Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Zato dva mesta koja sam posetio, a koja su me odusevila su Lido di Jesolo, a drugo mesto, gde zelim opet ici je Lloret de Mar....
Kako si putovao do Španije?


Ima li nekih malih mesta u Grčkoj koja srbi nisu otkrili? Ne želim da odem na odmor od srba a opet da budem sa srbima...
Južni Egej i tamošnja ostrva... Zovu se još i Kikladi. Ima malih ostrva sa ukupno dva mesta. Folegandros, Ios, Milos... nećeš ni sa jednim pogrešiti. Jedino sam Santorini i Mikonos imaju možda previše gužvu.
Na tim manjim ostrvima, naših ima jako malo. Ali i cene nisu baš za naše. :p

Pisao sam ranije, obilazak ovih ostrva jedrilicom je vr' ugođaj. ;)
 
Grčka, Portugal, Španija, CG - dok sam bio single. Od kako sam osnovao porodicu samo Grčka - Paralia. 5 godina kod istog lika. Nikad manje od dve nedelje. Svi kažu da je vašarište i da je more loše ali za mene sa troje dece to je idealno mesto za odmor.
Plaža peskovita, voda plitka daleko od obale, tuševi svuda. Plus izbor za klopu svega i svačega. Počev od pekara do poslatičarnica i restorana. Klinci se pogube. Te krofne, te pomfrit, te sladoled. Šta je lepše kad posle kupanja deca navale na klopu.
Sam grad je veliki vašar što meni i ženi odgovara jer nakupujemo deci i nama za celu godinu. Cene niže nego kod nas plus tax free zona - svi računi preko 120eu podležu povraćaju PDV-a na granici.
Možda najvažnija stvar za ljude sa decom - ima mnogo ordinacija koje imaju ugovore sa anšim osiguranjima tako da Vas odlazak kodnjih ne košta ništa (prošle godine smo imali 5 odlazaka za 14 dana - ja 2, deca 3).
Sam grad je u centru Olimpijske regije te redovno skoknemo do Soluna ali i okolnih mesta. Leptokarija, Nei Pori, Platamon. Neki put odemo i na plaže van gradova.
Za mene kao ljubitelja istorije mnoštvo lokacija. Obišli smo Olimp, Pelu, Dioan ali i malo udaljene Meteore.

Neostvarena želja mi je ostala Turska i Egipat. Imao sam čak uplaćen egipat 2012. godine kad je izbila revolucija. Srećom, uplata bila u Argusu pa mi vratili sav novac. Tad otišao u Grčku, Paralia i od tada ne menjam.
 
Poslednja izmena:
Ja sam do 2010 non stop išo u Paraliu, dok deca bila mala. Kako porasla i ne idu više sa nama, ja i žena krenuli na ostrva, svake godine drugo, ekstra. Sa Turskom i Egiptom isti slučaj, ići ćemo kasnije i ništa, sad ne bih išo ni u ludilu.
 
Paxi i Antipaxos??
Bio, fenomenalno je, ali mi je put do tamo ostao u užasnom sećanju(sa Krfa išli brodom).
Putuje se jako puno, oko 3h u jednom smeru čini mi se, more užasno nemirno kad se prođe Krf, talasi ogromni, pola broda povraćalo.

Samo ostrvo je super, ali tamo su sve divlje plaže koliko sam video, praktično nema plaže u 'civilizaciji'.
Ali te plaže su san snova, voda bistra i čista, prelepo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Plaža peskovita, voda plitka daleko od obale, tuševi svuda. Plus izbor za klopu svega i svačega. Počev od pekara do poslatičarnica i restorana. Klinci se pogube. Te krofne, te pomfrit, te sladoled. Šta je lepše kad posle kupanja deca navale na klopu.
Sam grad je veliki vašar što meni i ženi odgovara jer nakupujemo deci i nama za celu godinu. Cene niže nego kod nas plus tax free zona - svi računi preko 120eu podležu povraćaju PDV-a na granici.
Možda najvažnija stvar za ljude sa decom - ima mnogo ordinacija koje imaju ugovore sa anšim osiguranjima tako da Vas odlazak kodnjih ne košta ništa (prošle godine smo imali 5 odlazaka za 14 dana - ja 2, deca 3).

Ovo jeste činjenica, i nešto što tu paradajz turizam Grčku ipak izdiže iznad CG konkurencije. Infratruktura je dobra, cene su povoljne, za decu ima sve šta treba. Ima i Grka jajara, ali većina gazda, apartmana i hotela su sasvim sasvim korektni.
Ostrva, brodovi, avionski prevoz, ili 20+ sati putovanja kolima, možda tek sa pubertetlijama, ako hoće da idu sa vama. Ako neće, još bolje. :p

Kada pričamo o varijantama bez dece, e onda je priča daleko drugačija. U tom slučaju, ta paradajz turizam Grčka je :vomit:
 
Ako neko hoće da izbegava putarinu u Hrvatskoj nek to radi u ravnoj Slavoniji, deo puta od Karlovca do Rijeke nije vredan toga. Pre dok nije bilo autoputa meni je uvek tu bila muka, sve su same krivine i velika visinska razlika a posebno Gorski Kotar.

Od 1. jula poskupele preskupe putarine u Hrvatskoj. Od granice do Rijeke i nazad sada košta preko 60 evra. Od Karlovca do Rijeke, koliko vidim ~56 kuna. Moja varijanta je da kod Slavonskog broda siđem sa autoputa, do tamo je sada ~44 kune, pa posle cele zezancije ne vidim smisao da za ovu poslednju deonicu dodaš još 56. Ja nemam problema sa mučninom, ali je definitivno bitno drugačije kada ideš autobusom čiji vozač luduje i kada ti voziš. Uz to: 1) I autoput ima dobrane krivine i uspone koji verujem da su van standarda, pa je i brzina često ograničena na samo 100 km/č (inače 130 u Hrvatskoj). 2) Sa autoputa se ne vidi skoro ništa od predivne prirode Gorskog Kotara. Stari put upravo na deonici od Karlovca do Rijeke (tačnije, do mesta Lokve) ima nekoliko predivnih vidikovaca. 3) Autoput ume da bude jako nezgodan kad počnu udari vetra i magla. Naravno, na starom putu može da se desi da zaglaviš iza nekog kamiona ili autobusa, ali obično ne dugo. Jedino što sam taj obilazak traje i traje, možda i 2,5 sata. No, kad zaobilaziš autoput, jasno je da taj ceo dan odlazi na putovanje, pa i nema žurbe, a troši se i manje goriva.

Tebe bi trebala Turistička Zajednica Istre plačat kao njihovog promotora :p

Svi mi to kažu, ali valjda sad već vide da to radim i džabe, pa se prave blesavi. Moram da menjam strategiju. Istra? Letovanje? Pojma nemam. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Rodos 2017. Bicu kratak. NIKADA vise. Strogo vam preporucujem da zaobilazite ovo ostrvo, zato sto:

1 - 90% turista su skandinavskog porekla, po statistickim podacima oni trose u proseku 3000 evra na letovanju, i onda razmislite kako Grci to iskoriscavaju i penju cene u nebesa. Sve je preskupo, da, bio sam svuda po Grckoj, definitivno se Rodos istice i u svakom smislu je PRESKUP.
2 - Ne postoji zabava, nocni zivot je veoma dosadan. Razlog - skandinavci koji vece provode u svojim sobama, verovali ili ne.
3 - Plaze su ocajne, sve su pored puta koji je jako prometan, duva vetar stalno na vise od 50% plaza, prirodnih hladova nema i lezaljka + suncobran = 15 evra. Jedina lepa plaza je Lindos.
4. Najmanje bitan razlog, ali bih ipak hteo da napomenem, saobracaj i aerodrom su katastrofa. Sto se saobracaja tice, samo se setite da su jako blizu Turskoj, a onda se setite i kakav je saobracaj u Turskoj, ili se raspitajte. Ako ne znate, reci cu vam samo da je prolazak na crveno svetlo najnormalnija stvar, kao i preticanje preko duple pune uzbrdo, dok drzis sirenu da bi te ovaj iza krivine eventualno cuo, a ovaj koga pretices zakocio.

Eto, toliko od mene. Najgore letovanje ikada, ljudi, ne idite na Rodos.
 
Lol. Koja priče. Ja se setio kako u Turskoj voze one mini busove i istovremeno jedu, izdaju kartu,vraćaju kusur, pričaju telefonom,svađaju sa pešacima...
 
Uh sta znam, meni je Rodos ostao u jaaaako lepom secanju 2015. i rekli smo da cemo mu se definitivno vratiti kad tad. Nocni zivot me ni ne zanima na letnjem odmoru. Plaza skroz ok (bas u Rodosu, ona glavna), koliko se secam, bese 8€ za 2 lezaljke + suncobran. Ko zeli ludovanje, ode na Egejsku stranu gde vetar i talasi bas luduju, zapravo poprilicno opasno, al kazem tamo je za ludovanje... Rodos fin gradic, sa predivnom istorijom i lepo se trude da ti sve to i pokazu. Vozio nisam tako da ni tu nemam problema :)
Eto zao mi je sto nisi uzivao.
 
Ja baš planirao u septembru par dana sa curicom na Rodos. Videćemo, možda bude Krit.
 
Rodos 2017. Bicu kratak. NIKADA vise. Strogo vam preporucujem da zaobilazite ovo ostrvo, zato sto:

1 - 90% turista su skandinavskog porekla, po statistickim podacima oni trose u proseku 3000 evra na letovanju, i onda razmislite kako Grci to iskoriscavaju i penju cene u nebesa. Sve je preskupo, da, bio sam svuda po Grckoj, definitivno se Rodos istice i u svakom smislu je PRESKUP.
2 - Ne postoji zabava, nocni zivot je veoma dosadan. Razlog - skandinavci koji vece provode u svojim sobama, verovali ili ne.
3 - Plaze su ocajne, sve su pored puta koji je jako prometan, duva vetar stalno na vise od 50% plaza, prirodnih hladova nema i lezaljka + suncobran = 15 evra. Jedina lepa plaza je Lindos.
4. Najmanje bitan razlog, ali bih ipak hteo da napomenem, saobracaj i aerodrom su katastrofa. Sto se saobracaja tice, samo se setite da su jako blizu Turskoj, a onda se setite i kakav je saobracaj u Turskoj, ili se raspitajte. Ako ne znate, reci cu vam samo da je prolazak na crveno svetlo najnormalnija stvar, kao i preticanje preko duple pune uzbrdo, dok drzis sirenu da bi te ovaj iza krivine eventualno cuo, a ovaj koga pretices zakocio.

Eto, toliko od mene. Najgore letovanje ikada, ljudi, ne idite na Rodos.

Pa sada, slična je priča za skoro sva ostrva.

Skuplje jeste. A još ko neće da gleda naše turiste, gledaće neke mnogo bogatije (jer siromašnijih od nas sada nema). A onda su i cene prilagođene njima. krastavac!
Noćni život na ostrvima je često vrlo siromašan. Ali ima ostrva koja su specijalizovana baš za nigh life. Ios je baš za to, plus što ima i jako lepe plaže. Zovu ga ostrvo mladih. (A da ne spominjemo Ibicu).
Sa druga strane, Folegandros gotovo da nema noćni život. Ali ima mir koji se retko gde sreće. Ja izbegavam mesta gde postoji buran noćni život.
Plaže na ostrvima znaju da budu retke, male a često i samo kamenite. Ali neko i voli baš kamenite. Stvar ukusa. Malta npr. ima samo jednu normalnu peskovitu plažu.

Saobraćaj? Ima ostrva gde on i ne postoji.
Ali ok, Grci su uglavnom grozni vozači. :(
 
Ja cu ko Acika V da preporucujem Srbiju

Zlatibor je Fun & Games 365 dana u godini i uvek se savrseno provedem, ko je i dalje bachelor i navato bi ista mlado i ludo eto prilike, cak sam siguran da postoje i organizovane ekipe ljudi za nesto malo vise kinky

Arandjelovac - od kako ih je Vlade ukanalio sa Knjazom, uradili su najpametnije moguce za svoj grad i skoncentrisali se na turizam, i to rade veoma veoma dobro. Arandjelovac pre 5 godina i sad, nebo i zemlja.

Ko oce u prirodu, 3 savrsene lokacije: Djavolja Varos, Tara, ili Rtanj. Nazalost nisam stigao sa drustvom iz ekipe Ultra trkac da odem (upravo su na Rtnju) i samo mogu da budem ljubomoran kakve savrsene slike su okacili na fejs, da ne verujes da je srbija. isto vazi i za Taru, Djavolja Varos je malo vise Survivor varijanta ali svakako prelepo
 
Pozdrav svima,
zelim da pitam da li je neko bio na Malti i da li moze da iznese svoje utiske?

Tamo mi je kum trenutno i zvao je mene i devojku da dodjemo kod njega na 10 dana na odmor,nasao sam karte povratne preko airserbia za 360 eura,interesuje me sve od dolaska na Maltu,prevoza(to sam citao malo na drugim mestima pa znam),cene hrane na plazama i slicno,svako informacija bi mi znacila,hvala puno u svakom slucaju.
 
Odlicno mesto i za mlade i za mladje i porodice. Ako nisi na St. Julien, sve je relativno blizu; ali sa St. Juliena ume da bude ili skup taksi ili ne tako dobar javni prevoz (mozda je izmenjeno, ovo je iskustvo od pre koju godinu, ali isto je bilo i pre 10 godina).
Cenu hrane bolje kum da ti javi za deo gde je on. Meni se Malta cinila skupa kao Grcka oba puta. Znaci skuplja od nas, ali nije nesto papreno.
 
Vratio se sa Lefkade pre nedelju dana. Topla preporuka za aktivni odmor (bio sa devojkom, kolima), mada je i za porodice ok, stekao sam utisak.

Nocni zivot postoji, ali vise u pub/bar fazonu, nego neke diskoteke i ludila - ali, samo u Lefkasu. Ne znam da li Nidri i/ili Vasiliki imaju nesto, ali nisam dobio takve informacije.

Plaze se dele na zapadne (ima i kamenih i pescanih, dosta je talasa, nije idealno za snork, krasi ih fantasticna lepota; to su one sa razglednica, poput Porto Katsiki i Egremni) i juzne (mirnija voda, prelepa priroda, fantastican podvodni svet - ideala za snork). Istocna strana isto ima par komada, nismo otisli ni na jednu.

Cene su ok, rekao bih u nivou krfskih i tasoskih - dakle, skuplje od Paralije i Halkidikija (doduse, malo, nije velika razlika), ali jeftinije od fancy ostrva poput Rodosa i Santorinija).
 
Zanimljivo, ja bio pre 4 godine, stekao utisak da je malčice jeftinije od Paralije... Ali davno beše a možda mi se i učinilo

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Lol. Koja priče. Ja se setio kako u Turskoj voze one mini busove i istovremeno jedu, izdaju kartu,vraćaju kusur, pričaju telefonom,svađaju sa pešacima...

Jednim okom gleda put a drugim pazi da ne udje neki alah akbar kurd a onda kada mu je neko sumnjicav nalozi putnicima da ga provere. :D
 
Ja sam zadnji put na moru bio pre nekih 11 godina. Lloret de Mar, Španija. Sećam se ko juče da je bilo zato što je bilo mnogo, mnogo dobro. Još me drži - varijanta.

Pre toga sam jednom bio u Grčkoj, i u tu *iganiju više ne planiram do kraja života :D.

Više volim leto provesti ovde na Dunavu nekako. U Španiju možda odem ali samo ako u međuvremenu izmisle teleportaciju ili tako nešto.
 
Jednim okom gleda put a drugim pazi da ne udje neki alah akbar kurd a onda kada mu je neko sumnjicav nalozi putnicima da ga provere. :D

A tek srpski vozači? Prvi i jedini cilj jeste da puše u autobusima (što je čak i zakonom zabranjeno, valjda bez toga nije jasno). Bez fiksa ne kreću. A za vožnju koliko ruku i pažnje ostane. Pre ove vožnje sam zvao telefonom i pitao da li vozači puše i dobio sva moguća uveravanja (uz čuđenje) da to ne može da se desi i da je i zabranjeno. Dakle, znaju. Nikad više srpskim autobusima nigde. A i vozovi su slična priča, bar oni stari. Svuda nalepnice da je pušenje zabranjeno (opet, kao da su potrebne), a ko god poželi zapali cigaru i nikom ništa. Inače, snimak sam osim nadležnoj inspekciji (koja nikad ništa nije preduzela niti se oglasila) poslao i matičnoj firmi. Osim što je video odmah dobio "dislike", nisu se oglasili, pa je jasno da direktno podržavaju ovakve postupke. Srećom, bar nije treštao turbo folk, zarad boljeg "korisničkog iskustva".

https://www.youtube.com/watch?v=gq3pK1q-d0Y
 
Poslednja izmena:
A tek srpski vozači? Prvi i jedini cilj jeste da puše u autobusima (što je čak i zakonom zabranjeno, valjda bez toga nije jasno). Bez fiksa ne kreću. A za vožnju koliko ruku i pažnje ostane. Pre ove vožnje sam zvao telefonom i pitao da li vozači puše i dobio sva moguća uveravanja (uz čuđenje) da to ne može da se desi i da je i zabranjeno. Dakle, znaju. Nikad više srpskim autobusima nigde. A i vozovi su slična priča, bar oni stari. Svuda nalepnice da je pušenje zabranjeno (opet, kao da su potrebne), a ko god poželi zapali cigaru i nikom ništa. Inače, snimak sam osim nadležnoj inspekciji (koja nikad ništa nije preduzela niti se oglasila) poslao i matičnoj firmi. Osim što je video odmah dobio "dislike", nisu se oglasili, pa je jasno da direktno podržavaju ovakve postupke. Srećom, bar nije treštao turbo folk, zarad boljeg "korisničkog iskustva".

https://www.youtube.com/watch?v=gq3pK1q-d0Y

Ja bih taj video obrisao da ne bi neko opalio tuzbu po tebi...
 
Ja bih taj video obrisao da ne bi neko opalio tuzbu po tebi...

Tužbu za šta, konkretno? Što sam snimio vozača koji krši zakon, kako bih imao dokaz za prijavu inspekciji i poslodavcu?
Molim te reci mi koji zakon to zabranjuje. Možeš i na pp, jer već odosmo previše van teme.
 
Nije problem (u Srbiji) sto si ga snimio,vec sto javno objavljujes snimak i naziv firme sa sve svojim imenom i prezimenom...
To je samo moje zapazanje/savet... naravno,tvoja stvar...
 
Sta se misli o Egiptu ovih dana?
Zbog nekih obaveza i lose organizacije, nista ne rezervisah do sad, a valjalo bi se vec sledeceg vikenda odleteti, medjutim, u sred sezone, cene su vrlo kvalitetne, Egipat mi jedini prija za budzet :d
Kapiram da nema nista od piramida, luxora i ostalih stvari, al' u tom slucaju 7 dana na plazi mi deluje primamljivo. Misljenja?
 
Zezas se? Ajde pogledaj vesti od juce iz Egipta...
Pozdrav
 
Egipat i Tunis no-no.
 
Zezas se? Ajde pogledaj vesti od juce iz Egipta...
Pozdrav

Sta, da se egipcanin zakacio sa ukrajinkom?
Po toj logici, s obzirom da sam Srbin, i ako pogledamo vesti, trebalo bi izbegavati i Grcku ove godine?
 
Sta se misli o Egiptu ovih dana?
Zbog nekih obaveza i lose organizacije, nista ne rezervisah do sad, a valjalo bi se vec sledeceg vikenda odleteti, medjutim, u sred sezone, cene su vrlo kvalitetne, Egipat mi jedini prija za budzet :d
Kapiram da nema nista od piramida, luxora i ostalih stvari, al' u tom slucaju 7 dana na plazi mi deluje primamljivo. Misljenja?

Bez obzira na ovo juce...pogledaj El Gouna 25km od Hurghade, prilicno je izolovano od "spoljasnjeg" sveta.
 
Egipat je super. Kao sto vidis moze neko da te ubije i u grckoj, srbiji ili gdegod...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno