odvazi da se spusti dole.
Isao sam na nju 2007. natovaren kao magare decjim stvarima :)
 
Pa da, u suštini obavezan prevoz na bilo kom ostrvu.
Ja sam na Krfu uzeo na 4-5 dana motor, tj kvad.
U sezoni su cene za rent a car/motor baš velike, ali van sezone su duplo jeftinije.
Npr skuter je 20e dan krajem jula bio, moj drugar na istom mestu platio 80e za 8 dana u septembru.

Mesto u kom sam bio, Dasija, je golo g*vno realno, ali ima odličnu lokaciju gde god da se ide. Do glavnog grada Krfa 12km.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Skiathos bre ljudi, verujte mi na reč. Jeste malo cimanje dok se stigne, trajekt i malo duži put, ali vredi. Plus što ako Idete preko nekih naših agencija imate taj obezbeđen prevoz za 25e deset dana a odveze vas i doveze čovek ispred vile sa klimatizovanim busom. A bus vas vozi do skoro svih najlephiš plaža. Ostrvo je malo i brzo se stiže od jedne do druge plaže. Ja sam pešačio dosta puta i obilazio dve/tri plaže u istom danu koliko su blizu. Borova šuma je isto prelepa kao na Tasosu. Do nekih plaža se stiže i kroz šumu. A sam grad Skiathos je mnogo lepši od Limenasa...
 
Nazad
Vrh Dno