Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Od ponedeljka 27.8. do 5.9.
 
Prema trenutnim izlazima, sutra je moguca kise. U ostalim danima, bez kise i temperatura do 30C.
 
Hvala ljudi.
 
Makarska, pocetkom avgusta. I moje rodno selo :)


Utisci su sarenoliki. Priroda je lepa, borovi uz more itd. More je kao rasol slano (na gradskoj plazi, u susednim mestima dosta manje slano), iskopa oci. Glavna plaza je izuetno prljava kao i voda. Na nivou sutomora ako ne i gore. Prave stvari su zabacene plaze koje su manje i daleko cistije, pa je tu savrseno. Okolna manja mesta su pun pogodak i pre bih birao nego sam grad.

Ima sta da se vidi i priroda je jako lepa. Medjutim sadrzaj je ono zbog cega svi tu dolaze, a u cemu su bolji od svih destinacija gde sam do sada bio. Ture brodovima, podmornicama, paraglajderom, off-road ture, ronjenje, renta svega i svacega... Koncerti u gradu svako vece ili neki drugi kulturni sadrzaj...

Ljudi su prijatni ali taj nacionalisticki naboj se oseti i nikako ne dozvoljava da se opustis do kraja. Cak i stranim turistima.

Smestaj se krece od 20 evra po osobi pa navise. Cene na plazi su van svake pameti, kugla sladoleda recimo 240 dinara ili kuvani kukuruz isto tako. U kaficima cene pica su ok jer se ipak radi o turistickoj destinaciji. Rekao bih da je makarska skupa i za hrvate, stoga najvise ima nemaca i poljaka.

Vredi videti ali ako vec planirate da izdvojite toliko novca bolje je ici na ostrva ili ako hocete jeftinije da prodjete da idete u okolna mesta ili van sezone. Vredi jos napomenuti da na hrvatskom primorju sezona krace traje a i spic sezone isto tako nego li je to slucaj u Grckoj. Ako idete u Septembru ili Junu Grcka je bolji izbor.

Da ne duljim... :D
 
Poslednja izmena:
Da malo ozivim temu,bio sam planirao Zanzibar,ali ce po svemu sudeci biti Maldivi na kraju. Da li je neko bio,kakvi su utisci,preporuka za smestaj i agenciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se nadovezem, na temu, ne na Maldive :)

Sredinom aprila Island! Ne mogu da docekam \o/
 
Da malo ozivim temu,bio sam planirao Zanzibar,ali ce po svemu sudeci biti Maldivi na kraju. Da li je neko bio,kakvi su utisci,preporuka za smestaj i agenciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo da se ucipim u temu da ispratim ovo, ja cu na Maldive veropvatno u Oktobru - na pecanje :d Ono sto sam dosad cuo je da je lepo, skupo i dosadno :) Manje vise plaze sa slikanje skupi rezorti i to je to, zato ja idem na drugi trip lol, al hajde da cujemo iskustva.

Pocetkom aprila sam u Hong Kongu, tu nemam neka prevelika ocekivanja kapiram slicno kao Singapur, al ako je neko bio svaki savet je dobrodosao jer za sad planiram da krajnje turisticki spicim 4-5 dana po nekom to-do vodicu, nemam vremena za neko specijalno istrazivanje.

U julu poslastica, rekao bih konacno, Sicilija. Bio sam prosle godine po Toskani i Umbriji i Italija me kupila 100%, tu mogu da bacim savet gde sta ako koga zanima. O Siciliji ne znam mnogo sta da ocekujem.
 
Ja planiram u Septembru da proslavim rodjendan tamo,vec tradicionalno slavim na putovanjima poslednjih par god [emoji1] Nego,u martu cu uplatiti,pa rekoh da vidim do tada da li je neko vec bio,ili cu prvi da kacim fotke [emoji39] Najblize sam ponudi Kontikija,verovatno nije najpovoljnija,ali sam cuo da je “najpouzdanija” za takve destinacije. Zato sam pitao da li mozda neko ima iskustva sa drugim agencijama,kada su konkretno Maldivi u pitanju. Jeste dosadno,ako ti treba nesto uzbudljivije u tom trenutku,ako je odmor u fazonu “mozak na pasu” onda verovatno nema bolje [emoji2] Sicilija je i meni interesantna,mozda ako stignem ove godine,pisi bas utiske. Nego,kad smo kod Italije,preporuka za Capri [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sada sam na odmoru, dok ovo pisem. Na Tajlandu sam vec 50 dana, kod devojke i buduce supruge.

Živim kod nje u stanu i nemam nikakve troškove boravka, plaćam samo hranu i benzin, kad idemo negde na izlete po Tajlandu.
 
Poslednja izmena:
@Mare, standardna preporuka za HK, gas maske, adrenalin shots za svaki slucaj... i prazan novcanik bez kartica, jer previse stvari ce ti za Singapur delovati extra deal :D Jos bolje ako si na necemu tamo, neces dobiti overload :)

Ima li ko ideju kakva je situacija za ULAZAK albinoa u Tanzaniju i Zanzibar? U smislu zbog nase zastite :D Kao sto Emirati ne daju bas mladjim (od 30 godina :D) devojkama da idu bez roditelja ;)
 
Pa sta bi sa nemicom, Kosta? :)

TT on 6X
 
U julu poslastica, rekao bih konacno, Sicilija. Bio sam prosle godine po Toskani i Umbriji i Italija me kupila 100%, tu mogu da bacim savet gde sta ako koga zanima. O Siciliji ne znam mnogo sta da ocekujem.

Neko traži savete za Siciliju?

Uzmite rent-a-car. Ne oslanjaj se na njihov javni prevoz. Rent-a-car štedi neverovatno puno vremena, i omogućava da obiđete 3x više nego bez kola. Mislim, u gradu gde ste smešteni vam ne treba, ali čim krenete van njega, neophodan je.
Nikako ne uzimajte veliki, pa ni srednji auto. Fiat 500 ili panda su najpogodniji za takve "terene" (nadam se da vas nema 5-toro).
Za smeštaj, tražite nešto što ima parking (neverovatno, ali ima dosta smeštaja sa parking-om, čak i centru).

Svakako se popnite na Etnu. Predeli su nesvakidašnji. Odeš kolima koliko god može, tu je veliki parking, onda dalje žičarom, pa još malo nekim autobus terencima. Dobro se obucite, makar usred leta. Gore su najbolje pešačke ture sa vodičem, ali one moraju da se rezervišu unapred, i ja nešto nisam pohvatao kako se rade rezervacije. U stvari, kasno sam pohvatao da takve ture uopšte postoje, a Italijanski sajtovi su organizovani kao i sve drugo u južnoj Italiji, pa ako se snađeš svaka čast. Pokušajte (ako vas iole zanima hiking. Ako vas ne zanima, to sa žičarom i terenac-busom je dovoljno). :p

U Catanji, posetite riblju pijacu (cvrc sada ako znam kojim danima je najbolja). Takav autentični Italijanski cirkus se retko gde viđa, uz nama neobičnu ponudu življa iz mora. Rakovi/školjke/ribe, bukvalno te prskaju sa tezgi. Tu uz tezge ima i 2-3 restorana, "bašta" im bukvalno ulazi na pijacu, gde odmah služe dnevnu robu sa tezgi. Uz autentične mirise (ili "mirise") pijace, doživljaj je potpun. Neki od tih rade samo kada i pijaca. A na meniju je ono što je "taj dan najbolje na tezgama". :D

To su ukratko saveti koje je teže naći kada se kreće na Siciliju već ih sam otkrivaš.

Mi smo se držali te istočne obale. Bili smo bazirani u Catanji, a obilazili okolinu, Taormina, Siracusa... Od Palerma smo odustali jer je smo prekratko bili da lepo obiđemo sve na Siciliji. Siciliju samo vezali sa Maltom. Ali treba jednom otići 2-3 nedelje minimum, samo na Siciliju.
 
Poslednja izmena:
Taljand uskoro. U planu jos obilazak Bali/Vijetnam, eventualno Kambodza. Na Tajlandu preporuka za Koh Phangan, provodio sam dosta vremena na vise ostrva, ovo je bas posebno. Mislim da nema boljeg i opustenijeg ostrva koje nude sve, prvenstveno priroda, divljina, velik izbor plaza, idealna velicina za motor, lagan saobracaj, nema policije itd :). Ima specifican mesecni ciklus, oko full moon zurke je ostrvo punije, pa onda laganije i tako... 80% smestaja skroz na plazi za ok cenu. Nema toliko barova sa prostitucijom i slicnim glupostima kao u vecim mestima, bolja atmosfera.
 
Kad smo vec kod Tajlanda, npr ovo ostrvo:
Koliko je smestaj, hrana, pice, iznajmiti skuter ili bolje auto?
Bolje preko agencije ili sam organizovati?
Nista ne znam, ako moze koji savet :)

TT on 6X
 
Za Tajland ja sam sve skuterom, sve se bre obidje, pogotovu u naseljenim mestima kolima ces se nacekati dok dodjes do zeljenog mesta...Phuket je lepo mesto za odmor a i bogami zabavu, brdo klubova i odlicna atmosfera.
 
Pisao sam ranije u temi, evo nekih detalja . S tim da je karta do Bangkoka sada skuplja za oko 100e u proseku.

Ako ti je izvodljivo i nije cimanje, najbolje sve sam da organizujes. Sad ne znam koliko bi ostao, ali ako je duze, uzmes smestaj krace, pa naknadno gledas sta sve ima i sta ti se svidja. Da li neki luksuzniji bungalov na samoj plazi, ili apartman sa kuhinjom, itd.. Grubo, na mesecnom nivou. 400-500e bolji apratmani/bungalov ukupno za 2 ili 3 osobe (tipa ovog https://www.facebook.com/viewpointkohphangan/)

Skuter Honda Click 150, 3-4e dan, neki bolji Honda Pcx150/forca300 5-10E dan, mesecno sam placao nov PCX150 170E, polovni su jeftiniji. Gorivo 75din/l.

Auto ne treba na Koh Phanganu, najudaljeniji delovi ostrva su na max 1h voznje, uglavnom je sve blizu, pogotovo ako si na jugu ostvra. Tamo su veliki marketi, robne kuce, Tesco/C, nocna pijaca svako vece, riblja pijaca, najveca plaza Haad Rin itd.

Sto se hrane tice, najbolje jesti na nocnom marketu. Takodje iskoristiti i jesti sto vise morsku hranu ako volis. (gambori, lignje, riba, ako spremas sam izadje jeftino), lokalno voce itd. Kvalitetno, a ok cena. Videces kakav je ukus 'prave' banane (sa kosticom :)) naspram ovih ogromnih sto kupujemo ovde.

Hrane ima svuda. Pogledaj Numbeo za cene, dosta je realno. Nije Phangan ali Samui je tu negde po cenama Link.
 
Hvala za info!
 
@NSHappy hvala puno na savetima!

Sto se Tajlanda tice bio sam jedno 4-5 puta od kad sam u SG, pa pitajte bem li ga. Meni je onako malo i preko glave. Rekao bih da je najbitnije da znas zasto tacno zelis da ides tamo te shodno tome da biras destinaciju, da ne odes sa zenom i detetom u Patayu koji ces djavo tamo, mada ja bih rekao koji ces tamo uopste al ajde. Tajland je onako lep egzotican, mozes da sedis na terasi i delis lubenicu s majmunom dok pijes kafu (iz licnog iskustva) :d ali realno najveci smor tamo smo mi, turisti. Najpopularnija mesta i plaze su izvikane katastrofa ti tu bukvalno nista i ne mozes da uradis do da se uslikas i da bezis glavom bez obzira. I dosta slike mogu da zavaraju. Takodje dobro iscitajte gde vam se nalazi smestaj u odnosu na plimu i oseku (voda ume da se povuce po 500-600 metara i onda imas samo blato)

Tajland je jedna zemlja gde ima svega zato pamet u glavu. Cene su onako, ja nemam perspektivu vise jer mi je gde god odem iz Singapura usteda... Mozes obrok da pojedes za 60 bahta, 200 din, (pad thai recimo) a recimo cene ribe i tako tih stvari idu do 300-350 bahta.

Onako na prvu loptu sa porodicom - Koh Chang. Za mlade mozda Phi Phi, Puket i okolina pa na dalje...svakako lakse naci za mlade. Al ono do sad mi more i plaze bolje izgledaju na slikama nego kad odes, otud i ovaj moj odmor u Hong Kong bio sam u fazonu zeno idemo u civilizaciju, hocu hotel sa milion zvezdica i spa, hocu kanalizaciju bre :)

Od ovamo destinacija ja bih pre izabrao manje napadnutu Maleziju i Indoneziju nego Tajland, al dobro ja sam bio x puta pa sad pametujem. Al pre bih izobrao recimo Tioman u Malzeiji nego bilo sta na Tajlandu
(https://www.google.com/search?q=tio...wLjgAhWIe30KHTXPCBcQ_AUIDigB&biw=1904&bih=921)
 
Taljand uskoro. U planu jos obilazak Bali/Vijetnam, eventualno Kambodza. Na Tajlandu preporuka za Koh Phangan, provodio sam dosta vremena na vise ostrva, ovo je bas posebno. Mislim da nema boljeg i opustenijeg ostrva koje nude sve, prvenstveno priroda, divljina, velik izbor plaza, idealna velicina za motor, lagan saobracaj, nema policije itd :). Ima specifican mesecni ciklus, oko full moon zurke je ostrvo punije, pa onda laganije i tako... 80% smestaja skroz na plazi za ok cenu. Nema toliko barova sa prostitucijom i slicnim glupostima kao u vecim mestima, bolja atmosfera.

Samo kratko, pre bih propustio Bali a otisao u Kambodzu nego obrnuto. Sto se tice Vijetnama imas sjajnu foru da prespavas noc dve na brodicima hotelima u Ha Long zalivu pa istrazi. Voze autobusi iz hotela u Hanoju do dole (jedno 3 sata).
 
Hvala, i meni deluje tako bolje. Pogledacu Ha Long isto.
 
Katar, početkom februara.

Definitivna preporuka za svakog ko se dvoumi o Bliskom istoku. Ne propustiti posetu Muzeju islamske umetnosti (našao sam čak i ikonu svetog Đorđa tamo), obilazak Pearl-a, Nacionalne biblioteke, roštilj u pustinji i gledanje zalaska sunca, plaži Katara i obilazak Souq Waqif-a (najstarija pijaca u Kataru, odlično mesto za suvenire, jedna radnja nudi besplatno graviranje po izboru na kutijama za nakit), krstarenje morem u starinskim brodovima (moguće je i pecanje za ljubitelje pecanja) i ronjenje, branč vikendom ujutru ili bufe uveče u mnogobrojnim hotelima. Za adrenalinske zavisnike su padobranski skokovi, sa instruktorom naravno.

Najbolje vreme je od novembra do početka aprila, prijatnih 25-30 stepeni, noću bude oko 20 stepeni pa je veoma prijatno za šetnju pored mora. :happy:
 
Koliko te kostalo to zadovoljstvo. :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Katar deluje fascinantno, a zasad sam ga video samo iz vazduha :) Al fora je cim sletis na aerodrom znas gde si dosao: racunari na aerodromu za javnu upotrebu sve iMac-ovi, a u freeshopu za poneti izlozeni jedan crveni i jedan srebrni ferari :D Druzio sam se ovde s nekim Rumunima koji su ziveli tamo 4 godine, kazu od svih drzava na bliskom istoku sutra bi se vratili tamo da zive...
 
Koliko te kostalo to zadovoljstvo. :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

960$ dve povratne karte + 70$ za dve osobe u hotelu, smeštaj može biti i jeftiniji i skuplji, zavisi od mogućnosti, hotel sam našao na trivagu + džeparac... Ali veruj mi, isplati se.

I ako se razmišljaš, nemoj preko naših agencija, stave reklamu 300 evra karta pa uzimaju još toliko na svakakve gluposti. Vize nam ne trebaju od 1.1.2019. Rezervišeš sam karte, hotel (možda ti budu tražili na aerodromu da pokažeš rezervaciju pa možeš da odštampaš ranije, za svaki slučaj) i milina.
 
Da ne bude zabune za vize:
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/...putovanje-u-inostranstvo/10545-katar?lang=lat
Proverite pred polazak za svaki slucaj.

Visa on arrival, free.

Za Katar i Emirate imajte na umu da su ogromni hubovi, i da mozete cesto da iskoristite da idete na neku dalju destinaciju a u tranzitu svratite u Katar/UAE, prilicno jeftino.
Tipa za Katar je razlika u ceni ~100$ naspram karte bez layover-a u Dohi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno