Šta je novo?

AA punjive baterije za fotoaparat

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,552
Poena
605
Baterije trebaju rodjacima matorcima za stari Canon A470 za fotkanje uglavnom bez upotrebe blica.

Znam da postoji vec par tema,ali su uglavnom matore. Sta je trenutno aktuelno i koje baterije izabrati ?


Panasonic - Sanyo Eneloop
Varta
Kodak
Sony

Da li da kupe i nov punjac posto vec imaju 3 komada ( Varta,Triax i TnB ) ?
 
Smart znači da punjač ispravno detektuje da su baterije pune, te tada prekida punjenje. Takvo punjenje je najzdravije za baterije, i produžava im radni vek.
Ne smart punjači (većina jeftinih) obično pune baterije manjim strujama, a prekid punjenja je vremenski ograničen, te tako, uglavnom, ili ne napuniš baterije do kraja (ako su nove/dobre/jake) ili ih prepuniš (ako su stare/loše/slabe). Ni jedo ni drugo nije zdravo za NiMh baterije.

Primeri smart punjača: http://www.ebay.com/bhp/nimh-smart-charger

I eneloop punjači su razni, te ih ima i pametnih i onih drugih, da ne kažem glupih. Mislim da kod eneloop branda, onaj na kojem piše advanced spada u smart grupu.

BTW, već smo pričali, za baš male potrošače, za obične TV i slične daljince, koristi obične alkalne baterije. NiMh baterije se u takvim potrošačima podprazne, što im značajno smanjuje radni vek.
Za iole veće potrošače ima smisla korisititi punjive baterije.

A to što ti punjiva baterija u Xbox kontroleru traje 2-3 sata, znači da je ta baterija pokojna i da je zaslužila da ode na reciklažu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Ja imam neki a4tech cg-10A punjac za ni-mh baterije, koristim ih od daljinaca, preko zidnog sata, trimera pa do misa za laptop.
E sad sve dok nisam uzeo wireless mis nisam imao ocitavanje nivoa napunjenosti baterije.
Sad tek vidim da mi ovaj punjac napuni do negde 65% i nece preko toga.
Imam 2 varta baterije i 8 lx tronic iz lidla.
Narucio bih smart punjac sa ebay ako neko ima preporuku?
 
E sad sve dok nisam uzeo wireless mis nisam imao ocitavanje nivoa napunjenosti baterije.
Sad tek vidim da mi ovaj punjac napuni do negde 65% i nece preko toga.

Ako su u pitanju običan miš i obične AA ili AAA baterije, nema taj miš pojma koji je tip baterije i kojeg kapacitet su njemu, te i ne može znati koliko je napunjena.
Tačan podatak o napunjenosti baterije (u uređajima gde baterija može da se menja), dolazi iz kombinacije kontrolera ugrađenog u samu bateriju i odgovarajućeg kontrolera u uređaju, a ne samo iz uređaja.

Miševi uglavnom alkalnu bateriju (nominalni napon 1.5V) smatraju napunjenom. NiMh nominalnog napona 1.2V koji je niži od alkalne, smatraće delimično praznom.
Ali ne smeta im to da je koriste do kraja. I Alkalna i NiMh kao skroz prazne imaju napon oko 1V, pa je mišu svejedno koja je unutra kada cedi poslednje mW iz baterije.

...što ipak ne znači da ne treba da nabaviš bolji punjač. Uzmeš bilo koji deklarisan kao smart.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno