Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Sa Exita otisao u CG, na Seadance. Bio smesten u Lastvi, pa smo posetili i Ploče i Plave horizonte. Ne znam, meni je CG baš bzvz. Valjda sam navikao na Grčku...
E, onda smo iz CG krenuli na Lefkadu preko Albanije, sa zadržavanjem u Valoni. Lep gradić, primorski, nikakvih problema sa našim tablicama...
Vreme je bilo loše, pa se nismo brčnuli.

Sad sam na Lefkadi i svaka preporuka, ali za one koji vole "aktivan" odmor. Ne volim taj izraz, jer ako je nešto odmor, nema tu aktivno. :) ali svaki dan nova plaža, nova avantura i na kraju prelepi prizori za ceo život.

Sent from mTalk
 
Ispratio sam desavanja, a i slike sa njihove FB strane. Srecom mi smo vec bili krajem juna i vreme nam je bilo savrseno.
 
Ovo je nista! Oni koju ozbiljno mislili da "dete" od 24/27 godina ide jeftinije, verovatno nisu nasli opis za rec "dete", pa je opravdano, ko ide prvi put. Zato agencije, od kad znam za sebe, pod dete konkretno kazu da se misli na "do 12" ili "do 2 godine".

Pazi za sta su se Englezi zalili skoro: "Ovo je sramota! Trebalo nam je 8h do Barbadosa, a nasim prijateljima iz Nju Jorka svega 3 sata!" :)
 
Ali lol "Ne prija mi otpozadi i unazad, samo da napomenem da to neću da prihvatim u autobusu!"
 
Me su vrh gospodja sa pasosem i lik sa *****kom.
Inace da napomenem bio sam na Tasosu u mestu Skala Rahoni.
 
Poslednja izmena:
Uh to na zapadu ostrva depresija :)
Na Tasos samo kolima ili još bolje iznajmljivanje motora na ostrvu ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rodos, po mogucstvu u gradu

Krit

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Hvala na predlozima.

Izbor je Lefkada...

Prvi put, i svaki naredni [emoji3]


c5f06dc76ade4515b073dd234bd68361.png
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Prosle godine bio u Platamonu, kod Nei Porija. Fino mestasce, gradske plaze bzvz, orvi put da nisam zujao jer sam otisao bukvalno u dva dana.. Smestaj krs, pokvari se auto. Ali akonse uzme u obzir da sam prvi put isao sa detetom od 1.5 godine bilo je vise nego odlicno.
2012 Sitonija Nikiti, odlicno mesto kao baza za obilazak. Ove godine je preskupo.
2011 Tasos, bez kola nikako. Brdo divljih plaza nema buke, guzve. Ma milina.
Ove godine idemo na Atos Iressos. Komentari su razni, nije jos urbanizovano toliko, ali koliko sam gledao slike to je ono sto mi treba bez guzve i buke. A i sa cenama su skroz ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Prosle godine bio u Platamonu, kod Nei Porija. Fino mestasce, gradske plaze bzvz, orvi put da nisam zujao jer sam otisao bukvalno u dva dana.. Smestaj krs, pokvari se auto. Ali akonse uzme u obzir da sam prvi put isao sa detetom od 1.5 godine bilo je vise nego odlicno.
2012 Sitonija Nikiti, odlicno mesto kao baza za obilazak. Ove godine je preskupo.
2011 Tasos, bez kola nikako. Brdo divljih plaza nema buke, guzve. Ma milina.
Ove godine idemo na Atos Iressos. Komentari su razni, nije jos urbanizovano toliko, ali koliko sam gledao slike to je ono sto mi treba bez guzve i buke. A i sa cenama su skroz ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
mi Atos al Uranopolis, neskupo, hotel pp usluga, plaza ima za svaciji ukus

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ove godine kraj maja/pocetak juna, prvi put na Sitoniji, jedno od mojih najlepsih letovanja. Idealno vreme za sve, za kupanje (mada to nije uvek pravilo), nema guzve (neko voli guzvu, ja ne), mnogo dobrih plaza i taj period je strasno jeftin za boravak.
Zelja mi je da odem da vidim i Lefkadu.
 
Da je strasno jeftino bas i nije. U kom mestu si bio posto sam u istom periodu i ja bio.
 
U Nikitiju smestaj koji sam 2012 godine placao 350e za 13 nocenja, ove godine mi je trazio 600e, za 10 noci. Period isti, pocetak septembra. Jeste da je to 5 godina razlike, ali mislim da je preskupo, za to sto nudi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa mi hotel 4* plus pp za nas 4 platili 960 eur.. naravski da je skupo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kada je najbolje uhvatiti ponude za sledecu godinu? Koji mesec?

Da li se vise isplati booking + avion (Budimpesta, Temisvar, Nis + prevoz do njih) ili preko agencije?

Najvise sam pricao sa devojkom za Lloret del Mar, ali moglo bi i nesto drugo da upadne u kombinaciju, samo da nije Grcka, Crna Gora ili Hrvatska.
 
Max cena?
 
Koliko sam video tako razlicite cene, izadje nekih 600e (bez transporta do aerodroma) avion + smestaj (gledao sam AirBnb). 10 dana.
 
Da li neko ima da preporuci neki hotel na Majorci sa 4 zvezdice da je u blizini plaze?
 
Poslednja izmena:
Verujem da 99% nemaca ide preko bookinga (buchung) na letovanja i to se ulavnom radi decembar-februar,gde za "sitne" novce rezervises sebi letovanje.
Kolega je u januaru uzeo 10 dana Playa de Ingles paket all inclusive - 4* hotel sa full prevozom (kuca aerodrom - aero hotel pa nazad isto) za 599e po osobi.
Turska,Egipat,Maroko,Spanija,Italija itd su izuzetno jeftini.
Bila ponuda u januaru za Maldive 7 dana sve full 999e sa 4*,sto smatram da je jeftino obzirom na distancu...
Tako da se isplati...
 
Kada je najbolje uhvatiti ponude za sledecu godinu? Koji mesec?

Da li se vise isplati booking + avion (Budimpesta, Temisvar, Nis + prevoz do njih) ili preko agencije?

Najvise sam pricao sa devojkom za Lloret del Mar, ali moglo bi i nesto drugo da upadne u kombinaciju, samo da nije Grcka, Crna Gora ili Hrvatska.

Ja sam se prošle nedelje vratio iz Lare (Antalija) i preko Bookinga bi me izašlo mnogo skuplje od ponude agencije. Ramada Resort je bio u pitanju, 5* ultra all inclusive sa superior sobom za nedelju dana (avion, sve takse, prevoz do hotela uključen u cenu) je bio 1230€ za nas troje, a booking je za taj period cenio samo hotel 1170€
 
Baš zato i pitam, jer ono vidim da je nekad agencija jeftinija, mada ako ideš agencijom i avionom ispadne skuplje, jer se leti iz BG-a većinom.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam se prošle nedelje vratio iz Lare (Antalija) i preko Bookinga bi me izašlo mnogo skuplje od ponude agencije. Ramada Resort je bio u pitanju, 5* ultra all inclusive sa superior sobom za nedelju dana (avion, sve takse, prevoz do hotela uključen u cenu) je bio 1230€ za nas troje, a booking je za taj period cenio samo hotel 1170€
Kakvo je more tamo?
To je najveća lutrija sa Turskom, jer može zapasti prelepo a mož' i jako prljavo....
 
Sve je izuzetno čisto, nigde nijednog pikavca nije bilo, ja sam oduševljen higijenom mora, plaže, hotela, ulica... Zanimljivo je da su popodne često bili talasi a ujutru je bilo mirno more.

Takođe, posetio sam i najveći tunel akvarijum na svetu i "snežni svet", odlično iskustvo kada si na pola metra od ajkula, ili kad od +40 stepeni odeš na - 20 na sankanje :)
 
Poslednja izmena:
@djilkosh_ns

Meni su iskusniji savetovali sajam turizma u Beogradu za predsezonsku prodaju kod nas

Drugo, expedija sa kompletnom uslugom (let + hotel + rent-a-car)

Trece. Klub putnika i saveti na njihovim forumima. Uzmes kod Nemaca, recimo, aranzman, a ti organizujes let preko expedie ili sta vec volis da koristis za let.
Posrednicka agencija je 1atravel.rs kod nas. Dodje nesto malo skuplje, ali se ne akas sa stranim agencijama i nasim bankama i transferima novca.


I ono najbitnije - vreme. Sto ranije, to jeftinije ili da rizikujes last minute, ali onda nema da biras...
 
Fala @bmibmc videću sve opcije
 
BTW. Dobio sam od bookinga ovo...
Want to earn an awesome cash reward for you and your friends? If the answer is yes, just share this link with your friends.
All your friends need to do is book using the link and stay at their accommodations – then they’ll get a 10% refund after they check out. And you’ll get US$15 for recommending them!

Nisam probao da li f-se, ali ako mislite rentati preko bookinga, a pre niste - pitajte prijatelja za referal kod. Bice bolje i vama i njemu :d
 
Pre nego sto iskoristite taj link, prvo odite u drugom browseru na cist booking.com, i proverite cene.

Desi se nekada da su referral cene vece taman za koliko se ustedi :) (mislim generalno, ne konkretno za Booking)

Uzjedno, vec koji put mi je na Agodi bolja cena za smestaj nego i u hotelu i na Bookingu. Za Bec je bila duplo niza. Posto se ne gleda 2000x godisnje, treba proveriti cene na vecim sajtovima, ne samo jednom. Ne izgubi se puno vremena, a moze biti ogromna razlika (200e u mom slucaju)

Moze meni link na PM, BTW, ako nece drugi javno da se baca :)
 
Poslednja izmena:
Da je strasno jeftino bas i nije. U kom mestu si bio posto sam u istom periodu i ja bio.

Mislio sam na smestaj, Toroni mesto, placao sam 140eu za 2 osobe, mislim da od toga ne moze jeftinije za to mesto. Doduse, voda tamo nije nesto, ali svuda okolo je VRH, ko ide kolima. Sto se tice cena, sta znam, nije bilo skupo.
 
Bio 2 nedelje u Zanzibaru, odusevljen...

Sent from my P10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno