Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Isto se (i još mnogo, mnogo više) može reći i za Budvu. Zarekao sam se još pre deceniju, možda i više, posle nekoliko ne tako sjajnih iskustava, da ću u CG letovati jedino u varijanti sa neplaćenjem smeštaja, tj. u kući/stanu nekog rodjaka/prijatelja. I tako ove godine, pošto je ženina tetka kupila stan u prestonici CG turizma i ljubazno nam ponudila da letujemo tamo, rešimo da tako i uradimo. Ove godine i nikad više. Dakle tamo više ni džabe!
O plaži ne vredi trošiti reči, sve je načičkano peškirima, ležaljkama i suncobranima, plažom se do vode bukvalno skoro ne može proći, voda više siva nego morska plava. Sreća je što sam išao svojim kolima pa smo se kupali uglavnom na Pločama i Jazu, a išli smo i par puta brodom do Havaja. Parkiranje je noćna mora, ne samo zbog toga što nema parking mesta i što ih papreno naplaćuju, već i zbog toga što se bez pardona parkira po trotoarima, pa se sa dečijim kolicima jedva prolazi. Noćni život je posebna priča, ceo širi centar grada Budve je talac 3-4 noćna bara. Kad gostuju šabani iz granda, što je skoro svako veče, ozvučenje se otpanji tako da pola grada ne spava do 2, 3, pa i 4 sata ujutru. Razumem ja i mladost ludost, izlaske i sve, ali ono nije baš normalno, a pri tom smo oko 1km ili malo manje udaljeni vazdušnom linijom od dotičnih lokala. Mogu samo da zamišljam kako je tek onima u krugu od 200-300m, a pogotovo onima koji su dali 100k i više evra za apartmane blizu obale. Vašarski prizvuk je sveprisutan, gradilo se (i još uvek se gradi) i gde treba i gde ne treba, pa to doprinosi opštoj konfuziji i gužvi. Cene su, šta znam, recimo da su od malo jače nego što bi trebalo, pa do toga da su domaćini spremni da oderu i kožu sa ledja turistima za ne baš sjajnu uslugu. Dogodine Grčka, Sitonija recimo, da malo dodjem sebi od ovogodišnjeg letovanja, a CG opet za deceniju, možda.
 
Poslednja izmena:
Apartman sa polupansionom 11 nocenja za 3 odrasle osobe i dvoje dece gratis je bio ako se ne varam nesto preko 1700 evra. I to je bilo cak najjeftinija varijanta koju je zet gledao na internetu. Sve ostale su bile bar preko 2000 evra.)
Sestra i zet isto bili na Sitniji, kaže najlepša i najpopularnija plaža Kalamitsi, i apartman za 50EUR u špicu maltene na obali i sa pogledom, za šta ste vi plaćali 170?!

Sent from my x600
 
Poslednja izmena:
Sestra i zet isto bili na Sitniji, kaže najlepša i najpopularnija plaža Kalamitsi, i apartman za 50EUR u špicu maltene na obali i sa pogledom, za šta ste vi plaćali 170?!

Sent from my x600

1700 evra/3 odrasle osobe (2 deteta gratis od 9 i 10 godina) /11 nocenja=51.5 evra po danu za jednu osobu. Polupansion sa doruckom i vecerom. :) Inace sam zet rece da tesko moze da se nadju apartmani gde deca idu gratis uglavnom se vode kao odrasle osobe sem ako nemaju manje od 3 godine. Trazio je on jeftinije ali jednostavno nista jeftinije od ovog nije nasao.

@ironmanbg Jesu li tvoja sestra i zet placali zakup celog apartmana 50 evra ili po osobi? I da li je to bilo samo nocenje ili je bila ukljucena i hrana (doricak ili PP). Bas me interesuje koji je to apartman pa da kazem mom zetu ukoliko opet budu hteli da idu na Sitoniju.

@Zoza Ja sam 1998. bio u Budvi i to mi je poslednji put da sam bio u CG. Mene CG primorje nece vise videti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ove godine bio u Sloveniji, u Kopru. Obisli smo malo okolinu, utisci su jako pozitivni. Cene nisu toliko skupe oko hrane i pica, pa cak ni smestaj u hotelu nije preskup koliko se prica za Sloveniju.

@baha ako citas ovo, sorry sto se nisam javio, guzva mi je bila velika. :) Plus sto sam imao maler sa autom odmah pri ulasku u Hrvatsku pa sam izgubio ceo jedan dan od odmora.
 
1700 evra/3 odrasle osobe (2 deteta gratis od 9 i 10 godina) /11 nocenja=51.5 evra po danu za jednu osobu. Polupansion sa doruckom i vecerom. :) Inace sam zet rece da tesko moze da se nadju apartmani gde deca idu gratis uglavnom se vode kao odrasle osobe sem ako nemaju manje od 3 godine. Trazio je on jeftinije ali jednostavno nista jeftinije od ovog nije nasao.

@ironmanbg Jesu li tvoja sestra i zet placali zakup celog apartmana 50 evra ili po osobi? I da li je to bilo samo nocenje ili je bila ukljucena i hrana (doricak ili PP). Bas me interesuje koji je to apartman pa da kazem mom zetu ukoliko opet budu hteli da idu na Sitoniju.
Ceo apartman sa 3 kreveta, krastavac mogli su i mene da povedu da sam mogao da uzmem odmor, isto za 50, a ima i za 45 bez pogleda.
Hrana nije uključena.
Ne znam koji su apartmani, ima taverna ispod.
 
Isto se (i još mnogo, mnogo više) može reći i za Budvu. Zarekao sam se još pre deceniju, možda i više, posle nekoliko ne tako sjajnih iskustava, da ću u CG letovati jedino u varijanti sa neplaćenjem smeštaja, tj. u kući/stanu nekog rodjaka/prijatelja. I tako ove godine, pošto je ženina tetka kupila stan u prestonici CG turizma i ljubazno nam ponudila da letujemo tamo, rešimo da tako i uradimo. Ove godine i nikad više. Dakle tamo više ni džabe!
O plaži ne vredi trošiti reči, sve je načičkano peškirima, ležaljkama i suncobranima, plažom se do vode bukvalno skoro ne može proći, voda više siva nego morska plava. Sreća je što sam išao svojim kolima pa smo se kupali uglavnom na Pločama i Jazu, a išli smo i par puta brodom do Havaja. Parkiranje je noćna mora, ne samo zbog toga što nema parking mesta i što ih papreno naplaćuju, već i zbog toga što se bez pardona parkira po trotoarima, pa se sa dečijim kolicima jedva prolazi. Noćni život je posebna priča, ceo širi centar grada Budve je talac 3-4 noćna bara. Kad gostuju šabani iz granda, što je skoro svako veče, ozvučenje se otpanji tako da pola grada ne spava do 2, 3, pa i 4 sata ujutru. Razumem ja i mladost ludost, izlaske i sve, ali ono nije baš normalno, a pri tom smo oko 1km ili malo manje udaljeni vazdušnom linijom od dotičnih lokala. Mogu samo da zamišljam kako je tek onima u krugu od 200-300m, a pogotovo onima koji su dali 100k i više evra za apartmane blizu obale. Vašarski prizvuk je sveprisutan, gradilo se (i još uvek se gradi) i gde treba i gde ne treba, pa to doprinosi opštoj konfuziji i gužvi. Cene su, šta znam, recimo da su od malo jače nego što bi trebalo, pa do toga da su domaćini spremni da oderu i kožu sa ledja turistima za ne baš sjajnu uslugu. Dogodine Grčka, Sitonija recimo, da malo dodjem sebi od ovogodišnjeg letovanja, a CG opet za deceniju, možda.
U pravu si naravno za vecinu stvari dok neke preterujes malo...ja sam u krugu od 500m i muzika umre u 1, jedino se cuje cika i vriska po ulicama, i taksisti dzukele sto sviraju.
A sto se parkinga tice, pa kad bi malo manje ljudi dolazilo kolima lakse bi se disalo. Stvarno ko da je 90% ljudi kolima doslo i umiru u guzvi.
Ja dodjem avionom i vozim se skuterom, uzivanje totalno. Kola ne bi upalio da mi plate.

Na gradskim plazama - tj. sve dje rulja moze pjeske doci je uzas voda prljava.

Sent from my Z5
 
Noćas za Grčku... Izgleda da mi je pametnije da nosim gumene čizme nego šorc za kupanje.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Fina tema. Prošle godine Kuşadası. Kategorički odbijao da idem autobusom dok ne skupim za avion ali ortaci navalili... I bio je pun pogodak, uzevši u obzir sve što se dešava sada u Turskoj. Ne mogu jednu lošu stvar reći. Eto alkohol i cigarete malo skuplji, svakako meni nebitno, ne pijem ko smuk i ne pušim. Ovog leta mi propala kombinacija za Vodice, ali sad skoknem na 5 - 6 dana do Herceg Novog, ne mogu više zbog posla. Mrzim taj put do CG ali ajde... Gde su mladi tu je i šala... Je li neko bio skoro, šta da očekujem?
 
Baš toliko štrokavo? Opet, nije sezona...
 
Bio sam u Pefkohoriju od 08-18.08.2016.
Viva Travel.
Los Autobus,jako los smestaj.Neljubaznost od strane Grka.
Pefkohori - jedno veliko vasariste.Nikad vise tamo necu ici.
Do sada sam uglavnom isao na Krf.Zadovoljan sam bio.
Nei Pori - zadovoljan.
Paralia - Vasariste....za mladje osobe.

Ne razumem ljude koji se guze na tim prstenima.Egejsko more ne može nikako biti lepše od Jonskog.Jonsko more ima tu predivnu plavu boju a svako ko je bio na zapadnoj strani Lefkade nije mogao da ostane ravnodušan gledajući tu lepotu.Ja sam preko Balkan fun išao u sred jula i to za samo 160e 9 dana i bilo mi je prelepo.Na Egejsko nemam nameru da idem,a ono što sledeće planiram je Parga. U CG bio prošle godine i vala više nikad.Za one male prcolje od plaže ne hvala!
 
Poslednja izmena:
Lefkada je prelepa ali preskupa za naše prilike, ti si ubo premiju za 160€ :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Malo mesto, odlična plaža. Mir, tišina, nema guzve. Samo sa odmor. Vrahos.
 
Neko ovde preporucop sygic pa ga isprobao i ja, uglavnom, ako je neko jos zainteresovan, samp danas je full app na -50%
 
Lefkada je prelepa ali preskupa za naše prilike, ti si ubo premiju za 160€ :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pa kad bolje pogledaš i jesam,jedina zamerka je bila što smo pešačili 15-20min do centra Nidrija,inače sam tamo potrošio 300e,naravno uključujući i izlete jer je dosadno biti samo u jednom mestu.Kruzeri te voze za 15-20e,white party na brodu koji te vozi do udaljene plaže,Khatisma beach,Nicopolois beach bar u Prebezi je nešto prelepo sa bazenima,palmama,odbojkom nas plaži i ogromnom plažom sa ležaljkama koji se ne naplaćuju,Egremni beach ispod samih stena-prelepa divlja plaža.Vidim da su ovde neki papreno plaćali smeštaj,mi smo uhvatili last minute.Pazi ti koliko su hrvati skupi ko da zlatnu plažu imaju,pa za te pare pre bi otišao na Krit ili u Španiju.Naplaćivati noćenje 50e je preskupo!
 
Nema toga više. Možda to nešto autobusom preko agencije i ima, ali za jul - avgust dobar smeštaj za dvoje je 60-70 evra dnevno. Za gorivo i putarine 200 evra sve ukupno treba. Pa ti računaj... Ali vredi te pare.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Mesto Nidri ali nekih 20 min pešaka od centra od 8-19 jula za 160e za 2 osobe.Soba i terasa sa kupatilom,frižiderom,šporetom...
 
Poslednja izmena:
Moguce je preko balkan fun, g2travel, jungle tribe i tih agencija koje forsiraju leto za mlade. E sad, da li je sa taksama ili bez, ne znam ali mislim da je moguce
 
Ja sam išao u Nidri pre dve godine preko Argusa za slične pare, mislim da je bilo 180 evra, a možda čak i 160, put i smeštaj, 9 noćenja. Argus je jeftinija agencija. Kraj jula, početak avgusta. Bilo je ljudi koji su išli kolima, sa njima smo išli do plaža na zapadnoj strani. Fantazija.
 
Da napišem moje poslednje iskustvo:
Tanzania, Dar Es Salaam i Zanzibar.
Kao i na većini mojih putovanja, smeštaj sam našao preko airbnb-a, nešto manje od 20ak $ po osobi dnevno. Prvi dan i dolazak u Dar Es Salaam(glavni grad Tanzanije sa preko 7 miliona stanovnika) - smeštaj nije bio gde je trebalo da bude, prvi i poslednji put da sam uplatio smeštaj koji nije imao nijedan review. Bili smo smešteni nekih 40ak km od centra, nigde unaokolo marketa ni restorana pa sam morao neke lokalce koji inače pričaju samo svahili, da teram da me voze motorom kroz neku džunglu u sred noći da bi uzeo neku hranu u obližnjem selu. Hrana je posebna priča, došli smo tako do nekih baraka gde mi je čovek ponudio da biram pile, zaklao ga i ispekao ga odmah :D. Svežije nije moglo da bude :D. Druga dva dana smo išli na safari u nacionalni park Mikumi, otprilike 6, 7 sati vožnje od Dar Es Salaama. Uzeli neku dvodnevnu turu, po meni ništa posebno, i nije baš za mlade, čekanje životinja i vožnja ceo dan po parku ume baš da iscrpi. Ima mnogo stvari koje su se još dešavale pored, a što se tiče Zanzibara evo kratkog videa šta smo sve tamo videli :)
https://vimeo.com/178801535
 
idi bre :) ludilo, kul
 
Au, gde nađe tu destinaciju, nikad tamo ne bi otišao :)
Mada lepo izgleda, puste plaže i lepa voda. :) Civilizacije nema nešto mnogo?
Super ti je klip.
Plivanje sa delfinima, zavidim ti :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Lates:
napisi neke cene,sta,kako,kako ste dosli tamo,koliko vas izaslo... ovako ispade cisto reklamiranje...
 
Da napišem moje poslednje iskustvo:
Tanzania, Dar Es Salaam i Zanzibar.

Cool. Na takvim putovanjima se mogu naći naj naj lokacije, i najneverovatnija mesta na beli svet. Ali i mnooogoo ne baš privlačnih i prijatnih stvari. Treba se baš dobro pripremiti unapred. Sve u svemu, pomalo suviše avanturistički. Ali ja bih rado išao i na takva mesta, kada bi me žena pustila. :D
 
Uz more koje me ne privlači previše, samo zbog klinca, redovno u Lipiku(HR).



Jahanje konja i pecanje obavezno:

http://www.ergela-lipik.org/
 
Ovako, što se tiče cena, sve je poprilično jeftino, roštilj koji su nam spremali lokalci(jastog, tuna steak, hobotnica i king fish) je oko 5$ po osobi, a preždereš se bukvalno. Što se tiče celog aranžmana, imate preko agencija za oko 900€ sve, ja agencije ne praktikujem poslednjih 7-8 godina. Volim sve sam da organizujem za celo društvo, još nas uvek manje izađe. Avionske karte smo imali sa popustom jer znamo stjuardese iz Etihada, pa nas zo nikad ne izađe mnogo. Rent a car na Zanzibaru je oko 40$, trajekt od glavnog grada Tanzanije, Dar Es Salaama do Zanzibara je 35$. Smeštaj možete naći od 10$ pa naviše, ja sam uzeo za 20$ sa doručkom koji je bio bogat :). Pre Zanzibara sam bio sa devojkom na Sejšelima i tamo sam npr. Prošao još jeftinije, avionska karta sa popustom, povratna oko 280€, smeštaj 20$ dnevno, evo videa i sa te destinacije:
https://vimeo.com/147619281
 
Nazad
Vrh Dno