Šta je novo?

R9 270x 4GB- Izbacivanje iz svake igre,zakucavanje ekrana i nepravilna slika

demiretf

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
29
Poena
54
Imam ovaj problem vec zadnjih 4 meseca i sve je gore... Znaci u svakoj igrici nakon 15 min me izbaci,do pre me je samo izbacilo a sada zakuje ekran i moram na dugme da ga reset. Testirao sam sve delove i ni na jedan mi nije naislo na gresku,radio sistem , probao zadnjih 5,6 drajvera i nista,probao sva resenja preko neta koja sam nasao i opet nista. Nakon instalacije sistema ili drajvera ,radilo bi bez problema do sledeceg paljenja kompjutera. A desava se i neki kvar slike, kao na pr. umesto fudbalskog zelenog terena on postane crn, ljudima se ne vidi neki deo tela (glava,noge...) ,nestanak raznih predmeta sa slike i treperenje istih... Sad vas pitam, da li je do graficke,softvera ili nekog drugog hardverskog dela u racunaru ? Imam jos garanciju na graf, da li da je saljem ?
config:
AMD FX 8350
MSI 970 Gaming
R9 270X 4GB
8 GB RAM DDR3 1600MHz
SSD,HDD
650W LC POWER
 
prvo ocistis sve drajvere sa Display Driver Uninstaller-om pa fresko stavis zadnje beta drajvere sa amd-ovog sajta i probas opet.
 
Kakva ti je temperatura grafičke pod opterećenjem? Mada ako imaš garanciju, a kažeš da si sve drugo od komponenti istestirao ja bih na tvom mestu poslao grafičku u servis.
 
pod maximalnim opterecenjem je oko 65-70c,predje i 70c,zavisi od igre... temp je ista kao i kada ja radila dok je bila ispravna
 
Mislim da ti vrisnula graficka i to bas gpu cip,i moja bivsa amd se identicno ponasala...

Kao sto su rekli,ako si sve proverio,nema druge,reklamacija
 
Probaj da smanjis klokove za gpu i memoriju za nekih 50-100 mhz, pa probaj kako se ponasa...

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
sto bi se zamlacivao kad ima garanciju?
 
poslao sam graf. danas na reklamaciju...
e sad ima jedan problem,graficka bi uvek dobro radila prvih 1h posle instalacije novih drajvera nakon cega bi se javio taj problem... sta ako se desi da im u tih 1h dobro radi,a mislim da je ni 40 min nece testirati,da li ce mi je vratiti i reci da je ispravna , ili imaju neku posebnu metodu preko koje lako pronadju kvar ako je hardverski ?
 
Napises propratnu poruku i stavis u kutiju graficke, detaljno sa izlistanim simptomima, uslovima pojavljivanja i vremenom, i slicno.
 
ne brini,imas i trzisnu ako nedajboze dodje do zackoljica.ako nisi prckao po pcb-u karte i ako si svaku soluciju i sve eventualne probleme kod sebe eliminisao i ispitao,nema sta da se sekiras.
 
dosla mi je danas graficka sa servisa uz obrazlozenje da je 100% ispravna,bila je na stres testu 40h i nije prijavila niti jednu gresku...
isto mi se desavalo na staroj maticnoj i procesoru,oboje sam zamenio i desava se isto,sto znaci da nije do maticne i cpu.
Narucio sam novo napajanje,mnogo jace od ovogo kojeg imam, ako se i dalje nastavi problem onda jedino moze biti da je do rama, jer imam na jednom slotu :
DIMM DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury CL10 , a na druga dva po 2x 2GB DDR3 CL9 240 pin DIMM... Da li se moze javiti greska ovde jer ove memorije nisu iste ?
 
Pa probaj sa npr samo tim od 4gb.. Provrti par testova
 
Ma džabe bre sve, peglanje novih, starih drajvera, manjih-većih klokova.., sve sam isprobao, jednostavno nešto nije u redu sa kartama, ja imam isti problem sa PowerColor R7 370.
Posle dva minuta igranja Fallout 4 ili The Evil Within temp. ide između 70 i 80 stepeni, ventilatori zuje, a karta samo što ne poleti i onda mi se zamrzne ekran i kraj, nekad ni CTRL+ALT+DEL ne pomaže.
Ja ću gledati da moju reklamiram. :crash:
 
presao sam ja Evil Within celu ni jednom me nije izbacila, prosle godine bas u ovo vreme... najkriticniji je tu fallout 4,ali evo danas na novom napajanju posle 2h igre ni jednom nisam imao problem,ne znam da li je problem bio u napajanju,ali ako se opet javi onda moze biti samo jos u dve stvari,ram ili op. sistem...
 
Mozda je malo kasno, ali da li si probao da podignes broj obrtaja venta na kartici na starom napajanju? Vise temperature traze vise struje, a neka napajanja (cak i LC power) nekad nemaju ni pribliznu amperazu od one napisane na nalepnici (gde je tek ova njihova vataza iz naziva). Posto izbacivalo nakon nekog vremena, pretpostavljam da se temperature podigle dovoljno da grafika tokom gaminga prosecno vise ne trosi 120W vec 150+ i tu postoje 2 mogucnosti. Ako napanjanje ima podeljenje 12V grane, mozda nemas dovoljno struje kad se grafika (VRM pre svega) ugreje na grani gde je grafika ili napajanje jednostavno nema onoliko koliko pise da ima na grani/granama. Ja sam imao slucaj gde LC power sa 2x20A nije mogao da napaja normalno fx4350 (95W ako se ne varam) i 7770.

Nadam se da ti je novo napajanje u potpunosti otklonilo problem
 
na novom napajanju cooler master g750m je sve radilo dobro do danas... opet se javio isti problem,sto znaci da je moguce do rama ili sistema.Tokom igranja Fallout 4 prepolovila se slika na polovini horizontalno i gornji deo je ostao normalan a donji je ostala zakovana slika u trenutku kada se to desilo... desilo mi se to jednom i u gta v. Pokusavao sam da upalim racunar sa 4gb rama ali nije davalo sliku na ekranu i posle resetovanja biosa,tako da nisam mogao proveriti da li je neki od memorija pokvaren... za koji dan bi mi trebalo stici jos 8gb rama, pa cu videti da li se sta promenilo... ako i dalje bude isto,uradicu sistem a ako se i dalje ne resi problem onda stvarno ne znam sta da radim... sto se tice temperature, mislim da nije tu problem i ako se novo napajanje greje ko ludo, hmw monitor mi pokazuje normalne temperature . Graficka ide max do 65c a cpu do 64c...
 
Poslednja izmena:
Preporuka za taj cpu je do 62, mada nije strasno 64.
Ako sumnjas toliko u ram mogao si da provrtis memtest ili cak da pustis linpack stres sa bar 90% rama iz OCCT npr (ali pazi na temperature procesora u tom slucaju).
Iako je ovaj screenshot namenjen za druge svrhe(pogresna VRM temp u AB), moze da posluzi i ovde jer je VRM topliji od GPU a VRM na 70 stepeni je max za OC (a VRM cesto ima visu temperaturu od GPU i na stock)
hawk.jpg

Zadnje, a mozda i prvo sto si trebao da probas kada vratili karticu kao ispravnu je druga uticnica sa drugim produznim kablom (ako ili sta vec koristis).
 
Poslednja izmena:
hteo bi da povecam brzinu kolera na grafickoj preko msi afterburnera ali nikada nisam rukovao na njemu i da nesto ne zeznem...
posto sada imam jace napajanje na koliko da povecam fan speed i da li treba jos nesto povecati pored toga,na primer power limit i na koliko ?
 
Koristi user configured auto fan. Kad udjes u opcije imas tab fan i tu podesavas kako hoces u odnosu na temperaturu GPU-a. S obzirom da ti je MSI grafika (ako su koristili iste ventilatore za hawk i gaming 270x), pretpostavljam da se ne cuje do 70%, tako da za default klok, to bi trebalo da ti bude granica. Power limit ti treba samo ako hoces da klokujes grafiku, za standardne taktove nema potrebe to da se dira. U slucaju da je kartica nestabilna sa porel limitom na 0% a stabilna kada se doda, onda kartica definitivno nije u redu.

Isto, da bi taj autofan radio iz AB, AB mora da bude ukljucen. Uz njega, ja bi obavezno aktivirao temperature i fan speed (u monitoring tabu mozes da aktiviras svaku opciju posebno) za OSD posto koristis win10, s obzirom da u win10 crismon driveri i AB auto-fan i dalje mogu imati problem (iako iz AMDa kazu da je problem resen) dok u tabu On-screen display mozes da postavis precice za paljenje i gasenje OSD-a (cak i za blokiranje ako smeta nekoj igri).
 
ja nemam pojma kakve veze ima 'jace' napajanje sa ventovima,i zasto bi neko akao ventove ako rafi karta kako treba?
 
istestiraj priču sa komplet drugim ram modulima. drži ih par dana u mašini.
 
Ja sam odavno poceo da koristim custom auto fan iz afterburnera, a po mom zakljucku, on je mislio da poveca power limit jer sada ima jace napajanje, ventovi su druga prica.
Primera radi, imam jos uvek u jednom kompu asus 6600GT koja bucno radi na 100% po default cak i u idle a realno nema potrebe. Isto tako, samo zato sto je fabricki ventilator namesten u biosu da radi na 40-50% na 70+ stepeni, a ne cuje se do 70%, zasto ne bi povecao da na 70 radi na 70%? Efektivno, znajuci po mojoj kartici, na toj onda GPU/VRAM/VRM nikad nece stici do 70 stepeni i nikad nece cuti ventilator od graficke kao sto nije ni do sada.
Mene je licno problem sa fan speed u crimsonu zaobisao bas zato sto sam koristio afterburner custom fan opciju
 
nemam ja pojma sta je on mislio,znam sta je napisao.
 
mislio sam da ako povecam fan speed moram povecati i power limit zato sto bi graf trazila vise snage,ali to se izgleda automatski podesava...a prethodno napajanje mi je bilo slabije pa nisam smeo to raditi,ali eto ,priznajem da ne znam,zato i pitam da ne bi nesto zeznuo... u svakom slucaju mislim da nemam potrebe za tim,jer sam u dopisu od servisera dobio da je graficka bila na stres testu preko 40h i da ima bilo kakav problem javio bi se za to vreme,ovako cu probati jos drugi ram i javicu sta bude...
 
i sa novim ramom isto... ubacio sam novih 2x4 gb 1600mhz i pao mi je fps za 10,15 ... ne znam zasto
a ubacio sam u drugi slot jedan modul i u cetvrti slot jos jedan modul... da li treba da su jedan pored drugog moduli zbog dual chanela pa mi je zbog toga pao fps ?
 
ne bi trebalo iako nisi stavio ram u slotove koje treba.konsultuj menjual od ploce gde da nabodes,najcesce teba u drugi i cetvrti slot gledajuci od soketa.

reinstaliraj drajver,defragmentisi disk,ako je ssd odradi trim.
 
Nazad
Vrh Dno