Šta je novo?

Problem sa Google Play prodavnicom

ivoludilo

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruke
342
Poena
180
Od skoro mi se pojavio problem sa googl prodavnicom tj ne mogu da apdejtujem ili skinem ni jednu aplikaciju iz iste.Pokrenem apdejt i on dođe do npr 36 %,43 % ili 75 % bez ikakvog pravila uglavnom na svakoj pokušanoj aplikaciji isti procenat i tu stane.Sve ostalo radi normalno.Probao sam sve od čišćenja keša,brisanja podataka i u gogle play prodavnici i u uslugama,pa i brisanja nadogradnje u prodavnici i tad je uspevao apdejt posle toga jedno vreme pa opet neće.Od juče više ni to ne pomaže.Naravno probao sam i brisanje google naloga ali ni to ne pomogne.Uglavnom posle brisanja nadogradnje u prodavnici ona je radila sa osnovnom verzijom dok se sama ne apdejtuje na zadnju nakon čega posle nekog vremena prestane da apdejtuje aplikacije.Posle zadnjeg brisanja nadogradnje prodavnica je ostala na osnovnoj verziji i ne apdejtuje se ali ni aplikacije.Uglavnom krenu i zakucaju na nekom procentu.Poneka po neka posle nekog vremena sama prođe i to je to.Ima li neko rešenje jel neko imao ovakav problem.
 
Koji telefon je u pitanju? Da li je u pitanju fabricki ili custom ROM? Udji u Recovery i odrati Factory reset (factory reset brise cache, dalvik/art cache i data particiju).
 
U pitanju je LG Magna fabrički rom rutovan,ovaj problem se pojavio od pre 2 meseca pre toga je radio normalno.Naravno izbegao bih fabrički reset ko će vraćati silne programe .
 
Ako ti je android 5.1 , onda lako rešiš problem. Idi u podešavanja pa na memoriju i zadaj da telefon bira gde će snimati programe koje instališeš, ako ti je stavljeno na sd card eksternu onda je to problem. Ja sam tako kod mene rešio, pronašao sam to rešenje na netu.
 
Android 5.01 i po defoltu snima na internu memoriju a ti kasnije možeš da premestaš po potrebi ,ali nije to problem
 
Od skoro mi se pojavio problem sa googl prodavnicom tj ne mogu da apdejtujem ili skinem ni jednu aplikaciju iz iste.Pokrenem apdejt i on dođe do npr 36 %,43 % ili 75 % bez ikakvog pravila uglavnom na svakoj pokušanoj aplikaciji isti procenat i tu stane.Sve ostalo radi normalno.Probao sam sve od čišćenja keša,brisanja podataka i u gogle play prodavnici i u uslugama,pa i brisanja nadogradnje u prodavnici i tad je uspevao apdejt posle toga jedno vreme pa opet neće.Od juče više ni to ne pomaže.Naravno probao sam i brisanje google naloga ali ni to ne pomogne.Uglavnom posle brisanja nadogradnje u prodavnici ona je radila sa osnovnom verzijom dok se sama ne apdejtuje na zadnju nakon čega posle nekog vremena prestane da apdejtuje aplikacije.Posle zadnjeg brisanja nadogradnje prodavnica je ostala na osnovnoj verziji i ne apdejtuje se ali ni aplikacije.Uglavnom krenu i zakucaju na nekom procentu.Poneka po neka posle nekog vremena sama prođe i to je to.Ima li neko rešenje jel neko imao ovakav problem.

Imao sam isti problem i riješio sam ga tako da sam sa www.apkmirror.com skinuo novu verziju Google play store i ( po potrebi Google play services ) i nakon njihove instalacije ( update ) sve radi kako treba.
 
Sem deinstalacije predhodne verzije treba li da se brišu kakvi fajlovi u sistemu
 
Nema nikakve potrebe za deinstalacijom, samo skini neku novu verziju i sve bi trebalo normalno raditi

Ako slučajno bude problema, mada mislim da neće, imaš odličnu zamjenu za google play store ( po meni i bolji ) u 1Mobile Market
 
Poslednja izmena:
Ok probaću opet prodavnicu sam već instalirao novu pre 4 dana i nije upalilo,probaću opet sve da obrišem ovog puta i gugle usluge ,pa ću videti
 
Evo nakon ponovne instalacije prodavnice i google play usluga više ne mogu da se ulogujem na nijedan google nalog ,izbacuje grešku pri komunikaciji i traži nadogradnju usluga koju naravno neće da odradi
 
Jesi probao factory reset, da vratis fon na fabricka podesavanja? Ja kad nesto zeznem reset to factory krenem sve ispocetka da instaliram i resim probleme.
 
Nisam probao fabrički reset,mrzi me da opet sve instaliram i podešavam a i sumnjam da će rešiti problem obzirom da sam izbrisao prodavnicu i servise.Problem sa Google servisima sam delimično rešio ponovnim instaliranjem google servisa ovog puta ispravnom verzijom.Međutim sad neće da mi povuče kontakte sa gugl naloga,sve ostalo ažurira sem imenika.A prodavnica za sada radi ali svaki čas puca ne znam šta je sad problem sa njom ,instalirao sam zadnju verziju koju sam našao
 
Evo situacija trenutna sve je ok sem prodavnice koja radi sve do trenutka kad nešto probam da ažuriram ili skinem a tada ista prekida rad.Znači može po njoj da se krećeš tražiš ,gledaš sve dok ne pokušaš da skineš neku apl.
 
Evo i ja imam isti problem, dođe do 100% i neće dalje.
Imao sam ranije isti taj problem i samo je fabrički reset to rešavao ali me stvarno mrzi da to radim svaki put.
U pitanju je Lenovo A5000 v4.4.2 + Kingoroot

Screenshot_2016-07-04-09-12-46.png
 
Poslednja izmena:
Hvala Bogu za Titanium backup, morao sam da uradim fabrički restart i sad opet radi.
 
Meni se ovo dešava takođe, počelo je neko vreme unazad, reset me ne za ima iako imam T. Backup, mrzi me... Ne znam šta im je, guglao sam na tu temu, periodično pogađa sve redom, svuda, rešenja nema a niko nije potvrdio da update same Prodavnice to rešava.
Mislim da resetom ne dobijate ništa trajno, to je njihov bug i pitanje je vremena kad će opet da krene. Ja to rešavam zaustavlja je i ponovnim pokretanjem aplikacije, jeste bzvz ali dok ne srede...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo sam inače rešio reinstalacijom Playa, (updatea) i proradilo je... Pre toga obrisao Data i Cashe pa reinstalacija.

5.7.2
 
Problem sa Google Play Service (Usluge). Počelo je Avgusta 2019 ( Prestigio Muze D3) uzeo sam od ćerke mobilni i naravno Faktory reset (do tada je radio odlično). posle pokretanja nadogradila se Play Prodavnica i mogao sam da skidam i instaliram sve sem: FB Mesingera (velike aplikacije), i Google play service nije hteo da se ubdejtuje, zakočio se na fabrički. probao sve uobičajene načine ništa nije pomoglo i opet factory reset i ponavlja se isto. Skinem sve starije Google Play Service sa APK mirror i počnem po redu. prvo 11 itd do 17.4.55 (020300-248795830) mislim da je to do Juna 2019 i dalje ni makac u medjuvremenu izašao i 18 i sada 19, ubdate ni sa GP Stora ni sa APK miroor neće pa neće, takodje i mesinger, stari sam instalirao i dalje noviji neće. Ako neko ima neku ideju šta bi moglo da bude, (sinhronizovao sam datum, acc sve što sam našao na netu) ali dalje neće, uzgred sve radi normaqlno i sve ostalo se abdejtuje. Izvinjavam se na opširnosti :)
 
I ja sam, ni ja tacno ne znam tacno kada, ali sam to provalio pre nekoliko dana, dobio problem sa Google store . Naime, kada dam upit za pretrazivanje na store-u, uglavnom mi da poruku da nije pronadjen ni jedan rezultat, ili mi, redje da rezultate koji nemaju veze s upitom. Takodje, kada odem u pod meni Top Charts dobijem gresku DF-charta-01. Telefon je Pixel3. Imam samo jedan google nalog, nebitno je da li je na WiFI ili na mobilnim podacima. Sve sam probao sto ima na netu od predloga ( brisao podatke i kes sa google play i google play service aplikacija, vracao google play store na fabricko stanje, brisao i ponovo stavljao nalog...i na kraju uradio i factory reset ...bez rezultata. U isto vreme , na sluzbenom, Samsung J3, gde imam drugi google nalog, sve radi bez problema. Ocigledno je da je u pitanju neki problem sa mojim nalogom i google serverom, jer mi se isto dogadja na kompjuteru, kada odem na google play store ( sa mojim nalogom ), pretrazivanje aplikacija ne radi a top charts meni je prazan. Inace na Pixelu je android 10, novembarsko azuriranje. Jedina mogucnost koju imam je da sacekam sutrasnje azuriranje ali ako se nista ne promeni nemam vise ideja.
Imate li neki predlog?
 
I zaista, ziveti u Srbiji je svojevrsna avantura.... Danas sam dva sata proveo on line sa google podrskom...Prvo za Play store, koja nije resila i prebacila me na Pixel...e tu su nastali problemi tipa daj adresu gde je telefon kupljen ( narucen sa Googla u US,) daj mail na koji se vezuje kupovina...to je malo trajalo....a onda....ja ne mogu da vam pomognem, vraticu vas na Play store podrsku...E tu smo dosli do konacnog zakljucka zasto je "divno" ziveti u Srbiji....Naime, ocigledno da je problem u komunikaciji moj nalog-google store...i onda zakljucak, ja vama ne mogu da pomognem, Play store ne postoji u Srbiji....jao...ja mu kazem ama kako...posaljem mu link google play store Srbija....a on kaze...to je nesto drugo, Google nije u obavezi da daje podrsku za prodavnicu u vasoj zemlji... I tako, pa ja koji sam proamericki orijentisan jedva cekam da Huavei ili bilo ko napravi alternativni sistem.....:) eto me odmah tamo :D
 
Heh. Kod Huaweia zaboravi na sve "zapadnjacke" aplikacije I pravi naloge za WeChat i sl. Ne može da ti tamo pričaš i šta hoćeš, možda se nekome ne svidi. Strpi se koji dan, resice se problem.
 
Strpi se koji dan, resice se problem.

Cisto da updejtujem, ovo je poslednji mail koji sam dobio......nece resiti problem ;)

...I understand that you're facing issues with the Play Store in Serbia.
I'd like to inform that Play Store is not supported as of this time in Serbia. This is a system restriction which no one can override unless restrictions has change or compatibility applies in your region.
I appreciate your understanding in this regards.
 
Probaj ako još nisi i sa nekim boljim vpn-om da se prebaciš u drugi region (mada sumnjam da će da pomogne)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Probaj ako još nisi i sa nekim boljim vpn-om da se prebaciš u drugi region (mada sumnjam da će da pomogne)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Hvala, ali ne znam to da uradim ( nema iskustva sa VPN ).....mislim, otvorio sam jos jedan google nalog i sve radi sto se prodavnice tice, ali me nervira, ovaj stari imam 15 godina....
 
Da li je neko uspeo da reši ovaj problem? Dešava mi se ista stvar kao Mihailu, sve probao i nisam uspeo da rešim. :/

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Hvala, ali ne znam to da uradim ( nema iskustva sa VPN ).....mislim, otvorio sam jos jedan google nalog i sve radi sto se prodavnice tice, ali me nervira, ovaj stari imam 15 godina....

imam isti problem i ne znam tacno od kad je sve pocelo ali nije odavno. ne razumem kako play store nije podrzan u srbiji za stari nalog a za novi jeste.
ukucam u search "viber" on mi izbacuje neke nebuloze tipa neki translator,wikipediju itd.
 
imam isti problem i ne znam tacno od kad je sve pocelo ali nije odavno. ne razumem kako play store nije podrzan u srbiji za stari nalog a za novi jeste.
ukucam u search "viber" on mi izbacuje neke nebuloze tipa neki translator,wikipediju itd.

Ima neke veze sa regionom ali nemam pojma kakve....ja sam imao potpuno beskorisnu prepisku sa google play podrskom, gde su na kraju rekli da njihov expert radi na tome....i tako on radi vec mesec dana ;)
Isto i kod mene kada ukucam u search, recimo "Srbija" dobijem u ponudi neke gluposti, tipa wish i slicno. Ja sam se nadao da ce januarski Pixel update da nesto popravi...ali...nista
 
Nazad
Vrh Dno