Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Bravo, kao da sam ja pisao post.
Isto bio sa ženom (tada devojkom) 5 dana.
Prvi dan nas smorila poznata mesta i brdo turista, pa lunjali po bukvalno celoj Veneciji. Hotel nam bio blizu trga sv. Marka pa nismo mogli da izbegavamo ogromnu količinu turista :)
Plaža i kupanje, Lido.

Verona mi je skroz kul grad.
Iako sam uvek bio poslovno tamo, pa sam mogao samo da pretrčim grad.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ko voli mirna mesta a zeli da vidi Veneciju, Mirano je top, ima odlican hotel u retro stilu sa prelepom bastom i bazenom i veoma prihvatljivom cenom, a od Venecije je 20ak minuta busom koji staje na 100m od hotela... Naravno, hotel ima i parking i odlican dorucak...

Verona je prelepa, a ima i puno salameria koje imaju top suhomensate proizvode, sireve, masline i hlebove po bas dobrim cenama a dosta njih ima i bastice pa se moze odmah tu jesti jako kvalitetno za smesne pare :)
 
Hong Kong pre jedno metar dana. Mi smo isli jer nam je bilo blizu i uzeleo sam se urbanog odmora, plus klima 20 stepeni jedva sam cekao da se malo smrznem. Grad je fenomenalan naravno, zavisi sta trazis a ima svega. Obroka za 5,50, i 500 dolara, ogromnih zgrada, a i parkova i zelenila. Brz, spor, sve u isto vreme zavisi gde odes. Ekstremno bogatih koliko hoces, a i ljudi koji zive u uzasnim uslovima u sobama velicine kutije. Po mnogo cemu tipican azijski mega grad, ali mogao bih da se vidim da zivim tamo pod nekim uslovima./ Stanovnistvo se dosta menja dolaskom velikog broja Kineza koji se naseljavaju. Ono sto je super je sto malo van grada imas planine i sjajnu prirodu, plaze i surf, ako ti je do ludovanja tu je Kina i Macau - kineski las vegas, ako ti je do sopinga tu je Senzen itd. Mene klopa pre svega raspametila, ali zaista jeste skupo, pa mozda i skuplje od Singapura po nekim parametrima. Znam da nije blizu al eto ako imate nekad priliku definitivno ne preskacite, mada i ko bi...
 
Odgovor na temu:

...During the War...
 
Ako sam dobro razumeo trenutne mere, mora da se rade pcr testovi i nakon povratka iz Grcke? Ili izolacija 14 dana? Neka me neko demantuje molim vas :ROFLMAO:

Nismo imali koronu, nismo se vakcinisali...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210531-121014_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210531-121014_Samsung Internet.jpg
    141.1 KB · Pregleda: 51
  • Funny
Reagovanja: M J
Koliko sam video mora pcr u povratku iz Grčke samo ako se vraćaš avionom, kolima na treba jer onda dolaziš iz Makedonije, odakle ne treba... logika.. 😂
Da, logika. Mi kad idemo zbog posla u Jevropu, našima na Horgošu kažemo da smo bili u Mađarskoj. Kolege su se iz Hrvatske vraćale preko Bosne da ne bi radili test/bili u izolaciji. 2g mozga nemaju ovi koji propisiju mere. Mada nije da to već nismo znali.

A i sa vakcinama/kovid "pasošima" je haos. Priznaje ko šta hoće, a nekada carinik sam odluči da li će da te pusti li ne bez obzira što si vakcinisan. Ili dozvoljavaju vaksinisanima iz jedne zemlje, a ne iz druge (naše), čak iako su primili istu vakcinu.
 
Na Kopaoniku u Martu ove godine. Ucio da skijam pod stare dane.
A nadam se da cu sa sestrinom porodicom u Julu-Avgustu u Grcku (prelezao koronu i revakcinisao se).
 
Kilavo ali necu da odustanem. Dobro sam pao na glavu (potiljak) spustajuci se niz Karaman greben. Teze kapiram neke stvari pogotovo sto sam "talentovan" za sport.
 
Egipat , pre 5 dana, bili na dve nedelje. Bas mi je prijalo putovanje, i skroz sam zaboravio na celu ovu corona situaciju. i nema vise gubljenje vremena zbog cor, godinu ipo dana radim od kuce, smorih se ko plovak.
 
Na phuketu, 9 dana u aprilu.

Za dve nedelje u novi sad ;)
 
Kako ide to pod stare dane? Ja sam prvi put stao na skije ove zime, pao par puta, i digao ruke da se ne polomim...
Moras da padas da bi naucio :)
Doduse, kontrolisi brzinu, ne valja da ides mnogo brzo pa da padnes :D

Ja sam ucio da skijam predprosle godine, padao sam bas dosta, ali ono, uglavnom su to bocni padovi, tako da nista strasno. Doduse ja sam mladji od tebe 11 godina ;)
Elem, ja sam se iskreno zaljubio u skijanje. Sad mi je to zanimljivije od przenja na suncu 10 dana preko leta na moru :p
 
Ja sam padao sa strane ali onaj jedan pad unazad sa potiljacnim delim kacige me je poslao na fizikalnu terapiju zbog bolova u vratu. Sada da kucnem u drvo sve je ok. Bar me je kaciga spasla gorih posledica tako da nigde bez nje.
I pored toga necu odustati i idem i sledece godine da nastavim ucenje skijanja.
 
Ne brinem se ja za @mitar1982 -a, on je u najboljim godinama :) . Nego, @Zuba1970 je moj vrsnjak, pa me malo strah ;) zahebano je skijanje prilicno, bas ti treba fizicka spremnost i rizik je ogroman ... samo biraj blage staze:cool: ...ja sam pre ~25god prvi put probao skije i board, ovo drugo mi je vise leglo, ali nikad nisam nastavio
 
Ako cemo po papirima, poslednji put bio sam na odmoru/letovanju 2019 sa decom i zenom ... a ako cemo iskreno, zadnji put sam se odmorio/uzivao 2005., pre dece i sa "istim djavolima nenapacenom" zenom :)
EDIT: gde... pa grcka uvek, ne trazim i ne zelim bolje :D
 
Kako ide to pod stare dane? Ja sam prvi put stao na skije ove zime, pao par puta, i digao ruke da se ne polomim...

Ako želiš da naučiš da skijaš, zaboravi "sam svoj majstor". Angažuj instruktora i za nekoliko sati sa instruktorom ćeš naučiti više nego sam za nekoliko sezona. Ko god kaže da je instruktor skup, dovoljno je da izračuna ski pass za sve dane samostalnog lomljenja po planini. I potencijalne povrede.

Ako želiš da probaš sam, pogledaj Ski like a pro, domaćeg autora, Vlada Mandić. Pa možda ipak odeš na njegov seminar svakog decembra. Vredi.

A kad smo već tu, poslednje putovanje, Kopaonik, mart.
 
U principu imam 'banalan' problem na temu instruktora, imam slalom stazu u selu gde živim, imam još raznoraznih staza u okolini, ali nisam video da ima instruktora skijanja. Prosto, lokalci Norvežani to uče od malena, pa traženje instruktora skijanja je kao da tražim nekog da me uči da hodam. :D Nisu turistička mesta, pa da ima hotela, škola skijanja i pratećih sadržaja.
 
Silom boga oće čoveka u invalidska kolica da pošalju :p
 
U principu imam 'banalan' problem na temu instruktora, imam slalom stazu u selu gde živim, imam još raznoraznih staza u okolini,...

A ja nekad za dan skijanja vozim 500km 😢
Ili odem uveče, prenoćim, pa ujutru odmah na stazu i sa staze kući...
 
U principu imam 'banalan' problem na temu instruktora, imam slalom stazu u selu gde živim, imam još raznoraznih staza u okolini, ali nisam video da ima instruktora skijanja. Prosto, lokalci Norvežani to uče od malena, pa traženje instruktora skijanja je kao da tražim nekog da me uči da hodam. :D Nisu turistička mesta, pa da ima hotela, škola skijanja i pratećih sadržaja.
Iz opisa nagađam da bi komšinica mogla pomoći...
 
Poštar pominje VR, Kure komšinicu, za skijanje slaba vajda, jedino bračnu krizu mogu da dobijem, šta god da odaberem... :D

Nego stiglo leto i seoske "sportske" aktivnosti, pa skijanje može da čeka sledeću sezonu.
IMG_20210601_214741.jpg
 
Nazad
Vrh Dno