Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Grčka, severni deo

Amolofi, odnosno davnašnja plaža Aspri Amo:
P1040069.jpg

P1040074.jpg

Nea Peramos:
P1040140.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam u kom sam ja Dubaju isao onda, kada mi letnji dani u Beogradu izgledaju uglavnom gore nego tamo.

Možda si se zatekao u nekom trenutku kada je došlo do "pogoršanja" vremena. :p

Bez da se zezamo, zalivske zemlje, jun-jul-avgust, za nas iz kontinentalne klime, nepodnošljivo je boraviti na otvorenom, verujte, i 15 minuta. I to ako ste u hladovini. Na suncu, čoveku može da se sloši za 10-ak. Boravak u klimatizovanom je jedina podnošljiva opcija. Ne popušta ni noću.

Kolega i ja smo u pauzi za ručak išli na klopu jedno 200-300m od mesta gde smo radili. Samo jednom smo se zeznuli i otišli peške. Posle toga, jedan od nas istrči da upali auto i klimu. Tako ga ostavimo da radi u mestu 10-ak minuta. Onda utrčimo u auto i vozimo se tih 2-3 minuta (sve sa isparkiravanjem/uparkiravanjem) do nekog malog šoping mola.

A dešava se i da bude baš ektremno, da čak i induse sklone da ne rade na otvorenom.

Već malo dalje kada se odmeknete od mora i odete dublje u pustinju, tu se može disati čak i na 50C jer je vazduh značajno suvlji. Ok, vruće je, ali se mnogo lakše podnosi. Tu, u takvim ekstremima, možete praktično videti koliko vlaga zaista utiče na osećaj vrućine.
 
Poslednja izmena:
Hmm, ako sam imao ludu srecu oba puta, extra! :)
 
Gde tražiti smeštaj za Kanjon Uvac, Nova Varoš, Sjenica ili u nekom etno selu? Ima li neko preporuku?
 
Poslednja izmena:
Hvala Marko.
 
Ima li iskustava forumasa sa Tajlandom u oktobru? Neki kazu pada kisa neki ne pada, izgleda lutrija koliko se meni cini? Gledamo Phi Phi ostrvo, posto imamo neki odmor krajem oktobra, a trenutno mi je to jeftinije nego da sedim kuci, glupo ne iskoristiti, a deluje kao raj na zemlji...

https://www.google.com.sg/search?q=phi+phi+island&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjN7uDI_9zVAhXKp48KHVPYAgQQ_AUICigB&biw=1366&bih=638

U oktobru u toj oblasti tjlanda imas preko 300mm padavina,septembar, oktobar,novembar su najkisovitiji meseci tamo.U tim oblasima se ide od decembra do aprila ako ne zelis kisu svaki dan
 
Neki drugi predlog za smeštaj na Uvcu? Ovo gore otpada.
 
Sta se desilo ?
 
Zajedničko kupatilo, porodica sa decom... I sama je gazdarica rekla da bi se gurali sa njima... Bila je ljubazna, ali nismo se našli.
 
Bezveze... nije to bilo tako .
Onda kamp [emoji16]
 
Hvala.
 
Dodjoh iz Rovinja, jedva zivu glavu izvukao..

Za*ebavam se, ovo je prakticno italijansko letovaliste, 95% italijana, ostatak nemci, holandjani, hrvati i mozda 20-ak srba sam nacuo.. sto mi je bas godilo jer sam hteo da se odmorim od srpskih nadobudnih mrstavaca.

Prelep grad zaista, i druga dimenzija bitistvovanja, za 7 dana nisam nijednu sirenu cuo, automobili staju na pesackom ako samo pomislis da hoces da predjes. Sve je bukvalno na peske, koga smara da se vozika kolima na letovanju kao mene, ovo je idealno, od 10 do 30 minuta gde god hoces i koju god plazu, barem od mog smestaja, ali zaista nije toliko veliki da je neophodan auto, za bajs je idealno, ali ja sam navikao da pesacim kilometar dva u jednom pravcu do ade skoro svaki dan, tako da mi uopste nije tesko palo svuda ici peske.

Toliko sam se navikao na italijane(ke), da kad sam poslednji dan cuo neke nase, naravno najglasnije na plazi, malo mi je preselo i podsetilo me gde se vracam :)

I naravno hrvati ovde su mega ljubazni i gotivni, sto sam i znao da ce biti, ako si ti normalan bice i prema tebi.. (mada gorgilije ne savetujem bez prangije da ides).

Evo malo fotki koga zanima https://goo.gl/photos/Txkki8LE4Mi8ec2g7
 
Poslednja izmena:
@Boris
Kakve su cene smeštaja?
Dosta varira ali moze da se nadje super varijanti, ja sam preko bookinga odlican smestaj nasao jedno mesec dana pre polaska, 450e 7 nocenja za dve osobe.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Au bre ljudi, vama je to povoljno?

Edit: možda nije baš za poređenje, ali prijateljima sam na Majorci na isti način našao smeštaj za manju cifru u sred sezone.
 
Poslednja izmena:
Pa podeli sa pola, plus prevoz i troskovi tamo, i ukupno me izaslo nesto manje od 500e po osobi, sve. Pa koliko bi krastavac da izdvojis za more, nije ovo neka grcka sremcica za koju ti gde god krenuo treba auto, jer je po obicaju jedina plaza blizu smestaja djubre tesko.
Ovo je jedan od najlepsih morskih gradova i za svaku plazu ti ne treba auto uopste.


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ja sam gledao isto tako avion, prevoz od do aerodroma i smestaj oko 700 eura Spanija, Lloret, Blanes, Mataro i jos da potrosis sa devojkom oko 400 eura, znaci 1100, a opet Spanija. Sta znam...
 
Mene je manje kostala Kuba po osobi krajem oktobra.
 
Koliko je to tačno manje? I preko koga si rezervisao?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta ste i gde jeli u Rovinju za sveukupno 500e po osobi sa smestajem i prevozom? Mislim verujem ti, samo to verovatno ne podrazumeva veceru u kafani, pica na plazi itd? Nesto mi to malo...

Ja sam Tajland po vasim dobrim savetima otkazao, sad imam ludji plan :) Tajland samo ukrcavanje na brod, do australije zez, pa iz Perta kuci za SG, gledam vize i to, i cekam da vidim za mesto na brodu jer ne idem standardno nego neka akcija g6
 
Ja sam gledao isto tako avion, prevoz od do aerodroma i smestaj oko 700 eura Spanija, Lloret, Blanes, Mataro i jos da potrosis sa devojkom oko 400 eura, znaci 1100, a opet Spanija. Sta znam...

Poenta ovoga je....?

Koliko je to tačno manje? I preko koga si rezervisao?

I mene jako zanima, voleo bih da vidim Kubu pa ako moze za sitne novce...

Sta ste i gde jeli u Rovinju za sveukupno 500e po osobi sa smestajem i prevozom? Mislim verujem ti, samo to verovatno ne podrazumeva veceru u kafani, pica na plazi itd? Nesto mi to malo...

Moraju vecere u kafani/restoranima i pica na plazi?

Bez problema smo mogli priustiti restorane ali smo ih zaobilazili zbog velikih guzvi i osetne politike "sedi-jedi-plati-sledeci!", nekako napeta varijanta te smo ili u stanu jeli burek i jogurt ili pizza dostava ili fast food na obali koji je stvarno bio dobar.

Jedna od najboljih pizza koje sam jeo a evo cene. Moze se jeftino a dobro jesti:

IMG_20170816_202933.jpg
 
Nista ne mora.
 
Poenta ovoga je....?

Ja uvek gledam da odem negde gde nije baš blizu i gde bih se odmorio od našeg jezika. Jeste ima i stranaca u Rovinju. Nije da sad mrzim Hrvatsku, bio sam ja par puta do Vukovara i Osijeka. Nekako cene su mi tu negde, a pre bih išao bilo gde dalje.

Uostalom Hrvatska je tu blizu, a 2000 kilometara baš da možeš da ideš svaki mesec, baš i ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I mene jako zanima, voleo bih da vidim Kubu pa ako moze za sitne novce...

Uhhh ne bi ne bi :)
Ne znam al meni je kuba u globalu nesto najludje sto sam doziveo, takodje sam bas zeleo da je vidim ali... ne znam.. ili smo se zena i ja lose proveli ili jednostvno ne znamo da uzivamo na pravi nacin, pocev od havane koja smrdi na izduvne gasove gde god da si, evropskih cena kvalitetne hrane, uzasnog ukusa ostale hrane, izleta za 100$ po glavi, hotela sa 4 zvezdice koji je renoviran '68....
Kasnije sam pricao sa dosta ljudi, i uglavnom su potpuno razlicita misljenja vezana za kubi, od neceg najboljeg ikada do neverovatnosti od gluposti... ne znam, kazem, mozda je i problem u meni, ali ja s ove distance ne vidim poentu kube... da, simpatican je taj stari smek havane, ali nekako zaboravis na to kad te opali neka realnost da svako pokusava da ti uvalja fals cigare, da te svi gledaju kroz novac jer si beo a kad vide da im neces dati postaju bezobrazni i toboze uvredjeni jer jelte oni su siromasni... fidel koga svi uzdizu u nebesa kao neko bozanstvo, al kad malo popiju ruma pocinju da ga blate i pljuju... havana moze da se posmatra kao jedna oooogromna cigan-mala, ovi rizortovi su glupost jer na drugim mestima za isto para se moze naci bolje letovaliste. Za izlete ne mogu da tvrdim jer nisam isao, jedan prijatelj je bas odusevljen sto je video "ogromnu isaranu stenu", dok je drugi bukvalno bio u fazonu "wtf, to je najobicnija stena" tako da pretpostavljam da bi svaki dozivljaj bio izuzetno individualan...
 
Poslednja izmena:
Sta ste i gde jeli u Rovinju za sveukupno 500e po osobi sa smestajem i prevozom? Mislim verujem ti, samo to verovatno ne podrazumeva veceru u kafani, pica na plazi itd? Nesto mi to malo...

Samo smo doruckovali u smestaju, sve ostale obroke napolju, 5, 6 puta restorani, ostalo neki fast food kinezi ili pica.. Svako vece osim prvog u kafic na vopi (i jednom koktele) pre vecere itd.. Na plazi smo dva puta uzeli neke perverzne krofne.. Uopste se nismo ustrucavali, i kad sam zadnji dan video koliko sam (malo) potrosio bas sam se iznenadio. Mislim naravno da mozes da krenes da se izivljavas i potrosis lagano po 400, 500e po osobi, ali jedno 200e za 7 dana je skroz izvodljiva cifra za normalno neko trosenje na moru, ni izivljavanje a ni paradajz turizam..
Mozda ima veze i to sto ja mrzim lezaljke i nikad ne bacam pare na to, a i srecom Rovinj nema takve plaze sa 16 hiljada lezaljki i Despacito u pozadini.. Ima na Mulini beachu iznajmljivanje lezaljki ali kazem to uopste ne gotivim i uvek se radije zabodem u neku uvalicu..
A cene su pa jedno 30 do 50% jace nego u Beogradu, (parce pice u pekari oko 220 din, fast food kinezi oko 550 din itd..)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno