Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Jel ima nekog ko pod "odmor" misli, luda zabava, zurke, zenske, alkohol, lake droge ?
Ja ne mogu da uzimam 10 dana odmor, odem i vratim se, pa se celo leto kuvam i ne mrdam nigde. Rasporedim 20 dana odmora na 3x7 dana i obidjem vise mesta. Prosle godine sam obilazio festivale, nas Exit, madjarski Sziget i najbolji festival ikada po meni, Colours of Ostrava u Ceskoj. Sam ambijent, napustenog industrijskog postrojenja je fenomenalan, a tek muzika i kolicina zabave, je neverovatna.
Ove godine idemo 10 dana Suncev Breg, Bugarska i 10 dana Pag, Hrvatska. Jel bio neko na ovim destinacijama ? Kakav je provod ? Ne zanima me voda, plaza i ostalo.. ali zanimaju me barovi na plazama, najbolja mesta za izlaske i to..
 
Такав одмор имају обично људи који немају породице.
Од виђенијих форумаша за које знам да имају децу, упознао сам само Пецу, и нешто ми се његов профил не уклапа у ово што си навео. А верујем да исто важи и за остале који имају децу.
Док си млад и луд може све, после одмор буде нешто друго.
 
Da,ovo njegovo mi dodje kao umor a ne odmor :)
Zamisli posle pijancenja,zurki i svega ostalog dodjem kuci i odmah na posao,mislim da bih zavrsio u bolnici :)

Sent from my Nexus 5X
 
Ја сваких пар месеци дођем у Бг на ,,одмор" - свуда пођи, кући дођи. За тих 7 дана ја морам да видим моје, девојку, друштво, увек имам неке обавезе на факултету, старом послу, у суду, код преводиоца... Вратим се сваки пут упорнији него што сам дошао.
 
Kad si mlad ides na more, kad dobijes decu, onda ih vodis na more :)
Ne znam... meni treba da izblejim 10-ak dana (ili vise po mogucstvu) da provedem na moru. Prvih par dana, smo u mestu gde smo smesteni, a posle malo lutamo i trazimo zanimljive plaze. Kampujemo bas iz razloga da sto vise pobegnemo od zidova i asfalta.
 
Ko voli kilometarske peščane plaže bez ljudi, može da ode u Dubai. Već u aprilu plaže su poluprazne, tokom jula i avgusta verovatno nema ni bakterija. ;) Ali je prelepo. Povratne avionske karte obično su oko 280 evra po osobi (sve uključeno), mada ih je bilo i za 230, a i hotelski smeštaj često može da se nađe jako povoljno (tipa, od 40-50 evra dnevno za 4*). Scene pustih, kilometarskih peščanih plaža (prostiru se praktično celom širinom Dubai emirata) možete da vidite ovde i ovde. Plaže su obično popularne rano ujutru i kasnije popodne (posle 22 č obično je zabranjeno kupanje). Javni prevoz funkcioniše besprekorno, autobuska stajališta su sva klimatizovana (kao i bilo kakav zatvoreni prostor, uključujući neke pešačke pasarele), bezbednost je apsolutna, atmosfera veoma opuštena i prijatna. Cene hrane u prodavnicama kao kod nas, a klopa u libanskim restoranima odlična, ukusna i sasvim prihvatljivih cena (mada je manje prihvatljivo otkako je evro pao u odnosu na dolar). Sa plaže možete direktno na skijanje, u akva-park ili na vožnju u džipovima na pesku. Uz malo žongliranja, može da se prođe osetno jeftinije od zvaničnih cena, zahvaljujući kuponima. Kome nije bitna cena, postoji i skakanje iz aviona iznad grada, let balonom ili helikopterom. Imali su dva ogromna akvarijuma u kojima može da se pliva sa raznim ribama i ribetinama (nije jeftino). Više ogromnih tržnih centara, možda se zateknu i dobri popusti. Mesto za parkiranje (ako iznajmite auto) postoji apsolutno svuda. Recimo, Dubai Mall je imao 14.000 parking mesta pre proširenja. Imaju ogroman broj kafića, restorana i klubova. Alkohol i duvan su bezmalo svuda zabranjeni, tako da možete zaista da uživate. Let traje 5-5,5 sati. Kao da krenete vozom od Beograda do Subotice. To je za one koji vole peščane plaže. Ko nije nikada bio, moram da kažem da su predivne samo na posterima. Pesak je vreliji od bilo kog betona, a kada se jednom zelepi za telo, danima ne može da se spere. Po pravilu, takve plaže u more ulaze lagano, pa se treba gegati kroz plićak bar 50 metara da bi se zaplivalo. U tom plićaku pesak se obično lako i podigne sa dna i zamuti vodu.
Imas li da preporucis konkretno aranzmane preko nekih agancija? Ja sam odusevljen Dubaiem, vec sigurno 5 godina unazad planiram da odem i ubedjujem sebe da ga posetim, ali najvise me koci sam njihov narod, druga vera, zna se sta se poslednjih godina desava na Bliskom Istoku, a nikad nisam bio u prilici da dobijem nesto konkretno povodom tog pitanja pa da napokon i ja odem za Dubai
 
Кочи те народ? Тамо од домаћих можеш видети само најбогатији слој људи, и то у шопинг моловима са кесама од злата.

Видети обичан свет тамо је реално колико и Београд на води.

Ако хоћеш да упознаш обичан народ, онда идеш у Бахреин. Ја сам много тога научио живећи с тим људима, и они су све само не дивљаци и терористи. Био сам тамо шест месеци после Арапског пролећа.
 
Imas li da preporucis konkretno aranzmane preko nekih agancija? Ja sam odusevljen Dubaiem, vec sigurno 5 godina unazad planiram da odem i ubedjujem sebe da ga posetim, ali najvise me koci sam njihov narod, druga vera, zna se sta se poslednjih godina desava na Bliskom Istoku, a nikad nisam bio u prilici da dobijem nesto konkretno povodom tog pitanja pa da napokon i ja odem za Dubai

Što reče ceftriaxone, tamo domaćih slabo ima. Mislim da čine oko 12 % stanovništva. Najviše je jeftine i tragično eksploatisane radne snage, Indijaca, Pakistanaca i Filipinaca. Njih ćeš videti samo kao taksiste (Indijci) i radnike na težim i slabo plaćenim poslovima. Recimo, građevina, neki fast food objekti, čistači i tome slično. Ja sam preko beogradske agencije LetiVreme ;) kupio samo kartu, ali stalno me spemuju raznim akcijama, sa ili bez hotelskog smeštaja. Bila je i akcija da dete putuje besplatno sa roditeljima, tako nešto.

Za veru ne znam. Ima džamija kao i kod nas crkava, samo je tamo sve čisto. Dubai emirat (=grad) nije... pa, skoro da nije religiozan. Sva pravila su tamo veoma fleksibilna, pogotovo kada su u pitanju turisti sa Zapada. Samo ne smeš da zalutaš u Šaržu. ;) Inače, grad uopšte nije sav u soliterima, kako deluje sa postera. Jako je zanimljiv i stari deo, oko tzv. Krika (Creek), odnosno morskog useka iz kog se grad razvio (pre 10 godina ;)). Potpuno drugačije. Možeš sve da vidiš u mojim filmovima.

Ne znam šta te konkretno zanima. Ukratko, cene hrane u prodavnicama uglavnom kao kod nas, kao i u nekim fast food restoranima. U nekim drugim, daleko više. Gomila sadržaja je jezivo skupa ako ne nađeš kupone za popust. A opet, ulazak u muzeje, koji su fantastično napravljeni, potpuna je bagatela. Ipak, ono što je meni prvo upalo u oči i ostalo u sećanju jeste osećaj potpune bezbrižnosti i opuštenosti (osim kada si u saobraćaju ). Kriminala kao da uopšte nema. Sve funkcioniše, počev od potpuno automatizovanog nadzemnog metroa. Svi nekako normalni, čak i kada je gužva. Mislim da se nije desilo da me neko mune laktom ili ramenom. Uopšte, odnos prema ljudima je impresivan, kao i generalno ponašanje. Valjda zato što su (uglavnom) zabranjeni alkohol i duvan. Nema ni potrebe razmišljati o pravilima, dovoljno je da se ponašaš normalno. Čak je, recimo, poptuno dozvoljeno u parkovima gaziti po travi. :) Prave ljudi piknike, igraju se deca loptom, itd. Tek ponegde piše da nije dozvoljeno. Za decu isto milion stvari. Tržni centri su nezamislivih dimenzija. Parking u Mall of Emirates (skijalište) samo što nema semafore u garaži. To su čitave ulice i potrebno je vreme da se izađe. Dubai Mall ima svoj sopstveni taksi. Ne, ne na parkingu ili spolja. Unutra. Da, da, unutar samog tržnog centra imaš taksi, da te odvede do neke radnje. Ne znam pošto je ni da li ima lift za sebe, ali brzo shvatiš da to nije ludilo, nego skoro pa potreba. Ludilo je kad vidiš sprat na kom su svi najpoznatiji kreatori (Armani i kompanija), ali samo radnje za dečiju garderobu. U Atlantisu (odnosno njihovom akvarijumu) bio je "bankomat" za zlatne poluge. ;) I sve je tamo ogromno, uključujući i knjižare ili radnje sa igračkama. U kojima neke "igračke" koštaju i hiljade evra. Gradski prevoz je praktično jeftiniji nego u Beogradu, a ako kupiš posebnu karticu, kad ti evidentiraju da si u toku dana platio već više od cene dnevne karte, dalje se tog dana voziš besplatno. Ej bre.

Ipak, od svega se prvo vidi da je sve normalno, uredno i uređeno, a ne da (neki) plivaju u parama. Malo tužno deluje rastinje kad vidiš creva za navodnjavanje, kao da su iskočile vene, ali i to je neverovatno za mesto koje je suštinski samo pustinja. Elem, impresivno mesto na svoj način, drago mi je da sam bio i rado bih otišao opet, ali pravo uživanje je za one sa više para.

Ko više voli fotke od filmova:
https://goo.gl/photos/jGtbhmRsAhVThtbv8

P.S. FlyDubai je niskobudžetna kompanija, pa Srbi sleću na Terminal 2 aerodroma koji je isključivo za pomenutu jeftinu radnu snagu. Do/od aviona smo išli autobusom, na +50. A pored pasoške kontrole i preuzimanja prtljaga/carine, ta zgrada nema paktično ništa više. Nema ni vezu sa metroom, ni sa ostalim terminalima (one prelepe futurističke zgrade). Osuđen si ili na pešačenje do autobusa, ili na taksi koji na aerodromu naplaćuje dodatnih ~5 evra za start. I dalje jeftinije nego let nekom visokobudžetnom kompanijom.
 
i 10 dana Pag, Hrvatska. Jel bio neko na ovim destinacijama ? Kakav je provod ? Ne zanima me voda, plaza i ostalo..

Nisam bio, ali po svemu što sam slušao i čitao, to je baš mesto koje tražiš. Plaža Zrće. Mada je bilo pokušaja da tvoje viđenje provoda malo promene, pa proveri pre odlaska.
 
Što reče ceftriaxone, tamo domaćih slabo ima. Mislim da čine oko 12 % stanovništva. Najviše je jeftine i tragično eksploatisane radne snage, Indijaca, Pakistanaca i Filipinaca. Njih ćeš videti samo kao taksiste (Indijci) i radnike na težim i slabo plaćenim poslovima. Recimo, građevina, neki fast food objekti, čistači i tome slično. Ja sam preko beogradske agencije LetiVreme ;) kupio samo kartu, ali stalno me spemuju raznim akcijama, sa ili bez hotelskog smeštaja. Bila je i akcija da dete putuje besplatno sa roditeljima, tako nešto.

Za veru ne znam. Ima džamija kao i kod nas crkava, samo je tamo sve čisto. Dubai emirat (=grad) nije... pa, skoro da nije religiozan. Sva pravila su tamo veoma fleksibilna, pogotovo kada su u pitanju turisti sa Zapada. Samo ne smeš da zalutaš u Šaržu. ;) Inače, grad uopšte nije sav u soliterima, kako deluje sa postera. Jako je zanimljiv i stari deo, oko tzv. Krika (Creek), odnosno morskog useka iz kog se grad razvio (pre 10 godina ;)). Potpuno drugačije. Možeš sve da vidiš u mojim filmovima.

Ne znam šta te konkretno zanima. Ukratko, cene hrane u prodavnicama uglavnom kao kod nas, kao i u nekim fast food restoranima. U nekim drugim, daleko više. Gomila sadržaja je jezivo skupa ako ne nađeš kupone za popust. A opet, ulazak u muzeje, koji su fantastično napravljeni, potpuna je bagatela. Ipak, ono što je meni prvo upalo u oči i ostalo u sećanju jeste osećaj potpune bezbrižnosti i opuštenosti (osim kada si u saobraćaju ). Kriminala kao da uopšte nema. Sve funkcioniše, počev od potpuno automatizovanog nadzemnog metroa. Svi nekako normalni, čak i kada je gužva. Mislim da se nije desilo da me neko mune laktom ili ramenom. Uopšte, odnos prema ljudima je impresivan, kao i generalno ponašanje. Valjda zato što su (uglavnom) zabranjeni alkohol i duvan. Nema ni potrebe razmišljati o pravilima, dovoljno je da se ponašaš normalno. Čak je, recimo, poptuno dozvoljeno u parkovima gaziti po travi. :) Prave ljudi piknike, igraju se deca loptom, itd. Tek ponegde piše da nije dozvoljeno. Za decu isto milion stvari. Tržni centri su nezamislivih dimenzija. Parking u Mall of Emirates (skijalište) samo što nema semafore u garaži. To su čitave ulice i potrebno je vreme da se izađe. Dubai Mall ima svoj sopstveni taksi. Ne, ne na parkingu ili spolja. Unutra. Da, da, unutar samog tržnog centra imaš taksi, da te odvede do neke radnje. Ne znam pošto je ni da li ima lift za sebe, ali brzo shvatiš da to nije ludilo, nego skoro pa potreba. Ludilo je kad vidiš sprat na kom su svi najpoznatiji kreatori (Armani i kompanija), ali samo radnje za dečiju garderobu. U Atlantisu (odnosno njihovom akvarijumu) bio je "bankomat" za zlatne poluge. ;) I sve je tamo ogromno, uključujući i knjižare ili radnje sa igračkama. U kojima neke "igračke" koštaju i hiljade evra. Gradski prevoz je praktično jeftiniji nego u Beogradu, a ako kupiš posebnu karticu, kad ti evidentiraju da si u toku dana platio već više od cene dnevne karte, dalje se tog dana voziš besplatno. Ej bre.

Ipak, od svega se prvo vidi da je sve normalno, uredno i uređeno, a ne da (neki) plivaju u parama. Malo tužno deluje rastinje kad vidiš creva za navodnjavanje, kao da su iskočile vene, ali i to je neverovatno za mesto koje je suštinski samo pustinja. Elem, impresivno mesto na svoj način, drago mi je da sam bio i rado bih otišao opet, ali pravo uživanje je za one sa više para.

Ko više voli fotke od filmova:
https://goo.gl/photos/jGtbhmRsAhVThtbv8

P.S. FlyDubai je niskobudžetna kompanija, pa Srbi sleću na Terminal 2 aerodroma koji je isključivo za pomenutu jeftinu radnu snagu. Do/od aviona smo išli autobusom, na +50. A pored pasoške kontrole i preuzimanja prtljaga/carine, ta zgrada nema paktično ništa više. Nema ni vezu sa metroom, ni sa ostalim terminalima (one prelepe futurističke zgrade). Osuđen si ili na pešačenje do autobusa, ili na taksi koji na aerodromu naplaćuje dodatnih ~5 evra za start. I dalje jeftinije nego let nekom visokobudžetnom kompanijom.

Ne znam sta da ti kazem, osim hvala na tako iscrpnom odgovoru. :)
 
Е да, ако се будеш возио метроом, пази да не уђеш у вагон за жене и децу. Ја сам једно јутро каснио и улетео сам у воз не гледајући где улазим. Воз креће, а сви буље у мене. Док сам дошао себи скапирам да су око мене искључиво жене са децом.

Још једна ствар, забрањено је јести илити у метроу. Исто важи и за жваке!

Посебан доживљај: скијање у тржном центру :) беше 40ак еврића 2 сата. С тим што ти не дају капу и рукавице. Отпадоше ми прсти.
 
Nisam bio, ali po svemu što sam slušao i čitao, to je baš mesto koje tražiš. Plaža Zrće. Mada je bilo pokušaja da tvoje viđenje provoda malo promene, pa proveri pre odlaska.

Pa bas zato sam i odabrao ove dve destinacije.. koliko sam istrazivao, to su mozda dve najbolje letnje destinacije, za provod mislim.
A kako to mislis da promene ?
 
Е да, ако се будеш возио метроом, пази да не уђеш у вагон за жене и децу. Ја сам једно јутро каснио и улетео сам у воз не гледајући где улазим. Воз креће, а сви буље у мене. Док сам дошао себи скапирам да су око мене искључиво жене са децом.

Још једна ствар, забрањено је јести илити у метроу. Исто важи и за жваке!

Посебан доживљај: скијање у тржном центру :) беше 40ак еврића 2 сата. С тим што ти не дају капу и рукавице. Отпадоше ми прсти.

Skijanje u Dubaiu na +40 ? E, sad sam sve cuo :)
 
Da da ima pored plaze veliki centar za skijanje.

To je Mall of Emirates i uopšte nije pored plaže. :) Mislim da je najbliža javna plaža Jumeirah Beach pored Burdž al Araba (to je onaj čuveni hotel, najviša zgrada je Burdž Kalifa), a Google kaže oko 3,5 km. Skijalište je impresivno, a postoji i mini bob-staza za klince, uz još nekoliko mesta za njih, a tu je i žica "zip-line" za koju mislim da rekoše da je najbrža takva na svetu. U jednom delu, na dnu skijaške staze (baš gde je taj bob) skijalište je od tržnog centra odvojeno samo ogromnom staklenom površinom. Jedni u šorcevima, drugi sa kapama i rukavicama. Ali da, zaboravih to za metro i vagone, valjda zato što ja nisam žurio. :) Ali je doživljaj videti tu čistoću i uređenost, dizajn da ne spominjem. I onda uđeš u voz i odeš skroz napred (kad nije rezervisano za žene i decu) kad tamo nema ničega, samo prozor, nigde nikakvog vozača. Inače je metro najbolji način da se obiđe i izvidi dobar deo grada, jer je velikom većinom iznad zemlje. Ne mislim da nije ukopan, nego je bukvalno IZNAD, na stubovima. Vidi se na slikama. U stanicama ne postoji opasnost da se padne na šine, jer postoji stakleni "paravan" celom dužinom. Kada voz stane, automatski se otvore vrata. Naravno, kompletan metro (stanice i vozovi) je klimatizovan, kao i bilo koji zatvoreni prostor. Priča ide dotle da su do tržnog centra Dubai Mall, od obližnje metro stanice, napravili klimatizovani tunel (nadzemni) dužine oko 800 metara, tako da se do tržnog centra stigne bez izlaska na sunce. Tržni centar je odmah pored Burdž Kalife (praktično predstavljaju celinu), a ispred njih veštačko jezero kojim dominira čuvena fontana: https://www.youtube.com/watch?v=NJN74IAzah0 (noćna predstava je daleko impresivnija, ali nikako da okačim na YT već dve godine). Atmosfera predivna i opuštena, svima lepo.

I ko zna kakav je Dubai danas, dve godine posle mog izleta. Tada su još gradili železnicu na palmi i u Marini, a sada valjda grade i treću liniju metroa. Planirali su bili i produžavanje Krika od Biznis Beja (gde je Kalifa i Dubai Mall) nazad do mora, da naprave pun polukrug. Zbog toga je planirano bilo i podizanje kompletne glavne ulice (Šeik Zaid, sa po ~8 traka u svakom smeru) iznad zemlje.

@k1z4 Nema na čemu.
 
A kako to mislis da promene ?

Puno je ljudi kojima se uopšte ne sviđa pijančenje, drogiranje i dobonjanje tamo. Smeta im sama buka i gužva, smeta im gomila đubreta, smeta im što ne mogu da idu tamo porodično, sa decom, u opušteno letnje uživanje i što takav program privlači goste koje oni ne žele (zbog ponašanja, netrošenja ili nekog straha). A odbija one koje žele (bogati Nemci sa čitavim porodicama). Mislim da još uvek nije ništa promenjeno, ali proveri. Tako je i Rovinj decenijama bio poznat po "nudističkim" plažama koje su služile gotovo isključivo za seks, sa gomilama kondoma po okolnoj prirodi i bludničenje na otvorenom praktično po ceo dan (to se zvalo "svingerska plaža"). Bili su poznati, ali lokalno stanovništvo je, i pored sigurno dobre zarade, stalno tražilo da se nešto menja i na kraju su to sve počistili, malo pošišali rastinje i uveli kontrole. Da ne bude zabune, tamo je i dalje puno pravih nudističkih plaža i kampova, ovo je bilo nešto sasvim drugo. Koga zanima, moj susret sa Rovinjom iz ranijih dana je među putopisima (link je u potpisu).
 

Pa valjda nece baksuzi, kad sam ja resio da idem :D
 
... Zbog toga je planirano bilo i podizanje kompletne glavne ulice (Šeik Zaid, sa po ~8 traka u svakom smeru) iznad zemlje.

@k1z4 Nema na čemu.

Dobro mozda sam malo preterao za ovo da je na plazi. :) A ovo za ulicu sam svojevremeno gledao Dubai na Google Earth-u. Dva puta sam brojao da proverim koliko traka ima u jednom smeru, prosto nisam mogao da poverujem.
 
Poslednja izmena:
Skijaliste u pustinji je ko plasticne sise.
 
A ovo za ulicu sam svojevremeno gledao Dubai na Google Earth-u. Dva puta sam brojao da proverim koliko traka ima u jednom smeru, prosto nisam mogao da poverujem.

Koliko se sećam, daleko je od najšire ulice na svetu (ta beše u Braziliji?), ali svakako jeste impresivna, naročito u finansijskom centru, pored svih neverovatnih solitera. Ali, u toku dana i u toj ulici bude zastoja i čepova. Dva miliona ljudi, a ulica dobrim delom nema semafore, kao auto-put, pa svi idu tamo (to je i glavna veza sa Abu Dabijem). Uz to, svaka šuša ima auto, ali voze kao manijaci. U mom kratkom filmu imaš scenu kad je tip, recimo, parkirao na sred nadvožnjaka, pa još i izašao iz kola, da popriča sa nekim. Opet, nije sve tamo tako sjajno i impresivno. Puno je neuređenih delova, a sa Burdž Kalife (tačnije, sa polovine zgrade) deluje kao da je u more peska zabodena tek pokoja čačkalica u vidu solitera. S druge strane, kod njih su svi mostovi i nadvožnjaci okrečeni i ofarbani (mislim da je neka specijalna farba). Kad ih gledaš odozdo, čistiji su od naših hodnika po bolnicama. Svi podvožnjaci imaju popločane zidove i to u formi raznih šara. Da, u Dubaiju su grafiti nezamislivi, kao i žvake što neko pomenu. Nezamislivo je i parkiranje van parkinga, mada sam naišao na više automobila parkiranih ispred dvorišta, blokirajući trotoar i biciklističku stazu.
 
Svaka čast na klipu, extra je.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Stvarno lep klip. Fontana je posebno uvece impresivna sa onim bojama.
 
Skijaliste u pustinji je ko plasticne sise.


Наравно да не може да се пореди са правим скијалиштем. Али је свакако доживљај. За пластичне сисе не знам, нисам их пробао, али је ово сигурно боље од тога.
 
Ok su plastične sise, sasvim ok
 
Skijanje u Dubaiju je naravno, daleko od Alpa ili Kopaonika zimi, ali je svakako must try ko se zatekne tamo, pa još i zna da skija. Meni je bilo baš cool. Skijaš na -3C, a onda se presvučeš i izađeš na (tada bilo) 47C. A dok si još unutra, javiš nekim drugarima pasioniram skijašima, da pričaš da su staze u Dubaiju lepo sređene, ali žališ se da su kratke, kukaš da nema crnih, žica sporo ide, i tako to... :p

Kape i rukavice ne dobiješ u ceni ulaznice, ali ih prodaju vrlo povoljno, sve sa logom Ski-Dubai, što onda koristiš ovde kada skijaš na Kopaoniku, ako baš o'ćeš da se eXponiraš :D
 
Poslednja izmena:
Upravo se vratio sa Peloponeza, planinarenje i obilazci, Lagadie, Andricene, Dimitsane, i okolnih malih sela, uglavnom napustanih. Obilazak nekoliko arheoloskih lokaliteta kao sto je Mikensko groblje (grobovi su uklesani u steni ), hram Apolona Epikuriusa, Alifeira anticki grad , Neda vodopad (nesto prelepo),........
 
Moram da odustanem od letovanja ove godine, tako da imam termin od 8.septembra za 10 dana u dvokrevetnom apartmanu u Leptokariji.

Ako je neko zainteresovan, nek' se javi na PM.
 
Prosle godine, Budva. Ove godine me zeznuli za vizu za kanadu (nisam dobio turisticku) tako da mi planovi pali u vodu :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno