Šta je novo?

Problem sa Google Play prodavnicom

Samo da javim da sam uspeo da rešim problem. :) Skapirao da je bug sa lokacijom pošto mi na privatnom nalogu za Google One prikazuje cene u USD a na firminom Google Business nalogu u RSD. Otišao u podešavanja lokacije u Play Store-u i vidim da postoje dve Srbije, samo izabrao drugu, prebacila se lokacija i sve proradilo. Dakle sada mi radi search aplikacija, plaćanje, sve.

https://support.google.com/googleplay/answer/7431675?hl=en
 
Samo da javim da sam uspeo da rešim problem. :) Skapirao da je bug sa lokacijom pošto mi na privatnom nalogu za Google One prikazuje cene u USD a na firminom Google Business nalogu u RSD. Otišao u podešavanja lokacije u Play Store-u i vidim da postoje dve Srbije, samo izabrao drugu, prebacila se lokacija i sve proradilo. Dakle sada mi radi search aplikacija, plaćanje, sve.

https://support.google.com/googleplay/answer/7431675?hl=en

To je to...kod mene nije bio bas isti slucaj, nego sam ponovo ubacio karticu za placanje, pojavila mi se jos jedna Srbija, izabrao nju i BINGO......hvala ti
 
Ako može pomoć. Na Google play store imam povezan Family link sa ćerkinim telefonom. Ona sad igra Roblox i probila mi je glavu za nekom nadogradnjom te igrice od 450 RSD mesečno. I sad pitanje.
Zašto ne mogu da se registrujem za Porodičnu zbirku koja mi je potrebna da bi ćerka mogla da kupi tu nadogradnju preko njenog telefona? Izbacuje mi da valuta nije kompatibilna, a meni je za plaćanje registrovana Master kartica.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Odlično, drago mi je da rešio. :)

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Isti problem sam i ja imao. Ništa nije pronalazio u pretragama ni u app na telefonu ni kad sam ulogovan na play na računaru pa sam pretpostavio da ima neke veze sa samim nalogm. Glavni nalog mi je dosta star, imam ga od 2005. Morao sam u opcije plaćanja da dodam karticu i tek onda mi je omogućio da ponovo izaberem Srbiju - tj u opcijama su se pojavile dve Srbije, šta god to značilo. Posle toga se nalog ponaša uobičajeno na google play i u pretragama. Ako sad odem u okviru playa na načini plaćanja->još podešavanja plaćanja pa klik na moje ime vide se dva payment profila sa dva različita profile ID broja. Iako su oba imaju kao zemlju Srbiju, očigledno je nešto u sistemu drugačije sprtljano sa starim ID, a moguće je da je i problem vezan samo za Srbiju.
Elem, ako dodajete karticu, a imate mogućnost da isključite korišćenje kartice na internetu preko app banke, google play skida i vraća 70,00RSD sa kartice, pa prvo omogućite korišćenje da bi registarcija kartice prošla.
@velko @DJmihailo hvala na hintu za rešenje :)
pozz
 
Nazad
Vrh Dno