Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Krf, pre 5 dana stigao.
Super bilo!

Ko ide, obavezno neka uzme neko prevozno sredstvo tamo, i obiđe celo ostrvo!
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Suncev Breg, Bugarska

Ljudi, kome je do zabave i ludila po ceo dan i noc, ne postoji bolja destinacija za tu cenu. Sadrzaja na pretek, alkohola u hektolitrima svaki dan i svako vece.
Jedini minusi, Bugari su jako los narod i sto nema lepih nasih devojaka, ali nadje se nesto :D
Preporuka za sve kojo traze ovakav odmor.
 
Ja gledam krajem septembra u Hurgadu da idem...dobija se mnogo vise nego u Grckoj za manje kesha, a i svakako u Grckoj nema 7 dana avionom preko agencije, 10 mi vec ne odgovara.
Radije bih u Alanju, tamo je savrsena klima u tom periodu ali nece devojcica zbog trenutnog stanja...

Sent from my Z5
 
I mi razmisljali o Hurgadi, sto kazes, dobra je ponuda, ali takodje devojcica ima tremu a i skontali bismo da bi nas sa izletima ispalo duplo vise od Grcke... Nisam pametan..
 
Pa vidi, allinclusive u odlicnom hotelu kosta koliko nocenje sa doruckom u Grckoj, i ne treba ti apsolutno nista vise da placas osim izleta....a u Grckoj vam treba jos 40-50e dnevno minimum. Pa treba jos iznajmiti motor ili kola da se nesto obidje....

Ja od izleta idem samo na ronjenje

A u Turskoj u istom hotelu u kom sam bio 2013te sad je skoro 250e jeftiniji aranzman

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Pa vidi, allinclusive u odlicnom hotelu kosta koliko nocenje sa doruckom u Grckoj, i ne treba ti apsolutno nista vise da placas osim izleta....a u Grckoj vam treba jos 40-50e dnevno minimum. Pa treba jos iznajmiti motor ili kola da se nesto obidje....

Ja od izleta idem samo na ronjenje

A u Turskoj u istom hotelu u kom sam bio 2013te sad je skoro 250e jeftiniji aranzman

Sent from my Z5

Delimicno si u pravu, ali za izlete gresis jer kad sam vec u egiptu hteo bih da vidim piramide (150€/2 osobe), luxor (150€), ronjenje (200€).... Skupi se dovoljno za te izlete, dok npr. U grckoj nemas takvu ponudu toga, to je to sto sam gore rekao da bi egipat ispao dosta skuplji.. Sa druge strane, valjda je jasno zasto je egipat toliko jeftiniji, a to je i razumljivo....
 
Pa i Turska je jeftinija i meni licno bolja od Grcke, ko gospodin si u hotelu uzivanje skroz, dok U Gr ko u Cg. Plati ovo plati ono, rucak vecera plaza pice kafa itd itd....koje 50 ode 100 min. Ili da se ciganisem na fast food da bi prosao jeftinije, a u ukupnom zbiru opet nista nisam uradio

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Ma ako se ide sa porodicom, prava stvar je all inclusive. Bitno je samo da bude dobar hotel i da je taj all inclusive zaista pravi all inclusive, jer imaju fore u nekim hotelima sa 3 i 4 zvezdice da zakinu pa da nesto mora da se doplacuje. Tipa all inclusive, a imas spisak sta mozes, a sta ne mozes. Ja sam bio u Dana Beach hotelu, 5 zvezdica i stvarno je sve bilo besplatno. Izbrojao sam za rucak preko 100 vrsta jela zajedno sa salatama i desertima. Bio je i lik koji je pravio uzivo paste, izaberes sta hoces od sastojaka i koju vrstu testenine zelis i on pred tobom sve to pobaca u tiganj i spremi za 5min.

Za decu ima dosta sadrzaja, kao i za odrasle(teniski tereni, mini golf - toga se secam), a sto se tice izleta, ja sam isao par godina unazad i tad se moglo ici za Kairo, Luxor i ostalo. Sad vec ne znam kakva je situacija zbog trenutnog stanja u zemlji. Neko mi rece da nije bas naivno i da je bolje drzati se Hurghade i izleta u pustinju, brodom itd.
 
Mene bi trenutno bilo frka ići u severnu Afriku, pa čak i u Tursku. Doduše, meni je uvek neka frka putovati, a i nemam sreće. Hteo sam da idem u Siriju baš pre nego što su izbila sranja, ove godine sam mislio Tajland, tamo neke eksplozije, oće revolucija. Na kraju ću izgleda otići samo nedelju dana u Rim, da gledam Mikelanđela, qrac palac, ionako nemam ekipu za neki provod.
 
Idite u Tursku, dzabe je :p Nema veze sto vijaju jednog Hakana Sukura da ga nabiju na kolac zbog veleizdaje, sve je tamo u redu. Jeste li primetili kako svetski mediji vise ne javljaju o dogadjajima u Turskoj? To je zato jer je sve u najboljem redu...

E moji ludi Srbi, u pakao bi isli samo da je olinkluziv 10 evra po osobi...
 
Na kraju ću izgleda otići samo nedelju dana u Rim, da gledam Mikelanđela, qrac palac, ionako nemam ekipu za neki provod.

Znaci to je, sad zemljotresi, ipak si ti baxuz. Javi nam sledece godine gde hoces ici da znamo da ocekujemo njesra :d
 
U arapske zemlje ići danas je nesigurno.Uostalom setite se samo Tunisa prošle god dok sedite zavaljeni u ležaljci i odjednom dođe terorista i pokoka vas ko zečeve.Neka hvala,u Tursku i sl zemlje nikad,pre bih išao u Španiju,a inače ove godine bio na Lefkadi i bilo je predivno.Za izlete sam samo potrošio 70e.
 
Sunce ti, kakvi su to izleti za 150-200e u Turskoj?

U Grčkoj su izleti uglavnom 20-30e po osobi. Ja sam npr išao sa Krfa na Paxos i Antipaxos ostrva, koja su udaljena 3+ sata krstarenja, za 24e po osobi.

Ronjenje bilo 30e, dubina čini mi se 20-30m.. Žao mi što ne odoh nikad na to ronjenje, devojku ne privlači pa glupo da idem sam :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hebes devojku, idi sam :d
Nesto najlepse sto sam doziveo, posle toga napravio dozvole....
Elem, al voleo bih da cujem gde si nasao tako jeftino? I ne sme pocetnik ici na tu dubinu, bez dozvola smeju da te spuste na manje od 10m, al prvi put, novi svet, pa ti deluje da je mnogo vise.
Jos jednom, cim ti se ukaze prilika, idi.
 
Skijanje u Dubaiu na +40 ? E, sad sam sve cuo :)

Evo kako izgleda klizanje na +45 (pod klimom) u TC Villagio u Dohi



Inače, ko namerava da se "odmara" u arapskim bogatim državama (nisam bio u Egiptu i Tunisu pa ne znam za ove suromašnije) tipa UAE, Katar, Bahrein, Kuvajt neka se spremi na pevanje hodža sa džamija kojih ima na svakih 500 metara i sve su snabdevene vrhunskim ozvučenjem tako hodže pevaju 5 puta dnevno a pojačala su na max, prvi termin je u pola 4 ujutro. Jedino petkom ne pevaju na noć prvi "termin" je oko podneva. Btw, petak je njima kao nama nedelja.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za one sto planiraju da idu u Tursku na odmor, ja bas nisam toliko hrabar a i nisam covek od rizika :)
Ajde samo da provucem nesto sto nema bas veze sa samom temom, ali posto sam i sam autor iste , bice mi oprosteno :p
Zagrejao sam se za kupovinu nekretnine u Grckoj (Halkidiki), nesto od prstenova ... Kasandra ili Sitonija totalno mi je nebitno, ono sto zelim da cujem je neka vasa preporuka za neko mesto. U kom mestu vam se najvise dopalo, sta vam se svidelo tamo,prodavnice, more, ljudi, da li ima ili nema nas Balkanaca, svasta nesto zanimljivo sto ste primetili dobrodoslo je da napisete :)
Provodio bih tamo ~3-4 nedelje tokom godine (uglavnom pred sezonu ili nakon sezone Maj ili Septembar), za ostale mesece bi video da nadjem nekog agenta za izdavanje tog stana tokom ta 3 meseca kad je udarna sezona.
Ima li neko da je prosao tu celu proceduru da da bilo kakav savet? Takse, porezi, dazbine ... bilo kakva iskustva su dobrodola !

.... Mislim da cu ipak morati da otvorim novu temu za ovo :)
 
Odlazak sada u Tursku nije hrabrost nego alavost. Velika razlika.
 
Oko mene dosta ljudi bilo u Turskoj ljetos, konkretno oko Antalije i kazu mirno ko da si u drugoj zemlji.
Sad u septembru van spica je jos manji rizik(od terorista)

Inace bio sam za novu u Istambul sa devojcicom, air srbija karta ko do Tivta, svi su mi govorili da nije momenat medjutim analizirao sam dobro i odigrao x-1[emoji1] - znao sam da su sluzbe na nogama i da se nista nece desiti kad svi ocekuju nego prvom prilikom posle. Bio sam u pravu, 5 dana nakon povratka onaj ulete sa bombom u grupu turista kod aja sofije.

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Hebes devojku, idi sam :d
Nesto najlepse sto sam doziveo, posle toga napravio dozvole....
Elem, al voleo bih da cujem gde si nasao tako jeftino? I ne sme pocetnik ici na tu dubinu, bez dozvola smeju da te spuste na manje od 10m, al prvi put, novi svet, pa ti deluje da je mnogo vise.
Jos jednom, cim ti se ukaze prilika, idi.
Ne moraš ništa specijalno da tražiš, imaš u Grčkoj to na svakom ćošku, te agencije, preko kojih se ide na te izlete.
Anyway, što se ronjenja tiče, mislim da je pisalo da imaš kao neki kurs, tipa sat-dva, pa nakon toga roniš. Tako neka priča.
Inače obožavam da ronim, od 2-3 razreda osnovne škole sam više ispod nego iznad vode kad sam na moru. Svašta sam iz vode vadio, od ježeva do meduza, kraba i ostalih stvorenja. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Krk - Baska i celo ostrvo:

Ako nekog smatrate alavim sto ide u Tursku,taj je amater u odnosu na "domacine" na Krku a i sire,pogotovo vole ne snalazljive i strance.

Sve je jasno kada je bukvalno celo ostrvo pretvoreno u apartmane,80% su sa 3 zvezdice,cak i rasklimane supe se izdaju kao apartmani sa 3 zvezdice,treba paziti pri rezervaciji... hrvati se utripovali da su 3 klase iznad Majorke... doduse,to je rezultat ponude-potraznje...

Imao sam srece (sto sam kasnije skontao) da sam slucajno preko neta preko nekog levog sajta naleteo na nekog ko izdaje apartmane,ispostavilo se da je gospodja na mestu,starosedeoc (bitna stavka) i vrlo korektna ,cista i pedantna.
Uopste izbegavati tripadvisor,booking i sl za Hrvatsku,najbolje se lokalno raspitati za restorane a uopste hrvatske apartmane traziti preko http://www.hrvatskaapartmani.hr/ ili www.apartmanija.hr ,ta dva sajta su se pokazali najrealnijim + direkt stupate u kontakt sa vlasnicima te vidite sa kim imate posla...

Dobio sam apartman-stan za 2+1 osobu od 40 kvm,bili samo supruga i ja,250m od plaze,balkon,wifi,TV,klima + parking mesto za auto,bitna stavka na Krku.Dobio kljuceve i ni pogledala nas nije dok nismo odlazili (naravno,cista posteljina i peskiri se podrazumevaju),osim kad je dosla da diskretno pogleda-zalije predivno cvece oko kuce pa na kraju smo satima pricali...
Nocenje bez icega 50e i ispostavilo se da je medju najjeftinijima i najboljima.
U jeku sezone bez rezervacije je skoro nemuce dobiti smestaj,Krk je krcat italijanima,madjarima,cesima,poljacima,austrijancima i malo manje nemcima...
Posto je gospodja vec imala rezervaciju posle nas a mislili smo ostati jos par dana,bili na par mesta da se raspitamo,3x losiji apartmani a traze za samo nocenje 120e... kada provale da savrseno pricas jezik cena pada na 50e sto je opet previse za uzasne apartmane a stoji da su sa 3 zvezdice + su na par km od plaze...
Hoteli-samo 200e (soba za 2 osobe) nocenje sa doruckom...

Baska kao mesto je prelepo,pogotovo plaza od 2 km,koja je krcata jer je idealna za porodice sa plazom od sitnog sljunka i plicakom koji ide duboko u more a tu je cist pesak tj idealno za decu,oko 11h vec teze nalazis mesto da stavis peskir...Moguce iznajmljivanje lezaljki,uzmes 2 lezaljke sa suncobranom,cena 20-25e za dan.
Prepuna restorana,cene slicne,npr oko 10-15e porcija cevapa,becka sa prilozima i sl,kola oko 2e,pivo oko 3e... inace cela plaza pokrivena free wifi netom...
Najvise mi se svidelo sto drze do cistoce,plaza je savrseno cista kao i more.
Iako je Baska kao mesto mala,tehnicki je to mala varosica,surpuga i ja smo svaki dan minimum 5 km pesacili i opet nismo sve obisli...

Posto je Baska u uvali izmedju dve planinice,idealna je za sportske setace-penjace,bicikliste,quadove,motore,prepuna rusevina iz rimskog doba,sve sto se moze zamisliti od turistickih atrakcija se moze naci na Krku,90% u Baski ali su cene paprene,stim da je Baska najjeftinija od svih mesta na Krku.
Npr jet ski-pola sata=90e. Extreme jet ski (ogromni jetski za 12 osoba od 500 konja) -12 min=22e. Brodovi exploreri (eskurzije)-od 9 do 18h imas obilazak okolnih ostrva (tu je i Goli otok) i plaza (npr Rab) sa svedskim stolom - 50e. Iznajmljivanje camca na dan (onaj plastikaner sa Tomos 4-kom) 150e na dan sa napomenom da ti kupujes gorivo itd... ako uporedimo sa Turskom i Grckom,mislim da deru... kvalitet usluge nije na nivou cena...

E sad,posto je glavna plaza krcata,Baska ima preko 30 okolnih plaza-plazica do kojih vecinom mozes samo camcem doci i vecine su divlje,zato su tu taxi-camci,15e odlazak-dolazak po osobi na jednu plazu. Bili smo na Vela luka plazi u malom zalivu,jedina plaza sa restoranom,jako malo ljudi,restoran bas jeftin-domacinski,tu je bilo pravo uzivanje za mene,posto supruzi ne smeta guzva... inace camcem treba oko 12-tak minuta,peske oko 2,5 sata...
Baska je podlozna zbog lokacije cestim burama, i nas je zahvatila bura,3 dana bas jak vetar i oluje preko noci.Lokalci kazu da je to normalno...

Obavezno ici autom,obidjes celo ostrvo i vredi videti,prelepo je npr grad Krk,Njivice,Vrbnik itd...naravno tu je na sat voznje i Rijeka-Opatija ili dole prema Crkvenici ili trajektom do Losinja itd..
Putevi su jako dobri,vecina je obnovljena,pogotovo nov auto put pored mora na kopnu tako da treba osveziti navigacije sa najnovijim mapama,moja iz 2013 se pogubila totalno oko Rijeke,mada je sve lepo oznaceno,ne mozes se izgubiti...

Inace je Krk prepun mesta predvidjenih za kamp vozila i prikolice,kao i parkiralistima za camce,znaci sta god da dovuces nije problem... tu se vidi da imaju velika iskustva po tom pitanju...

Pros:
-idealno za porodice sa decom
-ok cene restorana kao i ponuda i usluga
-velika ponuda turistickih atrakcija
-obilje prirodnih i istorijskih zanimljivosti i lokacija
-visok nivo cistoce mesta,plaza i mora
-obilje prelepih i mirnih okolnih plaza
-odlicni putevi (u odnosu na ranije)

Cons:
-nenormalna posecenost,kapacitet mesta i glavne plaze je uveliko prekoracen
-odnos cena-kvalitet apartmana i usluga - ide se na kvantitet a ne na kvalitet
-previsoke cene turistickih atrakcija
-ogranicen broj parking mesta u Baskoj,ako ste odseli podalje od plaze,to prestavlja velik problem
-Baska je podlozna cestim burama,treba uzeti u obzir jak vetar
-za taj novac bolje uzeti u razmatranje Grcku,Tursku,Siciliju ili neke luksuznije lokacije
 
Poslednja izmena:
Alicante, Costa Blanca, Spanija. Bio 4 nedelje. Vratio se prije 20 dana. Rado bih ostao tamo. :D
 
^Hvala na izvestaju. Tristinika je jedna od mojih omiljenih plaza na Sitoniji. Velika, prostrana, slabo posecena, idealna za pravi odmor. Pre 5-6 godina smo razmatrali Despotiko kao jednu od opcija, ali smo odustali zbog negativnih komentara na internetu - uglavnom su se odnosili na neljubaznost. Nadam se da vi niste imali takva iskustva.
Inace, Tristinika me podseca na plazu Potistika na istocnoj strani Piliona, prava stvar za onog ko voli takav tip odmora, u tisini, bez guzve, samo covek i more...

Pozdrav
 
Zubo,koliko te izaslo nocenje ili bolje komplet smestaj?
 
^Hvala na izvestaju. Tristinika je jedna od mojih omiljenih plaza na Sitoniji. Velika, prostrana, slabo posecena, idealna za pravi odmor. Pre 5-6 godina smo razmatrali Despotiko kao jednu od opcija, ali smo odustali zbog negativnih komentara na internetu - uglavnom su se odnosili na neljubaznost. Nadam se da vi niste imali takva iskustva.
Inace, Tristinika me podseca na plazu Potistika na istocnoj strani Piliona, prava stvar za onog ko voli takav tip odmora, u tisini, bez guzve, samo covek i more...

Pozdrav

Iskreno ja nisam primetio da su bili neljubazni. Da da u pravu si za plazu samo je falio Nikola Kojo kao u filmu Mi nismo andjeli. Cak je moja sestra i sestra od tetke (bili smo ko copor) prolazeci pored nekih mladica koji su zaboli gusarsku zastavu pored satora na plazi osetila prepoznatljiv miris...ako znas na sta mislim. :D

Zubo,koliko te izaslo nocenje ili bolje komplet smestaj?


Nisam placao ja vec sestra i zet preko Travelland-a. Apartman sa polupansionom 11 nocenja za 3 odrasle osobe i dvoje dece gratis je bio ako se ne varam nesto preko 1700 evra. I to je bilo cak najjeftinija varijanta koju je zet gledao na internetu. Sve ostale su bile bar preko 2000 evra. S'tim da sam ja sestri dao 500 evra jer sam bio jedan dan manje. Razlog je sto su oni sa decom isli kolima a posto je samo Sabra Travel imala transfer do Neos Marmarasa sto je bilo najblize Despotiku i to po principu smene od 10 dana (povratna karta 60 evra) sa njima sam dosao i vratio se u BG. Zaboravio sam da napisem u onom opisu da me je letovanje ukupno izaslo oko 760 evra (smestaj+povratna karta+vanpansionska potrosnja+makedonski free shop :D)
 
Poslednja izmena:
To je upravo zasto ne bih isao u septembru u Grcku - za mjesec dana u Budvi ode dosta para i posle treba da me grci deru, ne hvala, radije cu u Tursku ili Egipat za 500e sa sve avionom[emoji2]

Sent from my Z5
 
Bio sam u Pefkohoriju od 08-18.08.2016.
Viva Travel.
Los Autobus,jako los smestaj.Neljubaznost od strane Grka.
Pefkohori - jedno veliko vasariste.Nikad vise tamo necu ici.
Do sada sam uglavnom isao na Krf.Zadovoljan sam bio.
Nei Pori - zadovoljan.
Paralia - Vasariste....za mladje osobe.
 
Seljana za izbegavanje, koliko para toliko muzike...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno