Šta je novo?

AA punjive baterije za fotoaparat

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,553
Poena
605
Baterije trebaju rodjacima matorcima za stari Canon A470 za fotkanje uglavnom bez upotrebe blica.

Znam da postoji vec par tema,ali su uglavnom matore. Sta je trenutno aktuelno i koje baterije izabrati ?


Panasonic - Sanyo Eneloop
Varta
Kodak
Sony

Da li da kupe i nov punjac posto vec imaju 3 komada ( Varta,Triax i TnB ) ?
 
Jel zna neko gde ima punjive "vipov" baterije da se kupe, u rodi ih ne drze vise?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Eneloop
3rd generation

In October 2011 the batteries were again improved to retain their capacity for up to 90% after one year, 80% after three years and 70% after five years. In addition to the lower self-discharge rate, the batteries can be recharged up to 1,800 times compared to 1,500 times in the previous revision. The product numbers for these batteries are HR-3UTGB (AA) and HR-4UTGB (AAA). At the same time, the C- and D-sized Eneloop batteries' stated minimum capacities were increased to 3,000 mAh and 5,700 mAh respectively. They were available in Japan from November 2011.[6]

European models went on sale from beginning of October 2012.

4th generation

Following the acquisition of Sanyo by Panasonic, a fourth generation was introduced in April 2013. The number of charges per cell was increased from 1800 to 2100 cycles for both AA (BK-3MCC) and AAA (BK-4MCC) models.[2] In some countries, the label reflects the change in ownership with a Panasonic logo

Posle 3 godine na trzistu trebao bi da postoji neki podatak.....
 
@nesic1

Link je "sakriven" ispod Vipow NiMH Punjive Baterije u prethodnoj poruci , pa te zato calexx pita zar to nije dovoljno.

Verovatno si koristio te baterije , koliko dugo su ti trajale ???
 
A krastavac, preko tapatoka sam pa nisam video, inace ih koristim u igrackama za klinca pa mi zato treba jeftinije jer sam uzeo vec nekoliko komada, ovako drze lepo, duze od kupovnih za jednokratnu upotrebu za te pare odlicne, imao jedne i u aparatu ali pozajmio aparat a taj ih bacio, nije znao, ako vas zanima mogu da ih napunim smart punjacem pa da okacim fotku da se vidi kapacitet?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Koji punjač preporučujete za ove baterije?
- Gledao sam ovaj koji ima sve i svašta i može da puni sve tipove baterija, ali ne znam kakav je.

I gde se mogu povoljno naći Envelope baterije i punjač?
 
Poslednja izmena:
Hvala, pejo. Znači, vadim ih čim indikator na punjaču pokaže da su pune.

Da li će im punjač naneti neku štetu ako bi tako napunjene ostale u njemu duže nego što treba (recimo, preko noći)?
 
Riknule su mi stare GP baterije pa bi da uzmem neke nove. Vidim da se hvali Eneloop, sad jel su dovoljne ove bele ili one pro? Nije neka razlika u ceni. I dal mi treba novi punjač?
704fd71ff7fcd30617deae1dcccb7e15.jpg
9bf47f9ac7f895455294ddcd365d3971.jpg
 
Pa i za taj piše da puni bateriju od 1900mAh oko 7h.
Na ovom mom piše output 360mAh. To je to.
Šta mu dođe smart kod punjača? Sem što pokazuje dal su baterije pri kraju radnog veka ili neispravne?
Meni sad ove moje GP puni oko 7,8h, upali se zeleno kao da su pune u ne mogu ni 2h u Xbox gamepadu koji ja mislim baš malo troši.
 
Nazad
Vrh Dno