Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Ja sam 2x po 3 meseca proveo u Qataru, i nešto nisam oduševljen. :trust:

Jedno od poslednjih mesta gde bih poveo porodicu na odmor.
 
To je zato sto si isao da radis izgleda, na 4-5 dana je odlicno :)
Vestacko skroz, ali odlicno :D

Mozda bi vecini vise prijao Oman ili Brunei.
 
Da, za Oman sam čuo da ga jako hvale. Nisam bio... :(
 
Pa sva ta mesta "before oil ?" su ista, prasnjava :D
 
Hahaha, prasnjavo i Katar/UAE u istoj misli - nezamislivo ;)
Dubaj je bio toliko cist da je indijska cetvrt cistija od Dedinja ;)
 
Jel bio neko skorije u Barseloni?
Da preporuči kako najjeftinije otići sa društvom (7 ljudi) na 7 dana za leto?
Neka agencija ili juriti smeštaj sam?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Airbnb + wizz ili Ryan
 
zavisi koliko unapred bukirate
vueling ima direktne letove iz BG ali mozda vam je sad vec malo kasno da ih nadjete po bas povoljnim cenama (proveri svakako), tako da sto se leta tice iscimajte se do nekog drugog aerodroma pa odatle wizz/ryan ili neki drugi low cost
sto se tice smestaja, dosta je skup u Barsi, doduse opet zavisi i u kom delu grada i koliko unapred bukirate
u svakom slucaju, uopste ne bih iskljucio agenciju, ali samo ako ne podrazumeva drndanje busom jer je to predaleko i presesce vam zivot :)
 
Kakva je situacija sa parkingom na Bg aerodromu? Vidim da je 800din na dan ali sam cuo da postoje i neki privatni parkinzi u okolini. Ako je neko koristio takve usluge moze li da mi potvrdi da li postoji opcija da radnik parkinga preuzme auto na samom aerodromu? Imamo let u 5:20 a sa malim detetom ne bih bas da idem iz kola u kola plus koferi, u slucaju da mora da se ode do parkinga pa nas on onda vozi do aerodroma.
 
Koristio sam ja. Manje izađe, u zavisnosti koliko dana ostaješ, ali nekih 400din/dan.
Dođeš do njih, parkiraš kola, i oni te odvezu do aerodroma. Kad se vratiš oni te sačekaju i odvezu te do kola.
Verovatno možeš da se dogovoriš da ti preuzmu kola na samom aerodromu, ali to vidi sa njima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala, nadjoh neke medjutim nemaju praksu da preuzimaju kola na parkingu. Vidim da ima nekoliko ovakvih formi, provericu sa svima pa ako neko pristane to je to.
 
Kakva je situacija sa parkingom na Bg aerodromu? Vidim da je 800din na dan ali sam cuo da postoje i neki privatni parkinzi u okolini. Ako je neko koristio takve usluge moze li da mi potvrdi da li postoji opcija da radnik parkinga preuzme auto na samom aerodromu? Imamo let u 5:20 a sa malim detetom ne bih bas da idem iz kola u kola plus koferi, u slucaju da mora da se ode do parkinga pa nas on onda vozi do aerodroma.

Raspitaj se o privatnom prevozu direktno Niš -> Aerodrom. Možda se isplati.

Od NS do Aerodorma, koristim firmu koja rentira vrlo pristojna vozila sve sa vozačem. Poslednji put bio noviji Pasat.
Pokupe te pred kućom, istovare te na samom terminalu, čekaju te dole na izlazu sa dolaznog terminala, dovezu do kuće.
Cena u dva pravca izađe jednaka k'o da se vozim sam (gorivo putarine) plus što bih platio parkiranje 7-8 dana.

Jedino što ne znam je da li po zahtevu imaju dečija sedišta. :trust:
 
Poslednja izmena:
Ja prošle godine. Hotelski smeštaj je odličan, odlične plaže. Prlično pitomo porodnično mesto.

*nekad može da naiđe hladan talas vode.
 
Hvala, nadjoh neke medjutim nemaju praksu da preuzimaju kola na parkingu. Vidim da ima nekoliko ovakvih formi, provericu sa svima pa ako neko pristane to je to.

Sajlonac, a ideja da sve završiš kolima na aerodromu (ostane žena sa decom, istovariš stvari), odvezeš auto na parking i oni te vrate na aerodrom?
Svi parkinzi su u krugu o 5-7 minuta oko aerodroma.
 
Ja prošle godine. Hotelski smeštaj je odličan, odlične plaže. Prlično pitomo porodnično mesto.

*nekad može da naiđe hladan talas vode.
Slucajno odgledah sat patrolu i sad hocemo da idemo tamo.
Zanimljivo da je vlaznost vazduha samo 0.5% i da godisnje ima samo 40 kisnih dana tako da je od februara do decembra suncano.
Jedino sto mi je da kazemo minus je to sto je malo i porodicno mesto. Nije da cu da ludujem, ali voleo bih da je malo "zivlje" mesto.
Ovo za plaze i hotele sam se uverio putem youtube-a.
 
0.5%?:) Tesko za Tursku :) Mozda zimi.
Trenutno kaze 25-100%.
 
Jel isao neko u Tursku --> Sarimsakli?

Išao moj prijatelj,sve pohvale..Uživaćete u svakom trenutku jer mesto je prelepo..
Ja sam početkom maja posetio Istanbul na nekoliko dana,kakav je to grad :Klanjanje Prelepe građevine,šoping ludnica,pune ulice turista,toliko kontrasta da sam oduševljen.Čist,prelep grad kojeg ću ponovo posetiti..
 
Sajlonac, a ideja da sve završiš kolima na aerodromu (ostane žena sa decom, istovariš stvari), odvezeš auto na parking i oni te vrate na aerodrom?
Svi parkinzi su u krugu o 5-7 minuta oko aerodroma.
Znam razmišljao sam i o tome ali dva parkinga su mi potvrdila da mogu da preuzmu kola na samom aerodromu što je super. Jedan je jeftiniji za oko 100din po danu pa ću verovatno izabrati njega.
Kome treba kontakt mogu da pošaljem na pp.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam bio prošle godine u Kusadasiju i oduševio se. Generalno Turska veliki plus za razliku od Grčke, a da ne pričam u odnosu na CG.
 
Alanya,jul, skoro pa neizdrživo nam je bilo što se vlažnosti i temperature tiče.
U Egiptu nam je mnogo lakše bilo, iako je temperatura dosta veća bila.
Poznato mi je to.. iste godine bio Koreja, Turksa (mislim da bese Alanya, a ne Antalya) i Egipat... Koreja ne vidi 30*C, Alanya padne ujutru jos nize od Koreje, a Egipat ne vidi ispod 35*C - i naravno Egipat 100x laksi.

Turska je ~2003. (tada sam prvi put bio) bila.... "e, hocemo i mi pare od turizma??" ;)
Ono, zalosno koliko ne umeju, a nisu bili nesto posebno jeftini.
Danas - extrica.
 
Ma meni generalno morske destinacije nisu posebno interesantne, pre sam za obilazak gradova.

Zato mi je Barselona extra, lep grad, ima šta da se obiđe, nikada nije dosadan. Ako mi se kupa skoknem na plažu.
Bili par puta, ići ćemo još :)

Al' sad kako imamo klinca i dok je još mali, nema obilaska.
Prošle godine bili na Majorci s njim. Njemu extra nama extra :)
 
Poslednja izmena:
Bio prošle nedelje u Veneciji, jedinstven grad, ali skup preko svake mere. Ako hoćete da ga vidite po nekoj prihvatljivoj ceni, uzmite avion do Verone i hotel u mestu Mestre koje je na pola sata vozom do Venecije. Dva-tri dana vam je dovoljno da obiđete sve što treba videti, Veneto i okolna ostrva nisu velika. Fino je videti legendarni grad pre nego što potone u more, ali iskreno, Rim mi je bio lepši za daleko manju kintu.
 
Ma Venecija je nahajpovana, meni isto tako nije ostavila neki utisak, više mi se svidela Verona.
 
A vidiš, meni je Venecija jedno od boljih lokcija Evrope za posetiti. A bio sam kojekude.

Poenta je da nikako ne treba protrčati samo tim centralnim glavnim koridorom gde je non stop stampedo turista, niti se gurati da se uđe u baš svaku palatu ili muzej (gde deru sa cenama), već se treba zavući u manje prometne budžake, i delove gde turisti slabo zalaze. U Veneciji je to prilično lako, samo "zalutate" bilo gde.

Onda malo obratite pažnju, i provalite da tu žive obični ljudi. Naiđete na osnovnu školu u zgradi iz 14. veka i gužvu dece što ulaze izlaze uz neviđenu galamu, babe u maramama koje nadgledaju unuke koji pikaju fudbal na nekom zabačenom trgu, zaljubljni par mladih (lokalaca) sedi na nekom mostiću, rastaju se pa svako od njih seda u svoj čamac, pali malu Pentu te svako kreće svojim kanalom, đubretarski gliser koji istovara kontejnere u sebe, ambulatni gliser koji sve sa rotacijom i sirenom jurca kroz kanale, policijski gliser koji stane na "raskrsnicu" a policajka na pramcu zaustavi saobraćaj da prođe neka delegacija, takođe pod rotacijama. Obavezno se vozate javnim prevozom tj. vaporetom kojim deca idu u školu, ljudi na posao ili pijacu... Da ne pričam koliko je živopisna pijaca u Veneciji... Sve to, na takav način, ima samo u Veneciji. Žena i ja smo nekih 5 dana tako lutali Venecijom, i ono što nas je oduševilo jeste baš život običnog lokalnog stanovništva u ambijentu iz srednjeg veka. :)

U tim nekim zonama nađete i obični ali totalno neupadljiv Špar market sa normalnim cenama, i obični caffe za lokalce sa normalnijim cenama.

Mi smo gledali da prepodne ez žurbe obiđemo jedno ili dva poznata mesta, ono, Duždeva Palata, Santa Maria i slično, a poslepodne do mraka tek tako da lutamo delovima gde nema turista.

Spavanje u samoj Veneciji jeste preskupo, ali npr. Lido Di Jesolo je savršeno za smeštaj. S' proleća i jeseni, smeštaj u Lidu je jako povoljan, a za javni prevoz, bus+ferry do Trga Svetog Marka kupite 5-to dnevnu kartu za zaista umeren novac. Lido ja na plaži, pa ako vas vreme posluži, imate i kupanje.

Mi kada smo bili, postojala je neka Venice Card. Kupite je, i imate značajne popuste za ulaze u razne atrakcije, i imate pravo neograničenog korišćenja javnog prevoza, tih vaporeta i nekih buseva u okolini. Nama se višestruko isplatila u tih 5 dana. Mada, kasnije su tu nešto izmenjali, nije više toliko upotrebljiva. Treba se raspitati. :trust:

Naravno, cela ta avantura jeste skuplja od 10 dana u nekom low-cost apartmanu na Halkidiki-ju... Ali vredi svakog centa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno